|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   strah pred odraslimi
19.1.2008 13:57:53   
vojka5
ojla,

sem mamica dveletne hčerke, ki jo je zelo strah odraslih ljudi. Med vrstniki ni problema, če pa jo ogovori odrasel človek, ji je neprijetno ali pa se joče. Včasih ima strah tudi pred takšnimi, ki jih "na daleč" že pozna. Tudi če kdo pride na obisk ali pa gremo mi, so težave, ker se boji vstopiti v tuje stanovanje. Kako naj ji pomagam?

Hvala, lp
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: strah pred odraslimi
19.1.2008 17:31:44   
bobek05
vojka5, kakšne pa so bile njene izkušnje z odraslimi do sedaj? je preživela malo časa v družbi odraslih ljudi?

Nekateri otroci so že po naravi bolj sramežljivi, boječi - bojijo se to ali ono (tudi če jih odrasli samo prijazno ogovorimo). Predlagam, da začneta počasi. Najprej naj pride k vama na obisk odrasla oseba, ki jo pozna. Odrasla oseba naj ne usmeri takoj pozornosti nanjo. Naj se ji približa skozi igro. Pri tem tudi ti pomagaj (vključiti v igro to odraslo osebo).
Včasih pomaga tudi kakšna lutka na roki preko katere se odrasla oseba pogovarja z otrokom.
Vsekakor se odrasli bolj približamo otrokom, če v pogovoru z njimi pokleknemo - smo na isti višini, ker je naša pokončna drža zastrašujoča. Že pri same pozdravljanju, rokovanju z otrokom, naj se odrasla oseba vsaj pripogne ali poklekne...
Drugače pa skozi igro. Npr. Ti lahko narišem žogo? ali Jaz pa znam narisati čudovito kraljično... Ali pa pove oseba kakšno deklamacijo, pesmico, ki je otroku zelo pri srcu... Mamica naj seveda pomaga - že tvoj IZJEMNO PRISRČEN sprejem te odrasle osebe bo pomagal, ker bo otrok začutil, da tej osebi zaupaš. Če je še ne želi vključiti v igro, pa jo vključi ti ...

Predvsem pa - daj otroku čas. Sprememb ne pričakuj kar čez noč in delaj postopoma (od sorodstva, znancev... k naključnim prijateljem in neznancem)...

_____________________________

Najin sonček Anej se je rodil 16.6.2005.

(odgovor članu vojka5)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: strah pred odraslimi
19.1.2008 21:04:20   
vojka5
ojla,

tiste odrasle, ki jih pozna, dobro sprejme, če pa so to samo znanci, sosedje, mimoidoči, pa jo je strah. Res pa je, da če je na varni razdalji, potem ni problema, če pa se ji kdo zelo približa ali jo poljublja, stiska,ipd. pol je pa velik problem - mislim, da nima zaupanja v odrasle al kaj. Mogoče ji je tud sam nerodno, ne vem. Upam, da bo bolje. Če se ji  odrasli približajo tako, kot pradlagaš ti, je ok. Hvala, sem ža mal pomirjena.
lp

(odgovor članu bobek05)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: strah pred odraslimi
20.1.2008 19:23:32   
lunca77
Mogoče je pa sam tak tip in ne mara da kdo rine vanjo. Meni tudi ne bi bilo glih fino če bi me ljudje, ki jih ne poznam stiskal pa lubčkal. Pa bolje takole kot da bi kr k vsakemu letela. Bo že pridobila zaupanje, najprej vase in potem v ostale.

(odgovor članu vojka5)
Neposredna povezava do sporočila: 4
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Trmast otrok
Čeprav ste šokirani, na otrokovo trmo nikakor ne odgovarjajte z jezo in kričanjem. Najbolje je, da otroku poskušate mirn...
Kdaj je čas za kahlico?
Tako kot na skoraj vseh področjih otrokove vzgoje se tudi pri navajanju na kahlico teorija in praksa skozi čas spreminja...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?