|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   železo
19.2.2007 10:08:06   
barby113
Pozdravljene,

Zanima me v katerih živilih je največ železa. Vem, da ga je veliko v govedini in jetrih ampak če se ne motim so jetra prepovedana. Železo iz zelenjave pa se veliko slabše veže v telo. Za to me zanima, če ima katera kak predlog saj mi večje količine mesa ne pašejo najbolj. Dodatki železa pa baje zapirajo.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: železo
19.2.2007 10:18:23   
BAMBINA_
Ribe, jajčni rumenjaki, stročnice, leča, rdeče meso, perutnina, listnata zelenjava, žita... Da telo absorbira čimveč železa, mu pomagaj z vitaminom C.

(odgovor članu barby113)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: železo
19.2.2007 10:37:10   
Anonimen
Dodatki železa nič ne zapirajo tako grozno. Pa tudi če malo, je še vedno bolje, da jih jemlješ,. pa kakšen donat ali suhe slice zraven uživaš. Zaradi otroka. Zdaj moraš misliti nanj. Vsaj jaz sem si to tako razlagala in pridno jedla tableme Hematopan ali nekaj takega. Jih je pa fajn vzet s pomarančnim sokom ali katerim drugim vitaminom C, ki pomaga vezati železo v krvi. Isto velja tudi za živila. Če boš jedla živilča, bogata z železom, moraš zraven piti ali jesti C vitamin.
Sicer ima Hematopan kao C vitamin ž zraven, ampak men ni pomagala, dokler ga nisem začela jemati s pomarančnim sokom.

(odgovor članu BAMBINA_)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: železo
17.3.2007 8:30:08   
s.
V borovovnicah. jaz pijem redno borovničev sirup.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: železo
17.3.2007 17:29:02   
karin412
Jaz sem v prvi nosečnosti kljub hrani z Fe dobila tablete, zato sem zdaj iz preventive že začela jemat sirup Floradix iz lekarne, ki je sicer 10 evrov, samo ne zapira kot tablete.
Sicer pa jem še suho sadje, ovsene kosmiče, zeleno zelenjavo, čaj iz koprive , koprive, regrat, sezamova semena, melasa, črne olive, redčo peso in še kaj poleg mesa, jajc.

(odgovor članu s.)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: železo
19.3.2007 12:58:34   
anita1984
vem, da ga je veliko v regradu

(odgovor članu karin412)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: železo
25.3.2007 23:25:44   
Putka
Na pregledu ugotovila dohtarca slabokrvnost in me naročila na ponovni pregled čez 1 mesec. Vmes sem se pridno nalivala s pesinim sokom (nekje 2dcl na dan), pa se je kri lepo popravila. Od Presada z dodatkom medu je prav okusen.

(odgovor članu anita1984)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: železo
12.4.2007 10:25:55   
sinicka
Ena je napisala, da je v jetrih veliko zeleza a da so prepovedana. meni je zdravnica rekla, da z jetri ni nic narobe, ce jih kupis v trgovini (ker morajo biti za prodajo v trgovinah pregledana) in ce jih dovolj popeces. 

(odgovor članu Putka)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: železo
13.4.2007 10:51:39   
annya7
Mene zanima, če je v ribezovem soku tudi dovolj železa?

(odgovor članu sinicka)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: železo
14.4.2007 9:41:33   
ajtak
Oj, mene pa zanima, ce je zelezo problem samo pri slabokrvnih user posted image , oz pri user posted image , ki so bile ze prej slabokrvne.
Ali je na splosno fajn zauzit vec zeleza kot normalno (v nosecnosti)???

_____________________________

17.11.2007 Tjaš
24.4. 2011 Kaja





(odgovor članu annya7)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: železo
14.4.2007 9:56:47   
skuštrana
Jaz mesa in mesnih izdelkov, razen puranjega, ne jem. V nosečnosti sem imela železa na vsakem pregledu več, mi je g. rekla, da sem fenomenuser posted image . Sem pa pojedla veliko suhega sadja (marelice, slive,..) ter rib. Pa ne mešat recimo mlečne izdelke z železom, ker kalcij zmanjša absorbcijo železa. Če piješ železove pripravke jih je dobro popit skupaj s sokom, ki vsebuje veliko vitamina c.

_____________________________

Ne brinite što vas djeca uvijek ne slušaju, brinite se zbog toga što vas neprekidno promatraju (R. Fulghum)

"A clean house is a clear sign of a wasted life"

(odgovor članu ajtak)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: železo
24.4.2007 15:43:35   
kk133
Puncem jejte melaso!

Ima baje enkrat več železa kot sok rdeče pese in se v celoti absobira v telo (ker vsebuje melasa tudi vitamine B kompleksa). Jaz jo jem zjutraj na tešče pa nimam nobenih problemov z železom. Dobi se ena fajna z dodatkom suhe slive in fige, ki povrhu vsega ureja tudi prebavo...
user posted image

Super, a ne!

(odgovor članu skuštrana)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: železo
29.4.2007 19:00:20   
nicolina
Kje pa lahko kupiš melaso? Kako izgleda? user posted image
Hvala lepa za odgovor.

(odgovor članu kk133)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: železo
12.5.2007 11:17:10   
Jessy
Pred nekaj dnevi sem na TV poslušala enega kuharja, ki je rekel, da včasih niso imeli nobenih težav s pomanjkanjem železa, ker so vse kuhali v železnih loncih in da če nam primanjkuje železa, naj si kupimo železne lonce in kuhamo v njih, saj se iz posode izloča dovolj železa, da zadosti potrebam telesa.

_____________________________

http://www.mojalbum.com/taia/moje-torte

(odgovor članu nicolina)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: železo
14.6.2007 18:00:08   
kk133
Nicolina,

melaso lahko kupiš v Intersparovih trgovinah in lekarni, videla pa sem jo tudi v Sanolaborju. Tista, ki jo kupujem jaz je pakirana v 150 ml plastično flaško. Zelo je okusna, še posebej ta s suho slivo.

lp katja

(odgovor članu Jessy)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: železo
4.7.2007 12:31:24   
teycha
Živijo. Mene pa zanima kako se melaso sploh uporablja. Ne znam si niti predstavljati njenega okusa in nimam pojma kako naj bi jo uživala. Kaj jo namažeš na palačinke, ješ kar žlico ali kako? Kako jo uporabljate ve? No upam, da imate kakšno idejo ker moram malo popravit kri saj se mi je v zadnje pol leta stanje železa zelo zmanjšalo. Hvala!

(odgovor članu kk133)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: železo
19.7.2007 18:30:51   
Nasy
ne bo nobena odgovorila? mene tudi zanima ta melasa!

_____________________________

Vsak človek je zase svet- čuten, svetal in lep, kot zvezda na nebu!
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Naši živahni deklici se je pridružil prvoaprilček :)

(odgovor članu teycha)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   [Brisano sporočilo]
19.7.2007 18:55:53   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Nasy)
  Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: železo
19.7.2007 18:59:44   
Anonimen
Stranski produkt pri izdelavi sladkorja.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
  Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: železo
19.7.2007 19:00:40   
Anonimen
http://www.getpower.si/melasanatur_slo.html

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: železo
12.9.2007 11:06:49   
Tanayya29
No,s tem železom je pač tako,da se med user posted image kri redči ,in v zadnjem tri mesečju veliko user posted image dobi železo....

jaz pijem sirup..je full ogaben,ampak ni druge.Jaz sem poskušala tut s hrano(in še vedno),vendar sem že v osnovi bolj slabokrvna in mi ni kaj dosti pomagalo.

Res ga je veliko v suhem sadju,jetrcih(kar ste že napisale).In pa c vitamin full dobro absorbira železo(tudi to je že napisano).

lp.


_____________________________

Naš sonček škorpijonček Taj Tristan,6.11.2007*****

Življenje ni igra na srečo,temveč rezultat naših misli in dejanj.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 21
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Koliko se lahko zredim med nosečnostjo?
Telesna teža med nosečnostjo ne narašča enkomerno. Koliko kilogramov je ravno prav, koliko preveč in koliko premalo?
Poglejte, kako se med porodom premaknejo k...
Ta neverjetna fotografija porodnice dokazuje, kako neverjetno je človeško telo. Poglejte, kako je videti anatomija porod...




Gosta hrana.
пеперутка16

Kdaj ste pričele z uvajanjem goste hrane?