|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   kajenje in dojenje
19.9.2007 18:39:24   
anita1984
med user posted image  nisem kadila, zanima pa me kako je z kajenjem med dojenjem...povem naj še to da samo dojim in ne dodajam druge hrane.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: kajenje in dojenje
19.9.2007 18:41:08   
Petraa
vsaj 2 uri pred dojenjem

(odgovor članu anita1984)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: kajenje in dojenje
19.9.2007 18:46:29   
eya
Sicer nisem noben ekspert, ampak se mi ne zdi tako zelo ok... Poskusi nadaljevati brez cigarete, če ti je to že med nosečnostjo ratalouser posted image

_____________________________

Razvajeni otroci vedno kaj zahtevajo, ustvarjalni vedno kaj ušpičijo.

(odgovor članu Petraa)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: kajenje in dojenje
19.9.2007 20:03:18   
suzolinka
Jaz med nosečnostjo in dojenjem nisem prižgala niti enega. Ko se je odstavil, sem ga v kratkem ... Probaj zdržati.
Jaz nikoli nisem dala na te "2 uri pred dojenjem" oz. "takoj po dojenju". Ne glede na to kdaj ga bom prižgala, bo otrok dobil škodljive snovi. To je moja osebna odločitev, sebi lahko škodim, otroku ne, ker si sam kajenja ni izbral. In to me je držalo. Zdej pa ...

(odgovor članu eya)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: kajenje in dojenje
19.9.2007 20:05:19   
Naja30
Ko sem zanosila, sem nehala kadit in ga nisem do danes prižgala in ga tudi ne bom. Vedno sem rekla, da če ne prej, bom nehala kadit, ko bom user posted image  

(odgovor članu suzolinka)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: kajenje in dojenje
19.9.2007 20:32:55   
Majchi
Če se le da, zdrži brez. Po mojem gre to vse v mleko in potem do otročka in tako kot je že ena zapisala, si ni sam tega izbral.

Te pa čist razumem. Jaz sem kar dolgo kadila in hvala bogu nehala pred 4 leti. Od takrat nisem naredila niti enega dima, kaj šele, da bi skadila cel čik. Zanimivo, sedaj, ko sem bila noseča, mi je vsake toliko noro zapasalo kadituser posted image . Prej ni bilo nobene panike, ampak glih v nosečnosti mi je pa ful pasalo. Itak, da nisem.

(odgovor članu Naja30)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: kajenje in dojenje
19.9.2007 20:48:30   
čaki
Jaz med nosečnostjo in dojenjem nisem prižgala niti enega. Ko se je odstavil, sem ga v kratkem ... Probaj zdržati.


tud jaz

(odgovor članu Majchi)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: kajenje in dojenje
19.9.2007 23:27:14   
baja*
IZVIRNO SPOROČILO: Naja3

Ko sem zanosila, sem nehala kadit in ga nisem do danes prižgala in ga tudi ne bom. Vedno sem rekla, da če ne prej, bom nehala kadit, ko bom user posted image  


isto je pri meni in sem tak ponosna, da mi je ratalo. Ampak se mi user posted image  lušta čika; v nosečnosti se mi zdi, zdaj pa. Samo si ga ne bom prižgala!!!user posted image

(odgovor članu Naja30)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: kajenje in dojenje
20.9.2007 7:23:44   
cmokec
Kljub temu, da si vprašala, verjetno poznaš pravilni odgovor. Torej? user posted image

_____________________________

Moje srce grejeta dva mala sončka: Sara (2001) in Pia (2005).

(odgovor članu baja*)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: kajenje in dojenje
20.9.2007 7:45:52   
Marogica
Tudi med dojenjem prehajajo nikotin in ostale snovi preko mleka v dojenčka. Sicer v majhnih količinah, pa vendar. Tako, da če nisi kadila med nosečnostjo, se poizkusi vzdržati.

Jaz sem kadila med nosečnostjo in tudi, ko sem dojila, sem pa probala vsaj nekaj časa pred dojenjem zadnjo skaditi. Vendar vedno ni šlo, ker nisem vedela, kdaj je točno ura ali več pred dojenjem, saj se otrok ni hranil, kot po švicarski uri. Zato te teorije "toliko prej naj ne bi" veljajo v teoriji, v praksi je to težje izpeljati.

_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu anita1984)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: kajenje in dojenje
20.9.2007 9:21:48   
Anneda
Dokazano je, da kajenje zavira nastajanje mleka, sicer ne naenkrat ampak postopoma. Torej, če boš kadila, bo mleka vse manj in manj.

(odgovor članu anita1984)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: kajenje in dojenje
20.9.2007 21:48:32   
draganav
To, da bo mleka manj, vsaj pri meni ni res. Tudi jaz nisem kadila, ko sem bila noseča, no mogoče kakšnega, ko je bila res kriza.Ko sem pa rodila sem na žalost spet začela, ampak res zmerno. No svojo miško sem 7 mesecev samo dojila in danes ima že 23 mesecev, jaz še vedno kadim, pa se še sem in tja pocartava, ampak mleko je pa še vedno. 

_____________________________

TAKO LEPO JE BITI MAMA

(odgovor članu Anneda)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: kajenje in dojenje
20.9.2007 21:51:34   
LuLu
Nekje sem prebrala, da je po pokajeni cigareti največ strupa v mleku, pa do 90 minut. Torej, kasneje ko dojiš po cigareti, manj je strupa.

(odgovor članu draganav)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: kajenje in dojenje
21.9.2007 13:47:03   
Raho
Razpolovna doba nikotnina je 60 minut. Se pravi, da če kadiš cigarete z 0,4 mg nikotina, bo v tvojem telesu čez 1 uro 0,2 mg nikotina, čez 2 uri 0, 1 mg nikotina.

Poskusi se vzdržati. Jaz sem npr. v prvi user posted image  kadila (občutno manj, ampak sem), potem pa sem po porodu nehalauser posted image  in nisem 6 mesecev prižgala cigarete, potem pa sem jo tu in tam, vsakega kvarta toliko, ampak tiste 0,1. Tako, bolj za foro kot zares. Dojim še danes, prvega otroka, ampak to je bolj crkljanje. Sem pa v 2. user posted image ,  kadim pa v 2. user posted image  več ne, razen tu in tam kakšnega, ko je res že velika kriza (še vedno, 0,1) in vidim, da ne bom spelala. Pravim, poskusi se vzdržati, ali pa prešaltaj na te ultra light.

Kar se tiče nastajanja mleka in kajenja pa jaz osebno nimam take izkušnje. Sama sem namreč tudi po tistem, ko sem začela nazaj kaditi (tu in tam) imela še vedno mleka za izvoz.

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 14
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Najbolj stroge mame so rojene v znamenju ...
Nekatere mame so popustljive in prizanesljive, druge so stroge in imajo rade kontrolo nad vsem. Ste vedeli, da pri odnos...
Dojenček ponoči ne spi
Je nočno hranjenje res še vedno potrebno? Do kdaj? Kako bi si lahko pomagali, da bi omejili nočne podoje?Kaj storiti, če...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?