|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   kako doseči, da bo sam jedel
3.7.2008 8:22:39   
kristinaj
imam nečaka s katerim sestra pri vsakem obroku bije bitko, ker noče sam jesti, hoče, da ga pita.

v vrtecu sam je, tudi doma včasih, vendar le, kar mu je všeč.

kako ste ve vaše 4 letnike prisilile, da so prijeli pribor in začeli sami jesti.

vsak nasvet bo dobrodošel.

hvala.

_____________________________

polona 5.4.2007, 55 cm 3900 g
vili 19.10.2008, 57 cm, 3910 g

bila bi neustavljiva, če bi lahko začela....
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: kako doseči, da bo sam jedel
3.7.2008 8:27:04   
Volga
IZVIRNO SPOROČILO: kristinaj

imam nečaka s katerim sestra pri vsakem obroku bije bitko, ker noče sam jesti, hoče, da ga pita.

v vrtecu sam je, tudi doma včasih, vendar le, kar mu je všeč.

kako ste ve vaše 4 letnike prisilile, da so prijeli pribor in začeli sami jesti.

vsak nasvet bo dobrodošel.

hvala.


ne vem, po moje bi moralo biti to najmanj pred 2,5 leti. user posted image  kako pa to, da so ga do zdaj pitali? O.K., so pač ga. Ne vem,  jaz se prida ne bi ubadala s tem, kolikor bi pojedel sam, bi pač pojedel, pitala ga ne bi. Pri naslednjem obroku isto, kolikor bi pojedel sam bi, pitala ga ne bi. Slej ko prej bi uvidel, koliko je ura. Morda pa je sit takrat, ko neha sam jesti. Saj otroci vedo, kdaj je dovolj. Čisto enostavno ga naj neha pitati, pa bo videla kaj bo. 4-letniki veliko razumejo.

(odgovor članu kristinaj)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: kako doseči, da bo sam jedel
3.7.2008 8:39:14   
mojsoncek
Stiriletnika pa res ne bi vec "pitala". Ce hoce jesti naj je sam, ce ne pa ne. 2x bo lacen, potem pa nic vec.

_____________________________

Vse kar smo, je posledica našega dosedanjega mišljenja (Buda)

(odgovor članu Volga)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: kako doseči, da bo sam jedel
3.7.2008 11:01:52   
Lidy
Mi imamo enak problem. Naš je že sam jedel, potem pa je moja mama bila mnenja da otrok premalo poje in je kljub mojemu besnenju hodila za njim in mu dajala v usta - ker je njen ljubček, revček še majhen user posted image  .

No zdej pa mamo....sej se usede za mizo, parkrat da v usta potem pa dej me ti  hrani. Ker poskušamo priti na staro mamo potem jok in stok za mizo, ker bi jedel ampak ne sam user posted image
Upam da bo od sept. kaj drugače ker bo šel v vrtec in se ne bo čuval pri babici.

(odgovor članu kristinaj)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: kako doseči, da bo sam jedel
3.7.2008 12:32:39   
Naja30
IZVIRNO SPOROČILO: mojsoncek

Stiriletnika pa res ne bi vec "pitala". Ce hoce jesti naj je sam, ce ne pa ne. 2x bo lacen, potem pa nic vec.


Se strinjam. Moja je sama jedla še preden je bila stara 1,5 leta.
Lačen ziher ne bo. Ko bo nuja, bo vse pojedel sam.

(odgovor članu mojsoncek)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: kako doseči, da bo sam jedel
3.7.2008 13:16:38   
darja72
Volgin nasvet bo najbrž najbolj na mestu. Pa veliko doslednosti in vztrajnosti zraven.

_____________________________

Kogar ni, ga ne pogrešamo!

(odgovor članu kristinaj)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: kako doseči, da bo sam jedel
3.7.2008 13:25:14   
sazi
IZVIRNO SPOROČILO: Naja3

IZVIRNO SPOROČILO: mojsoncek

Stiriletnika pa res ne bi vec "pitala". Ce hoce jesti naj je sam, ce ne pa ne. 2x bo lacen, potem pa nic vec.


Se strinjam. Moja je sama jedla še preden je bila stara 1,5 leta.
Lačen ziher ne bo. Ko bo nuja, bo vse pojedel sam.


Kristinaj - kaj veliko ti ne bom v pomoč, ker se mi soočamo s podobnim problemov.
Sicer se res snostavno sliši: Ja, ne mu dat, bo že sam jedel, če je lačen, ampak v praksi pa ni čisto vedno tako, je pa res, da nekatere mame vrejtno malo preveč kompliciramo. Imam 2,5 letnika, ki včasih je sam, včasih ga je treba cel obrok hranit, včasih se pa sredi obroka spomni in reče #mama, bo dala". No, tudi sama bi ga rada tega odvadila, ampak če mu ne dam za jest, neha. Vse lepo in prav, če ne bi bil tako zelo suh, da se mu vse kosti vidijo, da ima zelo slab imunski sistem in da ga vsak najmanjši virus do konca izčrpa in požre še tisti gram na njem, ki niso kosti. Zato se tako vrtim okoli njega in sem vesela vsake žlice, ki jo poje.

Sicer vem, da z nasvetom, ne mu dat, bo že jedel, nočete nič slabega, tudi jaz vas ne kritiziram, ampak res je lahko staršem, katerih otroci normalno in zdravo jejo, niso pretirano bolni, reči, bo že jedel, ko bo lačen - moj otrok ne. Pač ne bi jedel - 3 grižljaje na dan, pa bi bil zadovoljen. Če mu dam pa sama za jest, poje pa 2 krožnika zelenjavne juhe. Če ima katera nasvet, kako rešiti ta problem - seveda manj drastično kot - naj je sam?

(odgovor članu Naja30)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: kako doseči, da bo sam jedel
3.7.2008 13:57:27   
kristinaj
ma mali je kot dahavski atlet...naša 15m ima večjo rito kot on.... sposoben je biti tudi brez obroka, dveh.... kriči, da je lačen, ko ga posedeš k mizi pa sam ne bo jedel...

sestri sem rekla, naj ga pusti samega pri mizi, naj se sam nahrani, naj mu ne daje vmes nič za jest, dokler ne poje od mize naj ne gre itd....bomo videli če bomo uspešni :=))

hvala za odgovore....

_____________________________

polona 5.4.2007, 55 cm 3900 g
vili 19.10.2008, 57 cm, 3910 g

bila bi neustavljiva, če bi lahko začela....

(odgovor članu sazi)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: kako doseči, da bo sam jedel
3.7.2008 21:36:34   
Naja30
sazi, taki v takem primeru, kot je pri vas, ko mali noče jest in je suh kot trlica, seveda to odpade. Ja, lahko bi rekla, da je meni lahko govoriti, ker s hčerko glede hrane nikoli nismo imeli problemov. Sem pa vidla veliko primerov, podobnih tvojemu in vem, da takrat je pa hudo. In seveda mu ti daješ. Pa pri 2,5 letih to še ni tako hudo kot pri 4-letniku, ko je pa res že čas, da sam drži žlico v rokah.
Nič slabega nisem misla. Otroci imajo notranji glas, ki jim pove, kdaj so lačni. In jih je brez veze silit. Ko je lačen, pa že sam poje. Ampak kot sem rekla, v takem primeru kot je tvoj, je situacija drugačna.

(odgovor članu kristinaj)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: kako doseči, da bo sam jedel
25.7.2008 16:40:32   
Shorty_
No mislim, da pri 4 letih se mu lepo pove, da je velik in naj je sam ker drugače bo shujšal in šel v bolnico, in to sam brez mamice. Imam doma suhico ki ima pri letu in pol cca. 8kg pa vse obroke sama poje, edino prosi da ji pomagam postrgat jogurt iz lončka do konca.

Mislim, da lahko malo bolj ostro nastopi ker 4 letniki že kar nekaj razumejo. Drugače pa je vse to okoli hranjenja in pitja iz kozarcev in privajanja na samostjnost lažje in hitreje če je otrok v vrtcu, ali varstu kjer ga zgodaj to začnejo navajat.

samo moje mnemje sevada, želim pa da bo malček čmprej jedel samuser posted image

(odgovor članu Naja30)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: kako doseči, da bo sam jedel
25.7.2008 16:43:37   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Naja3

Lačen ziher ne bo. Ko bo nuja, bo vse pojedel sam.


Se strinjam.
Jaz jo pustim, ce noce jest pac noce. Ko je lacna, se kar prilepi na stol in je, mrzlo.

Moja mami hodi za njo in jo pita. Se ji pac da. Meni se ne.
Stvar navade in doslednosti, ce mene vprasas.

(odgovor članu Naja30)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: kako doseči, da bo sam jedel
1.8.2008 8:56:34   
Ronči
Ne vem, naša je že pri 11 mesecih htela jest sama.

A kaj ko ni to tako enostavno.... ji še malo pomagamo, drugače pa hoče že vse sama, ko ne gre z žlico, kar z roko zagrabi in si daje v usta (to so opazili tudi v vrtcu, saj ob tem ko jo hranijo, si še sama daje v usta, enostavno ne dovoli več, da jo hranimo).... No sedaj je stara 12,5m.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: kako doseči, da bo sam jedel
1.8.2008 9:08:58   
urskas
Otroci imajo notranji glas, ki jim pove, kdaj so lačni. In jih je brez veze silit. Ko je lačen, pa že sam poje.
IZVIRNO SPOROČILO: Mič II

IZVIRNO SPOROČILO: Naja3

Lačen ziher ne bo. Ko bo nuja, bo vse pojedel sam.


Se strinjam.
Jaz jo pustim, ce noce jest pac noce. Ko je lacna, se kar prilepi na stol in je, mrzlo.

Moja mami hodi za njo in jo pita. Se ji pac da. Meni se ne.
Stvar navade in doslednosti, ce mene vprasas.


S tem se ne morem strinjati.  Sploh, da otroci vedo, kdaj so lačni.
Ne, ne vedo. MOja 3,5 letnica ne bo jedla, tudi če bo ful lačna, in ne ve kdaj je lačna, pravi da jo boli trebušček ali pa da ji je slabo. In je ni hrane (razen bonbonov ali drugih sladkarij), ki bi jo sama z veseljem pojedla. Tako, da če ne bi "nadzorovala" kaj in koliko poje, ne bi pojedla več od treh grižljajev ves dan. Medtem ko je njena 2 leti mlajša sestrica popolno nasprotje.

tako da lahko rečem le to: vsak otrok je drugače in ga je treba obravnavati invidualno.
Pa naj bo to vzgoja, spanje ali prehrana. In lahko so pametni nisti, ki nimajo s tem problemov.

LP,

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: kako doseči, da bo sam jedel
9.8.2008 22:04:51   
picola1
Se strinjam, da je v večini tako, da bo otrok jedel, ko bo lačen. Je pa najbrž res tudi to, da je nekaj otrok tudi takšnih, ki ne čutijo lakote, samo ti so po moje res v manjšini...No, takšni so mal večji problem...Malo večjim otrokom se da po moje tut razložit, da takrat, ko jih boli trebušček, da so lačni in da morajo jesti. Morda jih vzpodbudit s čim. Jih motivirat (najbolj vsak sam ve, kaj njegovega otroka motivira...). Se mi pa ne zdi prav, da se za otrokom hodi in se ga pita. Ne pri štirih letih.
Al si jst to preveč enostavno razlagam (kar je seveda možno, glede na to, da nimam osebne izkušnje glede tega) ?
Od mojega moža nečak je tut star že skor 4 leta pa ga še vedno hranijo. Pred Tv- jem po možnosti. Ne vem...meni se to ne zdi v redu, no...Sicer jih po eni strani razumem...Mali je veliko bolan, sicer ima kri v redu...pa bolj suhcan je...Sam še vseen...Do kdaj potem ti starši hranijo te otroke? Enkrat se to mora nehat...Se pravi, če si ga nehal hranit pri 6ih letih in ne poje nič več kot prej, zakaj ga potem ne moreš nehat pri 4ih? Kje je razlika?

(odgovor članu urskas)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: kako doseči, da bo sam jedel
9.8.2008 22:36:18   
atea
ni recepta
sem pa opazila da otroci ki so navezani na mami ali očija, ne jejo sami ali pa ne jejo nič
tudi drugih stvari ne delajo sami, kajti mami jih že od prvega dne crklja ter vzgaja bolj prizanesljivo,  se ne obleče sam, se niti slučajno ne obuje sam
ko sem pazila takega otroka sem mu jasno povedala moje mnenje in moja "pravila"
prvi dan je bilo po njegovo, naslednje dni pa je že delal tako kot je treba
kot svetujejo pediatri, otroku ne smemo dati preveč izbire, kajti potem se ne zna odločiti
ter se ne odloči za nič- posebno če je otrok načelen in ga tudi tako učite
pomaga druga neznana oseba, ki je odločna ter ne posluša kaj ji pripoveduje kako ga doma pitajo, obuvajo, oblačijo umivajo
obstaja pa še ena možnost: prehrana mu mogoče ne odgovarja, ter pri drugi osebi dobi za jest nekaj drugega, kar še ne pozna ter mu je všeč ko poskusi,....
jaz majhne otroke nikoli ne sprašujem : ali bi jedel, kaj bi jedel, kaj se bomo igrali. ali se boš oblekel, ali greš spat,  
ko je kosilo pripravljeno povem: gremo jest (kolikor bo kdo pojedel pa ne razpravljamo)
vedno jemo skupaj ali družina ali pa otoci ki jih čuvam in jaz- brez izgovorov bom še to pa še to
res pa je da sama preračunam tako da bomo lahko vsi skupaj    ....še in še bi lahko pisala
otrok tudi nikoli ne sme slišat od očija ali mami to pa ni dobro-to jaz ne jem        lp

(odgovor članu kristinaj)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: kako doseči, da bo sam jedel
9.8.2008 22:50:21   
atea
oh še to
otroka ni treba silit z hrano, koliko bi jo vi pojedli če vam ni za jest
največja napaka pa je če mu nekaj obljubljate če bo pojedel, kajti obljub zmanjka
če pa rad je sladkarije mu jo postavite na mizo, ter mu jo daste ko poje zajtrk ali kosilo
toda ne se pustit prepričat da jo poje že prej
kajti otrok ki ve da ne bo pojedel, tudi ne verjame da ga sladkarija čaka
otrok ima težave da ne je tudi takrat, ko mora čakat da se hrana skuha- ker ga ta časže začne bolet trebuh, ter ga je strah jest
jaz sem skuhala kosilo takoj po zajtrku dokler so se otroci igrali včasih tudi kaj pomagali
potem smo šli na sprehod da smo bili utrujeni
ko smo prišli domov smo pa takoj jedli,  drugače bi bila lakota prevelika dokler bi skuhala
ali pa  bi zaspali kjerkoli samo v postelji ne
potem pa spanje
ko se zbudijo pa spet malica in tako dalje   
otroci sopa zadovoljni
pa veliko veselja z malimi prebrisanci, ki vedno kaj pogruntajo
poročajte o spremembah
lp


(odgovor članu kristinaj)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: kako doseči, da bo sam jedel
16.8.2008 22:55:31   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Ronči

Ne vem, naša je že pri 11 mesecih htela jest sama.

A kaj ko ni to tako enostavno.... ji še malo pomagamo, drugače pa hoče že vse sama, ko ne gre z žlico, kar z roko zagrabi in si daje v usta (to so opazili tudi v vrtcu, saj ob tem ko jo hranijo, si še sama daje v usta, enostavno ne dovoli več, da jo hranimo).... No sedaj je stara 12,5m.



Moja je tudi začela sama jest nekje pri 13-mesecih. Zdaj je stara 14,5. Kar ne gre z žlico in vilico gre pa z roko. Najraje ima juho, ki jo poje z žlico, meso, zelenjavo, krompir pa najraje je kar z roko. Pa jo kar pustim, važno da se nauči samoatojnosti, sicer je pa zelo samostojna, pa tudi trmasta in svojeglava je že.

(odgovor članu Ronči)
  Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: kako doseči, da bo sam jedel
17.8.2008 18:27:53   
bluy
user posted image dajte jih hranit ,pa bodo siti ,kolk pa hoče pa je sam pa tut ,če z rokouser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: kako doseči, da bo sam jedel
28.8.2008 21:10:59   
Anonimen
Naša pikica je stara 21 mes. pa že pol leta je popolnoma sama, nimam z njo za mizo nobenega dela.Celoten pribor drži lepše kot od sestre tamali, ki je star 4 leta.
Je pa od otroka odvisno.Pri sestri je večinoma kriva babi, ki je še ne dolgo nazaj skakala z krožnikom v roki po celem stanovanju in tamalega lovila da bi jedu.
Moj mož vedno pravi, da če je otrok lačen bo že za mozo jedu, drugače pa nema skakanja za njim.Tako se vsaj nekega reda nauči. 

(odgovor članu kristinaj)
  Neposredna povezava do sporočila: 19
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





So edinci srečni ali razvajeni?
So edinci res osamljeni in razvajeni? Britanski znanstveniki trdijo nasprotno.
BLOG: Ko ti gredo otroci vse bolj na živce...
Ne morem več, je kričalo vse v meni. Nimam vam več kaj dati, je odzvanjalo v meni. Pa sem se še kar gnala. Nisem hotela ...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?