|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Kazen za neupoštevanje
15.10.2008 23:00:06   
Anonimen
Bom kratka. Spet me zanima vaše mnenje.

Danes smo šli s tamalima na tobogan. Je precej visok, tak velik je, da se dolgo spuščaš. Najprej je šel Alex (4 leta) za njim pa Nina (2 leti). Ko sta stala na vrhu smo opazili, da ima ograja luknjo ker manjka letvica, se pravi naokrog je bila, ob strani pa luknja ki je prej nismo videli.

In smo jima rekli naj se počasi dol spustita. Nina je ravno hotela iti, tamal jo je pa odrinil ker je hotel iti prvi in je padla skozi luknjo in jo je moj mož ujel v zraku, drugače bi se mi tam na betonu raztreščila.

Sem mislila, da se mi bo kar strgalo. Zdaj pa me zanima kakšno kazen bi ve naložile fantku. Ful sem ga kregala in ga bom tudi kaznovala. Sem mu razložila, da bi lahko Nina umrla ampak se ni kaj dosti sekiral, verjetno ne razume točno o čem govorim.

Kako bi pa ve reagirale, če bi se to zgodilo, menite, da je kriv in mora biti kaznovan ker jo je porinil, ali menite, da je premajhen in je bilo pač to del igre, prerivanja....user posted image

hvala za vaša mnenja!

< Sporočilo je popravil Eja RR -- 18.10.2008 20:02:36 >
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: šok - kaj bi ve naredile?
15.10.2008 23:10:32   
rija
menim, da otroci ne smejo biti sami na igralih. kot prvo. kar se je tudi pri vas pokazalo za dobro, da sta bila zraven.

kot drugo, je pač dejstvo, da sta štiriletnik in dvoletnik še zelo različna v svojih sposobnostih.

kot tretje, ja, mislim, da je to del igre, da ni mislil nič hudega....enostavno je hotel biti prvi....

mah ne vem, če bo kakšna kazen zalegla, ker on niti ne smatra, da je naredil kaj zelo narobeuser posted image



_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: šok - kaj bi ve naredile?
15.10.2008 23:22:02   
Anonimen
Rija hvala, sem si rekla raje vprašam za vaša mnenja kot da pretirano reagiram, čeprav sem trenutno ful razburjena, no on pa itak spi.

(odgovor članu rija)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: šok - kaj bi ve naredile?
15.10.2008 23:38:51   
mamči
Se strinjam s tem, kar je napisala rija. Vendar priporočam pogovor z otrokom, ker tako mali pa spet ni, da ne bi razumel, da se z majhnimi in šibkimi ne preriva, da se jih ne tepe in, da se v primeru, ko ima občutek, da mu "težijo" odmakne.
Med našima je razlike 2 leti in 8 mesecev in je tud že prišlo do nevarnih situacij. Pa smo vedno urgirali v smislu pogovora - jasno in glasno, kaj se ne sme in kakšne so lahko posledice.

K sreči, da se je srečno končalo.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: šok - kaj bi ve naredile?
15.10.2008 23:42:31   
eya
Uh, ograjo naj pristojni čimprej popravijo, nesreča nikoli ne počiva, pa prerivanje gor ali dol!

_____________________________

Razvajeni otroci vedno kaj zahtevajo, ustvarjalni vedno kaj ušpičijo.

(odgovor članu mamči)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: šok - kaj bi ve naredile?
16.10.2008 8:15:51   
janjja
Lahko bi jo porinil tudi kateri drugi otrok, če bi se jih več igralo gori, tako da. Moraš vedeti da se štiri letnik niti ne zaveda kaj točno je naredil. Dobro da sta bila zraven, .....

(odgovor članu eya)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   [Brisano sporočilo]
16.10.2008 8:36:29   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu janjja)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   [Brisano sporočilo]
16.10.2008 8:38:19   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Brisani uporabnik)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: šok - kaj bi ve naredile?
16.10.2008 8:47:53   
Vešča
No, moja hči še ni stara 4 leta, pa že kako leto prav dobro ve, da ne sme nikogar porivati - ne na tleh, še manj pa na toboganu in drugih igralih. In se tega še kako drži, saj ve, da bo ob prvem poskusu takoj morala domov (in pri tem š eposlušala moje ogorčenje). Če je kdo na toboganu zelo počasen, ga pač verbalno prepričuje, naj se že spusti. Če je pa kak, ki nalašč nagaja, pa še jaz stopim zraven.

Videvam pa vse preveč otrok, ki veselo porivajo počasnejše in mlajše otroke po toboganu ali jim ovirajo dostop do njega, njihovi starši pa ne mrdnejo. Ampak jaz nisem tiho in čisto vsakemu otroku ostro rečem, da nima kaj za porivati. Enkrat sem celo sama splezala na tobogan, da sem mulcu (ta je bil že šolar) "dovolj od blizu" dopovedala, da naj se pobere dol in pusti drugim otrokom, da pridejo gor in se spuščajo.

J.e.b.e.m.t.i. to je vendar RESNO NEVARNO!!! Otrok, ki ga drugi ne spusti z "lestve" na tobogan ali ga celo poriva, lahko hudo pade, si zlomi tilmik, umre, postane invalid!

Naučite vaših "sončkov" varnega obnašanja, lepo prosim!!!

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: šok - kaj bi ve naredile?
16.10.2008 8:50:55   
Vešča
Aja, pa še to - vsak otrok od 2,5 leta dalje že razume, da se ne sme tepsti, porivati ipd. Če se le da staršem ga to naučiti.

Ne mi govorit, kako je 4-letnik še mali in da nič ne razume in se ne zaveda, lepo vas prosim!!!

(odgovor članu Vešča)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: šok - kaj bi ve naredile?
16.10.2008 8:50:59   
kalbo
Men se pa zdi, da dveletni otrok nima kaj iskat na visokem toboganu in 4 letnika ne moreš obtožiti za nesrečo za katero si kriva v bistvu ti. Lohk mu samo poveš, da mora pazit na sestrico in mu to večkrat povedat.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: šok - kaj bi ve naredile?
16.10.2008 9:01:47   
CatJa
Najprej sem pomislila na isto kot Kalbo. Če je tobogan tako visok, pač nima dveletnik kaj na njem počet. Saj so na vsakem igrišču ločena igrala za majhne in za malo večje otroke, vsaj pri nas.

Drugo pa, če imaš namen otroka kaznovat, je to treba storiti takoj, ko je še pod vtisom dogodka. Premlevanje ob enajstih zvečer in kazen naslednji dan - ne, to ni vredu.

< Sporočilo je popravil CatJa -- 16.10.2008 9:02:42 >


_____________________________

Niso časi slabi, temveč človek.
John BEAUMONT

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: šok - kaj bi ve naredile?
16.10.2008 9:08:47   
Mišni
IZVIRNO SPOROČILO: CatJa

Najprej sem pomislila na isto kot Kalbo. Če je tobogan tako visok, pač nima dveletnik kaj na njem počet. Saj so na vsakem igrišču ločena igrala za majhne in za malo večje otroke, vsaj pri nas.

Drugo pa, če imaš namen otroka kaznovat, je to treba storiti takoj, ko je še pod vtisom dogodka. Premlevanje ob enajstih zvečer in kazen naslednji dan - ne, to ni vredu.


Se strinjam.

_____________________________

Velika rit je velika stvar.

(odgovor članu CatJa)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: šok - kaj bi ve naredile?
16.10.2008 9:18:23   
puncica
jaz menim da je danes že prepozno za kazen, sploh pa si ga že okregala, kaj bi pa še rada naredila?user posted image , sej pa ni to naredil zanalašč pomoje ampak v tisti evforiji jo je pač odrinil in ni pomislil na posledice. Jaz bi pustila tako kot je, naslednič na kakem toboganu pa bi ga spomnila kaj se je zgodilo in da naj bolj pazi. 

_____________________________

Zunanji svet je le odsev sveta, ki ste ga ustvarili v svoji notranjosti.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: šok - kaj bi ve naredile?
16.10.2008 9:20:40   
MAŠKA
Ukrepat je treba takoj po dogodku in mu pojasniti, da se to ne dela niti s sestrico, niti z drugimi otroki! Zdaj po moje nima smisla pogrevat stare juhe.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: šok - kaj bi ve naredile?
16.10.2008 9:23:15   
Marogica
IZVIRNO SPOROČILO: CatJa

Najprej sem pomislila na isto kot Kalbo. Če je tobogan tako visok, pač nima dveletnik kaj na njem počet. Saj so na vsakem igrišču ločena igrala za majhne in za malo večje otroke, vsaj pri nas.

Drugo pa, če imaš namen otroka kaznovat, je to treba storiti takoj, ko je še pod vtisom dogodka. Premlevanje ob enajstih zvečer in kazen naslednji dan - ne, to ni vredu.


SE strinjam tudi jaz.

_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu CatJa)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: šok - kaj bi ve naredile?
16.10.2008 9:25:04   
MAŠKA
Videvam pa vse preveč otrok, ki veselo porivajo počasnejše in mlajše otroke po toboganu ali jim ovirajo dostop do njega, njihovi starši pa ne mrdnejo.


Žal je tudi to velikokrat res.

(odgovor članu Vešča)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: šok - kaj bi ve naredile?
16.10.2008 9:26:46   
Volga
IZVIRNO SPOROČILO: DIANA 5

Ko sta stala na vrhu smo opazili, da ima ograja luknjo ker manjka letvica, se pravi naokrog je bila, ob strani pa luknja ki je prej nismo videli.




Če je punči padla zato, ker ni bilo tukaj te letvice, potem vsekakor tožiti upravljalca igrišča. Kaj se pa to pravi! Nekdo valjda mora odgovarjati namesto staršev, ki dveletne otroke spuščajo po visokem  toboganu.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: šok - kaj bi ve naredile?
16.10.2008 9:35:03   
oka
Otroci se in se bojo prerivali. To ni nič novega, nič nevsakdanjega pa naj je še tako grdo. Na tebi, kot na staršu pa je, da to sproti rešuješ. Na tebi je tudi presoja in izbira igral, ki ustrezajo starosti tvojih otrok. Saj si ga že okregala in mu stvar razložila, zdaj ga ne rabiš še dodatno kaznovati. V prihodnje pa le bodi malo bolj previdna pri izbiri igral, sploh če opaziš, da nisro brezhibna.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: šok - kaj bi ve naredile?
16.10.2008 10:27:27   
Freycha
1. en dan po tem je prepozno za kreganje. Ukrepa se takoj, ali ne
2. zdi se mi, da je bil tobogan neprimeren za tako malo punčko.
3. Če si videla, da ni bilo letvice, bi otroka poklicala dol
4. fantek seveda ni hotel sestrico ubiti. Zato tako podtikanje, da bi tamalo skoraj ubil je grozna. Še dobro, da se ni zavedal, čeprav mu bodo verjetno besede ostale v ušesih
5. Kaznovati bi morala sebe

(odgovor članu oka)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: šok - kaj bi ve naredile?
16.10.2008 10:28:51   
rija
IZVIRNO SPOROČILO: lukrecija

kaj to pomeni "otroci sami na igralih"? Saj ne moreš pri 4 letih za njim plezati na tobogan.



aha, si nisi prebrala, da je bil zraven tudi dvoletnikuser posted image

in nikakor ne moreš prepustiti dvoletnika na odgovornosti štiriletniku....

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: šok - kaj bi ve naredile?
16.10.2008 10:58:07   
muška
Spet ste zablodile in spet ste supermame user posted image  in seveda ve svojih otrok nikamor ne puščate, ker so vsa igrala po vaših komentarjih nevarana za vse dvoletnike. In kje se/so se vaši dvoletniki sploh lahko igrali, če je vse tako nevarno? Ste jih imele v vati in pod perutmi?
Požrite me, ampak tudi jaz dovolim mojima obema otrokoma, da se spuščata po toboganu in dovolim jima, da sama spležeta gor in to od takrat dalje, ko sta kobacala. In sem zraven, tako kot sta bila Diana in njen mož. Saj nista šla v trgovino in pustila otroka sama na igrišču.
Skulirajte se malo.

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: šok - kaj bi ve naredile?
16.10.2008 11:02:45   
rija
muška, si ti malo zbluzilauser posted image

napisala sem, da dobro, da sta bila zraven. a to naredi supermame, da pazimo svoje troke? sem mislila, da je to normalno....

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu muška)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: šok - kaj bi ve naredile?
16.10.2008 11:04:19   
muška
rija, ni letelo nate, ampk nasplošno na odgovore. In če priznam, tvojega komentaja do zdaj nisem prebrala.

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: šok - kaj bi ve naredile?
16.10.2008 11:07:21   
rija
ok.

ker si se glih pod mene podpisala....

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu muška)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





BLOG: Pridružila sem se gibanju Free ziza
Če bi sama vsakič, ko sem dobila butasto vprašanje, povezano z dojenjem, zaslužila, bi danes imela že ... hm, morda nove...
BLOG: Spet kričim, ker me nič ne ubogate
Kako biti v stiku z lastnimi avtentičnimi občutki in hkrati osebno odgovoren? In kje se pravzaprav začne tista točka odg...




Gosta hrana.
пеперутка16

Kdaj ste pričele z uvajanjem goste hrane?