|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Tipanje maternicnega vratu ??????
3.12.2004 8:16:51   
enci
Ciao punce,
zadnjic se je nekaj pisalo o tipanju maternicnega vratu ... a mi lahko katera bolj podrobno napise kako izgleda.
Naj vam napisem, da sem pred meseci, ko se je to pisalo poiskusila, pa je bilo vse mehko ... ampak to je bilo samo en dan, ker si nisem vec "pregledovala". Vceraj pa sem se spomnila se enkrat in sem rekla, pa da vidim kaj je sedaj .... pa sem potipala nekaj trdega, kot en cepek, kakor je zadnjic ena pisala, kot da bi tipala konico nosu ...tak obcutek.
:ups::zmeden2::ups::zmeden::ups::zmeden2::ups::zmeden::ups::zmeden::ups::zmeden2::ups::zmeden::ups:
Katera ve, kaj se v katerem delu ciklusa otipa???
HVALA!!!
Lep dezeven petek
enci:metulj:
Neposredna povezava do sporočila: 1
   Tipanje maternicnega vratu ??????
3.12.2004 9:00:43   
Anonimen
:)-Jutro Enci že na delavnem mestu?Ja kaj pa hoče človek v takem vremenu ali delat ali pa spat?!!!1:zmeden:Kako se počutiš?
:morje:Neva:morje:

(odgovor članu enci)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   Tipanje maternicnega vratu ??????
3.12.2004 9:21:48   
tinkamiška
Enci,
mislim, da takrat ko so dnevi O je MV na otip zelo mehek, ko pa ni O pa je trd. Pri meni je bil zdej mehek:), bomo vidli kako bo v naprej.

Pa-pa,

Tinka

(odgovor članu enci)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   Tipanje maternicnega vratu ??????
3.12.2004 9:35:58   
enci
neva6, pocutim se super ... sem pa vsa "pretresena" v pozitivnem smislu, ker imam skozi pred ocmi Matijo, ki sem ga vceraj prvic videla in mi ne gre iz glave ... pravi cmokec!!!!!:love::love::love::love::love:
tinkamiska,
a potem naj bi bila jaz sedaj po O .... ma sej tudi BT je ze 6 dni nad 37, ceprav ni bilo toliko razlike (iz 36.8 na 37,1) .... pri teh mojih nerednih PCO-jastih ciklusih ???? je en velik kazin vse skupaj!!!!
Punce, koliko casa po O pa naj bi test pokazal??
hvala
enci:metulj:

(odgovor članu enci)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   Tipanje maternicnega vratu ??????
3.12.2004 9:41:17   
tinkamiška
Enci, jst mislim, da ja, ker mam jst zdej že tri dni BT povišano na 37 in je MV začel malo utrdevat.

Upam, da se oglasi še katera, ki ima več izkušenj s tem. Jst si MV tipam prvi ciklus.

Tinka

(odgovor članu enci)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   Tipanje maternicnega vratu ??????
3.12.2004 9:49:21   
enci
tinkamiska,
hi hi jaz pa vceraj prvi dan :ups:, samo ce je ze trd in je po O, potem itak nima vec smisla ??????
Ves kaj, ta moj ciklus je zmeden, ker sem bila brez Dabrostona, ki ga drugace jem za urejanje (ta mesec pa sem imela hormonske teste in sem bila bre tablet). Zato sploh nimam pojma, kdaj in ce bom dobila to M. Za info mi je le tabela z BT, ki pa je bila v zacetku ciklusa precej razgibana, sedaj pa kot pravim je 6 dni nad 37. To pomeni, ce je res bila O, je potrebno pocakati se 8 dni do M ali testa??
enci:metulj:

(odgovor članu enci)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   Tipanje maternicnega vratu ??????
3.12.2004 9:57:30   
Anonimen
:)-:)-:)-:)-:)-Kako šele se boš pa počutila ko boš ti:duda:

(odgovor članu enci)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   Tipanje maternicnega vratu ??????
3.12.2004 9:58:37   
enci
neva
preberi si pod najmadinim postom malo za hec, sem ravno sabi odgovarjala!!!!
lp
enci:metulj:

(odgovor članu enci)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   Tipanje maternicnega vratu ??????
3.12.2004 10:01:16   
saba
čaw pupice

ma jaz nisem nikoli pomislila da bi si MV otipala:ups::ups::ups:

še ena ideja pri iskanju O., čeprav jaz je te mesec ne bom niti iskala

KT sem nehala jemat prej kot bi mogla, tkao da sploh ne vem kdaj bo prišla naslednja M.
ponavadi na 29. dan, zdej pa ne vem, verjetno se je kaj zamuštralo

lp
saba

aja enci......ti verjamem da malega ne moreš pozabit, boš vidla kako se boš od zdaj naprej, vsak dan najmanj enkrat spomnila na njega...vsaj pri meni je tako od kar sem teta. Uživaj:love:

(odgovor članu enci)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   Tipanje maternicnega vratu ??????
3.12.2004 11:27:44   
dd75
NO, malce vam lahko pomagan, dosti pa spet ne.

Med ovulacijo je MV zeloo mehek in luknjica je odprta,pa sluz vlecljiva...
Temperatura naraste po ovulaciji in ostane povišana do menstruacije.Če pade bo prišla menstruacija, če pa ostaja povišana in mestruacija zamuja-lahko kaže na nosečnost.
Tudi MV se po ovulaciji začne zapirat in trdet, takoj pred menstruacijo se mora zmehčat-če ostane zaprt in trd na dan ko bi mogla pridet menstruacija je lahko znak nosečnosti.
Se pa spreminja tuda višina MV-enkraj je nižje in se ga lažje otipa, enkrat je pa višje......vendar ne vem kdaj je kaj...
No upam, da sem malce olajšala, tipati si morate pa vedno v enakem položaju in s čistimi prsti !!!
Lp in srečno, jaz se vam pri čakanju pridružim pa spet čez 3 mesece--pavza po ss.

(odgovor članu enci)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   Tipanje maternicnega vratu ??????
3.12.2004 11:53:02   
tinkamiška
dd75, upam, da ti bodo ti trije meseci hitro minili in da boš kmalu:nosecka: in da bo vse vredu:rozica:.

Oglasi se še kaj!

Tinka

(odgovor članu enci)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   Tipanje maternicnega vratu ??????
3.12.2004 12:06:05   
enci
dd75,
hvala za izcrpne informacije.
Torej tipati in ce ostane dolgo trd narediti test.
Tudi jaz ti zelim, da ti 3 meseci minejo hitro in lepo.
Potem pa srecno v nove boje.
lp
enci:metulj:

(odgovor članu enci)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   Tipanje maternicnega vratu ??????
3.12.2004 12:14:08   
saba
aaaaaaaaaahhahahahhahahaaaaaaa:)-:)-:)-:)-

enci.....ne morem se nehat smejat tvojemu postu:TOREJ TIPATI IN ČE OSTANE DOLGO TRD........AAHAHAHHAHAAA

oprostite mi pounce, malo me zanaše te dneve, ker sva z možem odprla sezono za novo:duda:

lp
saba

(odgovor članu enci)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   Tipanje maternicnega vratu ??????
3.12.2004 12:20:54   
enci
saba,
ja sedaj ko sem se enkrat prebrala, se mi zdi kot kaka butasta navodila ...:ups::bravo::ups::)- pred uporabo pretresi ..... smeh!!!
Tudi mene malo zanasa!!! Nasa sezona je odprta ze vec kot eno leto :sloncek::sloncek::sloncek::sloncek: ...
Danes sem vesela, ker delam dopoldan, pa jiutri sem fraj, torej VIKEND :sloncek::bravo::sloncek::bravo::sloncek:
Se bomo doma malo razvajali, pa crtali ... sedaj pa mora moj necakec dobiti sestricno, ne?!
HA HI HA HI .... pa kolege morate vi tudi "nabavit" .. da bojo zurali skupaj!!!
Torej, veselo na :sloncek::sloncek::sloncek::sloncek: SEZONA JE ODPRTA!!!
lp
enci:metulj:

(odgovor članu enci)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   Tipanje maternicnega vratu ??????
3.12.2004 13:13:50   
Jessy
Zdravo punce!

Sama sem že :nosecka: in sem tudi zadnjič tu prebrala o MV, da je trd. Zvečer sem ga poskusila otipati in res je bil zelo trd. Še nikoli nisem tega občutila, saj je bil vedno mehek. In res je tako trd, kot bi tipal nos.
Potem je potipal še mož (saj veste, da večkrat tipa tam doli :)) in je rekel, da ni še nikoli otipal kaj takega, da bi bilo tako trdo.
Torej, punce...dajte se pretipat vašim lubčkom, pa vam bodo lahko povedali ali ste noseče ali niste!:nosecka: ;) Vsekakor pa upam, da boste vse čimprej :nosecka:!

(odgovor članu enci)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   Tipanje maternicnega vratu ??????
4.12.2004 14:44:54   
Jessy
Biba, če potisneš sredinec v nožnico, boš lepo otipala MV, seveda, če je trd. Če ni trd, sploh ne veš, da je to tam.
Torej, prst notri in tipaj. Če si :nosecka: boš takoj začutila svoj MV in ne boš niti dvomila o tem ali je to MV ali ni, ker ne moreš zgrešiti.

(odgovor članu enci)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   Tipanje maternicnega vratu ??????
4.12.2004 14:45:27   
Jessy
Aja, pa prst porineš do konca. Tam je MV.

(odgovor članu enci)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   Tipanje maternicnega vratu ??????
5.12.2004 13:11:29   
Teya
ma jst še zmer ne zastopim prav dobro.....če zanosiš...se med O in predvideno M, vrat zmehča, al ostane kr trd?
pa to je sigurn pokazatelj nosečnosti (če seveda prav tipaš)??

(odgovor članu enci)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   Tipanje maternicnega vratu ??????
5.12.2004 19:08:49   
Jessy
Glej, to ti jaz ne znam povedati. Jaz sem trd MV otipala šele po pozitivnem CB testu, prej se še spomnila nisem na to, zato ne vem kakšen je po zanositvi do izostanka M. Predvidevam pa, da postaja vedno bolj trd.
Če prav tipaš? Če trdega predela ne čutiš, vseeno prav tipaš, le da MV še ni trd. Kot sem že rekla, dokler ga ne začutiš kako fajn je trd, še veš ne, da tipaš MV, čeprav si ga tipala lahko že 100x. Ko bo trd, boš takoj vedela, da je to MV, do takrat pa boš ugibala ravno to: ali je to MV ali ni in ali sploh prav tipam.
Verjemi mi, tipaš zagotovo prav, saj drugače pač ne moreš.
Upam, da čimprej zatipaš trd MV!

lp, Jessy

(odgovor članu enci)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   Tipanje maternicnega vratu ??????
5.12.2004 20:07:14   
Teya
ma jst sm včer otipala trdega....mam pa šele 15.12 za dobit M, zato me zanima kaj se z njim dogaja v tem obdobju.....
hvala za razlago....

(odgovor članu enci)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   Tipanje maternicnega vratu ??????
5.12.2004 21:01:42   
Jessy
Škoda, da ti tu ne morem pomagati.

Upam in držim pesti, da je to ta pravo! :miska::miska::miska: Le poročaj!

(odgovor članu enci)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   Tipanje maternicnega vratu ??????
6.12.2004 8:28:48   
enci
Tudi jaz tipam trd MV, prvic sem ga zatipala v cetrtek in vceraj je bil se vedno trd!!!
Problem je v tem, da zaradi nerednih M in PCO ne vem, kdaj naj bi dobila M?!?!?! Test sem ze nameravala delati danes zjutraj, pa si nisem upala .. sicer pa je danes 30. dan ciklusa in BT je ze 11 dan povisana!!
Tudi joske se mi zdijo bolj napete, bolj obcutljiva pa je le ena ... ampak se bojim, da si vse umisljam:(:ups::zmeden:?!
Lp
enci:metulj:

(odgovor članu enci)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   Tipanje maternicnega vratu ??????
6.12.2004 15:27:37   
Jessy
Enci, držim pesti, da je :duda: v trebuščku! Pa ne pozabi poročati!

(odgovor članu enci)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   Tipanje maternicnega vratu ??????
7.12.2004 14:10:52   
enci
Jessy,
nic ni!! Sedaj cakam na M in naslednji ciklus zacnem terapijo s Klomifenom.
lp
enci:metulj:

(odgovor članu enci)
Neposredna povezava do sporočila: 24
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





RESNIČNA ZGODBA: Sinu so zdravniki ohladil...
Bil je lep topel jesenski dan, za pregled v porodnišnici sem obula balerinke. Malčku se ni mudilo na svet, bila sem štir...
Motnje menstrualnega ciklusa so precej pog...
Vsaka ženska obdobje pred menstruacijo in med njo doživlja drugače. Motnje menstrualnega ciklusa so različne in pogoste....




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?