|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Prepis lastništva
8.11.2007 21:47:22   
DOLAR
Zaradi manjših komplikacij pri odaji vloge za gradbeno dovoljenje bi z očetom naredila darilno pogodbo za zemljišče katero je sedaj v njegovi lasti.Pojma nimam kje naj začnem.A se moram obrniti na odvetnika,al kdo to uredi?Lepo prosim če mi pomagate ker mi že voda v grlo teče.user posted image

_____________________________

Razumen človek je tu in tam prisiljen napiti se,da lahko preživi z norci
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Prepis lastništva
8.11.2007 21:55:33   
Olivija
Smo urejal to poleti, me prav zanima, če se še spomnim:
- vloga na ZK (dobiš na informiran.si), da pridobiš kopijo vpisnega lista, kjer so podatki o parceli in kopije listov A, B in C - to verjetno že imate, če že urejate GD;
- sestaviš pogodbo po šimlu, kjer vse napišeš;
- midva sva imela staro LI in sva rabila novejši dokument o parceli, kar sva še enkrat dobila na občini, tisto moraš imeti zraven pogodbe;
- neseš na davčno upravo, da ti dajo potrdilo o tem, da je oproščena davka;
- potrjeno pogodbo nese tvoj oče k notarju, kjer mu overijo podpis, naš je šel sam. Rabil je pa še moj osebni dokument;
- napišeš predlog za vpis in ZK.

Nekako imam občutek, da sem nekaj pozabila, ... user posted image

že vem, mislim, da moraš preveriti, če ima občina predkupno pravico, kar pa lahko narediš na internetu, nama je to pogledal kolega-odvetnik ali je pa to piše tudi že v LI. user posted image

< Sporočilo je popravil Olivija -- 8.11.2007 21:59:03 >

(odgovor članu DOLAR)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Prepis lastništva
8.11.2007 22:35:30   
Anonimen
Dolar, kolk se ti mudi?

Ker danes se mi ne da pisat, bi si pa morala mal več časa vzet (mal sem utrujena, da bi razmišljala).

(odgovor članu DOLAR)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Prepis lastništva
9.11.2007 8:15:34   
Sheba
Najbolje, da gresta kar k notarju, on vama bo vse razložil kako in kaj!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Prepis lastništva
9.11.2007 10:43:36   
TinkiBinki
Ja, sestinjam s Shebo. Notar ti pripravi tudi darilno pogodbo in je najhitreje, pri njemu plačaš in to je to.

(odgovor članu Sheba)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Prepis lastništva
9.11.2007 15:48:38   
Skabi
JA, notar je najboljša rešitev, vendar kar draga. Nam je pred dvema letoma vzel okrog 60.000 sit , vendar je bila pogodba darilno - izročilna in še nekaj za po smrti očeta. Zraven smo morali biti vsi vpleteni (starši, sestra, midva oba) in dve priči, ki nista bili v sorodu z nami.

(odgovor članu TinkiBinki)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Prepis lastništva
9.11.2007 19:05:27   
sapa
Zdravo!

Ker imam tudi jaz namen opraviti prepis parcele z očeta na hčer, me zanima ali ima kdo mušter darilne pogodbe po kateri bi lahko omenjeni prepis opravil.
V bistvu se mi s prepisom nekoliko mudi, notar s katerim sem se pogovarjal pa kao cel mesec nima časa, da bi se ukvarjal še s sestavljanjem pogodbe. Ima pa čas, da bi pritisnil svoj žig, če mu seveda prinesem že sestavljeno pogodbo user posted image . Tko da bi lepo prosil, če ima kdo........

lp, uroš

(odgovor članu Skabi)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Prepis lastništva
10.11.2007 7:31:46   
Skabi
V knjigarnah imajo obrazec za darilen pogodbe.

(odgovor članu sapa)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Prepis lastništva
10.11.2007 16:42:58   
Anonimen
Ja, res ti tudi notar in odvetnik vse naredita, ampak jima moraš prav tako priskrbeti vse potrebno in ju tudi plačati.
Tako kot je že Olivija povedala rabiš:
1.podatke o parcelni št, zk.vložku in katarstrski občini
2.lokacijsko informacijo (dobiš jo na pristojni UE)
3. odločbo o odobritvi pravnega posla (če ne gre za stavbno zemljišče)
4. darilno pogodbo z vsebovanim zemljiškoknjižnim dovolilom (to je posebna izrecna izjava tistega, ki prenaša l.pravico, da dovoljuje vpis v ZK. Vsebovati pa mora vse podatke o darovalcu+emšo in vse podatke o obdarjencu+emšo ter delež do katerega se prenaša pravica)
Od tč.1 do tč. 4 neseš k notarju, ker mora biti podpis darovalca overjen. Ta ti vse te listine notarsko spoji in overi.
To nastalo spojeno listino neseš na davčni urad za odmero davka. Ker gre za razmerje oče-hči je davka prosto. Listino ti bodo ustrezno štampljali.
Nato si iz neta ali v knjigarni pridobi ZK obdrazec PRID0 ga izpolneš, kolkuješ s sodno takso -v višini 7,93EUR (za predlog) + sodna taksa za sklep(max. 79,30 EUR), ki jo lahko sicer plačaš kasneje po vpisu v zemljiško knjigo. Zemljiškoknjižni predlog in listino oddaš na pristojni ZK in čakaš na rešitev user posted image That's it. Pa še kakih 200 eur si lahko privarčuješ user posted image .

Aja, notar ti overitev računa po ocenjeni vrednosti nepremičnine kakor bo izhajalo iz pogodbe, tko da jo ocenite na čimmanj . Prav tako se izračuna vrednost sodne takse za sklep o vpisu vendar max. 79,30 EUR . Toliko v vednost.

< Sporočilo je popravil caffee -- 10.11.2007 16:45:35 >

(odgovor članu Skabi)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Prepis lastništva
11.11.2007 8:16:03   
sapa
Aha, OK. Se pravi jutri zjutraj takoj v knjigarno.
Hvala za odgovor.

lp, uroš

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Prepis lastništva
11.11.2007 22:33:32   
Olivija
Na žalost ti ga poslati ne morem, ker se mi ne zdi fer do kolega, ki mi ga je poslal.

(odgovor članu sapa)
Neposredna povezava do sporočila: 11
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
V naročju je otrok večinoma v nepravilnem ...
Ali veš, da večina staršev zelo pogosto nosi otroka v naročju v nepravilnem položaju? Ali veš, da je lahko ta zelo škodl...
BLOG: Prvo leto nič čokolade in smokijev!
V svojih povsem dobronamernih vzgojnih odločitvah starši pogosto pozabimo na najpomembnejše - otroka. Tudi, ko gre za uv...
Otroški dodatek v letu 2024: izplačila in ...
Otroški dodatek je dopolnilni prejemek za preživljanje, vzgojo in izobraževanje otroka. Pravico do dodatka imajo družine...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?