|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Kdaj učiti otroka, da sam je?
15.1.2009 21:25:04   
memole80
Zanima me kdaj ste začele učiti otroke, da sami jedo? Pri moji sestri sta obadva znala jesti pred 1. letom, tako da v jaslih ni bilo težav. Naša je stara 8 m in pol in sem ji začela počasi dajati žlico v roke.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Kdaj učiti otroka, da sam je?
15.1.2009 21:32:38   
kjava
Jest nisem nobenemu dajala žlice, ker mi je blo lažje in hitreje, da sem jima jaz dajala za jest. Sta pa začela sama od sebe dokaj hitro, ker sta itak vidla, kako drugi jemo. Pri 8M je men še kmalu, ker ne vem, če sploh usta zadane z žlico user posted image . Je pa spet tko, da eni prej drugi kasnej, ane user posted image

(odgovor članu memole80)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Kdaj učiti otroka, da sam je?
15.1.2009 21:51:16   
tt79
Nikoli ni prezgodaj, če ima otrok interes. Saj mu lahko ponudiš žličko, da sm skuša jesti, hkrati pa ga hraniš. Pire krompir je idealna stvar za začetekuser posted image  ravno prav gost, ne umaže se preveč...naša je tut sama jedla okol prvega leta, pri 16 mesecih tudi juho.

(odgovor članu kjava)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Kdaj učiti otroka, da sam je?
15.1.2009 21:59:41   
angel_rebelde
Moj je sam pokazal interes za žlico. Sem mu jo dala, ni znal lepo jest, vmes sem ga še jaz hranila, sedaj pa že lahko sam poje.

_____________________________

Življenje brez otrok je kakor akvarij brez ribic..

(odgovor članu tt79)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Kdaj učiti otroka, da sam je?
15.1.2009 22:42:19   
kajajaka
naša ima 6 mesecev in skoraj vedno tudi svojo žlico v roki. Seveda še ne je z njo, ampak maha po krožniku, mizi, hrani... jo žveči ali pa si jo v grlo porine user posted image . Začelo se je pa tako, da mi je stalno vlekla iz rok žlico s katero sem jo hranila, pa sem ji dala svojo... 

(odgovor članu angel_rebelde)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Kdaj učiti otroka, da sam je?
15.1.2009 22:48:43   
memole80
Ja, saj tudi naša ima vedno žlico v roke, danes pa smo poskusile "skupaj" jesti in kar 3-krat je nesla žlico v usta. user posted image user posted image user posted image Kar nisem mogla verjeti.....

(odgovor članu kajajaka)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Kdaj učiti otroka, da sam je?
15.1.2009 22:53:14   
Najaa
Ko pokaže interes. Če hodi v vrtec, bo to prej, ker tam se bodo trudili, da jih čim prej navadijo na žlico. Če pa je doma, pa mu daj čas. Moja je začela lepo jesti okoli 14m se mi zdi. Mesec gor ali dol. S tem lepo jest mislim res brez packanja.

(odgovor članu memole80)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Kdaj učiti otroka, da sam je?
15.1.2009 22:55:36   
Todala
IZVIRNO SPOROČILO: tt79

Nikoli ni prezgodaj, če ima otrok interes. Saj mu lahko ponudiš žličko, da sm skuša jesti, hkrati pa ga hraniš. Pire krompir je idealna stvar za začetekuser posted image  ravno prav gost, ne umaže se preveč...naša je tut sama jedla okol prvega leta, pri 16 mesecih tudi juho.


Jaz sem tudi dala žličko pri 8m. Na začetku samo igrala, je pa zelo rada in hitro ugotovila, zakaj je dobila žlico. Tiste moderne stolčke za hranjenje pomagajo, saj jih lahko hitro očistiš, naj otrok maže koliko hoče, tako najhitreje naučijo samostojnost. Zdaj, pri 19m naša mala je tudi juho sama.

(odgovor članu tt79)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Kdaj učiti otroka, da sam je?
16.1.2009 9:27:30   
Kontrakarambolšrauf
Pred enim letom sem mu dala vilice v roke (tiste majhne za torte) in mu gor napičila košček, v drugi roki pa sem imela enako vilico in ga hranla. In je takoj pogruntal da gre njegova vilica tudi v usta in se je tik tak naučil sam pojesti cel obrok, jaz sem mu samo pomagala napičiti hrano. Sva pa začela se mi zdi da z malico in sem mu jabolko na koščke narezala, pa vilica je super, ker jo lahko kakorkoli obrne in nič ne pade dol in ne izgubi voljo, ker je lačen in se že 5 min trudi in še ni nič pametnega do ust prišlouser posted image .
Je pa to potegnilo za seboj to, da sem mu kar lep čas nato kuhala hrano ki jo lahko napiči, ker je za žlico potreboval več časa. No, jesti z žlico so ga pa kar v vrtcu navadile in sedaj pri 16 mesecih vedno poje sam vsak obrok, se sploh ne pusti hranitiuser posted image .


_____________________________

Exkontrakarambolmatica.

(odgovor članu Todala)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Kdaj učiti otroka, da sam je?
18.1.2009 12:00:22   
zinkazi
prav razmišljate in naredite tako kot se vam zdi, dajte otroku žličko, saj ne bo jedel, malo bo mešal, počasi bo tudi v usta nesel in se bo navajal


_____________________________


Otroško srce je zaklad


(odgovor članu Kontrakarambolšrauf)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Kdaj učiti otroka, da sam je?
18.1.2009 14:01:12   
livia
Je prišlo samo od sebe...z leti.
Jaz jima ne dajem žlice, ker je potem ful pucanja za njimi.

(odgovor članu memole80)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Kdaj učiti otroka, da sam je?
19.1.2009 13:11:37   
mateyka
IZVIRNO SPOROČILO: livia
Je prišlo samo od sebe...z leti.
Jaz jima ne dajem žlice, ker je potem ful pucanja za njimi.


jaz tudi ne dajem žlice da vse sama, ker si jo daje polno na glavo - lepo prosim..
ji pa dajem občasno žlico in vilico, ko je kar manj tekočega in ji pomagam in kažem (beri ustavim "hranjenje las"). ko začne metat okoli hrano malo za hec, ji jo pa kar lepo vzamem. jaz sem pristaš mišljenja da hrana ni igrača in je ne bom navajala, da se z njo igra. ali naj jé ali pa vzamem. pacala okoli kot bi z barvami ali mivko pa s hrano pri meni ne bo.

(odgovor članu livia)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Kdaj učiti otroka, da sam je?
19.1.2009 15:09:41   
Amam
Naš ima 11,5m in ga še mi hranimo. Že od začetka zelo lepo je, brez packanja. Redko se zgodi, da sploh slinček umaže.
Verjetno je že čas, da bi ga navajala na to, da bi sam jedel, samo se mi zdi, da bo potem vedno hotel sam jesti in bi bilo z čistim hranjenjem konec.

Tudi stekleničko za pitje mu še dajemo - je ne drži sam.



(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Kdaj učiti otroka, da sam je?
19.1.2009 18:56:03   
Anonimen
Da res sam jé, lahko trdim šele danes, ko ima 2 leti. Pri enem letu je bil še daaaaaaleč od samostojnega jedca.

Je pa pri enem letu že lepo pil iz kozarca, pa držal ga je tudi že kmalu sam.

(odgovor članu Amam)
  Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Kdaj učiti otroka, da sam je?
19.1.2009 21:06:01   
Tisana
IZVIRNO SPOROČILO: Amam

Naš ima 11,5m in ga še mi hranimo. Že od začetka zelo lepo je, brez packanja. Redko se zgodi, da sploh slinček umaže.
Verjetno je že čas, da bi ga navajala na to, da bi sam jedel, samo se mi zdi, da bo potem vedno hotel sam jesti in bi bilo z čistim hranjenjem konec.

Tudi stekleničko za pitje mu še dajemo - je ne drži sam.



 Itak, zakaj pa bi. Saj je vseeno, bo pač določene stvari namesto njega vedno počela mama. Itak user posted image  Pa tako mama pač nima nič dela z brisanjem in pranjem. Če bo pa zato otrok manj samostojen, pa kaj pol. user posted image

_____________________________

V mladosti zamujenih norosti ne more nadomestiti vsa modrost starosti. (Bertrand Russel)

(odgovor članu Amam)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Kdaj učiti otroka, da sam je?
19.1.2009 21:09:12   
Tisana
  
IZVIRNO SPOROČILO: livia
ko začne metat okoli hrano malo za hec, ji jo pa kar lepo vzamem. jaz sem pristaš mišljenja da hrana ni igrača in je ne bom navajala, da se z njo igra. ali naj jé ali pa vzamem. pacala okoli kot bi z barvami ali mivko pa s hrano pri meni ne bo.

    Mislim, da moraš imeti prav srečo, da ti ni treba dati skozi faze metanja, mešanja, packanja s hrano, pa da se vseeno naučijo jesti samostojno. Upam, da ste vi eni izmed teh.

< Sporočilo je popravil Tisana -- 19.1.2009 21:10:24 >


_____________________________

V mladosti zamujenih norosti ne more nadomestiti vsa modrost starosti. (Bertrand Russel)

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Kdaj učiti otroka, da sam je?
20.1.2009 6:47:15   
Ronči
Daj mu žlico v roko, pa se bo že naučil. NAša je samostojno jedla pri enem letu. Sicer si je včasih pomagala z roko, pa sem ji kar pustila.
Nč forsirat, eni prej drugi pozneje, vsekakor ji pa vsakič daj žlico v roko, da malo sama raziskuje.


_____________________________

You can't fix stupid.

(odgovor članu Tisana)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Kdaj učiti otroka, da sam je?
20.1.2009 6:51:10   
Ronči
IZVIRNO SPOROČILO: Tisana

 
IZVIRNO SPOROČILO: livia
ko začne metat okoli hrano malo za hec, ji jo pa kar lepo vzamem. jaz sem pristaš mišljenja da hrana ni igrača in je ne bom navajala, da se z njo igra. ali naj jé ali pa vzamem. pacala okoli kot bi z barvami ali mivko pa s hrano pri meni ne bo.

    Mislim, da moraš imeti prav srečo, da ti ni treba dati skozi faze metanja, mešanja, packanja s hrano, pa da se vseeno naučijo jesti samostojno. Upam, da ste vi eni izmed teh.


Menim, da je hrana pri enem letu igrača. Kaj pa ni pri enem letu igrača????? A dejte no, jaz sem ji pustila da packa, hrane je biilo povsod, pa kaj!!!!! Sedaj ima leto in pol in se ne igra več s hrano, pri letu dni sem ji pa pustila.






_____________________________

You can't fix stupid.

(odgovor članu Tisana)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Kdaj učiti otroka, da sam je?
21.1.2009 10:42:34   
mateyka
IZVIRNO SPOROČILO: Ronči
IZVIRNO SPOROČILO: Tisana
 
IZVIRNO SPOROČILO: livia
ko začne metat okoli hrano malo za hec, ji jo pa kar lepo vzamem. jaz sem pristaš mišljenja da hrana ni igrača in je ne bom navajala, da se z njo igra. ali naj jé ali pa vzamem. pacala okoli kot bi z barvami ali mivko pa s hrano pri meni ne bo.
    Mislim, da moraš imeti prav srečo, da ti ni treba dati skozi faze metanja, mešanja, packanja s hrano, pa da se vseeno naučijo jesti samostojno. Upam, da ste vi eni izmed teh.

Menim, da je hrana pri enem letu igrača. Kaj pa ni pri enem letu igrača????? A dejte no, jaz sem ji pustila da packa, hrane je biilo povsod, pa kaj!!!!! Sedaj ima leto in pol in se ne igra več s hrano, pri letu dni sem ji pa pustila.


ne sekiram se toliko, če packa, ko jé. to mi ni nikoli bil problem. sam se mi pa res zdi brez smisla pol ure met krožnik na mizi, ko ni lačna in se s hrano samo igra. to je bil moj point.
in ja Tisana, imeli bomo srečo kot vsi do sedaj. nisem še videla 18 letnika, ki ne bi znal jesti samostojno user posted image user posted image

(odgovor članu Ronči)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Kdaj učiti otroka, da sam je?
21.1.2009 12:39:03   
Amam
IZVIRNO SPOROČILO: Tisana

IZVIRNO SPOROČILO: Amam

Naš ima 11,5m in ga še mi hranimo. Že od začetka zelo lepo je, brez packanja. Redko se zgodi, da sploh slinček umaže.
Verjetno je že čas, da bi ga navajala na to, da bi sam jedel, samo se mi zdi, da bo potem vedno hotel sam jesti in bi bilo z čistim hranjenjem konec.

Tudi stekleničko za pitje mu še dajemo - je ne drži sam.



 Itak, zakaj pa bi. Saj je vseeno, bo pač določene stvari namesto njega vedno počela mama. Itak user posted image  Pa tako mama pač nima nič dela z brisanjem in pranjem. Če bo pa zato otrok manj samostojen, pa kaj pol. user posted image



Zakaj si se pa tako razburila? Saj nisem rekla, da delam absolutno prav. Saj drugače ga spodbujam, da je čimbolj samostojen, le pri hrani in pijači se mi malo zatika. Priznam, ravno zaradi tega, ker je bolj enostavno.

Glede na to, da gre šele septembra v vrtec se mi je pač zdelo, da se nikamor ne mudi.

(odgovor članu Tisana)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Kdaj učiti otroka, da sam je?
21.1.2009 13:00:16   
metuljčica1
Našo punčko smo do 14meseca hranili mi, je dobila večkrat žličko ampak ji je bila bolj za igrat kot pa da bi nesla kaj v usta.Potem je šla pa v vrtec in zdaj je stara 17mesecev pa se ne pusti več hranit, obvezno je sama.Včasih si želim da bi jo lahko nahranila saj bi bilo tako lažje, ampak ne pusti je sama pa čeprav malo v usta malo po mizi.Tavelka je pa stara 4,5 let pa včasih vseeno prosi da ji pomagamo, ker se ji ne da.

(odgovor članu Amam)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Kdaj učiti otroka, da sam je?
21.1.2009 16:07:23   
r1ta
Sama sem mnenja, da otroci svet preizkušajo z vsemi čutili, okusom, vonjem in tudi tipom. Čeprav sem pred prihodom otroka bila prepričana, da moje dete ne bo packalo s hrano, sem kasneje to prepričanje opustila. Veselje jo je bilo opazovati, kako se je s prstki trudila prijeti grah, kako je tipala vsak makaronček posebej in poizkušala hrano, pri tem pa neizmerno uživala. Oblačila se operejo, miza in tla se pobrišejo, veselja in zadovoljstva nam pa nihče ne more vzeti. Z žličko je lepo začela jesti še pred enim letom. Zdaj je stara dve leti in še vedno z zanimanjem potipa kakšno novo hrano. In ji pustim, ve pa da se je z žlico in vilico in to tudi uporablja.

_____________________________

I have no special talents. I am only passionately curious.
(A. Einstein)


(odgovor članu metuljčica1)
Neposredna povezava do sporočila: 22
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Trmast otrok
Čeprav ste šokirani, na otrokovo trmo nikakor ne odgovarjajte z jezo in kričanjem. Najbolje je, da otroku poskušate mirn...
Zakaj starši poljubljajo svoje otroke na u...
Odgovornost staršev je, da otroku pokažejo pomembnost poljuba. Poljub je dejanje, s katerim pokažemo, da nekoga ljubimo,...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?