|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   ima se za ovčko
1.8.2008 15:29:48   
bobika
Pred nekaj dnevi je začela hčerkica (2,6let) govoriti, da je ovčka in da ji je treba dati travo in suhi kruh. Nekaj časa smo se pač igrali to njeno igro. Nato je začela igrati ovčko, ko je šla na wc ali kahljico. Ni še brez pleničk in če ni "ovčka" ne gre lulat ali kakati, če pa je ovčka pa gre z veseljem, saj potem "dobi" kruh in travo (namišljeno).
Kaj bi se morala z njo pogovoriti, da ni ovčka ali se še naprej vključevati v njeno igro?
Skrbi me ker ima res bujno domišljijo in da se ne bi to vleklo v nedogled, sploh ko bo šla v vrtec.

lp

< Sporočilo je popravil bobika -- 1.8.2008 15:30:41 >
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: ima se za ovčko
1.8.2008 15:45:04   
Dadi
Reci ji da je treba ovčke poleti ostrižt, da boš mela volno in prinesi škarje..user posted image
Ma zezam se...nič, sej jo bo minilo.
Pri nas sta bla tudi kužka že...pa je eden drugega na povodcu imel in božal kot da je kužek. Pol jih je pša minilo.

_____________________________

May you be strainghtened by yesterday¨s rain, walk straight in tommorow¨s wind and cherish each moment of the sun today.

(odgovor članu bobika)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: ima se za ovčko
1.8.2008 17:04:51   
bskrle
namišljeni priajteljčki so čisto luštni, je del otorka. Ne obremenuj se.

(odgovor članu Dadi)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: ima se za ovčko
1.8.2008 17:13:51   
Rubin.
Kaj bi se morala z njo pogovoriti, da ni ovčka ali se še naprej vključevati v njeno igro?


Ti se kar igraj, vendar jo opomni, da se igrata da je ovčka, v smislu: Mojca se igra, da je ovčka....

(odgovor članu bobika)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: ima se za ovčko
1.8.2008 17:33:07   
Pi-kica 1
Jaz sem to obdobje izkoristila za odvajanje od dude. Moj sinko je bil Rori. In Rori nima dude, a ne? Pa je uspelo. Saj ta obdobja še prehitro minejo, a ne?user posted image user posted image

(odgovor članu Rubin.)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: ima se za ovčko
1.8.2008 21:23:00   
Jančika_
Kako simpatičnouser posted image !

(odgovor članu Pi-kica 1)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: ima se za ovčko
1.8.2008 21:24:24   
mayci
Moj nečak je bil nekaj časa levček.user posted image  Pa njegova mami je bila takrat noseča in je rekel, da bo dobil bratca jazbeca..user posted image
Potem je pa to minilo tako, kot je prišlo, čisto spontano...user posted image

_____________________________

Lepo je biti mamica.. :))

(odgovor članu Pi-kica 1)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: ima se za ovčko
1.8.2008 22:08:51   
šnucika
Naša je že nekaj tednov mravljinček Ferdi,pred tem pa je bila nora žaba-crazy frog.

Priznam,da mi gre včasih na živce,ker ne neha s tem...konec koncev pa je to normalna razvojna faza...vsaj pri tistih z bujno domišljijo in percepcijo za pravljice.
Bo že minilo.user posted image

_____________________________

kaR te ne ubije,te okrepi!




(odgovor članu mayci)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: ima se za ovčko
1.8.2008 23:15:08   
lelaval
Kot so že napisale - kar pusti ji, da še naprej razvija svojo domišljijo.
Saj bo ovčko verjetno zamenjala za drugo "stvar", pa bo zopet nekaj novega user posted image .


_____________________________

V življenju sta nam dani 2 čaši, sladka in grenka: vsi moramo izpiti obe, življenje pa nam obe čaši toči nepredvidljivo.

(odgovor članu bobika)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: ima se za ovčko
2.8.2008 0:02:01   
Peli
Moj ta velik pa je Tom, pa je zadnč Jerrya(mlajšega bratca) fino ugriznil, sm ga kregala zakaj je to naredil pa mi odgovori "Jest sm Tom pa nagajam!" user posted image

Je pa to samo občasno, zdej včasih že preklopi in pravi da je Garfield - no vsaj ko pleše pravi da je Garfield user posted image .

(odgovor članu lelaval)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: ima se za ovčko
2.8.2008 11:42:23   
Pi-kica 1
Pri nas je šlo tako daleč, da je imel vsak svojo vlogo. Jaz sem bila Mašina, oči je bil Maks, brat je bil Janez, botrca pa Sisi. Potem smo imeli pa dirke po hiši, pri Janezu pa smo se popravljali. Prav luštno je bilo.

(odgovor članu Peli)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: ima se za ovčko
2.8.2008 13:12:37   
bobika
No super potrem bomo pa to kar izkoristili za odvajanje od pleničk. Saj ko je ovčka lepo pove kdaj jo lulati in kakati in je zelo pridna ovčka user posted image . Ko pa je Manca pa ji ni za wc.

Ja tudi mi smo vsi vključeni v to njeno igro  "mama ovčka, ati ovček in dojenček ovček"user posted image

(odgovor članu Pi-kica 1)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: ima se za ovčko
7.8.2008 8:30:58   
Martina27
Sem mal prebrala ta post in me je kar spomnil na mojega sineka (3,5), ker mi pa imamo doma dinozavra.
On hodi kot dinozaver, je tako (sam takrat ga resnično opominjam,kr gre kar z usti v krožnik)kot jejo dinozavri,pije,se oglaša,da me je že začelo fajn skrbet okol tega,
No in ko sva imela sistematiko pri 3 letih in avtomatsko dobiš napotnico za psihologa sem ji to tam omenila in mi je rekla, da to ni nič narobe, da je pač v tem obdobju domišljije in namišljenosti in da ga naj pustimo.
Sam zame je to včasih kar moteče, sploh kadar greva v trgovino, si kdo misli da jem al neumen , k tak hodi in me ljudje tak čudno gledajouser posted image

(odgovor članu bobika)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: ima se za ovčko
8.8.2008 8:53:33   
lev76
Moja hči je volk. Ali pa ima namišljene prijatelje slona, pa pujska. Ko sem malo pobrskala na to temo, kako se obnašati sem zasledila naslednje.
Če povzamem,...Če ima otrok namišljenega prijatelja, ali če sam misli da je nekaj drugega, potem se igraj z njim to igro. Ne ga spodbujat, v smislu, da bi mu sam rekel, kje pa je zdaj ta prijatelj. Ampak ko sam začne omenjati in se igrati, sodeluj, potem ko preneha, prenehaj tudi ti. Nekaj v tem smislu.

Jaz prakticiram to ij je prav zabavno. Sem ugotovila, da moja domišljija le ni tako zakrnela kot sem mislilauser posted image .

(odgovor članu Martina27)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: ima se za ovčko
8.8.2008 21:48:31   
papica2
Naša pa kar menjuje te vloge, včasih je kovček (seveda gre tudi v prtljažnik avta, ker se kovčke vozi tam user posted image ) ali muca (in krade naši mački brikete user posted image ) ali letalo, zdaj pa je kengurujček.

(odgovor članu lev76)
Neposredna povezava do sporočila: 15
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Kdaj je čas za kahlico?
Tako kot na skoraj vseh področjih otrokove vzgoje se tudi pri navajanju na kahlico teorija in praksa skozi čas spreminja...
BLOG: Kaj je zdravje?
Nacionalna agencija za javno zdravje poroča, da število izdanih receptov skozi leta ves čas narašča. Živimo torej dlje, ...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?