|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Masa za palačinke
12.11.2007 8:55:16   
saraja
Ker nikoli ne zadenem prave mase, mi prosim povejte koliko vsakega skupaj zmešam za cca.10 palačink!
Plis!

_____________________________

Samo pravi prijatelj si upa povedati prijatelju tisto resnico, zaradi katere ne bo več njegov prijatelj!
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Masa za palačinke
12.11.2007 9:21:36   
Sandra*
joj to je pa ful težko rečt. Jaz običajno za nas nardim cca 1 liter mase, ampak delam z več mleka da so pol bol tenke in ne tok nasitne. Včas če sem pa za sebe nardila je blo pa 2 deci dost lih za 2,5 palačinke.

(odgovor članu saraja)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Masa za palačinke
12.11.2007 9:39:25   
Anonimen
Tu je cela razprava o palačinkah.

http://www.ringaraja.net/forum/m.asp?m=2055035

Količinsko ti ne morem nič svetovati.Jaz naprimer jih z liter mleka delam,samo solim,nič sladkorja,ker se pol sprijemajo,tako in tako je nadev sladek.
nehala sem dodajat raznorazne radenske,pa pivo pa ne vem še kakšne dodatke.Naredim jih iz dveh jajc,liter mleka,in toliko moke,da je masa vodljiva,da se lepo zliva v ponev.So naitne,to ja,niso rahle,kot papir,so pa dobre oziroma odlične,kar lepo dokazujejo vsi,ki navalijo na njih,še med pečenjem in zmažejo prav vse.

(odgovor članu Sandra*)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Masa za palačinke
12.11.2007 9:58:58   
žigolino
4 jajce 6 dcl mleka ostra moka po  občutku,jaz delam bolj tekoče da so bolj tanke,jih pa dobim s te mase vedno 12 kom

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Masa za palačinke
12.11.2007 10:06:55   
Nea_teja_
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image zopet palačinkeuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image  kok nam one kravžljajo živčke.Vedno gre nekaj narobe pa če jih delamo že nevem koliko let.

(odgovor članu saraja)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Masa za palačinke
12.11.2007 10:31:49   
Janya
IZVIRNO SPOROČILO: Nea_teja_

user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image zopet palačinkeuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image  kok nam one kravžljajo živčke.Vedno gre nekaj narobe pa če jih delamo že nevem koliko let.


Zato pa sem predala peko palačink možu, je že nekaj letna tradicija, nedeljski zajtrk- palačinke.

(odgovor članu Nea_teja_)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Masa za palačinke
12.11.2007 10:42:15   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: neva6

.Jaz naprimer jih z liter mleka delam,samo solim,nič sladkorja,ker se pol sprijemajo,tako in tako je nadev sladek.
nehala sem dodajat raznorazne radenske,pa pivo pa ne vem še kakšne dodatke.Naredim jih iz dveh jajc,liter mleka,in toliko moke,da je masa vodljiva,da se lepo zliva v ponev.So naitne,to ja,niso rahle,kot papir,so pa dobre oziroma odlične,kar lepo dokazujejo vsi,ki navalijo na njih,še med pečenjem in zmažejo prav vse.


Jaz popolnoma enako, le da dam najbrž kakšne pol litra mleka in  1 jajce. Ampak dvomim, da bi jih normalnih 10 s tega ven prišlo. Jaz ima bolj majhno ponev, tako da jih je najbrž tam nekje.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Masa za palačinke
12.11.2007 10:46:50   
TinkiBinki
Tut jaz jih delam s pol litra mleka kot Splišni, a brez jajc. 12 zvrhanih žlic moke, ščepec soli in to je to. Če je pregosto, dodam malo vode po občutku.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Masa za palačinke
12.11.2007 13:37:39   
saraja
Pa sem jih naredila brez vaših nasvetov, ker sem pač morala prej narest. So pa dobre, bolj kot kdajkoli prej, ko so ble trde ko user posted image , naredla pa tako: 2 jajci, 25 dkg moke, malo masla sem prej segrela, namesto olja, pa 4 dcl mleka in dcl piva, brez soli, brez sladkorja, pa je ratalo, vam rečem da so dobre. Sem mislla, da bo preveč piva, pa ni!

Thx vseeno!

_____________________________

Samo pravi prijatelj si upa povedati prijatelju tisto resnico, zaradi katere ne bo več njegov prijatelj!

(odgovor članu TinkiBinki)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Masa za palačinke
13.11.2007 15:47:21   
pikecpokec
Da ne bom nove teme odpirala: a mogoče katera ve, kje bi se dala kupit tusta palčka za maso od palačink lepo po ponvi razmazat? je v obliki črke T, držiš za spodnji del in potem z zgornjo palčko od T-ja vrtiš okoli in lepo v krogu razmažeš maso po ponvi. To stvar majo tudi palačinkarji ki na ulici pečejo tiste velikanske palačinke. No, upam da sem dobro opisala in da mi bo katera znala pomagati.
LP!


_____________________________

Vsak igralec mora sprejeti karte, ki mu jih dodeli življenje.
Ko pa so v rokah, se mora sam odločiti, kako bo igral, da bo zmagal. (Voltaire)

(odgovor članu saraja)
Neposredna povezava do sporočila: 10
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Kdaj lahko otroku prvič ponudite jajce?
Jajca so precej alergeno živilo, zato naj bi jih malčkom uvajali v prehrano z nekoliko večjo previdnostjo. Vendar se tud...
Je hrana na piknikih varna za nosečnice?
Sezona piknikov je že v polnem razcvetu in vsi komaj čakamo dobrote z žara. Kaj pa nosečke? Si lahko privoščite jedi z ž...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?