|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Redek kakec in vrtec
21.1.2008 15:03:10   
arielca
Bom kar tukaj vprašala za mnenje ...

Danes sem tamalo peljala v vrtec. Zjutraj je bila normalno razpoložena, pojedla je zajtrk, skratka bp. Okoli 9. me kliče vzgojiteljica, da ima mala drisko oz. da bolj redko kakala in naj jo pridem iskat iz preventive, ker razsaja rota virus. Mož je šel ponjo, doma ni nič več kakala, je dobre volje, normalno je in pije. Sem klicala pediatrinjo in je rekla, da eno redko kakanje ni driska in da nama ni potrebno hodit v ambulanto, ker bi ob številnih virozah res lahko kaj staknili.
Je pa zanimivo, da v soboto in nedeljo ni nič kakala, danes pa samo enkrat bolj tekoče. Včeraj smo imeli eno rojstnodnevno zabavo, kjer so jedli gricke, torte, sladkarije ..., poleg tega ji izraščajo petice zgoraj in sumim, da je redek kakec posledica vsega tega.
Zdaj pa ne vem, kaj naj naredim z vrtcem. Pediatrinja mi ne bo dala bolniške, ker je otrok zdrav, varstva nimam, lahko pa se zgodi, da bo tudi jutri redko kakala in me bodo spet klicali. Kaj mi svetujete? Naj v vrtcu razložim, kar mi je rekla P ali kako?

_____________________________

Jaz v svetu, svet v meni živi!
Skoraj že spim, a svet je! Svet se ne zdi!
Slišim rimo, kako govori:
pred rojstvom te ni bilo,
po smrti te ne bo,
a zdajle si.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Redek kakec in vrtec
21.1.2008 15:46:26   
piščanc
ja, kar povej vzgojiteljici, da je vse OK in da je to zaradi zobkov in hrane. pa danes naj je hrano, ki zapira (riž, korenje), mogoče preventivno še borovnice ali borovničev čaj.

_____________________________

iz malega zraste veliko

(odgovor članu arielca)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Redek kakec in vrtec
21.1.2008 16:19:54   
Aja32
Povej vzgojiteljici, kar ti je rekla pediatrinja.
Po eni strani pa razumem vzgojiteljice, glede na to, da je tale rotavirus res hudičeva stvar... In ga imajo že skoraj v vsakem vrtcu...

LP A

(odgovor članu piščanc)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Redek kakec in vrtec
21.1.2008 16:22:45   
Anonimen
Lepo jo pelji v vrtec in povej, kar ti je rekla pediatrinja.

Če je otrok 1x kakal malo bolj mehko, pa res ni treba panike zagnjat user posted image

(odgovor članu Aja32)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Redek kakec in vrtec
21.1.2008 16:29:22   
Aja32
IZVIRNO SPOROČILO: sunqueen

Če je otrok 1x kakal malo bolj mehko, pa res ni treba panike zagnjat user posted image


Jaz jih pa po eni strani razumem - baje je Infekcijska polna... Tako, da jim jaz ne bi čisto nič zamerila... Če drugega ne, je fer do drugih otrok v skupini...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Redek kakec in vrtec
21.1.2008 16:52:20   
arielca
Da ne bo pomote, jaz jih v vrtcu nič ne obsojam. In tudi sama v šoli otroke, ki bruhajo, vedno pošljem domov. Problem je, da mala nima viroze ali rota virusa, ampak je redek kakec po vsej verjetnosti posledica zob.

_____________________________

Jaz v svetu, svet v meni živi!
Skoraj že spim, a svet je! Svet se ne zdi!
Slišim rimo, kako govori:
pred rojstvom te ni bilo,
po smrti te ne bo,
a zdajle si.

(odgovor članu Aja32)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Redek kakec in vrtec
21.1.2008 17:35:48   
Anonimen
V bistvu sem želela povedat, da res ni treba imet otroka doma, če 1x redko kaka. Naš redko kaka vsakič, ko poje pomarančo. In tudi nikoli mi še niso rekli, da naj ga pridem iskat, ker je imel redek kakec.

Ampak, ok, glede na to, da sem slišala, da je res cela panika okoli rota virusa, potem ok, ampak če otrok ni bolan, potem naj kar gre v vrtec.

(odgovor članu arielca)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Redek kakec in vrtec
21.1.2008 20:47:17   
žarnica
IZVIRNO SPOROČILO: sunqueen

Če je otrok 1x kakal malo bolj mehko, pa res ni treba panike zagnjat user posted image


Mi imamo v vrtcu pravilo,da mora otrok 3x imeti drisko,da lahko kličeš starše. Prav tako mora 3x bruhat. Smo dobili prav protokol pri boleznih.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Redek kakec in vrtec
21.1.2008 23:09:59   
frutka_
Povej tako kot si napisala tukaj.
Da sta bila pri dr. in da ni nič posebnega, da ste bili v nedeljo na RD in jo je najbrž pognalo od vsega cukra. Nič bat!user posted image

(odgovor članu arielca)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Redek kakec in vrtec
22.1.2008 10:58:17   
tannya
Pri rotavirusu je dovolj eno bruhanje ali driska...in razumem vzgojiteljice. Sama imam zelo slabe izkušnje, saj ga je naša mala lani v pol leta imela 4x (dokazan v blatu) in pri zadnjem nismo vedeli ali bo preživela. Je bila dolgo na infekcijski.
To kar pa ti opisuješ pa ne zgleda kot rota virus. Razen, če ga preboleva v zelo mili obliki...

(odgovor članu frutka_)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Redek kakec in vrtec
22.1.2008 19:13:37   
barakuda
Če bi bil rota virus, pa bi se recimo začel tisto dopoldne v vrtcu, bi tamala sigurno še isti dan kakala, 100%. Ker prvi dan je najhuje, sploh pa se večinoma začne z bruhanjem in potem driska. Pa driska, ki je pri tem virusu je resnično voda, tako da je velika razlika med redkim kakanjem in drisko pri rota virusu. Smo jo ravno preboleli in mislim, da pri vas ni zaenkrat nobene panike.

(odgovor članu tannya)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Redek kakec in vrtec
22.1.2008 22:28:16   
aezzy
jaz sem pa mislila, da je rotavirus driska in bruhanje skupaj!
kako pa so jo lahko potem brez bruhanja poslale domov?
"hecno", ne posljejo pa domov takih, ki malce pokasljuejo in imajo rahlo povisano T!

(odgovor članu barakuda)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Redek kakec in vrtec
23.1.2008 9:07:02   
barakuda
IZVIRNO SPOROČILO: aezzy

jaz sem pa mislila, da je rotavirus driska in bruhanje skupaj!
kako pa so jo lahko potem brez bruhanja poslale domov?
"hecno", ne posljejo pa domov takih, ki malce pokasljuejo in imajo rahlo povisano T!


Ne vem no, vsaj pri nas je bilo tako, da so najprej bruhali (tudi ati), potem pa driska.
Je pa res,da z drisko drugače ni heca in to tudi v našem vrtcu vedno sproti opozarjajo, naj otroka z drisko nebi vozili v vrtec. Ampak z DRISKO ne z redkim kakanjem!!!

(odgovor članu aezzy)
Neposredna povezava do sporočila: 13
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





BLOG: Prvo leto nič čokolade in smokijev!
V svojih povsem dobronamernih vzgojnih odločitvah starši pogosto pozabimo na najpomembnejše - otroka. Tudi, ko gre za uv...
BLOG: Ko ti gredo otroci vse bolj na živce...
Ne morem več, je kričalo vse v meni. Nimam vam več kaj dati, je odzvanjalo v meni. Pa sem se še kar gnala. Nisem hotela ...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?