|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   vrtec da ali ne, cene za 4 ure?
14.12.2007 16:47:34   
sončnica14
Lep pozdrav!

Sin bo spomladi star 3 leta in razmišljam o tem, ali bi ga jeseni dali v vrtec ali ne.
Do sedaj o tem nismo razmišljali, saj je v našem kraju le vrtec od 3-6 let (1 skupina) in ga pred tem tako ne bi sprejeli.

Sedaj ga imamo doma (kombiniramo mož , ki je bolj dopoldan doma, stari starši in jaz v popoldanskem času). Za varstvo torej ni problem.
Drugo leto bom na porodniškem dopustu (torej doma).

Zdaj sem začela malo razmišljati o tem in poskušam ugotoviti  vse pluse in minuse vrtca, tako za otroka kot za naju.  Ker z vrtci nimam nobenih izkušen, vas prosim za kakšno mnenje.

Zanima me tudi, kako je, če otroka daš v vrtec za polovični čas ter kako se to obračunava.

Vsakega mnenja bom zelo vesela. Hvala.

 
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: vrtec da ali ne, cene za 4 ure?
14.12.2007 17:14:45   
Divja vijolica
Jaz sem za. Se mi zdi super za otroka, in tudi zate, sploh če boš na porodniški. Moj je šel prvič v vrtec pri 2 letih, vendar sem ga čez pol leta izpisala, ker je bil večinoma bolan, ugotovila sem da ni bil srečen v vrtcu, da je še premajhen. Letos je star 3 leta in je super. Zelo rad hodi v vrtec, bolan skoraj nič. Tudi jaz si lahko odpočijem ali kaj postorim doma, ker sem tudi na porodniški. user posted image 3 leta se mi zdi ravno pravšnja starost, da se otrok začne uvajati v vrtec, saj morajo pri 5 ih pa že v šolo. user posted image

(odgovor članu sončnica14)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: vrtec da ali ne, cene za 4 ure?
14.12.2007 17:50:40   
Nikoletka
Moja hčerka je stara 3,5 let. Ko smo jo meli za polni čas v vrtcu smo plačali 95 eur, sedaj ko je pa skrajšan čas od 4-6 ur, pa plačamo 75 eur. Pozdravček

(odgovor članu Divja vijolica)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: vrtec da ali ne, cene za 4 ure?
14.12.2007 18:32:16   
Maleal
Jaz bi ga dala čimprej v vrtec,saj je že star toliko,da potrebuje družbo sovrstnikov,pa še tebi bo lažje,se boš lahko posvetla novorojencu,pa še za sebe ti bo ostalo nekaj časa.

_____________________________

Ne išči nekoga, ki je popoln.
Ljubi nekoga, ki ni in ga naredi popolnega s svojo ljubeznijo.

(odgovor članu Nikoletka)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: vrtec da ali ne, cene za 4 ure?
14.12.2007 23:00:53   
skuštrana
Naša Liza bo 2. januarja stara 3leta in gre točno takrat v vrtec.user posted image Jaz mislim, da ga moraš dat v vrtec, jaz pri naši zadnjih par mesecev opažam, da se doma že malo dolgočasi in da komaj čaka, da pride med vrstnike. Non stop mi govori, da greva na igrišče, ker so tam otroci, ki se igrajo...Pa da bo šla v vrtec k otrokom se igrat user posted image No, bomo videli kako bo, ko bo res šla v tjauser posted image

Sva jo pa vpisala v poldnevni program, tam bo od 8 zjutraj ( lahko pride že ob 6, ampak to je za nas malo prezgodajuser posted image ) pa do 13 popoldan.

Definitivno ga vpiši, lahko tudi v skrajšan program, kajti otroci pri 3 letih že potrebujejo družbo vrstnikov.


_____________________________

Ne brinite što vas djeca uvijek ne slušaju, brinite se zbog toga što vas neprekidno promatraju (R. Fulghum)

"A clean house is a clear sign of a wasted life"

(odgovor članu Maleal)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: vrtec da ali ne, cene za 4 ure?
15.12.2007 0:34:24   
piščanc
če si na porodniški vrtec ne postane nuja, ampak veselje in tako je laže hoditi. imata precej časa za uvajanje. je seveda odvisno od karakterja otroka.

če spi po kosilu je bolje, da ga prevzameš po počitku in ne program za 4 ure, ker utrujen otrok je tudi tečen otrok. in v vrtcu se prcej utrudijo

_____________________________

iz malega zraste veliko

(odgovor članu sončnica14)
Neposredna povezava do sporočila: 6
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Za družine BREZPLAČNO (od 15. do 22. maja)
Na pobudo ZPMS bo kar 40 muzejev in galerij po vsej Sloveniji, v tednu družin, med 15 in 22. majem 2024 (ali pa na določ...
BLOG: Ni lepšega, kot je rojevanje novega ...
Porodne babice so velik del mojega življenja. Delala sem že z mnogimi babicami, nekaj pa jih poznam tudi na bolj osebni ...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?