|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Kaj se vse vidi s HSG preiskavo
20.5.2009 18:27:37   
rinamali
Pozdravljene sotrpinke!

Prosila bi vas, če mi lahko razložite kaj vse se vidi na slikanju maternice oz. HSGju?
Ali se na slikah vidijo miomi in ciste?
Namreč pred enim mesecem in pol mi je ginekolog odkril miom velikosti 17mm ter ˝nekaj˝na jajčniku, predvidevam, da cisto.
Ker že leto in pol nisem zanosila, me je napotil na HSG. Tam so mi spucali jajcevode, ker so bili malo zamašeni, na izvidu pa piše, da je vse bp.
Ni omenjen miom in ne tisto nekaj na jajčniku. Ne verjamem, da je v takem kratkem času izginil. Sem pa res pila neke homeopatske pripravke za miome.

Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Kaj se vse vidi s HSG preiskavo
20.5.2009 21:25:40   
Fama
Živjo!Sem nova na forumu in sem doslej le malo spremljala objave, zdaj sem se pa odločila, da še sama kaj napišem. Jaz sem imela HSG pregled prejšnji teden. Zdravnica, ki je bila zraven na pregledu, mi je sproti govorila o stanju maternice in jajčnikov. Ko so me drugič slikali, me je vprašala, če imam miome, ker je na slikah, ki jih je gledala, opazila sivo liso. Povedala sem ji, da so mi oktobra lani odstranili maternično pregrado, in ji tudi pokazala izvide in potem je rekla, da je siva lisa, ki se vidi na sliki, ostanek pregrade. Tako da se očitno vse vidi in če bi imela še kakšen miom ali cisto, bi ti zdravnica ali zdravnik to tudi povedal.

(odgovor članu rinamali)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Kaj se vse vidi s HSG preiskavo
20.5.2009 22:55:39   
rinamali
Fama hvala za odgovor!
Močno si želim, da je res tako, ker mi je ta miom povzročil veliko trpljenja. Imam pa kar nekaj pomislekov glede ginekologov in radiologov v našem kraju in me ne bi čudilo, če slike ne bi pogledali kot je treba.
Sedaj lahko samo čakam na UZ, da vidimo kakšno je stanje.
Lp

(odgovor članu Fama)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Kaj se vse vidi s HSG preiskavo
22.5.2009 15:42:17   
rinamali
Dobila sem informacijo, da se s HSGjem ne vidijo miomi in cisteuser posted image


(odgovor članu rinamali)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Kaj se vse vidi s HSG preiskavo
22.5.2009 16:28:01   
ursa30
kakor jaz vem, se s HSG lahko vidi oz ugotovi le prehodnost jajcevodov..

pri laparoskopiji pa lahko vidijo, če si prisotni miomi ali ciste,.... če se motim, naj me katera popravi.


< Sporočilo je popravil ursa30 -- 22.5.2009 16:29:19 >

(odgovor članu rinamali)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Kaj se vse vidi s HSG preiskavo
22.5.2009 16:40:55   
rinamali
ursa30 imaš prav. Samo se recimo miomi, ciste in še nekatere druge nepravilnosti vidijo že z vaginalnim UZ in za to ni potrebna laparo. Z laparo pa se te nepravilnosti odpravljajo.
Jaz sem pa mislila, da se tudi s HSGjem kaj vidi, ker gre vseeno za slikanje, pa se ne. Mi je to Pušenjak potrdil.

(odgovor članu ursa30)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Kaj se vse vidi s HSG preiskavo
22.5.2009 17:19:12   
ursa30
sem se narobe izrazila ja, z laparo se nepravilnostni odstranijo..

(odgovor članu rinamali)
Neposredna povezava do sporočila: 7
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





5 vzrokov za bolečino pri ovulaciji
Ne glede na to, kako zelo močna je ovulacijska bolečina, ginekologi opozarjajo, da to ni bolečina, ki bi bila normalna, ...
Kako čim prej zanositi?
Za zanositev se mora ujeti veliko stvari, v vsakem primeru pa je izbira ustreznega časa resnično najbolj pomembna. Kako ...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?