|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   družine in vrtec
18.6.2008 14:42:46   
bumerang
Smo imeli pred par dnevi v vrtcu zaključno srečanje.

Malo si ogledujem igralnico, ki je itak nimam priložnosti videti nikoli, in zagledam na steni, dolgi kakih  6m, napis "Naše družine", pod napisom pa fotografije družin posameznih otrok in pod njimi listek z napisom: "Družina Tapata, mama Tista, oče Tale, sinko ali hči Tisti(a)le".
Pred kakimi dvemi meseci smo namreč morali v vrtec prinesti sliko družine.

No, nekje na sredi prostora pa je steber, od te stene oddaljen tako na oko kake 3m, na njej pa dve fotografiji z napisom družinskih članov. Brez kakršnega koli napisa. Samo fotografiji z listkom spodaj.

S tem, da sta ti dve družini bili obe z dvema priimkoma in ne s samo enim priimkom tako kot druge družine na oddaljeni steni z napisom.

Ena od teh fotografij je tudi naša. Meni se je kar stemnilo pred očmi, rekla nisem ničesar, ker če bi, ne bi bila prav prijazna. 

Slučaj?
Skoraj da ne morem verjeti, da sta vzgojiteljici ločili fotografiji od drugih zaradi tega, ker sta "dvopriimkovski" družini. Na to, da sta jih ločili mogoče zato, ker sklepata, da starša nista poročena, najraje niti ne pomislim.
Ampak da bi to bil zgolj slučaj se mi zdi malo čudno...

Kako bi reagirali?

_____________________________

Ustavi se in prišel boš!
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: družine in vrtec
18.6.2008 14:54:50   
Naja30
Jaz bi sigurno vprašala, zakaj je naša in še ena fotografija na drugem mestu, če pa so vse ostale tam.

(odgovor članu bumerang)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: diskriminacija različnih družin v vrtcu
18.6.2008 16:26:48   
bumerang
Bom spremenila naslov teme, zgleda da je premalo udarna. user posted image

_____________________________

Ustavi se in prišel boš!

(odgovor članu Naja30)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: diskriminacija različnih družin v vrtcu
18.6.2008 16:30:09   
Primoza
Ne bi se preveč poglabljal, ker že tako nisem preveč družaben človek. Seveda pa bi reagiral drugače, če bi bil zaposavljen na kakem drugem področju (govorilne ure ipd).

(odgovor članu bumerang)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: družine in vrtec
18.6.2008 16:38:42   
taška30
IZVIRNO SPOROČILO: bumerang

na njej pa dve fotografiji z napisom družinskih članov. Brez kakršnega koli napisa. Samo fotografiji z listkom spodaj.



Tega ne razumem. Kaj zdaj, je bil napis pri vaši sliki ali ne?

Mogoče niso vedele kako definirat priimek cele družine, glede na to, da imate člani različne priimke.

Glede lokacije (je res malo čudno) pa res ne vem zakaj nisi vprašala. Kolikor te bežno poznam po odgovorih na forumu, nikoli ne šparaš jezika.user posted image

(odgovor članu bumerang)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: diskriminacija različnih družin v vrtcu
18.6.2008 16:43:14   
rija
hmmm...kot nekakšen sramotilni steber mi pride naprej....user posted image




_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu bumerang)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   diskriminacija različnih družin v vrtcu
18.6.2008 16:52:23   
ZARA
Ja, jst bi sigurno vprašala kaj delam na stebru.

< Sporočilo je popravil ZARA -- 18.6.2008 16:53:13 >


_____________________________

This will take some time depending on
your operating sistem and hardware.
(plačano oglasno sporočilo).

(odgovor članu bumerang)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: diskriminacija različnih družin v vrtcu
18.6.2008 17:20:49   
bumerang
Pod vsako fotografijo je bil enak napis.
Hipotetičen primer:
družina Novak, mama Mojca, oče Janez, sin Marko

oz.
družina Lesjak - Novak, mama Majda, oče Borut, hči Barbara.

Družine z enim priimkom so bile na steni, kjer je nad njimi bil napis, sestavljen iz velikih rdečih izrezanih črk - "Naše družine".

Tisti dve drugi fotografiji pa sta bili sami na stebru sredi prostora, pod njima pa listek z družinskimi člani.

Ja, pogosto ne šparam jezika. Ali pa ne rečem ničesar. Srednje variante večinoma ni.
Ravno zaradi vsega tega, kar mi je prišlo na misel, sem se zadržala in si rekla, da bom malo premislila. Me včasih jezik tepe.
Tole o sramotilnem stebru pa mi res ni padlo na pamet. Bom uporabila v pogovoru, ki ga pripravljam. user posted image

_____________________________

Ustavi se in prišel boš!

(odgovor članu ZARA)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: diskriminacija različnih družin v vrtcu
18.6.2008 18:43:34   
Naja31
Mogoče je pa prostora zmanjkalo tam kjer so slike vseh?

Mogoče sta pa hotli vzgojiteljici otroke naučiti razliko med tem kaj pomeni biti poročen in kaj ne-poročen? in je vas , ne - poročene dala posebej?


(odgovor članu bumerang)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: diskriminacija različnih družin v vrtcu
18.6.2008 18:45:48   
Naja31
Mogoče niso vedele kako definirat priimek cele družine, glede na to, da imate člani različne priimke.


To se mi tudi zdi mogoče. A imajo otroci oba priimka?  A imata očetov ali mamin priimek? Ali se mamica dugače piše od otrok?
Niti ni tako enostavno ugotoviti kako se družina piše, če pomisliš.

Verjetno ti tudi ne bi bilo všeč, če bi bil samo en priimek od obeh in potem bi se spet počutila diskriminirano.

(odgovor članu Naja31)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: diskriminacija različnih družin v vrtcu
18.6.2008 19:23:47   
bumerang
Tista stena, na kateri so bile ostale slike, je dolga kakih 6m, prostora je še ogromno. Med slikami so bila tudi prazna mesta, na katera bi lahko zalepili še kar nekaj slik. Da ne govorim o tem, da je levo in desno od teh slik še par metrov prostora.

Priimke družine smo starši zapisali na hrbtno stran slike, za imena so verjetno vprašale otroke.

Midva z možem sva poročena, jaz imam svoj priimek, mož svojega, otrok moževega. Ampak one tega ne vedo. Jaz sem na hrbno stran slike napisala samo oba priimka.

Med tistimi drugimi družinami je zagotovo kar nekaj takih, kjer starši niso poročeni, pa so verjetno kljub drugemu priimku mame (ali očeta) verjetno na hrbtno stran slike napisali samo en priimek.

Glede na vaše odgovore - sklepanja o motivih takega fizičnega ločevanja slik - lahko sklepam, da se vam zdi to normalno, sprejemljivo?

_____________________________

Ustavi se in prišel boš!

(odgovor članu Naja31)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: diskriminacija različnih družin v vrtcu
18.6.2008 19:27:41   
bumerang
IZVIRNO SPOROČILO: Naja31

Mogoče niso vedele kako definirat priimek cele družine, glede na to, da imate člani različne priimke.


To se mi tudi zdi mogoče. A imajo otroci oba priimka?  A imata očetov ali mamin priimek? Ali se mamica dugače piše od otrok?
Niti ni tako enostavno ugotoviti kako se družina piše, če pomisliš.

Verjetno ti tudi ne bi bilo všeč, če bi bil samo en priimek od obeh in potem bi se spet počutila diskriminirano.



Priimke so poznale, so bili zapisani na hrbtni strani.
Diskriminirana se ne počutim zaradi priimkov ampak zato, ker sta bili dve fotografiji (tisti z dvema priimkoma) ločeni od ostalih z enim priimkom. Niti pomisliti nočem, kako se počuti moj otrok, ki dva meseca gleda fotografije drugih družin na steni pod lepim bleščečim rdečim napisom, fotografija njegove družine pa je nekje na nekem stebru, obrnjenem proti stopnišču.

_____________________________

Ustavi se in prišel boš!

(odgovor članu Naja31)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: diskriminacija različnih družin v vrtcu
18.6.2008 19:34:25   
ZARA
IZVIRNO SPOROČILO: bumerang
Glede na vaše odgovore - sklepanja o motivih takega fizičnega ločevanja slik - lahko sklepam, da se vam zdi to normalno, sprejemljivo?
Ja ne, ni sprejemljivo, če je res diskriminantne narave tisti steber. Najprej vprašaj in potem štaliraj. V tem vrstnem redu bi jst šla. 

_____________________________

This will take some time depending on
your operating sistem and hardware.
(plačano oglasno sporočilo).

(odgovor članu bumerang)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: diskriminacija različnih družin v vrtcu
18.6.2008 19:44:11   
taška30
Mogoče imajo pa kakšno 'igro', da vsak dan na steber dajo 1-2 družini in se o njih pogovarjajo. In seveda menjajo.
Lahko vprašaš.
Lahko pa naredimo tule doktorat iz tega.

Tole:
IZVIRNO SPOROČILO: bumerang

Niti pomisliti nočem, kako se počuti moj otrok, ki dva meseca gleda fotografije drugih družin na steni pod lepim bleščečim rdečim napisom, fotografija njegove družine pa je nekje na nekem stebru, obrnjenem proti stopnišču.

je pa dramatiziranje.
Mislim, da bi ti otrok že zdavnaj pojamral, če bi mu bilo glede tega hudo. Saj res, zakaj pa njega ne vprašaš o tem stebru?

(odgovor članu ZARA)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: diskriminacija različnih družin v vrtcu
18.6.2008 19:54:23   
Rubin.
Jaz mislim, da iz muhe delaš slona. V bistvu sploh ne veš zakaj so tiste slike na stebru. Vprašaj tam, kjer boš dobila odgovor. Tukaj lahko razpredamo do drugega leta, pa ne bomo prišli do pravilnega odgovora. Mogoče pa si na napačnih mestih glasna?

(odgovor članu taška30)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: diskriminacija različnih družin v vrtcu
18.6.2008 19:54:40   
Mišni
IZVIRNO SPOROČILO: taška30

Mogoče imajo pa kakšno 'igro', da vsak dan na steber dajo 1-2 družini in se o njih pogovarjajo. In seveda menjajo.
Lahko vprašaš.
Lahko pa naredimo tule doktorat iz tega.

Tole:
IZVIRNO SPOROČILO: bumerang

Niti pomisliti nočem, kako se počuti moj otrok, ki dva meseca gleda fotografije drugih družin na steni pod lepim bleščečim rdečim napisom, fotografija njegove družine pa je nekje na nekem stebru, obrnjenem proti stopnišču.

je pa dramatiziranje.
Mislim, da bi ti otrok že zdavnaj pojamral, če bi mu bilo glede tega hudo. Saj res, zakaj pa njega ne vprašaš o tem stebru?


Jaz se tukaj strinjam s taško, možno je marsikaj, čeprav tudi tebe razumem. Človek, ki ga osebno kaj takega doleti, je prizadet, medtem ko opazovalec ni.

Vprašaj. Pa potem povej, kaj bodo rekle.

(odgovor članu taška30)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: diskriminacija različnih družin v vrtcu
18.6.2008 19:58:52   
Anonimen
Pa si morda pomislila, da je veliko prostora na plakatu "naše družine" ostalo zato, ker vsak dan spoznajo eno družino, ki jo skupaj nalepijo na plakat... in da ti dve družini na stebru še nista prišli na vrsto?

(odgovor članu taška30)
  Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: družine in vrtec
18.6.2008 20:01:29   
BAMBINA_
Hja, mogoče sta pa ravno ta dva, ki imata fotke svojih družinic čisto na posebnem mestu, nekaj več od vseh ostalih. user posted image


_____________________________


•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•
*...*..:::: ...*...*...*...*...*...*...*...*...:::::..*...*
•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•

(odgovor članu bumerang)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: diskriminacija različnih družin v vrtcu
18.6.2008 20:03:52   
AinB
Ja, vprašaj otroka in vzgojiteljico, pa boš točno vedela kako in kaj.
Srčno upam, da gre za kakšno igrico.

(odgovor članu Mišni)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: družine in vrtec
18.6.2008 20:04:02   
Anonimen
Kako bi reagirali?


Nikakor.

(odgovor članu bumerang)
  Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: družine in vrtec
18.6.2008 20:42:59   
K_a_t_i
IZVIRNO SPOROČILO: bumerang


Kako bi reagirali?

Bila bi ponosna, da so nas postavili v center pozornosti. user posted image


_____________________________

Žiga, 27.02.07
Gašper, 22.5.10

(odgovor članu bumerang)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: družine in vrtec
18.6.2008 20:54:08   
Anonimen
Sorry, da vzgojiteljice ne pozanjo priimka otrok in starsev je pa malo tako-tako. Vsaka skupina ima svoj dnevnik, kjer so podatki o otroku in starsu. Vsaj do nedavnega je bilo tako. Podatke je pa tako treba vsako jesen na novo sporocit. user posted image

(odgovor članu K_a_t_i)
  Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: družine in vrtec
18.6.2008 21:13:31   
bumerang
Tole je slika stene na kateri so fotografije. Vidi se le začetni del, ostalo se nadaljuje v desno smer z drugimi fotografijami in opisi družin. Od napisa je vidna le črka M. Vidne je cca. 1/3 stene.

user posted image

Na steni torej ni plakata. So posamezne slike in posamezne črke.
Naša slika je na tistem stebru že od vsega začetka. Ko sem zdaj brskala po spominu, sem se spomnila, da sem jo vedno videla tam gor ko sem prišla po otroka ampak nisem šla za tem, da je tam in da so druge drugje. Če je bila od vsega začetka tam tudi tista druga slika in če je vedno ista slika zraven, ne vem.

Otroci, ki so v tej igralnici, so stari dve in tri leta. Moj sin mi na vprašanje zakaj so ene slike na eni strani, druge pa na drugi, ne zna odgovoriti. Vsaj tako na pamet ne, če bi ga vprašala na licu mesta, bi mi morda znal odgovoriti.

Glasna nisem še nikjer. Glasna sem kvečjemu v svojih mislih . Ker če bi bila glasna, oz. to, kar mi v resnici očitaš draga Rubin, bi že tisti dan kaj rekla. Rekla pa nisem, ker sem se počutila preveč prizadeta in nisem želela reagirati tako da bi mi bilo kasneje žal.
In ravno zato, ker upam, da vzrok ni v enem/dveh priimkih, sem na forumu vprašala za mnenje.

Ker če je, potem je to zelo zelo žalostno in zaskrbljujoče. Vsaj zame. Zame je pravzaprav nedopusten vsak razlog fizičnega ločevanja fotografij družin otrok, ki so v skupini. Neglede na razlog. Enostavno ne bi smele biti ločene in pika. To so fotografije družin otrok, ne rožic, ne živalic, ne kvadratov in trikotnikov.
Fotografije bi morale biti vse na istem mestu, otrokom pa bi morali povedati, da so družine različne in kljub različnosti vse enakovredne in enakopravne. In ravno dejstvo, da so vse skupaj, bi to potrjevalo.

Vsekakor bom vprašala tudi vzgojiteljico, zakaj je tako.
Sem pa prej, oprostite moji nepremišljenosti in prevzetnosti, želela vprašati kaj bi si ve mislile.
Se ponovno opravičujem, da sem si dovolila!

< Sporočilo je popravil bumerang -- 18.6.2008 21:14:27 >


_____________________________

Ustavi se in prišel boš!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: družine in vrtec
18.6.2008 21:56:37   
frutka_
Ej, oprosti ampak v kaj se ti spuščaš...user posted image  Vprašala bi tam in bi problem bil rešen. To kar pa razglabljamo tukaj je pa otročje. Po eni strani pišejo straši kako hudo je, ker ne dobijo varstva in na drugi strani pišeš da so te obesili na sramotilni steber, ker so tvoje ime prilimali na drugo steno...Ne da je smešno. Otročje je!
Vsekakor vprašaj, ja! Najboljše. Lažje boš spala.
Pa po internetu prečekiraj standarde za lepljenje po stenah in stenicah igralnice...če sploh obstajajo.
To je res zelo žalostno in zaskrbljujoče.user posted image

(odgovor članu bumerang)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: družine in vrtec
18.6.2008 22:03:14   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: bumerang

Ker če je, potem je to zelo zelo žalostno in zaskrbljujoče. Vsaj zame.


Res je. Predvsem zate.

(odgovor članu bumerang)
  Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Trmast otrok
Čeprav ste šokirani, na otrokovo trmo nikakor ne odgovarjajte z jezo in kričanjem. Najbolje je, da otroku poskušate mirn...
BLOG: Prvo leto nič čokolade in smokijev!
V svojih povsem dobronamernih vzgojnih odločitvah starši pogosto pozabimo na najpomembnejše - otroka. Tudi, ko gre za uv...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?