|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   kdaj v šolo?
26.4.2008 21:52:18   
Alfabeta
Pozdravljene!

A mi kdo lahko pove.. Moj sin je februar 2004. Kdaj bo moral v šolo? Leta 2009 ali 2010

Hvala!
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: kdaj v šolo?
26.4.2008 21:56:42   
Mišni
Leta 2010, ko bo star 6 let. Saj bo to takrat, ane? Ne vem, kaj te sploh mede?

(odgovor članu Alfabeta)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: kdaj v šolo?
26.4.2008 21:57:42   
Alfabeta
IZVIRNO SPOROČILO: Mišni

Leta 2010, ko bo star 6 let. Saj bo to takrat, ane? Ne vem, kaj te sploh mede?


Ker mi vsi govorijo, da bo moral drugo leto. To me mede. Hvala, za odgovor!

(odgovor članu Mišni)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: kdaj v šolo?
26.4.2008 22:07:39   
lelaval
Pred vstopom v vrtec itak dobiš od šole vabilo za vpis - tako, da boš če ne prej, takrat sigurna.

_____________________________

V življenju sta nam dani 2 čaši, sladka in grenka: vsi moramo izpiti obe, življenje pa nam obe čaši toči nepredvidljivo.

(odgovor članu Alfabeta)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: kdaj v šolo?
27.4.2008 7:56:36   
vesna.com
Tisto leto ko je otrok star 6 let,gre v šolo.Pa če je 6 januarja ali npr. novembra.

(odgovor članu lelaval)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: kdaj v šolo?
27.4.2008 11:37:46   
lenika
Leta 2010, ker bo v tistem koledarskem letu dopolnil 6 let.

(odgovor članu vesna.com)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: kdaj v šolo?
27.4.2008 23:17:32   
Suza
Moj pa je rojen 23.12. 2003, kdaj ga nej dam v šolo?
Mogel bi leta 2009, jaz pa se vedno bolj nagibam 2010.

Poleg tega, skoraj pol leta ni bil v vrtcu, ker je bil decembra na kolku operiran.

Kaj bi ve naredile?

Še eno leto vrtca in brezkrbnega otroštva ali v šola in domače naloge.

_____________________________

Prijatelji so angeli, ki nas dvignejo s tal in nas spomnijo, da znamo leteti.

(odgovor članu lenika)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: kdaj v šolo?
28.4.2008 8:49:41   
Mišni
Kaj bi ve naredile?

Še eno leto vrtca in brezkrbnega otroštva ali v šola in domače naloge.


Sicer je največk odvisno od otroka, koliko je socialno zrel, ampak jaz bi se definitivno bolj nagibala, da bi šel eno leto pozneje v vrtec.

(odgovor članu Suza)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: kdaj v šolo?
28.4.2008 21:53:37   
darja72
Če je le mogoče, v vrtec.

_____________________________

Kogar ni, ga ne pogrešamo!

(odgovor članu Suza)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: kdaj v šolo?
4.6.2008 19:02:37   
suzanamai
Moj sin je 18.12.98, sedaj že v 4R. Jaz sem se pogovorila z njegovo vzgojiteljico in njim, sama sem se sicer bolj nagibala k temu, da bi šel kasneje, vendar je imel sin željo po šoli, vzgojiteljica pa mi je zatrdila, da je pripravljen. Tako je šel normalno v šolo in ni nikoli imel težav.

_____________________________

Ljubezen mame ob ljubečem očetu
je nekaj najmogočnejšega na svetu!

(odgovor članu darja72)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: kdaj v šolo?
5.7.2008 14:34:08   
*kinnie*
Suza, naša je tudi decembrčica....pa bo šla v šolo z njenim letnikom...punca si močno želi v šolo in mislim, da bo z lahkoto sledila...in tudi vključevanje v skupino ji ne povzroča težav, pa ni bila nikoli v vrtcu.

Je pa seveda odvisno od otroka do otroka..... potrebno je pogledati tudi socialni vidik ( ne samo inteligentnost),
in ali je otrok sposoben prepoznavati svoje pravice v skupini.

(odgovor članu suzanamai)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: kdaj v šolo?
5.7.2008 14:36:11   
lenika
IZVIRNO SPOROČILO: *kinnie*


in ali je otrok sposoben prepoznavati svoje pravice v skupini.



Pa tudi dolžnosti. Danes se vse preveč govori o pravicah otrok in premalo njihovih dolžnostih.

(odgovor članu *kinnie*)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: kdaj v šolo?
8.7.2008 21:24:54   
staši
Vse odvisno od otroka  moj je rojen novembra 2002 in gre letos v prvi R ,ima pa sošolce starejše tudi po pol leta  pa jih glih ne vidim v šolskih klopeh.

(odgovor članu Suza)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: kdaj v šolo?
22.7.2008 15:22:53   
*lenc@*
IZVIRNO SPOROČILO: Suza

Moj pa je rojen 23.12. 2003, kdaj ga nej dam v šolo?
Mogel bi leta 2009, jaz pa se vedno bolj nagibam 2010.

Poleg tega, skoraj pol leta ni bil v vrtcu, ker je bil decembra na kolku operiran.

Kaj bi ve naredile?

Še eno leto vrtca in brezkrbnega otroštva ali v šola in domače naloge.


če se ti zdidovolj zrel socialno in intelektualno, bi ga jaz dala
če ne, pa bi prosila za odlok

oz malo bi se posvetovala pri vzgojiteljicah, one vedo in vidijo, kako se vklopi v skupino, koliko je samostojen...

vsekakor bi pretehtala odločitev

sama delam v šolstvu in se pri nekaterih res pozna, da so toliko mlajši in bi bilo bolje, da bi šli kasneje
zakaj ne, če je možnost?

srečno in pravilno odločitev vam želim!


_____________________________

"Kam potuje čas? Če bi vedel, zaprl vrata bi pred njim."
R. K.


(odgovor članu Suza)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: kdaj v šolo?
24.7.2008 13:59:02   
honey
Mene pa nekaj zanima: koliko od vas, ki ste mnenja, da mora iti otrok v šolo prej, je šlo v prvi razred s 6. leti? Jaz sem prav vesela, da je moj otrok rojen aprila in bo, ko bo šel v 1. razred, star 6 let in pol. Ker si ne predstavljam, da bi moral revček iti pri komaj izpolnjenih ali pa še ne izpolnjenih 6 letih v šolo. Ker jaz namreč sem šla s 6 leti v šolo in sicer nisem imela ne vem kakšnih hudih težav, pa čeprav nisem bila nikoli v vrtcu pa tako, ampak vseeno vem, da če bi bil moj otrok rojen v drugi polovici leta, bi gotovo prosila za odlog za drugo šolsko leto. Ker to so otroci, ki (večina od njih) niso zmožni sprejeti svojih nalog in dolžnosti, ki jim jih 1. razred nalaga. Jaz sem hodila v malo šolo in tisto je bila res mala šola - igranje, malo risanja črt v zvezke in spet igranje. Zdaj pa temu ni več tako, vsaj tako mi starši, ki imajo zdaj prvošolčke, razlagajo. Še prehitro bodo morali naši malčki v šolo in se bodo učili večino življenja, tako in drugače. Zakaj jim ne pustimo vsaj tistih prvih otroških let, da bodo otroci? Za moje pojme bi bilo najbolje, da bi prestavili vpis v prvi razred 9-letke na dopoljneno 7. leto. Tudi za odločanje o poklicu bi bilo bolje. Ampak, naša država že ve, kaj dela user posted image

(odgovor članu *lenc@*)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: kdaj v šolo?
26.7.2008 7:33:49   
dory
Moj je april2004 in gre v šolo septembra2010.

(odgovor članu honey)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: kdaj v šolo?
26.7.2008 15:38:40   
lenika
IZVIRNO SPOROČILO: honey

Mene pa nekaj zanima: koliko od vas, ki ste mnenja, da mora iti otrok v šolo prej, je šlo v prvi razred s 6. leti? Jaz sem prav vesela, da je moj otrok rojen aprila in bo, ko bo šel v 1. razred, star 6 let in pol. Ker si ne predstavljam, da bi moral revček iti pri komaj izpolnjenih ali pa še ne izpolnjenih 6 letih v šolo. Ker jaz namreč sem šla s 6 leti v šolo in sicer nisem imela ne vem kakšnih hudih težav, pa čeprav nisem bila nikoli v vrtcu pa tako, ampak vseeno vem, da če bi bil moj otrok rojen v drugi polovici leta, bi gotovo prosila za odlog za drugo šolsko leto. Ker to so otroci, ki (večina od njih) niso zmožni sprejeti svojih nalog in dolžnosti, ki jim jih 1. razred nalaga. Jaz sem hodila v malo šolo in tisto je bila res mala šola - igranje, malo risanja črt v zvezke in spet igranje. Zdaj pa temu ni več tako, vsaj tako mi starši, ki imajo zdaj prvošolčke, razlagajo. Še prehitro bodo morali naši malčki v šolo in se bodo učili večino življenja, tako in drugače. Zakaj jim ne pustimo vsaj tistih prvih otroških let, da bodo otroci? Za moje pojme bi bilo najbolje, da bi prestavili vpis v prvi razred 9-letke na dopoljneno 7. leto. Tudi za odločanje o poklicu bi bilo bolje. Ampak, naša država že ve, kaj dela user posted image


Jaz se pa sprašujem, kaj je bilo s staro osemletko tako zelo narobe.

(odgovor članu honey)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: kdaj v šolo?
26.7.2008 22:12:48   
Anonimen
Moj sin gre letos sicer že v 3 razred,rojen je avgusta,tak da je glih dopolnil 6 let pri vstopu v prvi razred.Sicer se pa men osebno zdi velika bedarija,da grejo vsi isti letniki skup v šolo,ker se to pr otrocih ful pozna.Naprimer,sošolec od sina ima rojstni dan januarja,en revček mali pa decembra in sta potem sošolca,razlike je pa skor eno leto.Kar se pa osemletke tiče je bla men bol všeč,ker zdej ful preveč zahtevajo od otrok,in tud prvi razred ni tok nedolžen.Otrokim so ukradli eno leto brezkrbnega otroštva.

(odgovor članu lenika)
  Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: kdaj v šolo?
28.7.2008 11:10:43   
uwaga
Sem ena tistih srečnic, ki so imele 6 let in pol, ko sem šla v osemletko. Mi je bilo vseeno všeč. Svoji hčerki sem šolanje prestavila za eno leto saj je bila nesamozavestna, plašna... pa še zdravstvene težave je imela. Mi ni žal, bi še ponovila podaljšano otroštvo. Sin pa gre letos v 1. razred, ker je septemberski bo imel na prvi šolski dan 5 let. Je pa zelo samozavesten, odločen, predvsem pa navdušen ker bo šolar. Zato njemu nismo prestavljali šolanja, ker se mi zdi da bi bil bolj nesrečen če bi moral ostati v vrtcu medtem, ko grejo vsi njegovi prijatelji v šolo.  Sicer pa vsaki starši najbolje poznajo svojega otroka in v sodelovanju z vzgojiteljicami najdejo najboljšo rešitev za svoje malčke.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 19
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





BLOG: Ko ti gredo otroci vse bolj na živce...
Ne morem več, je kričalo vse v meni. Nimam vam več kaj dati, je odzvanjalo v meni. Pa sem se še kar gnala. Nisem hotela ...
Ko otroku jezik uhaja med zobe
V predšolskem obdobju se otrok najbolj intenzivno celostno razvija in takrat lahko otrok določene glasove izgovarja na n...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?