|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   kaj je narobe?
10.4.2008 8:45:09   
miškot
Naš fant je star osem mesecev,prve tri smo se spopadali z "ubitačnimi" krči, ki smo jih nekako do šestega meseca popolnoma že obvladali z Novalac Ac. Naredil si je urnik spanja in noči so bile mirne. Že od četrtega meseca uvajamo tudi GH in do sedaj je bilo večioma v redu, odkar pa je dopolnil 8m in sem šla korak dalje s hrano, ga spet vsak večer napadajo krči takoj, ko spije svojo flaško za lahko noč.Zanima me ali mislite, da so krive novosti n jedilniku (makaroni, teletina, fruchtzwerge...) ali se tako raznovrstna prehrana čez dan enostavno preveč tepe z večernim obrokom mleka? Mleko dobi 2x na dan in sicer zjutraj in zvečer, naš običajni jedilnik pa je:
-zjutraj mleko
-malica  banana in jabolko
-kosilo brokoli, korenček, krompir ali riž in kakšno meso
-malica kakšna kašica in sadje
-zvečer mleko

Ali se običajno pri tej starosti mleka več ne daje zvečer ali kaj? Moj mož je mnenja,da bi tudi njega zvijalo po takšnih kombinacijah sadja in zelenjave. Ali mislite, da naj se bolj držim sadja en dan in zelenjave drug dan ali naj grem z uvajanjem novosti raje en korak nazaj ali naj enostavno zvečer ukinemo flaško?

Se opravičujem, ker sem se tako razpisala ampak res ne razumem kaj je nenadoma narobe in se zahvaljujem za pomoč.



Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: kaj je narobe?
10.4.2008 9:05:02   
jaša2
naša je stara 11m, pa še vedno ima flaško za zajtrk in večerjo. mislim, da v teh mescih še potrebuje tolikšno količino mleka. kar se pa tiče sadja in zelenjave - ne rabiš imet en dan samo sadja, drug dan pa samo zelenjave. user posted image  mislim, da v tem ne more bt problem. sploh ne pri 8m, ko je že navajen raznih vrst sadja in zelenjave. če pa mu daješ kajnovega, pa mogoč res prehitro menjaš novo hrano. ne vem. rečmo, če mu daš en dan za jest makarone, pa jih prej še nikol ni, potem naslednje dni dajaj hrano, ki je je že navajen. ne vem...
našo je tud v pon.ful zvijalo, pa nisma nič takega jedli al pa kaj novega. pač pridejo kake prebavne motnje.

kaj naj ti pametnega povem? probaj ne mešat preveč take zelenjave, ki napenja (cvetača, korenček...).

_____________________________

Žensko srce je kot globok ocean, poln skrivnosti...

(odgovor članu miškot)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: kaj je narobe?
10.4.2008 9:39:44   
petra a
lahko da ga zvija od sadja,sploh če je sveže ...mleka rabijo pol litra na dan,mi ga dajemo zjutraj in zvečer

< Sporočilo je popravil petra a -- 10.4.2008 9:40:22 >

(odgovor članu jaša2)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: kaj je narobe?
10.4.2008 9:58:55   
vesel
Men je P.rekla,da se sadje daje obvezno dopoldne,ker je za pop.težko.In za pop.raje zelenjavo.

Jaz sem to delala do 1 leta pol je pa tud že pop.pojedla kak kos sadja in je BP.

_____________________________

druzina je zame vse!!

(odgovor članu petra a)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: kaj je narobe?
10.4.2008 10:44:51   
saskija
očitno gre za naprenašanje določenega živila- ker daješ vsepovprek boš težko ugotovila- daješ jajca , ki so makaronih (te bi naj otrok jedel po dopolnjenem 1. letu starosti-razen rumenjaka), daješ fruchtzwerge (polne ejev ) in kravjega mleka, daješ teletino, ki je težko prebavljiva saj je rdeče meso.

Naredi lažje obroke in ukini razne fruchtzwerge in ostalo industrijsko hrano.

_____________________________

Dojenček se z vsakim dnem spreminja in raste in bo nekega dne odrasel in odšel;prah pa vas bo zvesto čakal.

(odgovor članu vesel)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: kaj je narobe?
10.4.2008 13:37:08   
Paštetka
IZVIRNO SPOROČILO: saskija

očitno gre za naprenašanje določenega živila- ker daješ vsepovprek boš težko ugotovila- daješ jajca , ki so makaronih (te bi naj otrok jedel po dopolnjenem 1. letu starosti-razen rumenjaka), daješ fruchtzwerge (polne ejev ) in kravjega mleka, daješ teletino, ki je težko prebavljiva saj je rdeče meso.

Naredi lažje obroke in ukini razne fruchtzwerge in ostalo industrijsko hrano.


OK tale zgornji post preskoči. Kje pa danes ni E-jev???? Tole o fruchtzwergu, kravjem mleku.... pa itak preskoči in to pri 8. mesecihuser posted image . Tudi makarone lahko že pri 8. mesecu je, in tudi teletino, ker le-ta NI težko prebavljiva, za 8. mesecev starega dojenčka. Lahko bi rekli, da je govedina pa  težje od teletine.

Probaj ugotoviti, če daješ v juho kakšne koncentrate (vegeta, druge kocke...) te znajo napenjati in povzročati krče ali druge umetne konzervanse.

Sadje bi se res naj ne jedlo zvečer ali popoldne. Sploh kakšna jabolka zna narediti v želodčku fajn kepo. Banano pa daš popoldne za malico.

Kaj pa če je tvoj otrok žejen, lačen, mu je neudobno? Moj 1. otrok je postal nekje po 7. mesecu prava nočna mora kar se tiče spanja, uspavanja oz. večernega in nočnega ritma. Groza... pa ni bila nobena hrana kriva. Mogoče je preveč zaspan, ali premalo...mogoče si želi še igranja, cartanja...

Čeprav tudi pri mojem nismo znali ugotov iti kaj bi bilo.

Čudno mi je edino, ker pišeš, da je vsak večer tako. In ravbo zato bi jaz izločila hrano kot krivca. Edino, če je kaka hrana, ki jo je vsak dan (npr. kruh ipd.) ali dodatek hrani, ki ga dobi vsak dan.

< Sporočilo je popravil Paštetka -- 10.4.2008 13:43:33 >


_____________________________

http://www.220stopinjposevno.com/220730-food-styling.html



(odgovor članu saskija)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: kaj je narobe?
10.4.2008 14:11:24   
BAMBINA_
IZVIRNO SPOROČILO: Paštetka

Čudno mi je edino, ker pišeš, da je vsak večer tako. In ravbo zato bi jaz izločila hrano kot krivca. Edino, če je kaka hrana, ki jo je vsak dan (npr. kruh ipd.) ali dodatek hrani, ki ga dobi vsak dan.

Jaz se na splošno strinjam s Pašteto, razen z zadnjim sestavkom. Da se določena hrana popolnom izloči iz telesa, traja tudi do tri tedne, torej ni rečeno, da ga tisti dan, ko ni jedel tistega kar mu morebiti ne ustreza, ne bi zvijalo.
Predvsem je pa vprašanje, če 8-mesečniku za večerjo zadostuje samo mleko. Sama bi na tvojem mestu najprej zvečer poskušala dati kaj bolj nasitnega.
Btw, saskija, dobijo se tudi brezjajčni makaroni.


_____________________________


•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•
*...*..:::: ...*...*...*...*...*...*...*...*...:::::..*...*
•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•

(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: kaj je narobe?
10.4.2008 20:23:46   
saskija
ja bambina  by the way seveda obstajajo ampak koliko ljudi te makarone uporabljauser posted image

_____________________________

Dojenček se z vsakim dnem spreminja in raste in bo nekega dne odrasel in odšel;prah pa vas bo zvesto čakal.

(odgovor članu BAMBINA_)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: kaj je narobe?
10.4.2008 20:27:44   
saskija
IZVIRNO SPOROČILO: Paštetka

IZVIRNO SPOROČILO: saskija

očitno gre za naprenašanje določenega živila- ker daješ vsepovprek boš težko ugotovila- daješ jajca , ki so makaronih (te bi naj otrok jedel po dopolnjenem 1. letu starosti-razen rumenjaka), daješ fruchtzwerge (polne ejev ) in kravjega mleka, daješ teletino, ki je težko prebavljiva saj je rdeče meso.

Naredi lažje obroke in ukini razne fruchtzwerge in ostalo industrijsko hrano.


OK tale zgornji post preskoči. Kje pa danes ni E-jev???? Tole o fruchtzwergu, kravjem mleku.... pa itak preskoči in to pri 8. mesecihuser posted image . Tudi makarone lahko že pri 8. mesecu je, in tudi teletino, ker le-ta NI težko prebavljiva, za 8. mesecev starega dojenčka. Lahko bi rekli, da je govedina pa  težje od teletine.

Probaj ugotoviti, če daješ v juho kakšne koncentrate (vegeta, druge kocke...) te znajo napenjati in povzročati krče ali druge umetne konzervanse.

Sadje bi se res naj ne jedlo zvečer ali popoldne. Sploh kakšna jabolka zna narediti v želodčku fajn kepo. Banano pa daš popoldne za malico.

Kaj pa če je tvoj otrok žejen, lačen, mu je neudobno? Moj 1. otrok je postal nekje po 7. mesecu prava nočna mora kar se tiče spanja, uspavanja oz. večernega in nočnega ritma. Groza... pa ni bila nobena hrana kriva. Mogoče je preveč zaspan, ali premalo...mogoče si želi še igranja, cartanja...

Čeprav tudi pri mojem nismo znali ugotov iti kaj bi bilo.

Čudno mi je edino, ker pišeš, da je vsak večer tako. In ravbo zato bi jaz izločila hrano kot krivca. Edino, če je kaka hrana, ki jo je vsak dan (npr. kruh ipd.) ali dodatek hrani, ki ga dobi vsak dan.


Paštetka se mi spet zdi da si malo nestrpna. user posted image

saj itak pri 4 mesecih prva žlička goste hrane, pri 6 mesecih fruchtzwergi, pri 8 mesecih čokolino . 



_____________________________

Dojenček se z vsakim dnem spreminja in raste in bo nekega dne odrasel in odšel;prah pa vas bo zvesto čakal.

(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: kaj je narobe?
10.4.2008 20:46:41   
Paštetka
ne, sploh nisem.

čokolino po 1. letu user posted image

Izogibat se je potrebno beljaka - čistega in ne v makaronih. Seveda, če otrok nima problemov oz. ne kaže znakov alergij.

saj itak, do 8 meseca pa samo sadje in zelenjava.

_____________________________

http://www.220stopinjposevno.com/220730-food-styling.html



(odgovor članu saskija)
Neposredna povezava do sporočila: 10
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





10 stvari, ki sem se jih naučil, odkar sem...
Če imate otroke ob sebi. Da jih poljubite za lahko noč. Da skupaj zajtrkujete. Da greste z njimi v šolo. Da vidite, kako...
Pokukajte v pravljičen svet nove trgovine ...
photo
Vrata je odprla nova trgovina Mali zakladi, ki se nahaja v spodnji etaži Emporiuma, BTC City Ljubljana.




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?