|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   blazinice za dojenje
16.2.2008 18:36:25   
vaney
Koliko časa po porodu ste še dajale na bradavice blazinice? Jaz sem en mesec po porodu in si po vsakem dojenju bradavice namažen z lanolinom in dam gor od multi-mam kompresijske blazinice z gelom. Sem pa ugotovila, da gre tega ogromno in sploh ni tako poceni (10 kompr. blazinic 8€) in iščem kakšen drug način za omilitev bolečine, pikanja in srbenja po dojenju. Kdaj ste ve nehale z blazinicami in kako ste se znašle?

_____________________________

23.1.2008; veliki nagajivec Anže
10.2.2010: mala navihanka Daša
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: blazinice za dojenje
16.2.2008 18:47:23   
srursa
Jaz sem si tudi namazala bradavice z lanolinom in si dala blazinice, ampak kar iz dm ali pa od tosame(so poceni) . Po treh mesecih jih nisem več rabila.

(odgovor članu vaney)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: blazinice za dojenje
16.2.2008 19:07:45   
Anonimen
Kar nekaj tednov, ne spomnim se vec tocno. Poleg blazinic sem uporabljala lanolin v tubi.

(odgovor članu vaney)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: blazinice za dojenje
16.2.2008 19:29:30   
katra55
Jaz sem nehala po enem mesecu, po vsakem dojenju sem mazala z lanolinom, zvečer pa sem dala blazinice. Če te po dojenju srbi in pika je možno, da so glivice. A ima mali slučajno bel jezik?

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: blazinice za dojenje
16.2.2008 19:45:54   
vaney
katra, a so možne tudi gljivice na bradavicah??? ne vem, če bom lahko kaj razbrala iz jezika našega user posted image , ker mu skoraj vsak obrok tudi dodajam ad. mleko. A je skoz bel?

_____________________________

23.1.2008; veliki nagajivec Anže
10.2.2010: mala navihanka Daša

(odgovor članu katra55)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: blazinice za dojenje
16.2.2008 20:00:29   
katra55
Ko je imela moja user posted image soor (glivice) so me ful pekle in srbele bradavice. Na jezičku so take bele oblogice, ki se ne dajo odstranit.

(odgovor članu vaney)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: blazinice za dojenje
16.2.2008 22:35:11   
Solero
Jaz si dajem blanizice še zdaj, 5. mesec po porodu. Vedno mi precej mleka teče ven in jih porabim približno 4 na dan. Če bi vedela v začetku, da bo tako teklo, bi si kupila "školjke".

(odgovor članu katra55)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: blazinice za dojenje
16.2.2008 22:46:08   
mama06
IZVIRNO SPOROČILO: Solero

Jaz si dajem blanizice še zdaj, 5. mesec po porodu. Vedno mi precej mleka teče ven in jih porabim približno 4 na dan. Če bi vedela v začetku, da bo tako teklo, bi si kupila "školjke".


se podpišem pod tole, le da imam 3,5 mesece starega user posted image . Školjke imam, pa sem jih uporabljala mesec dni, potem pa ne več, saj se mi ne da po vsakem dojenju prat tegauser posted image .

(odgovor članu Solero)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: blazinice za dojenje
17.2.2008 9:25:36   
kmarija
Jaz sem tudi imela školjke zua prvi mesec, ko je bil naval mleka pa bradavice sem imela fino poškodovane. Ko se je to zrihtal pa imam mullerjeve blazinice ki so poceni pa bradavica se ne nalepi na blazinico, pri tosaminih so se mi bradavice nalepile na blazinico user posted image ...vsakič sem jih morala dol potegnituser posted image
Aja zelo fajn so chiccotove, sam drage k ....user posted image

(odgovor članu mama06)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: blazinice za dojenje
17.2.2008 10:30:56   
frutka_
Kar dolgo sem jih uporabljala, ker sem tudi dolgo dojila in mi je mleko teklouser posted image . Imela pa sem blazinice od Fixies in so imele najnižjo ceno v Mullerju.

(odgovor članu vaney)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: blazinice za dojenje
17.2.2008 10:33:31   
April
6 m po porodu še vedno, drugač sem vsa mokra. zdržijo pa edin chiccotove. me pride kar dost na mesec.

(odgovor članu frutka_)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: blazinice za dojenje
17.2.2008 10:57:53   
skuštrana
Pri taprvi sem jih uporabljala dokler sem dojila, drugače sem imela fleke.
Sedaj ima mali 4 mesece in jih seveda še vedno uporablajm...

Mi je pa ena mami povedala en trik, ki se ga je naučila nekje v Afrikiuser posted image , če nimaš blazinice si lahko tam kjer začne teči mleko full nežno stisneš bradavico, da se vodi zaprejo in mleko ne bo teklo..Ko mi je to povedala se je meni to zdelo full boleče in smešno ampak preverjeno delujeuser posted image


_____________________________

Ne brinite što vas djeca uvijek ne slušaju, brinite se zbog toga što vas neprekidno promatraju (R. Fulghum)

"A clean house is a clear sign of a wasted life"

(odgovor članu April)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: blazinice za dojenje
17.2.2008 13:20:14   
Princess Mononoke
Jaz sem mogla uporabljati blazinice dokler sem jo izključno dojila torej najmanj 7 mesecev, drugače sem bila mokra. Bi ti pa predlagala da paziš katere uporabljaš, ker meni so enkrat zamašile vod na dojki in sem dobila mastitis po tem. Tako da če se zalepijo na dojko ni dobro.

(odgovor članu skuštrana)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: blazinice za dojenje
17.2.2008 13:40:21   
Solero
Jaz si bradavice vedno po dojenju namažem in včasih dam še malo kreme na blazinico, pa se ne prilepijo.
So mi pa najbolj všeč blazinice Fixies, pa tudi drage niso. Nekje 2,70E za škatlo.

(odgovor članu Princess Mononoke)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: blazinice za dojenje
18.2.2008 19:13:14   
mulan
Meni je za oba otroka bolečine najbolj ublažilo mazilo bepanthen. Zvecer ga dam na gazo (5x5) - in ne šparam z njim, gazo na bradavico in blazinico  čez (od chicco-ta, druge mi ne držijo). Lanolin mi ni pomagal, je kvečjemu poslabšal zadevo.
Če te srbi, pa imaš malo spuščaja, pojdi k zdravniku. Jaz sem pri prvi imela spuščaj, na katerega sem morala mazati mešanico canestena in elocoma. Je takoj pomagalo.

(odgovor članu Solero)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: blazinice za dojenje
19.2.2008 10:16:18   
Rožica*
Še vedno (6 mesecev po porodu)

prisegam pa na Nukove blazinice, so izredno tanke (2mm) in zelooooooooo vpojne, imajo tudi samolepilni trak za pritrditev, ne prepuščajo vlage in so zračne.
Me je zelo motilo pri Dm ovih, da so se opazile skozi majčko, pa še hitro so premočile.

(odgovor članu vaney)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: blazinice za dojenje
19.2.2008 10:55:44   
anju
IZVIRNO SPOROČILO: vaney

Jaz sem en mesec po porodu in si po vsakem dojenju bradavice namažen z lanolinom in dam gor od multi-mam kompresijske blazinice z gelom.


lanolina in kompresijskih blazinic ni treba skupaj dajat. pravzaprav je tako: z lanolinom ščitiš, ohranjaš mastnost. s komresijskimi blazinicami pa zdraviš, tisti gel zdravi že vnete, razpokane, pekoče bradavice. jaz sem jih rabila, samo v teh primerih. z lanolinom pa redno mažem 2x na dan še danes, sicer se mi koža na bradavicah zelo izsuši in me moti, ker moram samo zaradi lanolina dajat vpojne blazinice gor, da ne umažem modrcauser posted image mleko mi ne pušča več...

(odgovor članu vaney)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: blazinice za dojenje
19.2.2008 22:18:45   
mama06
IZVIRNO SPOROČILO: Rožica*

Še vedno (6 mesecev po porodu)

prisegam pa na Nukove blazinice, so izredno tanke (2mm) in zelooooooooo vpojne, imajo tudi samolepilni trak za pritrditev, ne prepuščajo vlage in so zračne.
Me je zelo motilo pri Dm ovih, da so se opazile skozi majčko, pa še hitro so premočile.


Kje pa prodajajo Nukoveuser posted image

(odgovor članu Rožica*)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: blazinice za dojenje
20.2.2008 11:29:14   
mala pikica
Vaney, jaz si tudi mažem bradavice z lanolinom, potem pa dam gor blazinice iz DM ali pa od Tosame. Dm-ovih je 30, pa stanejo mislim da 3 € (ne me prijet za besedo).

Kar pa se tiče glivic... Gašper je dobival bel jezik, pa je kar patronažna že na začetku rekla naj mu kupim Daktarin oralni gel in mu vsak dan dam da ga liže. Pa vse obloge kar izginejo. Pa še kar dobrega okusa je, tako da ni težav.


_____________________________

Vsak dan nam sije sonček Gašper!


(odgovor članu mama06)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   blazinice za dojenje
20.2.2008 23:28:47   
karatina
Jaz uporabljam Mullerjeve blazinice - Beauty Baby, DM-ove mi niso bile všeč, drugih pa nisem poskusila, saj mi Mullerjeve dobro odgovarjajo, pa tudi cena je znosna naproti drugim.
Bradavice pa si mažem z DM-ovo kremo za bradavice BabyLove, cena 1,66 EUR. Mi lanolin, ki sem ga plačala veliko več stoji, ker mi niti približno tako ne paše.

(odgovor članu mala pikica)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: blazinice za dojenje
24.2.2008 17:27:37   
Eva*
IZVIRNO SPOROČILO: April

6 m po porodu še vedno, drugač sem vsa mokra. zdržijo pa edin chiccotove. me pride kar dost na mesec.


Tudi jaz uporabljam chiccotove, so edine ki zdržijo.


< Sporočilo je popravil Eva* -- 24.2.2008 17:29:52 >


_____________________________

Na deževni dan, nama je zasijalo sonce!

(odgovor članu April)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: blazinice za dojenje
25.2.2008 22:24:20   
manca
tiste ki dojite in uporabljate blazinice za modrček: uporablja morda katera Chiccotove? Prišlo je namreč do sprememb..na žalost se dogaja to, da tisto lepilo, ki drži blazinico na svojem mestu v modrčku, ostaja na modrčku po odstranitvi blazinice. Sem pisala k uvozniku v Lj, pa so mi rekli, da sem prva, ki je omenila to težavo.

(odgovor članu Eva*)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: blazinice za dojenje
26.2.2008 14:16:17   
karla 04
Oj!

Jaz sem imela prvi mesec tudi velike tezave z bradavicami. Najprej samo ragado, ki se mi je potem na obeh tako povecala, da sta bili ze ne obeh veliki luknji. Bolelo je za pop....
Potem sem faslal se mastitis. Pomagale so mi (v 14 dneh so luknje izginile) le multi mam lanolinske gelne komprese. Na dan sem porabila 1 skatlo.Po vsakem dojenju, sem si bradavico osusila in dala gor kompreso. Vem, da sem v tistem mesecu skoraj bankrotirala zaradi tega, ampak, ko te boli, bos poizkusil vse. Nasa je bila non stop priklopljena in potem smo ugotovili, da sploh nic ne popije, da se samo crklja. Ker se ni redila. Potem je dobila se refluks in kmalu sva koncali na AR mleku in z dojenjem je bilo konec.
1 skatlo (multi mam gelnih kompres) imam se zapakirano, celo, ce katera potrebuje, ji z veseljem podarim in posljem.

LP,Karla


(odgovor članu manca)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: blazinice za dojenje
27.2.2008 11:57:34   
Solero
Mueller ima akcijo blazinic; 1.45E za škatlo/30 kom.

(odgovor članu karla 04)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: blazinice za dojenje
27.2.2008 19:30:03   
branka87
s sem uporabljala tosamine pa so se mi tud ful leple na bradavice, pa rapadale so....
zdej mam pa Aventove pa so ful fajne, ko so mehke  pa dost velike....
mislim pa da so tam okrog 3-5evrov


< Sporočilo je popravil branka87 -- 27.2.2008 19:31:10 >

(odgovor članu Solero)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kako dojenček "reče" RAD TE IMAM?
Dojenček rad gleda obraze, maminega pa ima najraje, zato ji nenehno namenja nežne poglede. V bistvu vsakokrat ko dojenče...
Seks po porodu: Ste vedeli?
Približno šest tednov po porodu, ko se konča čišča, naj bi par spet lahko pričel s spolnimi odnosi. Moški seveda nekolik...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?