|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   prenizka telesna teža
9.4.2008 14:39:23   
irenasusec
Pozdravljene!
Najino 1. leto stara hči je pediatrinja napotila na pediatrično gastroenterologijo zaradi prepočasnega napredovanja telesne teže. Pri enem letu ima 8200 g in je velika 74 cm. Zelo veliko poje, ampak tudi veliko kaka. A katera ve, kako zgledajo pregledi na gastroenterologiji?

Hvala vam za odgovore!

Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: prenizka telesna teža
9.4.2008 14:53:25   
MarijaPo
Zivjo,

nasa Eva tudi 8.200, samo da ni stara eno leto, pac pa bo maja stara dve leti.
Na gastroenteroloskem oddelku pediatricne klinike smo bili prvic pri mislim da 8. mesecih in zgledalo je tako, da je Evo pregledal zdravnik, imel 1001 vprasanje, nato pa so ji vzeli kri (kar je bilo precej zoprno, ker vzamejo veliko krvi in to iz zile) in potem smo dobili domov izvid, da je z otrokom vse v redu. Tja smo sli potem se 1x na kontrolo in sedaj ne hodimo vec.
Veliko otrok je danes podhranjenih, predvsem zaradi dojenja (ker je materino mleko manj kaloricno kot nadomestek). Ce je kateri od vaju z mozem bolj drobne sorte, potem je otrok se toliko bolj verjetno malce bolj droben in ni z njim nic narobe.

Drzite se in pazite se virusov (skratka, otrok naj se ne plazi po tleh, naj ne daje v usta raznih kljuk, robov od  klopi,...) in srecno!

Marija

(odgovor članu irenasusec)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: prenizka telesna teža
9.4.2008 14:57:06   
MarijaPo
Pozabila sem omenit se nek test na nek encim prebave, skratka, gre se potem se v klet pediatricne klinike in tam se namontira na otrokove roke nekaksne elektrode ali nekaj podobnega in se potem meni pretok (torej koliko otrok svica), traja tam ene 20 min in ni nic groznega.

(odgovor članu MarijaPo)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: prenizka telesna teža
9.4.2008 15:36:55   
kristinaj
držim pesti za vaše male pogumne sončke......

(odgovor članu irenasusec)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: prenizka telesna teža
9.4.2008 15:44:24   
vesel
Moja hči je pri 1 letu bila težka: 8505g,velika:74,5cm--IN NIKOLI NISMO ŠLI V BOLNICO ZARADI TEGA!!

VELIKO SREČE

_____________________________

druzina je zame vse!!

(odgovor članu kristinaj)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: prenizka telesna teža
9.4.2008 16:48:17   
karamela
Evo mi smo še na slabšem. Moja user posted image  pri 20 mesecih ima samo 8,5 kg. Ja res je. Je bila en mesec nazaj par dni v bolnici zaradi ledvičk in so zakomplicirali zaradi teže 500 na uro, 1001 vprašanje, koliko je, kako kaka na koliko časa, koliko pije. Pa jim je v 4 dneh ko je bila notri vsak dan kakala, ful popila, bila skoz polulana čez plenico. Po prepiranju s ful mlado pediatrinjo nisva pustila nobenih dodatnih preiskav. In glej ga zlomka, ko je že vzela kri zaradi ledvičk, vpraša če lahko pregleda še  kri zaradi težo. Pa sva rekla, to lahko, gastro pa ne.

Evo videla je tudi mene, 33 let, 42 kg, 2 otroka, moj tudi suh, jaz pred vstopom v šolo, torej v mali šoli 16,5 kg. Kako zaboga naj bo ta otrok debel, če je moj?

Moj nasvet. Naj najprej pogledajo kri, za gastro pa le premisli in se na podlagi izvidov odloči!

Pa srečno!


(odgovor članu vesel)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: prenizka telesna teža
9.4.2008 17:40:09   
irenasusec
Hvala vam za vse odgovore. Vam sporočim, kako je šlo!



(odgovor članu karamela)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: prenizka telesna teža
9.4.2008 18:38:18   
tinas
mislim, halo! a smo vsi odrasli veliki 170 in imamo 60 kg? eni pediatri res niso normalni. moram pa pohavlit mojo pediatrinjo. hčerka je bila pri enem letu težka 8020 in 75 cm, od prijetljice pa 8300 pa 74 cm, pa ni nikoli komplicirala, ni paničarila in nas ni pošiljala na dodatne preiskave. ker sta se pač punčki lepo normalno razvijali in bili na splošno zdravi in zadovoljni.

srečno!

(odgovor članu irenasusec)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: prenizka telesna teža
9.4.2008 19:03:13   
Margareta
pozdravljeni,

midve s hčerjo sva bili n apediatrični kliniki marca letos, zaradi premajhnega pridobivanja teže. Opravili so naslednje preiskave-  pregledali kri, vodo, blato, naredili ultrazvok trebuha, kožne alergijske teste, ter test z neko elektrodo (s tem testom se mi zdi, da ugotavljajo, če gre za cistično fibrozo), ter ph metrijo, ki je pa najbolj zoprna, ker uvedejo cevko skozi nosnico, do požiralnika za 24 ur - s tem ugotavljajo, če gre za refluks. A mpak moja je imela te preiskave pri 5. mesecu.

Sem pa videla kar nekaj večjih otrok - okrog 1 leta, ki so prišli na preiskave samo za nekaj ur in odšli domov. Midve sva bili namreč hospitalizirani 5 dni, da so ves čas spremljali težo - Pred dojenjem, po dojenju, po dodatku,...

če te še kaj zanima kar vprašaj

lp


_____________________________

http://www.ednevnik.si/?w=Margareta

(odgovor članu irenasusec)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: prenizka telesna teža
9.4.2008 19:30:45   
Bojananika
Joj, ti pediatri so res smotani. Toliko komplicirajo tam kjer ni treba.
Moja je suhica že od rojstva, ampak na srečo pediatrinja ni nikoli komplicirala, rekla je, da ne more bit debela, če je mamica suha in da če je vesela, igriva, nimam kaj skrbeti. Res, da včasih zgubljam živce, ker zelo malo poje, ampak tako je, očitno bo manekenkauser posted image

(odgovor članu irenasusec)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: prenizka telesna teža
9.4.2008 19:40:32   
eya
Midva sva tudi bila na gastroenterologiji zaradi nizke teže. So mu pregledali kri, če je na kaj alergičen, tale test potenja (gledajo neke minerale v krvi, ki jih je manj/več? v znoju in je znak za cistično fibrozo), pa laktozno intoleranco so gledali (pride zjutraj tešč, popije laktozo, potem mu pa vsako uro vzamejo malo krvi). Sva bila 3 dni tam, ampak smo popoldne hodili domov.

Rezultat: vse ok.

(odgovor članu Bojananika)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: prenizka telesna teža
9.4.2008 19:40:43   
Margareta
pri nas ni bilo samo to - da bi bila hči presuha, ampak je dva meseca tudi premalo pridobila na teži. 

_____________________________

http://www.ednevnik.si/?w=Margareta

(odgovor članu Bojananika)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: prenizka telesna teža
9.4.2008 21:10:22   
smotka lonib
Mislim, da eni pediatri preveč pretiravajo. meni je pri tretji hčerki rekla, ko sva imeli pregled pri 9 mesecih, da je teža 8400g (velika 72,5cm) nekam nizka in da bi morala glede nato, da je bila ob rojstvu kr težka, biti težja. user posted image Sem ji rekla zadnjič na pregledu, da sem gledala kartončke vseh treh otrok, ki so bili ob rojstvu zelo različnih tež, in da so približno po mesecih enako pridobivali težo razen fanta. Zala je pri enem letu tehtala 9100g, Vanja 9400g in Nejc 9900g. Je še karton od druge hčerke gledala, ki pa je bila ob rosjtvu prava velikanka in videla. Pol je pa mene gledala in nazadnje rekla, da sem pač jest tud suha in da je pol OK. 

_____________________________

Nejc 15.9.1995 (53cm, 3320g)
Vanja, 24.11.2000 (59cm, 4880g)
Zala 29.3.2007 (54cm, 3970g)


(odgovor članu Margareta)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: prenizka telesna teža
9.4.2008 21:14:34   
Petraa
irenasuses mi imamo tudi težave s težo.Že od 3  ali 4 meseca se ne redi tako kot bi se mogel.Se je samo v 2 mesecih zredil za 200g, ,na začetku je v enem mesecu pridobil 1100,v drugem 1200 ,potem pa zelo malo,ali skoraj nič.Pa nismo bili nikamor napoteni??user posted image zdaj gremo v Ljubljano v bolnico ,ker pač ne more jesti gh,bom pa še tam rekla za težo,pa bomo videli

Punce boljše je pretiravati,kakor pa da prezrejo in kaj da je res narobe.

(odgovor članu irenasusec)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: prenizka telesna teža
9.4.2008 21:23:53   
Pikca
Mi smo bili tudi s tastarejšo na 3-dnevnih preiskavah - isto kot Eya. Tudi niso nič ugotovili. Je pa vse ok, le bolj majhna in drobna je še vedno (pri 1 letu ni imela niti 7 kg). Tudi bratec je manekenček, sicer malo težji, a precej pod povprečjem s težo. Pediatrinja je tokrat mnenja, da smo pač taka bolj drobna familija in mu ni treba na preiskave.

(odgovor članu Petraa)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: prenizka telesna teža
9.4.2008 21:30:05   
smotka lonib
Pediatri preveč gledajo svoje tabele kako naj bi rasla teža otrokauser posted image . Nikoli pa ne pogledajo dobro mamo kakšne konstrukcije je in vprašajo kakšne konstrukcije je oče. 

_____________________________

Nejc 15.9.1995 (53cm, 3320g)
Vanja, 24.11.2000 (59cm, 4880g)
Zala 29.3.2007 (54cm, 3970g)


(odgovor članu Pikca)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: prenizka telesna teža
10.4.2008 8:10:19   
mojsoncek
IZVIRNO SPOROČILO: karamela

Evo videla je tudi mene, 33 let, 42 kg, 2 otroka, moj tudi suh, jaz pred vstopom v šolo, torej v mali šoli 16,5 kg. Kako zaboga naj bo ta otrok debel, če je moj?

S tem se popolnoma strinjam. Pri nas je situacija prav taksna, kot pri tebi karamela (no, kaksno leto imam manj in zaenkrat samo enega otroka).
Dolgo casa je P tezila, da je nas fantek presuh in smo tedensko hodili na kontrole teze v ZD. In je tezila, da je se pod spodnjo mejo za puncke. No, pri kaksnem letu pa je P rekla, da kot kaze je tamali po meni in da verjetno ni nic narobe. Sem ji tudi povedala, da sem imela jaz pri 22 mesecih 9,2 kg... in kaksen naj bi bil potem nas fantek?!

Mah, P se prevec oklepajo teh svojih tabelc...


< Sporočilo je popravil mojsoncek -- 10.4.2008 8:11:31 >


_____________________________

Vse kar smo, je posledica našega dosedanjega mišljenja (Buda)

(odgovor članu karamela)
Neposredna povezava do sporočila: 17
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





5 glavnih nalog vsake družine
Katere so tiste glavne naloge, ki jih mora opraviti zdrava družina? Pa ni važno, ali gre za tradicionalno družino, samoh...
BLOG: Kaj storiti, ko je otrok frustriran?
Konflikti in frustracije so neizogiben del medčloveških odnosov, še posebej, ko nas več ljudi živi tako zelo blizu kot v...




Gosta hrana.
пеперутка16

Kdaj ste pričele z uvajanjem goste hrane?