|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   dodajanje-pomoč
16.5.2008 13:00:26   
maktub
zdravo..

a mi lahko katera odgovori na vprašanje, saj  v zdravstenih institucijah mi vsak pove drugače..
Tamalega dojim vendar ko greva v večje kapupovalne center oz. bare  in ga prime njegova lakota mu dam flaško z dodatkom, vandar se vedno lovim z pripravljanjem.
A lahko jaz naredim doma flaško in ko jo rabim samo pogrejem v kozarcu vrele vode?oz.koliko časa lahko stoji narejena flaška?..
Kaj pa ponoči...se lahko za hude noči da flaško v hladilnik in pol pogreje z vreli vodi?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: dodajanje-pomoč
16.5.2008 13:11:51   
sazi
Jaz mislim, da pripravljenega melak ni ravno primerno nositi naokrog - se hitro pokvari.
Jaz sem to rešila tako, da sem imela vedno s seboj termovko vroče vode, flaško s hladno, prekuhano vodo in mleko v prahu. Ko sem potrebovala mleko, sem najprej v eni prazni flaški zmešala vodo, da je bila primerne temperature, potem sem pa notri stresla potrebno količino mleka. Meni je bil super sistem in sem se ga zelo hitro navadila.

(odgovor članu maktub)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: dodajanje-pomoč
16.5.2008 13:31:25   
jajula
tudi na embalaži piše, da hrana ne sme stati več kot pol ure. jst se tega kr držim, ker tist mlek k stoji začne mal smrdet..
sicer pa se mi zdi da je najbolj zamudno met flašo v hladilniku, ker še kr dost časa traja, da se hrana segreje (pa še predtem moraš vodo segret...).
tko kt je napisala sazi - najhitrej je če maš in doma in za ven vedno prehuhano toplo  in mrzlo vodo s sabo, pa dozirček za hrano (ni ti treba cele škatle s sabo nost...) in vse to zmešaš in takoj hop v ustauser posted image sicer pa jst če grem ven vodo zavrem in dam kr v flaškico in v termo del previjalne torbe..cca 2 urci zdrži toplo.
 

(odgovor članu sazi)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: dodajanje-pomoč
16.5.2008 14:05:38   
kristinaj
jaz sem naši vodo zavrela in jo dala v termos. ko je bil čas za papico sem vodo primerno ohladila, dodala mleko in je blo.....

tako pripravljeno mleko lahko čaka največ urco.

jaz sem enkrat za ponoči si pripravila obrok in ga dala v hladilnik. ko je bil čas da to pogrejem je trajalo več, kot če bi vodo iz termosa dala v flašo jo ohladila pod toplo vodo in vmešala mleko tako, da shranjevanje v hladilniku pri meni ni prišlo v poštev....

(odgovor članu maktub)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: dodajanje-pomoč
16.5.2008 14:57:13   
Sandra*
Sori, ampak tole mi je pa mal mem! Zakaj mu daš flaško če ga sicer dojiš? V čem je fora, da je flaša kj drgač kokr dojenje če sta v nakupovalnem centru? Jaz tut velik po štacunah hodm, pa če je mali pač lačen grem ga v previjalnico podojit, al pa v avto, ne vem zakaj bi mu dajala flašo???

(odgovor članu kristinaj)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: dodajanje-pomoč
16.5.2008 15:00:15   
katra55
IZVIRNO SPOROČILO: Sandra*

Sori, ampak tole mi je pa mal mem! Zakaj mu daš flaško če ga sicer dojiš? V čem je fora, da je flaša kj drgač kokr dojenje če sta v nakupovalnem centru? Jaz tut velik po štacunah hodm, pa če je mali pač lačen grem ga v previjalnico podojit, al pa v avto, ne vem zakaj bi mu dajala flašo???

Se strinjam.

(odgovor članu Sandra*)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: dodajanje-pomoč
16.5.2008 23:37:33   
nananaja
tud jst se nism nikol s flaškam ukvarjala, razen tistih s čajem - naša ga je pač pila. najdeš plac, dojiš, pol pa greš dalje. pa še za mamico je to bolje.

(odgovor članu katra55)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: dodajanje-pomoč
17.5.2008 8:25:15   
Lunc_a
Flaško stran in jošek na plan!!

(odgovor članu maktub)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: dodajanje-pomoč
17.5.2008 8:40:38   
misar
se strinjam, zakaj flaška, če dojiš?? a ni vedno pripravljeno in na pravo temperaturo pogreto mleko v dojki?? pa še pokvari se notri ne..men se zdi to manj zamudno, kot pa, da vso kramo sabo vlačiš. če v kaki trgovini ni previjalnice, pa v avtu podojim...probaj, boš videla, da je najbolj praktično user posted image

še bolj neumno je ponoči delat flaško...priklopiš na zizo in evo, že lahko dremaš dalje user posted image user posted image


_____________________________

čebelica Lana in trotek Nejc

(odgovor članu Lunc_a)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: dodajanje-pomoč
17.5.2008 8:46:01   
Anonimen
Zakaj mu daš flaško če ga sicer dojiš? V čem je fora, da je flaša kj drgač kokr dojenje če sta v nakupovalnem centru?


Jaz tudi ne razumem.


(odgovor članu Sandra*)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: dodajanje-pomoč
17.5.2008 10:52:39   
buček
tudi jaz dojim in sem si ko je bila mala samo na mleku tako olajšati potepanje kot ti.... pa ni šlo ker ni hotela flaše... pa sem to opustila ker je bil pol cel halo ko se je branla flaše.. jaz sem raje podojila tik pred sem šla pd doma če pa je bila še potreba pa sem dojila v avtu ali pa v previjalnici...ker sem velika potepinka sem jo zato začela navajati na GH pri 4M pa je lepo sprejela in sem pri 5m ze imela seboj ali banano ali pa kašico ... čaj pa je ssprejela šele zdaj pri 7m 

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: dodajanje-pomoč
17.5.2008 10:54:14   
buček
a pa še za ponoči sprašuješ.. mislim da je treba mleko delati sproti...

(odgovor članu buček)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: dodajanje-pomoč
17.5.2008 13:33:51   
Pia77
IZVIRNO SPOROČILO: Lunc_a

Flaško stran in jošek na plan!!


Se strinjam tudi jaz user posted image

(odgovor članu Lunc_a)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: dodajanje-pomoč
17.5.2008 22:28:15   
Solero
IZVIRNO SPOROČILO: Sandra*

Sori, ampak tole mi je pa mal mem! Zakaj mu daš flaško če ga sicer dojiš? V čem je fora, da je flaša kj drgač kokr dojenje če sta v nakupovalnem centru? Jaz tut velik po štacunah hodm, pa če je mali pač lačen grem ga v previjalnico podojit, al pa v avto, ne vem zakaj bi mu dajala flašo???


To je čisto njena stvar (in stvar vsake mamice posebej), kako bo hranila svojega otroka in zakaj se je tako odločila.
Maktub pa sprašuje nekaj drugega. Če nimate zanjo konkretnih odgovorov, je vaše dojenje verjetno niti malo ne zanima.

Sicer pa: pripravljenega mleka ne shranjuj in ne nosi s sabo, vedno ga pripravi sproti. Termos, kot so ti napisale je v redu za vročo vodo, pa plastenka s hladno, pa mešaj.
Ponoči pa isto. user posted image

(odgovor članu Sandra*)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: dodajanje-pomoč
18.5.2008 12:57:08   
anny1
IZVIRNO SPOROČILO: Solero

IZVIRNO SPOROČILO: Sandra*

Sori, ampak tole mi je pa mal mem! Zakaj mu daš flaško če ga sicer dojiš? V čem je fora, da je flaša kj drgač kokr dojenje če sta v nakupovalnem centru? Jaz tut velik po štacunah hodm, pa če je mali pač lačen grem ga v previjalnico podojit, al pa v avto, ne vem zakaj bi mu dajala flašo???



To je čisto njena stvar (in stvar vsake mamice posebej), kako bo hranila svojega otroka in zakaj se je tako odločila.
Maktub pa sprašuje nekaj drugega. Če nimate zanjo konkretnih odgovorov, je vaše dojenje verjetno niti malo ne zanima.

Sicer pa: pripravljenega mleka ne shranjuj in ne nosi s sabo, vedno ga pripravi sproti. Termos, kot so ti napisale je v redu za vročo vodo, pa plastenka s hladno, pa mešaj.
Ponoči pa isto. user posted image


Se čisto strinjam, jaz tudi dojim samo če pa je treba pa imam v termoski vedno prekuhano vročo vodo da lahko pripravim flaško- enostavno nameriš količino dodaš mleko in zmešaš, ponoči isto-termos- ne imej pripravljene ker se ti bo skisal in bodo potem problemi. lpuser posted image


_____________________________

Sreča moja so moji sončki, ki sto po čudežu prišli v moje življenje....Čeprav je mami biti težko je to najlepša naloga, ki jo ena ženska lahko ima...

(odgovor članu Solero)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: dodajanje-pomoč
18.5.2008 14:07:23   
mateyka
kolikor vem, se da adaptivno mleko naknadno pogreti. samo ga moraš že na začetku pripravit z mrzlo vodo in nato mleko segreješ šele, ko ga potrebuješ.

samo če že želiš po flaši hranit - raje si spumpaj svoje mleko in ga tako pogrej kot sem zgoraj opisala. jaz sem namreč morala pumpat, ker moja ni mogla sesat in sem svoje mleko kasneje tako pogrevala za stekleničko. sem ga pa pred tem mela v hladilniku (mogoče ga maš ti tudi lahko v kakem mini hladilniku sabo in potem samo naročiš vrelo vodo za čaj in segreješ?).

(odgovor članu anny1)
Neposredna povezava do sporočila: 16
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





12 imen z močnim pomenom
To je 12 imen – 6 fantovskih in 6 dekliških, ki nosijo močen pomen.
Zgodbe malih junakov: Ko tvoj otrok ne mor...
Partner me je odložil pred porodnišnico, prepričan, da bo mene in najinega princa pobral tri dni kasneje. V porodnišnici...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?