|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Stari 7 mes. ,kolk obrokov
10.6.2008 9:14:38   
silvestra
Stari bomo 7 mes., koliko obrokov mleka še dajete in kdajk? Ali kaj dodajate, naredite po žlici ali ncuclju? Koliko GH obrokov na dan imate in kdaj ter ali dajate vmesne malice?

Oziroma lahko mi napišete kakšen jedilnik imate za en dan?

lp
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Stari 7 mes. ,kolk obrokov
10.6.2008 9:32:54   
Vrtnica79
Naša je stara 6,5 mesecev in ima nekje 3 obroke GH na dan. Čisto različno zgleda jedilnik, doji se tudi včasih še takoj po obroku GH.


  • zjutraj dojenje
  • malica sadna kašica
  • dojenje
  • kosilo zelenjavna kašica
  • dojenje
  • večerja mlečna kašica
  • dojenje pred spanjem
  • ponoči dojenje 1x ( če se zbudi, drugače ne)

Včasih tudi kak obrok dojenja izpustima, če vidim da ne želi. Hranim jo pa vedno po žlički. Hrano ji spasiram nekatere stvari pa samo pretlačim z vilico.



_____________________________

Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri.

(odgovor članu silvestra)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Stari 7 mes. ,kolk obrokov
10.6.2008 9:34:50   
Vrtnica79
Ja, še to sem pozabila. Včasih ji dam tudi kak piškotek za glodat. Ali pa ji popoldan dam še kakšno skuto z sadjem.



_____________________________

Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri.

(odgovor članu Vrtnica79)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Stari 7 mes. ,kolk obrokov
10.6.2008 9:41:02   
mihaelao
Živjo!
Moja user posted image  je stara dobrih 7 mesecev in imamo samo en obrok GH na dan, okrog opoldneva. Zdaj ji bom počasi uvedla še drugi obrok. Skoraj vedno ji vse prekuham in nato spasiram, razen kakšen krhelj jabolka ji dam v roke, da si malo dlesni drgne, pa hippov piškot, kruhovo skorjo, ker še nimava nobenega zobka. Sicer ji naredim jabolko + banano, hruško + banano, jabolko + melono + banano, cvetačo + korenček, krompir + korenček ... pa razne kombinacije. Kmalu bova začeli s kakšnimi navadnimi jogurti. Sicer se pa še dojiva. user posted image

_____________________________

Nič ni lepšega od današnjega dne ...

(odgovor članu silvestra)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Stari 7 mes. ,kolk obrokov
10.6.2008 9:56:32   
mama11
Živjo Silvestra, pozdravljena, midve sva bili pa v isti sobi na oddelku B. Povej, ima Tijana še tako veliko laskov? Moja še zdaj, po skoraj 7 mesecih ni niti blizu takšni čupici.

Mi imamo takole:

zajtrk: dojenje
malica: dojenje (ravno danes bom začela uvajati sadno malico - bom probala, če ji je všeč naribano jabolko)
kosilo: zelenjavna kašica + dojenje
malica: dojenje (včasih sta popoldne 2 dojenji, kakor pač zahteva)
večerja: mlečna kašica + dojenje
ponoči: 1-2x dojenje

Kot vidiš nismo z GH popolnoma nadomestili še nobenega obroka, pa se nam ne mudi, sva pred 3 tedni šele začeli uvajati.

(odgovor članu silvestra)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Stari 7 mes. ,kolk obrokov
10.6.2008 11:16:04   
p&b
moja je stara 7 mes.,pa sva še bol ali manj kar pri dojenju,noče jesti,komaj da poje malo naribane jabolke in pretlačene banane,vse ostalo ji ne gre(pire krompirček,korenček,razne mlečne kašice...),ne vem kaj naj še ji dam,vse kaj naredim ne poje niti za eno žličko,tako da vse roma v koš.Tudi piti noče na flaško ali po žlički.

(odgovor članu mama11)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Stari 7 mes. ,kolk obrokov
10.6.2008 12:48:35   
matea1
Naša bo v petek stara 7m. GH uvajava od 5,5 m. Pupa se več ne doji.
Jedilnik izgleda tako:
Zgodaj zjutraj: Milumil
Zjutraj: mlečno-žitna kašica na žlico
Opoldan: sadna malica (+ kakšen keks)
Okoli 14. ure: kosilo (zelenjava, poskusili sva tudi piščančje meso)
okoli 17 ure: sadna malica
ob 19.30: Milumil

Danes sem kupila navaden jogurt in ji ga bom dala za poskusit. Bom videla, ali bo ji všeč.

(odgovor članu p&b)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Stari 7 mes. ,kolk obrokov
10.6.2008 14:13:36   
bina30
Moj Žiga je star 6,5m in že strašno rad je GH. Že pri 4,5m je kazal zanimanje, pa sva takrat jedla samo zvečer mlečno-žitne kašice. Sedaj pa:

zjutraj: mlečno-žitna kašica
dopoldan: dojenje in sadna malica
okoli 2h: kosilo (teletina, piščanec, govedina in zelenjava)
popoldan: dojenje in kaki Fruchtzwerg
zvečer: mlečno-žitna kašica, dojenje in spat
ponoči: dojenje

(odgovor članu silvestra)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Stari 7 mes. ,kolk obrokov
10.6.2008 20:30:42   
silvestra
Najlepša hvala za odgovore, no tudi pri nas je podobno kot pri vseh vas, razen ene malice vmesne nisem imela.Sedaj pa visdim da bo za njo nujna,ker bolj rada je kot sinček. On bolj živi od zraka.

lp

(odgovor članu bina30)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Stari 7 mes. ,kolk obrokov
12.6.2008 14:32:26   
petrika
Jaz svoji punčki, ki je stara sedem mesecev dam 5 obrokov:
zjutraj mleko - okrog 7h
sadna malica (sadje, sadje s kosmički ali sadje z jogurtom ali skutko) - okrog 10h
kosilo okrog 13h - zelenjava, 2x tedensko meso
sadna malica - okrog 16h
zvečer okrog 19h mleko, ko pa ne bo dovolj, bom zamenjala z mlečno kašico.
In super napreduje.

(odgovor članu silvestra)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Stari 7 mes. ,kolk obrokov
13.6.2008 0:22:05   
sandra85
pri 7m je imel 3 obroke GH, dojil pa se je včasih 3x, včasih pa 5x na dan

Z: dojenje
M: sadje, sadje z skuto, sadje z jogurtom, kompot iz sadja,...
K: kosilo pač (zelenjava z mesom, rižem, pašto, kosmiči, polento, kus-kusom, .........)
M:dojenje
V: mlečna kašica (polenta z mlekom, mlečni grizek, kaka kupljena kašica, ki se meša z vodo,.....)
pred spanjem še dojenje
včasih še čez dan dojenje za uspavanje ali cartanje

tako je bilo pri 7m

zdaj pri 9,5m se doji samo še pred spanjem in ponoči

_____________________________

kako je če imaš v življenju 2 moška: enega neizmerno ljubiš in se mu z užitkom cela predaš, drugega imaš neizmerno rada, vsak njegov napredek je zate ponos in vsak njegov nasmeh ti polepša dan! oba pa mi pomenita VSE na tem svetu! ¦ ¦

(odgovor članu petrika)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Stari 7 mes. ,kolk obrokov
13.6.2008 10:11:11   
sabina08
Še sicer nismo dopolnili 7 mesecev, imamo pa 2 obroka GH od skupno petih. Zaenkrat sva še vegetarijanca, pa brez mlečnih izdelkov in glutena. V posvetovalnici so mi rekli, naj počasi pričnem s kosilom, se pravi tretjim obrokom, glede na to, da sva z uvajanjem pričela pri 5,5.
Me pa bolj kot št. obrokov zanima, koliko pojedo - količina. Naš malček sicer zelooooooo rad je, se pa velikokrat prične jokat kar med hranjenjem, pa še nisem ugotovila vzroka. Je pa tudi res, da še nikoli ni pokazal, da ima dosti, pač pa bi verjetno pojedel, kolikor bi pripravila. Ravno zato me zanima količina. Ali morda katera daje rižolino oz. kaj podobnega? Tako bi tudi najlažje primerjala... Vnaprej hvala za odgovore.

(odgovor članu silvestra)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Stari 7 mes. ,kolk obrokov
13.6.2008 12:03:47   
tanci29
moj fantič je zdaj star 7mes in pol najin jedilnik je pa tak:

zjutraj-dojenje
zajtrk od 9h-9-30h-sadje ( mu ga prekuham ker svežega ne je, ampak samo za minutko ali pa še to ne-ne vem v čem je forauser posted image ) zraven dam še ene dva piškota in milupino kašico 7 žit ene dve veliki žlici. tega poje od 160-250ml
kosilo od 12.30.-13h-kosilo  zelenjava +mesek vsak 2gi dan( notri dam ali ajdovo kašo, proseno kašo, polento...tega poje okoli 200 ml včasih več včasih manj
malica okoli 16h- skutka ali jogurt+kakšen piškot ali kruh
večerja od18.30-19h-  polenta, gres, ali kakšna milupina kašica za z vodo zmešat-tega poje tudi tam nekje od 160 do 200 ml.
pred spanjem dojenje in včasih če se zbudi ponoči tudi dojenje, vendar se redko zbudi

no te ml sem napisala bolj na uč. ima pa sadje zmiksano, kosilo pa pretlačeno z vilico. vse ostalo pa tako kot je.

(odgovor članu sabina08)
Neposredna povezava do sporočila: 13
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Dojenček ponoči ne spi
Je nočno hranjenje res še vedno potrebno? Do kdaj? Kako bi si lahko pomagali, da bi omejili nočne podoje?Kaj storiti, če...
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...




Gosta hrana.
пеперутка16

Kdaj ste pričele z uvajanjem goste hrane?