|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Mlada mamica
31.10.2007 14:13:36   
daysi
Imam nekaj vprašanj za pare, ki niso poročeni. Imam kolegico ,ki je zanosila, vendar je še študentka, brez dohodkov, prejema pokojnino po očetu. Njen fant ima službo. Sedaj pa vprašanja. Kaj se njima v tem sistemu bolj izplača? Naj se prijavita na isti naslov, živela pa bosta narazen? Do kake pomoči je upravičena/ upravičen? Kaj lahko naredi s faksom, ali ima kake olajšave? ali se očetovstvo da priznati že pred porodom? kje?Ali mora res punca naka papirje urejati preko sodišča?.... 

_____________________________

LOČEVALNA + MANJ ŽRI
začetek: 88 , željeni cilj:73
2.3.-84 kg
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Mlada mamica
31.10.2007 14:19:34   
Petraa
starševski dodatek in družinska pokojnina po očetu se med seboj izključujeta zato ti svetujem, da starševskega dodatka sploh ne uveljavljaš. Vsekakor se ti bolj izplača če prejemaš družinsko pokojnino, ki je verjetno višja kot pa starševski dodatek (za leto 2006 znaša 40.950 SIT).
glede prijave na isti naslov nima veze. lahko živita vsak na svojem ali pa ne,vseeno sta skupaj in je izvenzakonska skupnost. dobi otroški glede na partnerjeve prihodke,enkratno pomoč za rojstvo otroka in to je to. faks lahko da v mirovanje,zaradi rojtsvo otroka se mi zdi da ji pripada še eno leto

(odgovor članu daysi)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Mlada mamica
31.10.2007 14:20:01   
lumpa6
splača se biti pošten, če bosta živela narazn se ne prijavljajta skupaj, ampak tako kot je res

pripada pa ji starševski dodatek , otroški dodatek, pomoč ob rojstvu otroka, v primeru da imata nižje dohodke

očetovstvo se prizna na csd, po rojstvu pa na upravni enoti

(odgovor članu daysi)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Mlada mamica
31.10.2007 14:20:41   
Petraa
http://www.csd-lj-siska.si/prejemki/pomocObRojstvuOtroka.asp
http://www.csd-lj-siska.si/prejemki/otroskiDodatek.asp

(odgovor članu Petraa)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Mlada mamica
31.10.2007 14:24:34   
Petraa
mora se odločiti ali starševski ali pokojnina,oboje ne more dobivati. pomoč ob rojstvu otroka dobi vsak,otroški pa dobiš znesek glede na fantove prihodke

(odgovor članu Petraa)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Mlada mamica
31.10.2007 14:26:56   
sandra85
daysi...
midva sva v skoraj istem položaju....
sem študentka(že mamica 2 mesecauser posted image ), dobivam pokojnino po mami in fant ima službo

prijavljena sem še vedno na naslov pri očetu-ćeprav živiva z fantom v podnajemu in odločila sem se za penzijo (ne za kakršne koli druge prihodke od socialne) ker se mi penzijo bolj izplača obdržat, ker je kar dobra...


očetovstvo je podpisal kak mesec pred porodom, nič mi ni potrebno hodit po sodiščih! user posted image zakaj pa bi...
to bi bilo potrebno, če bi ona dala prošnjo za prihodek, ki ga dobijo matere samohranilke (brez partnerja)...sam to se jima ne splača-hodit po sodiščih in lagat da nista skupaj za bogih 50-70€



_____________________________

kako je če imaš v življenju 2 moška: enega neizmerno ljubiš in se mu z užitkom cela predaš, drugega imaš neizmerno rada, vsak njegov napredek je zate ponos in vsak njegov nasmeh ti polepša dan! oba pa mi pomenita VSE na tem svetu! ¦ ¦

(odgovor članu Petraa)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Mlada mamica
31.10.2007 14:43:26   
daysi
Se opravičujem tistim, ki mislite, da pišem v svojem imenu. To sprašujem za kolegico, jaz imam pa že svoje otroke, ter ko se študirala in bila noseča je bil sistem čisto drugačen. Takrat sva bila družina le jaz in moj otrok, dobila sem štipendijo in otroške doklade največje, ter dodatek ob rojstvu otroka od države. Vseg vkup sem dobila takrat okoli 120 tisoč tolarejv.  Od tedaj se je vse nekaj spreminjalo,, tako da mlajši kolegici ne znam pravilo svetovati.

_____________________________

LOČEVALNA + MANJ ŽRI
začetek: 88 , željeni cilj:73
2.3.-84 kg

(odgovor članu sandra85)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Mlada mamica
31.10.2007 14:45:20   
sandra85
glej js poznam ta primer, zaj če te kej bolj podrobno zanima lahko ZS

_____________________________

kako je če imaš v življenju 2 moška: enega neizmerno ljubiš in se mu z užitkom cela predaš, drugega imaš neizmerno rada, vsak njegov napredek je zate ponos in vsak njegov nasmeh ti polepša dan! oba pa mi pomenita VSE na tem svetu! ¦ ¦

(odgovor članu daysi)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Mlada mamica
31.10.2007 15:02:24   
Anonimen
Pa penzijo po starših lahko dobiva do 27 leta, ker ima vmes otroka. Če ga nebi imela pa sam do 26ga leta.
Pa eno študijsko leto več ji pripada.user posted image

(odgovor članu sandra85)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Mlada mamica
31.10.2007 19:48:17   
san
sam tole napišem: če bo prijavljena z njim v skupnem gospodinjstvu, jo je on kot izvenzakonski partner dolžan preživljat in ji pokojnina ne bo več pripadala.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 10
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Kakšna je prava postelja za dojenčka in ot...
Ko se odpravite v trgovino z otroško opremo, osupli obstanete: koliko različnih posteljic in zibelk! Le katera bi bila n...
Najlepše ime za fantka po vašem izboru
Vsako ime je nekaj posebnega in nič presenetljivega ni, da je staršem najlepše ime tisto, ki ga nosi njihov otrok (otroc...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?