|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   [Brisano sporočilo]
19.11.2007 14:11:49   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Lajajoč kašelj, ampak brez vročine
19.11.2007 14:17:07   
Pobalami
lajajoči kašelj pride zaradi vnetega grla in se tako sliši. pri tako malih je nevarnost, da grlo oteče in otrok ne more dihati. Po mojem vročina ni pomembna. ravno zadnjič sem na MON-u, pediatrija, brala da zadeva ni tako nedolžna.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Lajajoč kašelj, ampak brez vročine
19.11.2007 14:21:45   
kofetek2010
Lajajoč kašelj se pojavlja pri laringitisu.

(odgovor članu Pobalami)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   [Brisano sporočilo]
19.11.2007 14:25:36   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Pobalami)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Lajajoč kašelj, ampak brez vročine
19.11.2007 14:25:36   
piščanc
naš mali je enkrat ponoči prav lajajoče dušeče kašljal in seveda naslednji dan smo šli takoj k pediatru.

rekla je, da je lajajoče vedno, kadar se vname grlo pri glasilkah (laringitis) in da ni nevarno (pljučnica, astma, oslovski kašelj in vse mi je šlo po glavi). lajajoče kašlja zato, ker je vneto grlo slabše prehodno in malo oteklo. za zmanjšanje otekline in sluzi je priporočala claritine. poleg pare v kopalnici smo mi prakticirali še izparilnik pri vzglavju ponoči, dokler je trajalo vnetje in slezov sirup. drugih zdravil pa ni dobil. že takoj naslednji dan je bilo bolje. doma pa je bil kakšen teden.

pediatrinja je za odprtje dihalnih poti priporočila tudi, da zadiha svež nočni zrak, ampak tega nisem sprobala.

_____________________________

iz malega zraste veliko

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Lajajoč kašelj, ampak brez vročine
19.11.2007 14:26:54   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: jana73

Lajajoč kašelj se pojavlja pri laringitisu.


... in pri krupu (če ni to isto ..)

Krup. Zvečine se pojavlja pri otrocih. Kašelj je podoben laježu. Pojavi se kakšen dan po pojavu prehladu podobnih simptomov. Pogosto se mu pridružijo težko dihanje ter sikajoči in piskajoči šumi pri vdihu (stridor).

(odgovor članu kofetek2010)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Lajajoč kašelj, ampak brez vročine
19.11.2007 14:28:19   
Anonimen
Še tole:

POGOSTE BOLEZNI DIHAL:
Astma. Bolezen pljuč, pri kateri se razvije vnetje v dihalnih poteh in povzroči njihovo zoženje in težko dihanje. Sproži jo lahko vrsta dejavnikov iz okolja in fizikalnih dejavnikov. Med napadom astme pri otroku med izdihom slišimo piskanje. Bolezen je kronična, otroka mora nadzorovati in zdraviti zdravnik.
Bronhiolitis. Virusna okužba, ki povzroča vnetje v majhnih dihalnih poteh (imenovanih bronhioli) v pljučih. Zaradi vnetja se bronhioli zožijo, razvije se piskanje, kašljanje in težko dihanje.
Prehlad. Okužba nosu in žrela, ki jo lahko povzroča več kot 200 različnih virusov. Dojenčki pri prehladu ponavadi kihajo, imajo izcedek iz nosu, včasih bruhajo in imajo drisko. Lahko imajo težave pri dojenju oz. hranjenju po steklenički, ker gosta sluz zapira nos in morajo dihati skozi usta.
Krup. Vnetje grla, sapnika in sapnic (bronhov). Ponavadi ga povzročajo virusi, kaže se z lajajočim kašljem.
Influenca (oziroma gripa). Zelo kužna okužba dihal, ki jo povzročajo številni virusi. Poleg splošnih simptomov, kot so mrzlica, glavobol, bolečine v mišicah, utrujenost in izguba teka, se lahko pri otrocih pojavijo tudi slabost, bruhanje in driska.
Oslovski kašelj. Okužba dihal, ki jo povzroča bakterija Bordetella pertussis. Večina otrok v ZDA je cepljenih proti oslovskemu kašlju, vendar se imunost na prehodu v zgodnja odrasla leta zmanjša. Simptomi so podobni prehladu, spremljajo jih napadi kašlja, napad lahko traja tudi več kot 1 minuto. Ob koncu napada otrok hlastno zajame zrak z značilnim "rigajočim" zvokom.
Pljučnica. Okužba pljuč, ki jo povzročajo virusi, bakterije ali drugi mikroorganizmi. Simptomi so različni, odvisni so od otrokove starosti in od povzročitelja pljučnice. Nekateri pogosti simptomi so vročina, mrzlica, kašelj, nenormalno hitro dihanje, "stokanje" in piskanje pri dihanju in bolečine v prsnem košu.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Lajajoč kašelj, ampak brez vročine
19.11.2007 14:31:26   
Splet.Ka
Mi smo tudi imeli lajajoči kašelj pri laringitisu. Če je bila punčka pokonci, je bilo boljše, če je ležala, ni bilo za zdržat.

Smo pa po laringitisu takoj fasali pljučnico. In (kot že neštetokrat to jesen) pristali v bolnici. Bah.

_____________________________

Cvetim...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   [Brisano sporočilo]
19.11.2007 14:35:32   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Splet.Ka)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   [Brisano sporočilo]
19.11.2007 15:12:07   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Brisani uporabnik)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Lajajoč kašelj, ampak brez vročine
19.11.2007 15:15:22   
Anonimen
Sosedi so, ko je imela tamala laringitis, naročili, da če se bo začela dušiti, da ne bo mogla dihati, da jo mora takoj nesti ven na mrzel zrak. Da se žile skrčijo in laže diha. To je dobro vedeti, za vsak slučaj.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Lajajoč kašelj, ampak brez vročine
19.11.2007 15:23:43   
Pobalami
IZVIRNO SPOROČILO: lukrecija

faca, sem šla iskat, ampak ne najdem
Koliko časa nazaj pa si to brala, pa če se slučajno spomniš naslova


Greš na forum pediatrija (saj to najbrž veš), pod iskanje sem vpisala lajajoči kašelj. Vrže ti več zadetkov. lahko pa vpišeš tudi laringitis, ker mislim da so pisali vsi v zvezi s tem.

http://med.over.net/forum5/search.php?46,search=lajajo%C4%8D+ka%C5%A1elj,page=1,match_type=ALL,match_dates=365,match_forum=THISONE

evo link.

Sem pa jaz tole brskala, ko je moj tako kašljal samo je samo eno uro ponoči in potem ne več.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Lajajoč kašelj, ampak brez vročine
19.11.2007 16:14:07   
lilka
Poskusi z toplimi obkladki iz masla in prepražene čebule, pri nas se je potem tak kašelj prelevil v izkašljevanje in je blo boljše. Ne vem no, pa ti P. jaz jo kar peljem nič ne kličem, pa je rekla da nič nič hujšega da naj ji toplo gor grejem.

_____________________________

Atijeva gosenica in mamin sonček je naša Tinka, zdej pa imava še malega princa Ožbeja.

(odgovor članu Pobalami)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Lajajoč kašelj, ampak brez vročine
19.11.2007 17:02:21   
Anya22
Moj sinček je prejšnji teden imel 2 dni vročino 39 C nato je po 1 dnevu začel lajajoč kašelj in sem ga peljala h pediaru in je rekel, da ima vnete glasilke ter mu je dala takoj eno rundo inhalacij in pol večer sem ga peljala še na eno rundo inhalacij in drugi dan je bilo po tistem že zelo dobro.

_____________________________

Moj pikec je prišel na svet 14.06.2007 po imenu Žan.

Moja pikica je prišla na svet 28.09.2009 po imenu Nika

28.09.2009 3320g, 51 cm
20.10.2009 4005g, 52 cm
24.11.2009 4900G, 54 CM

(odgovor članu lilka)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Lajajoč kašelj, ampak brez vročine
20.11.2007 13:05:56   
petrika
Ko je moj sin kašljal tako lajajoče, smo ga peljali k zdravniku. Ampak ni dobil nič zdravil. svetovali so mi, da doma izvajam inhalacije - npr. odpreš vročo vodo v kopalnici, pa sta malo notri, ko se dela para. Samo to. Pa je tudi to minilo.

(odgovor članu Anya22)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Lajajoč kašelj, ampak brez vročine
20.11.2007 13:38:40   
Anonimen
Lukrecija, kako ste danes?

(odgovor članu petrika)
  Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Lajajoč kašelj, ampak brez vročine
20.11.2007 13:45:46   
mojca*
oj, lukrecija...sem zdaj videla tvoj post.
če še nisi, pojdi k zdravniku, mi smo zaradi tega bili 2 dni v bolnici na inhalacijah, da mu je zmanjševalo oteklino v grlu in je lažje dihal. je bil kar bogi....imeli smo laringitis.
ne sprašuj če prideš, idi kar zdravniku. mene ponavadi odpravijo; ja, sej, no, ampak če res mislite da bi bilo treba, pol pač pridite....in se vedno izkaže da sem imela prav!!!user posted image zdaj samo pokličem ob kolikih naj pridem in ne če sploh.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   [Brisano sporočilo]
20.11.2007 14:03:04   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu mojca*)
  Neposredna povezava do sporočila: 18
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Je za otroka res najboljši najvišji zaščit...
Je za otroka zares najboljša zaščitna krema za sončenje z najvišjim zaščitnim faktorjem? V članku preveri, kako izbrati ...
Dojenček ponoči ne spi
Je nočno hranjenje res še vedno potrebno? Do kdaj? Kako bi si lahko pomagali, da bi omejili nočne podoje?Kaj storiti, če...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?