|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   strah ponovne zanositve po UPN
29.11.2007 10:50:56   
Noni
Najprej lep pozdravček vsem!

Za mano je zelo neprijetna izkušnja izpred enega leto, ko so mi na NS ugotovili, da je z pikico vse narobe.... In nato je sledila UPN v 16. tednu nosečnosti.

Po tem me je bilo zelo strah in nisem več želela zanositi, pa se je kar na enkrat začelo... slabost, bruhanje... In to jaz moji G, ker sem ravnokar imela pregled, povem ter naredima test, ne boste verjeli, noseča sem! Najprej mi sploh ni bilo jasno kako? Pazila sma in sem mislila, da je ta teorija že preizkušena, pa ni!

Bolj se je bližal dan NS, bolj me je bilo strah... In ko sma bila že tam sem bila tako živčna, da nisem znala povedati nič... Ampak rezultati so tu! Najina pikica se zelo lepo razvija, srček je o.k. in možnost za DS je 1:11748, za ona dva pa 1:16438, kar je baje zelo zelo malo možnosti.

Hotela bi to povedati vsem, ki imate za sabo kakšno slabo izkušnjo in vas je strah, naj vas ne bo! Ponavadi je tako, da se mati narava poigra z nami in si ne moremo kaj. Lahko samo dvignemo glavo in gremo naprej, lahko vam pa povem še to: Čudeži zares obstajajo, le verjeti moramo vanje!

Držim pesti za vse vas, ki načrtujete in vam želim, da se vam želje o nosečnosti čim prej izpolnejo.

LP!

< Sporočilo je popravil Bonnie_RR -- 1.12.2007 7:53:16 >
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: stah ponovne zanositve po UPN
29.11.2007 12:17:01   
lana38
user posted image Lepo in zdravo user posted image  do konca!
Vem, kaj si prestajala, ker sem sama lani imela podobno izkušnjo. Moja user posted image  je pa imela DS. Na UPN sem bila v 20T. Zdaj sem pa user posted image  35T in 5/7.
LP

_____________________________

lana38

(odgovor članu Noni)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: stah ponovne zanositve po UPN
29.11.2007 12:29:35   
maja24
Noni ti kar pogumno naprej važn da je user posted image uredu.Pa lepo nosečnost ti želim,pa čim bolj jo uživej.Pa čestitamuser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu lana38)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: stah ponovne zanositve po UPN
29.11.2007 12:35:44   
citrončica
Noni, super,
zdaj pa čimmirnejšo, čimlepšo user posted image !!!
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu maja24)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: stah ponovne zanositve po UPN
29.11.2007 12:50:38   
TamaraJ
Noni, prebrala sem tvojo zgodbico, preden si imela UPN. Tega nas je vseh strah in neprestano po malo trepetamo za svoje pikice... No, kakorkoli; danes sem prebrala, da vama je ponovno uspelo in sem zelo, zelo srečna za vaju. še predvsem čestitke za super rezultate NS. Želim ti lepo, mirno nosečnost in predvsem zdravega  dojenčka. Čestitke!

_____________________________

Amor Omnia Vincit


(odgovor članu citrončica)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: stah ponovne zanositve po UPN
29.11.2007 13:06:56   
Anonimen
Hvala za težko zgodbo z lepim koncem. Čudeži obstajajo. Meni je vlilo poguma.

Uživaj v nosečnosti! user posted image

(odgovor članu Noni)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: stah ponovne zanositve po UPN
29.11.2007 14:04:07   
Lusa
Super Noni!!!user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: stah ponovne zanositve po UPN
29.11.2007 20:10:40   
Anonimen
Zelo sem vesela, da se tudi te žalostne zgodbe obrnejo v bolj vesele in ti želim uspešno user posted image  do konca! user posted image


Tudi sama sem trenutno v fazi, ko me je strah ponovne nosečnosti user posted image  Čeprav je želja zelo močna in si res želim, da čim prej zberem pogum. In že v naprej vem, da bom trepetala do konca, ker so pri meni šele v 30. tednu ugotovili nepravilnosti in sem šla na UPN user posted image  Praj pa na nobenem UZ tega niso opazili.

(odgovor članu Noni)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: stah ponovne zanositve po UPN
30.11.2007 16:36:07   
trinity22
želim ti uspešno user posted image  do konca in zdravegauser posted image  in res je čudeži se dogajajo le verjeti je treba vanje

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: stah ponovne zanositve po UPN
30.11.2007 16:46:37   
Ringarajčka
Čestitam in ti želim lepo nosečnost!

(odgovor članu Noni)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: stah ponovne zanositve po UPN
30.11.2007 16:48:45   
gregi
dobla



(odgovor članu trinity22)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: strah ponovne zanositve po UPN
27.12.2007 11:31:32   
ronja1a
Prvič pišem na tem forumu, ki sem ga večkrat prebirala, potem ko sem zanosila. Žal se je moja nosečnost končala z umetno prekinitvijo v 12 tednu. Diagnoza: cistični higrom in hidrops ploda. Prebrskala sem kar precej spletnih tujih spletnih strani, na slovenskih straneh pa je o tem zelo malo napisano, v forumih pa sploh še nisem zasledila. Me zanima, ali je katera imela podobno diagnozo in ali je bilo v drugi nosečnosti vse ok. Kot se naslovu foruma pritiče, me je namreč strah spet zanositi.

(odgovor članu Noni)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: strah ponovne zanositve po UPN
27.12.2007 13:43:25   
tinaaja
Noni  juhuhu sem ful vesela zate user posted image user posted image user posted image user posted image Le tako naprej, ce bo pa strah kaj prisel naokrog, pa ves kje najti nas, ki smo imele podobno izkusnja, da ti damo malo vzpodbude..

Ronja1a - identicna izkusnja je za mano... Naj te razveselim, da se je tocno leto dni po NS, ko so nama podali to diganozo in povedali, da je treba prekiniti nosecnost, rodila najina princeska, ki ima zdaj ze 9 mesecev user posted image user posted image


_____________________________

Preden si bila spočeta, sem si te želela, še preden si bila rojena, sem te ljubila in komaj si se rodila, bi zate umrla. To je čudež življenja. /Maureen Hawkins/

(odgovor članu ronja1a)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: strah ponovne zanositve po UPN
27.12.2007 18:00:48   
ronja1a
Tinaaja, ful hvala, si mi prav polepšala dan. Sama še čakam na izvide genetskih preiskav, čeprav je zdaj že več kot en mesec mimo od UPN. Na ultrazvoku so mi rekli, da gre najverjetneje za kromosomsko napako in da je to slučaj, se mi je pa potem mešalo od brskanja po tujih straneh in iskanju možnih vzrokov. Veš kaj me zanima, ali so ti v drugi nosečnosti delali zaradi prekinitve prve nosečnosti kakšne dodatne preiskave. Mislim, ali si šla zaradi tega avtomatično na nuhalno in/ali amniocentezo?

(odgovor članu tinaaja)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: strah ponovne zanositve po UPN
27.12.2007 18:46:25   
tinaaja
JA, ni nekaj veliko napisanega na netu o tem. Pri nas je genetika pokazala trisomijo 13. Zakaj se je zgodilo - pac smola, splet okoliscin... user posted image
Moja G dela v porodnisnici, tko da sem v naslednji nosecnosti hodila k njej v Ambulanto za patlosko nosecnost in sem imela vec UZ - ene 7, kjer je gledala rast, mehke markerje za kaksne bolezni,... Zaradi trisomije 13 sem imela moznost brezplacne AC, ampak se zanjo zaradi super dobrih rezultatov NS in DHT (1:20000), nisva odlocila, ker si nikoli ne bi odpustila, ce bi slo kaj narobe. Vsi pravijo, da je samo 0,5% moznosti, da gre kaj narobe, ampak odkar sva mi2 padla s to trisomijo 13 ravno v tak minimalen %, mi statistika ne igra vloge. Pa se zaupala sem G, da bi sigurno kaj videla na UZ, ker je strokovnjakinja za patologijo. Nekako sva si takrat rekla, da morava najprej mi2 verjet, da bo tokat vse OK in je bilo user posted image Ce bi bila NS slaba, bi sla biopsijo horionskih resic.

Po praznikih poklici na genetiko ali pa naj raje tvoja G in povprasa po rezultatih - jaz sem tako rezultat zvedela skoraj 1 mesec prej kot sem ga dobila po posti.


_____________________________

Preden si bila spočeta, sem si te želela, še preden si bila rojena, sem te ljubila in komaj si se rodila, bi zate umrla. To je čudež življenja. /Maureen Hawkins/

(odgovor članu ronja1a)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: strah ponovne zanositve po UPN
28.12.2007 10:30:16   
ronja1a
Sem poklicala, pa pravijo, da je še v delu. Naj pokličem čez kak mesec. Nisem vedela, da tolk časa traja, ker po amniocintezi so rezultati že po kakih treh tednih...

(odgovor članu tinaaja)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: strah ponovne zanositve po UPN
5.1.2008 20:17:34   
Anonimen
Punce, ki ste imele UPN, zanima me, kakšna je bila prva menstruacija po posegu. Jaz sem imela precej močno menstruacijo, ki je trajala kak teden, potem pa sem še občasno krvavela, tko enkrat ali dvakrat na dan sem imela krvav izcedek. Vendar ne tako sluzast kot med menstro. Zanima me, ali je to normalno? Pri UPN mi je bila zoprna izkušnja tudi s tega vidika, ker ne veš, ali je to, kar se ti dogaja normalno ali ne... 

(odgovor članu ronja1a)
  Neposredna povezava do sporočila: 17
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





7 nenavadnih dejstev o spermi
Poleg tega, da sperma preprečuje depresijo pri ženskah in bi si z njo partnerka lahko tudi negovala kožo, smo našli celo...
Kako prepoznati vgnezditveno krvavitev?
Kako lahko prepoznamo vgnezditveno krvavitev in kako se loči od menstruacije?




Gosta hrana.
пеперутка16

Kdaj ste pričele z uvajanjem goste hrane?