|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2 3 4   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   brezposelnost,družinski prejemki...
9.9.2008 17:21:06   
Anonimen
Pozdravljene punce oziroma souser posted image !

Mene pa zanima, če je katera user posted image  brezposelna in bo uveljavljala pravice kot mati samohranilka?glede teh pravic bi me nekaj zanimalo.danes sem bla na csd, sem se šla informirat malo pa po vloge.zdaj mi je pa še manj jasno kot prej.naj mi prosim ena razloži kakšne "pravice" (predvsem finančne) imam kot brezposelna mati samohranilka.s fantom še ne živiva uradno skupaj.razmišljam pa, da bi se pri njem prijavila, ampak samo kot začasno bivališče.kolk sem danes zastopila na csd-ju on ni upravičen do očetovskega dopusta, če ne živiva skupaj.v glavnem NIČ MI NI JASNO!!!!!!!!!!mogoče sem tud bolj kratke pametiuser posted image  tako da prosim za pomoč.
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: brezposelnost,družinski prejemki...
9.9.2008 17:27:57   
Dali*
Če oče prizna očetovstvo, govorimo o enostarševski družini in ne o materi samohranilki. Ta izraz se preveč uporablja.

Če si uredi začasno preb. in imate skupno gospodinjstvo ne moreš uveljavljat pravic iz enostarševske družine. Sicer pa boš vse odgovore na vprašanja našla na forumu Partnerstvo, družinska zakonodaja...tu na ringaraja.


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: brezposelnost,družinski prejemki...
9.9.2008 17:29:26   
Dali*
tukaj - http://www.ringaraja.net/forum/Dru%C5%BEinska_zakonodaja/forumid_96/tt.htm

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: brezposelnost,družinski prejemki...
9.9.2008 17:35:16   
mihecpihec
Pozdravljena Dali!
Ne razumi me narobe: ampak me resnično zanima v čem je razlika mama samohranilka in enostarševska družina?

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: brezposelnost,družinski prejemki...
9.9.2008 17:39:54   
Dali*
BERI - mihecpihec. Sem že napisala, da kadar oče pod pogojem, da mati dovoli prizna otroka za svojeg in je tako vpisan v otrokovem rojstne listu. V tem primeru ima otrok družino. Če pa takšen otrok živi v skupnem gospodinjstvu s samo enim od staršev se to imenuje enostarševska družina. V tem primeru oče plačuje preživnino za otroka, katera se določi na sodišču.

Kadar pa oče otroka ne prizna, ali pa nmati ne dovoli vpisa v rojstni list otroka očetovega imena in je otrok dejansko "brez" očeta, je v tem primeru mati samohranilka in oče ni dolžan otroku plačevati preživnine in vse kar iz tega izvira. 


Hitra in upam, da dovoj jasna razlaga za laike.

(odgovor članu mihecpihec)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: brezposelnost,družinski prejemki...
9.9.2008 17:41:11   
Dali*
joj, koliko napak. ampak, saj se razume, ne.

(odgovor članu Dali*)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: brezposelnost,družinski prejemki...
9.9.2008 18:00:10   
Doll
Sem brezposelna in ne uveljavljam pravice,kot mati samohranilka,ker mi je izpod časti.
Stalni naslov oz.če nista prijavljena skupaj čisto nič ne pomeni.Če si samohranilka,pač ne pišeš njega kot očeta,ne pišeš njegove prihodke itd.
Dobiš dodatek za samohranilstvo,otroški dodatek,starševki in mogoče socialno pomoč
Ja,zakaj bi pa uveljavljal očetovski ,če si kao sama??
Kaj pa še hočeš? Če si samohranilka pečta ni in nima kaj uveljavljat

(odgovor članu Dali*)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: brezposelnost,družinski prejemki...
9.9.2008 18:11:25   
Dali*
Če oče plačuje preživnino jo je potrebno vpisati.


(odgovor članu Doll)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: brezposelnost,družinski prejemki...
9.9.2008 18:19:09   
Dali*
Sploh pa gre tukaj za očitno izkoriščanje nekih dodatko in blabla bla.

Bog ne daj, da vas dobijo. So začeli delati kontrole in poznam že 5 primerov, ki morej za vsa leta nazaj doplačati vse ugodnosti, ki so jih imeli z obrestmi vred in so tudi pristali na sodišču zaradi goljufije.

Poleg tega pa danes ne urediš samo na CSD, ampak je potrebno do sodnika, kjer svojega partnerja zatajiš in blablabla.

Če si otroka res želite, je pač treba v zakup vzeti tudi vse stroške, ki z njegovim prihodom nastanejo.

No, pa sej že tolikokrat napisano in povedano....

(odgovor članu Dali*)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: brezposelnost,družinski prejemki...
9.9.2008 18:25:36   
julika
če zdaj to vse prav razumem je razlika med enostarševsko družino(torej jaz in otrok, ki sma na mojem naslovu prijavljena) in med družino (jaz in moj v izvenzakonski skupnosti+otrok, prijavljeni pri njem kot začasno bivališče) samo v višini otroškega dodatka in preživnine???al na csd upoštevajo tud njegovo plačo pri moji socialni pomoči?mislim, da ne bi smeli.pa zakaj mora bit to vse tak komplicirano?????user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Dali*)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: brezposelnost,družinski prejemki...
9.9.2008 18:28:52   
Dali*
Ker danes ni nič več enostavno. Poleg tega se pa te zadeve urejajo na sodišču že tretje leto.

(odgovor članu julika)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: brezposelnost,družinski prejemki...
9.9.2008 22:07:43   
Anonimen
..kaj pa v primeru, če mati ostane sama z otrokom in ni zaposlena -  z očetom otroka ne živita skupaj. in če se oče prizna in ta ne more plačevati preživnine, ker se redno šola? kaj pa v tem primeru - do česa je mati opravičena?


(odgovor članu Dali*)
  Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: brezposelnost,družinski prejemki...
10.9.2008 7:25:30   
uršula83
Če lahko samo dodam...podpisati mora oče otroka oz. ne vem kako se izrazit...po novem otrok mora imeti očeta in je mati dolžna ga "najti". Ni več možnosti da bi bil oče neznan.

(odgovor članu Dali*)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: brezposelnost,družinski prejemki...
10.9.2008 7:48:48   
Kerensa*
Enostarševska družina = eden od staršev + (najmanj) en otrok, katerega drugi straš je znan in otroka je priznal za svojega ter zanj plačuje preživnino (ali pa postopek zanjo še traja; lahko tudi izterjava).

Samohranilec/ka = eden od staršev + (najmanj) en otrok, katerega drugi starš ni znan ali je umrl; samohranilec/ka je tudi starš v času, dokler traja postopek dokazovanja očetovstva (izjemoma materinstva) in dokler ta starš ne more uveljavljati pravic kot enostarševska družina.

Ti si, kakor razumem, polnoletna, brezposelna in noseča. Prijavljena si na naslovu A. Oče otroka JE s tabo in vidva sta par, v kratkem pa boste družina. Pojm "družina" NI odvisen od stalnih in začasnih bivališč družinskih članov. Vidva postaneta izvenzakonska partnerja avtomatsko z rojstvom otroka, v kolikor na CSD in na sodišču ne izjavita, da to NISTA. Ne zasledim, da bi imela vidva to v načrtu. V tem primeru BOSTE družina in pri vseh stvareh se bodo upoštevali tvoji IN njegovi dohodki. Preživnine očetu ne bo potrebno plačevati, če bosta par. Za določitev višine otroškega dodatka boš morala vpisati NJEGOV dohodek, saj svojega nimaš. Če njegova plača presega minimalca, potem socialne pomoči ne boš dobila ne zase, ne za otroka. V času porodniške boš prejemala samo starševski dodatek, ki NI odvisen od partnerjeve plače. Če bo on otroka priznal, bo LAHKO uveljavljal očetovski dopust in po koncu tvoje porodniške tudi bolniško za otroka, ne glede na bivališča (o tem je govora na drugi temi na forumu).
Če pa boš partnerja zaradi različnih bivališč zatajila in igrala enostarševsko družino, bo moral otrokov oče zanj plačevati preživnino, katero bosta morala določati na sodišču. Tebi v tem primeru ne bo potrebno vpisovati njegovega dohodka za otroški dodatek, dobila pa boš (poleg starševskega dodatka) tudi nekaj socialne pomoči zase. Ni pa nujno, saj če živiš pri starših, ti določene % odštejejo. S tem pa kršiš tudi zakon in si lahko obtožena kaznivega dejanja goljufije.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: brezposelnost,družinski prejemki...
10.9.2008 10:51:55   
Anonimen
torej men vzamejo vse, ker ima on povprečno plačo???potem sem čist odvisna od njega in ga moram za vsak € prosit!?

(odgovor članu Kerensa*)
  Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: brezposelnost,družinski prejemki...
10.9.2008 11:01:42   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen

torej men vzamejo vse, ker ima on povprečno plačo???potem sem čist odvisna od njega in ga moram za vsak € prosit!?


To je pa vajin problem, če ga moreš prosit. Fajn veza.

Mislm saj bi bla tud v primeru da socialno dobiš odvisna. Zdaj boš od fanta, če bi pa socialno dobivala pa od države. Isto sranje, drugo korito.

Jaz res ne razumem, a nič ne premislite preden nardite otrokauser posted image
To kar tko....alo mi bi user posted image .....z vsem ostalim se bomo pa kasnej ubadaluser posted image
Pol je pa treba še jamratuser posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: brezposelnost,družinski prejemki...
10.9.2008 11:02:53   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen

torej men vzamejo vse, ker ima on povprečno plačo???potem sem čist odvisna od njega in ga moram za vsak € prosit!?


Aja....pa kaj ti pa vzamejouser posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: brezposelnost,družinski prejemki...
10.9.2008 11:10:09   
Anonimen
saj ga ne rabim prosit za €.nisem vajena nekomu rečt za denar.pa z njegovo plačo tud preživima.sam nekaj mi povej: tolk folka, k v sloveniji napizduje državo glede tega, zakaj še ne bi mi2????prvič sem zdaj prijavljena na csd,prvič brez službe.dobim tolk, da si plačujem položnice,ostalo dam v hrano.tam pa gledam kako dobijo pijanci in odvisneži od mamil še zraven socialne pomoči izredno pomoč.povej mi nekaj a to pa je fer????

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: brezposelnost,družinski prejemki...
10.9.2008 11:22:07   
Dali*
ojej, ojej...ma je zastonj potem iskat 1001 izgovor, kaj pa Če....kaj pa DRUGI....

Prej je treba misliti in vse kar pride z otrokom vred vzeti kot dar, na pa goljufati, tajiti partnerja in družine in bla bla bla...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: brezposelnost,družinski prejemki...
10.9.2008 11:26:45   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen

saj ga ne rabim prosit za €.nisem vajena nekomu rečt za denar.pa z njegovo plačo tud preživima.sam nekaj mi povej: tolk folka, k v sloveniji napizduje državo glede tega, zakaj še ne bi mi2????prvič sem zdaj prijavljena na csd,prvič brez službe.dobim tolk, da si plačujem položnice,ostalo dam v hrano.tam pa gledam kako dobijo pijanci in odvisneži od mamil še zraven socialne pomoči izredno pomoč.povej mi nekaj a to pa je fer????


Vidiš ti vidiš to jaz pa vidim....zdrave mlade razvajene ljudi, ki so se očitno nepremišljeno odločili za otroka, ki se ne zavedajo odgovornosti ki jo otrok prinese(finančne), ki gledajo da bodo z najmanj truda do čim več prišli, čeprav nelegalno, ki prikradejo na mesec več kot pošteni delavci ki delajo tri smene zaslužijo, k pluvajo vsem poštenim ljudem v fris, pri tem se pa izgovarjajo na folk k je isto nepošten, zraven si pa še domišljajo da so drugačni kot oni.
Ker drugi kradejo lahko tudi ti? TO je prav? Zakaj se raje ne zgleduješ po ljudeh ki ne kradejo? A se je treba ravno po najslabših?

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: brezposelnost,družinski prejemki...
10.9.2008 11:30:08   
uršula83
Najlažje je moralizirat!!!!!!!!! Pač nekdo vpraša za nasvet....mislim da vse ostalo besedičenje zraven je pa brezvezno. Vsak naj dela po svoje.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: brezposelnost,družinski prejemki...
10.9.2008 11:30:38   
Dali*
karin24 se popolnoma strinjam s tabo. Saj, mi ko pa delam, pa za vse to plačujemo. Če ne bi ljudje tega izkoriščali, bi bilo za vse dovolj.

Ma, sej bi še lahko full dodala, amapk me ta tematika prav ujezi. Včasih je treba z glavo razmišljat, ne pa s čim drugim ali pa z ničemer.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: brezposelnost,družinski prejemki...
10.9.2008 11:33:42   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: uršula83

Najlažje je moralizirat!!!!!!!!! Pač nekdo vpraša za nasvet....mislim da vse ostalo besedičenje zraven je pa brezvezno. Vsak naj dela po svoje.


Aja....se oproščam.
Bom probala dat kkšn nasvet kako najlažje nakrast vse kar se da.
Sam da mal pomislm.....

(odgovor članu uršula83)
  Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: brezposelnost,družinski prejemki...
10.9.2008 11:40:22   
uršula83
Ne - mislim da nobena ne rabi ne nasvetov kako "kradit", ne moraliziranja zakaj ne "kradit". Sicer pa ima vsaka možnost biti doma in živet na stroške države - TUDI TI! Pa da ne bo zdej izpadlo kot da sej jaz en lenuh ali zagovornik ne vem česa...ne sploh ne, imam svoj denar, službo...ampak ne zdi se mi prav da ljudje vedno nekaj moraliziramo in drugim vbijamo v glavo kaj je prav in kaj ne.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: brezposelnost,družinski prejemki...
10.9.2008 11:43:27   
Anonimen
jst kot zaposlena pa raj eni brezposelni kao samohranilki " preživljam" otroka, kt pa da se od mojih plačanih davkov financirajo patrije in ostale bedarije, k jih naumijo naši vrli politiuser posted image user posted image

in če država ni pripadna in poštena do svojih državljanov, ne vem za kaj bi mogli bit državljani pošteni in pripadni do njeuser posted image

(odgovor članu uršula83)
  Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2 3 4   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2 3 4   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Koliko se lahko zredim med nosečnostjo?
Telesna teža med nosečnostjo ne narašča enkomerno. Koliko kilogramov je ravno prav, koliko preveč in koliko premalo?




Dojenje...
пеперутка16

Do kdaj ste dojile?