|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   prehrana 8-mesečnika
12.9.2008 15:13:40   
lejla14
Pozdravljene,

mojemu osemmesečniku se je ravno te dni spremenil ritem spanja in manj spi ponoči in se prej zbudi zjutraj. Zobkov sicer še nima in niti ne nakazuje, da bi morda bilo zaradi tega. Pa vendar - je morda zbujanje odvisno tudi od količine hrane čez dan in koliko naj bi 8-mesečnik pojedel? Ker ga še vedno dojim in dosedaj sem mu dajala samo sadne in zelenjavne kašice ter jogurtke.

Kaj pa kruh? Se mu ga že lahko da in čeprav bom morda zvenela čudno - kako se mu ga da? In s čim se ga lahko namaže? Dosedaj mu tudi še nič nisem dala, da bi sam nesel v usta in tudi ne vem, kako naj se tega lotim?

Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: prehrana 8-mesečnika
12.9.2008 16:50:57   
Paštetka
Kruh, ja seveda. Kaj naj gor namažeš? Margarino, puter, marmelado, sir, razne mlečne ali skutine namaze....

Kako se naj tega lotiš? Jah namažeš, narežeš na kocke in mu daš na krožnik, da si jemlje in je. Pri 8. mesecih pa je res že skrajni čas, da mu daješ koščke, da si jih sam jemlje. user posted image

Kaj pa  kašen riž, testenine, meso, polento, gres, kus kus, ... user posted image

Sadno zelenjavne kaše so za 5 mesečnike user posted image . Zdaj bi že lahko skoraj 80% prehrane poskusila. Ne glede na to, da nima zobkov.

< Sporočilo je popravil Paštetka -- 12.9.2008 16:52:17 >


_____________________________

http://www.220stopinjposevno.com/220730-food-styling.html



(odgovor članu lejla14)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: prehrana 8-mesečnika
12.9.2008 19:01:40   
BrankaO.
naša bo 8 pa se mi zdi kr malo hitro za kruhuser posted image user posted image mater tretja je že pa ne vem da bi tak kmalu....saj zob še nima?mene pa zanima kaj naj poje vse....makarone , juho ,riž na vsa načine....ko pa poje čokolino ali puding pa bruha....mleko normalno prenaša sam to dvoje ne....prosim za nasvet če katera veuser posted image user posted image
hvala vnaprej


_____________________________

18.12.1998se nam je rodila prva sončica-Ksenja
17.09.2001 se nam je rodila druga sončica-Sanja
20.1. 2008se nam je rodila zadnja a vseeno zelo ljubljena sončica-Milenca----
ati blažen med ženami :))


(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: prehrana 8-mesečnika
12.9.2008 19:07:51   
Paštetka
Branka, oprosti ampak več kot polovice sporočila ne razumem kaj si hotela povedati oz. vprašati user posted image user posted image

_____________________________

http://www.220stopinjposevno.com/220730-food-styling.html



(odgovor članu BrankaO.)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: prehrana 8-mesečnika
12.9.2008 19:18:19   
hokejistka
naša 8,5 mesečnica tudi še ne je vsega. Nima še nobenega zobka. Zjutraj se doji, dopoldan ima sadno kašico, vanjo nadrobljen kakšen piškot ali pa dam notri malo prosene kaše. Včasih pa vmešam tudi malo skutke noter. Pred opoldanskim spanjem se doji in popoldan ima kosilo- zelenjavno kašico s krompirjem, polento, rižem, kuskusom, 3-4 na teden pa tudi meso. Zvečer ima mlečno kašo (prosena, žitna, gres, polenta,,...)in pred spanjem še enkrat dojenje. Pa ponoči se tudi doji.

Kar se tiče priprave hrane, ji jaz večino stvari pretlačim z vilico, kakšno stvar pa tudi spasiram s paličnim mešalnikom, ampak potem vedno pridam zraven kakšno stvar, ki je samo pretlačena.

Kruh sem ji tudi že dala. Se je ravno danes skoraj zadavila z njim user posted image , običajno pa lepo trga kose. Prav tako je riževe kosmiče in občasno kakšen piškot. testetenin ji še nisem dala, ker se jih ne da dobro speštat. Bom pa v kratkem poskusila.

Jutri ji bom začela dajati tudi sadje v kosu, da bo malo "grizla". Jaz jo bom šele sedaj začela navajat na hrano v kosih. Prav tako šele zdaj uvajamo mlečne izdelke (skuta, jogurt, kisla smetana), jajca še nisem uvedla.





(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: prehrana 8-mesečnika
12.9.2008 19:27:23   
Paštetka
hokejistka komot ji lahko daš špagete (tiste malo tanjše. enko ali trojko). Lepo z vilico jih nareži, na male koščke (cca. 0,5 cm) pa omako bolognese s korenčkom skuhaj, da bo bolj "sladkasto". Boš videla, kako jih bo požirala. Špageti se dajo fajn naseckat in ponavadi nimajo nobenih problemov, ker lepo drsijo dol. 2x preverjeno user posted image

_____________________________

http://www.220stopinjposevno.com/220730-food-styling.html



(odgovor članu hokejistka)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: prehrana 8-mesečnika
12.9.2008 19:30:18   
ThinkPink
Od 8m dalje je jedla že isto kot cela družina (seveda prilagojeno temu, da še ni imela zobkov in manj začinjeno). Tudi kruhec, najraje je sama glodala žemljico.

(odgovor članu hokejistka)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: prehrana 8-mesečnika
12.9.2008 20:52:32   
hokejistka
paštetka sploh nisem pomislila, da ji lahko dam špagete user posted image . Ko pomislim na testenine, imam vedno v mislih razne polžke, metuljčke ipd. Mah, sem smotana user posted image

Drugače pa vem, da je že počasi čas, da gre na prehrano, ki jo uživava mi2. Pa počasi bi rada ukinila dojenje čez dan. Pri nas gre vse zelo počasi, ampak tudi tako se daleč pride. Je trajalo kar nekaj časa, da je pojedla več kot 100 ml raznih kašic. Še sedaj ne poje več kot max 180 ml na obrok. Je kar hitro sita in joška je še vedno zakon user posted image .

(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: prehrana 8-mesečnika
12.9.2008 21:04:53   
Paštetka
ja s kašicami je res tako. Le kdo bi jih toliko jedel user posted image . Ko boste prešli na običajno prehrano, bo vse dugače. Bogoče boste dobili še požeruha v hišo user posted image

_____________________________

http://www.220stopinjposevno.com/220730-food-styling.html



(odgovor članu hokejistka)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: prehrana 8-mesečnika
12.9.2008 21:28:52   
san
če te je strah, da ne bi znala pogoltnit lahko namesto špagetov probaš najprej tudi s tistimi malimi testeninami za v juhe - zvezdice, pa čisto mali makarončki in rezančki - barilla ima tega kar precej.

drugače pa 8 mesečniki jedo že praktično vse - razen seveda alergenih zadev (oreščki, med, ribein ostalo kar se odsvetuje do 1. leta)

(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: prehrana 8-mesečnika
12.9.2008 22:03:18   
BrankaO.
paštetka sorči res sem napisala čudnuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image zanima me kaj je narobe...je vse(razen kruha ji še nisem dala)sam ko ji naredim puding ali čokolino mi zbruha takoj po obroku!zakaj?drugače prenaša pa mleko čist o.k.!
tako prečekirala....vse sem napisala ockejuser posted image user posted image user posted image


_____________________________

18.12.1998se nam je rodila prva sončica-Ksenja
17.09.2001 se nam je rodila druga sončica-Sanja
20.1. 2008se nam je rodila zadnja a vseeno zelo ljubljena sončica-Milenca----
ati blažen med ženami :))


(odgovor članu san)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: prehrana 8-mesečnika
12.9.2008 22:47:35   
Alfabeta
IZVIRNO SPOROČILO: Paštetka

Pri 8. mesecih pa je res že skrajni čas, da mu daješ koščke, da si jih sam jemlje.


Moja je stara 7,5 meseca in sva šele pred kakim tednom dobro zaštartali z GH. Prej je bil en sam manter, nič ni spravila dol, ne pasirano, ne zdročkano z vilicami, z vsem se je davila. Samo dojila bi se. Tako da ji jaz recimo ne morem dat že sedaj kar koščkov, da bi jih jedla.

Je pa začela jesti kruh, žemljico, sama in tudi sadje lepo drži in gloda.

Počasi se daleč pride, samo ne vem kako dolgo bomo tako počasi vozili. Morda bo pa nekega dne ugotovila, da je fajn jest "našo" hrano in bo enostavno preskočila uvajanje raznorazne hrane.

Z vsem tem sem hotela povedati, da ni ravno splošen odgovor, da pri 8.mesecih je skrajni čas. Ni nujno, otroci so različni

(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: prehrana 8-mesečnika
12.9.2008 22:49:12   
Alfabeta
Še to sem hotela povedati, da jaz ji dam špagete na 0,5 cm nalomljene v kremno juho in se kar fajn razkuhajo in ni potrebe, da so pasirani. Še naši "metki" gredo dol po grlu

(odgovor članu Alfabeta)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: prehrana 8-mesečnika
13.9.2008 12:59:21   
Emcek
če je tudi puding čokoloden- je morda zaradi kakava bruha.

(odgovor članu BrankaO.)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: prehrana 8-mesečnika
13.9.2008 13:34:32   
BrankaO.
ma ni mi jasn ko je bila stara 3mesece sem enkrat poskusla dat čokolino pa ga je z veseljem pojedla....zdaj pa kr zbruha...sem pa rekla da bom povedala to pri zdravnici ki jo imam 10.meseca...pa bom videla kaj bo rekla....zdaj ji pač dajem vse ostalo sam to dvoje ne....pa je že velika puncauser posted image user posted image user posted image

_____________________________

18.12.1998se nam je rodila prva sončica-Ksenja
17.09.2001 se nam je rodila druga sončica-Sanja
20.1. 2008se nam je rodila zadnja a vseeno zelo ljubljena sončica-Milenca----
ati blažen med ženami :))


(odgovor članu Emcek)
Neposredna povezava do sporočila: 15
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Seks po porodu: Ste vedeli?
Približno šest tednov po porodu, ko se konča čišča, naj bi par spet lahko pričel s spolnimi odnosi. Moški seveda nekolik...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?