|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Starejši ne da miru sestrici!!
2.11.2008 15:26:05   
PIAF
Mi smo že čisto na koncu s prigovarjanji...
Naš starejši sin je star 4 leta, tamala je 14 mesecev, ne moreta eden brez drugega, ona skozi išče njega, on njo. Še ko je bila majhna, je vedno govoril, da komaj čaka, da zraste in se bosta lahko skupaj igrala. To je vse lepo in prav, ampak do neke meje:)
On pa je enostavno nima oz. ne zna pazit in potem je vsak dan drenje, prepiri, kazni itd...Ona se zelo rada igra, da beži pred njim, ona pa jo lovi. Ampak on jo lovi tako, da jo vedno podre, da jo vleče za hlače, da jo vleče za slinček itd...Tudi ko se ne lovita, jo vedno vlači, objema, lupčka, nonštop je na njej. Ko je, jo draži, če en druga, jo po rokici tapka, straši, ona se seveda vsemu ful smeji, dokler ne pride do padca, poškodbe...
vsak dan je ista pesem in z možem sva že čisto na koncu, ker si otrok ne da rečt, da ne sme to in ono, da je pregrob do nje, da je ne sme vlačit, da je še majhna...100x eno in isto, vsak ljubi dan isto, nikoli se ga nič ne prime...
Ju ločim, da gresta vsak na svojo stran večkrat, ampak nič ne pomaga, čez minuto je po starem.  Potem se on vleže na tla in si jo vrže na sebe, jo vlači za noge, jo žgečka...kot da je njegova plišasta igračka. Ko mu vzame igračo, se pa "stepeta", ampak tisto še ni tako hudo, saj vsak ve, kako se igrača vzame, oz. se igra z drugo igračo tačas, ali se samo pokaže in da nazaj itd...Problem je v tem norenju, vlačenju, kričanju...
Ali ju naj enostavno pustim?? Zdi se mi, da se skozi ponavljam:..pusti jo! ne delaj tega z njo! bolj nežno! ne tako grobo! odnehaj! itd....da sem že sama sebi tečna.

Kaj vaši starejši otroci tudi z mlajšimi delajo tako? Ali jih pustite? Mož je rekel, d abi verjento morala pustiti, ne pa se sekirati in živčno hoditi za njima, da se njej kaj ne zgodi. je pa že padla večkrat in se vdarila tudi v glavo v radiator, v mizo itd...potem je malo joka, in že veselo naprej za njim...

Imate kakšno idejo? Vaše izkušnje morda?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Starejši ne da miru sestrici!!
2.11.2008 15:50:43   
Anonimen
Ooo PIAF pri nas je nooorooo.Tudi mi imamo 4 letnico in 14 mesečnico.Tamala pridna-tavelka ko satanuser posted image Tepe jo,poriva,ko gre tamala mimo ji podtavi nogo,jo suva z nogo v glavo,meče,enkrat jo je zagrabila in vrgla v stajcouser posted image
Midva sploh ne veva več kaj biuser posted image
Pa tolk se tavelki posvečava,ker je tamala totalno nezahtevna ampak to je tako ljubosumje da je groza.Tamala je skoz pobuškanauser posted image Pa tako je pridna revčka malauser posted image In kako se tavelke razveseli -una pa pride pa jo porine da s celga odleti po tlehuser posted image

Sva poskusila lepo,s pogovorom,s pregovarjanjem,s tablo nalepk,z zapiranjem v sobo za razmislek,...NIČ.Že fasala je kakšno okol ušes....NIČ.

Obupala sva na celi frontiuser posted image

(odgovor članu PIAF)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Starejši ne da miru sestrici!!
2.11.2008 15:51:50   
Anonimen
Ja in kričanje ,dretje,cvilenje je prisotno takoj ko se zbuditauser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Starejši ne da miru sestrici!!
2.11.2008 16:03:11   
PIAF
Oj, ****, malce me tolaži, da nismo edini:)) čeprav to ni rešitev. Zdaj oba spita že 3 ure, kakšen mir je...evo, taveliki je že iz postelje....zdaj, ko sva še sama, se bova pogovorila.


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Starejši ne da miru sestrici!!
2.11.2008 16:52:42   
žarnica
Pri nas enaka situacija. Starejša stara 3 leta,mlajša 1. NIč ne pomaga,ne lepe besede,ne dretje,ne kazen-nič. Tavečja je ljubosumna 100/h, mlajša pa tudi. ČE kupimo nekaj mlajši,mora starejša isto imet. JE pa tako,da mlajša dosti vrne starejši, jo vleče za lase,grize,tepe.

Se tolaživa,da bo enkrat že minilo.

(odgovor članu PIAF)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Starejši ne da miru sestrici!!
2.11.2008 17:05:20   
Anonimen
Ja Žarnica sej pomoje bo enkrat resuser posted image


(odgovor članu žarnica)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Starejši ne da miru sestrici!!
2.11.2008 17:11:29   
Sibil_
Niste edine user posted image .

Pri nas tudi 4-letnik maltretira 20 mesečnika - od porivanja do cukanja do jemanja igrač, ma ni da ni.Zadnja je ta, da ga zgrabi za glavo in poskuša dvignit - dvigne pa meni pritisk na 1000.In potem braniš ta malega, ampak naš se celo zna tudi sam - se je že tudi starejši drl in bil pocukan ali pogrižen, hehe.

Tudi mi se tolažimo da slej ko prej mine in da je to ljubezensko nagajanje.No, upanje umre zadnje, ne?user posted image

Aja, če katera pogrunta kako dobro metodo umirjanja tega kaosa se priporočam!user posted image

_____________________________

Moja dva srčka:

angelček Patrik - 13.10.2004 - 05.04.2011
Lukas - 28.02.2007

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Starejši ne da miru sestrici!!
2.11.2008 17:39:23   
Anonimen
 f
IZVIRNO SPOROČILO: Sibil RR

Aja, če katera pogrunta kako dobro metodo umirjanja tega kaosa se priporočam!user posted image


denarno nagradimuser posted image

(odgovor članu Sibil_)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Starejši ne da miru sestrici!!
2.11.2008 18:52:39   
tjašun
Se oglašam, sicer ni za nagradouser posted image , ampak. Pri naši hiši ni bilo tako extremno, ampak, vseeno. S taveliko sem se zmenila, dokler ni zagledala tamale z njeno igračo, potem pa MOJE. Brez kar koli , sem igračo vzela, spravla v črno vrečo, taveliko na eno stran kavča, tamalo pa na drugo. Kazen 1 minuta. To se je nadaljevalo do take mere, da sta bili skoraj brez igrač, tv-je bil zaprt, risanke odpadle, k noni na obisk nismo šli..... No, počasi jima je prišlo da tega ne tretiram, vseeno se po tolikih letih še vedno to zgodi, pa pravim zmenta se, čene uzame, igračo.... Moram priznati, da sem ju imela čist poln kufer, sm dihala dihalne vaje, da jima ne bi sprašila ritiuser posted image , od mojih in njegovih staršev sem zahtevala isto, povedala zakaj. Od govorjenja sem skoraj diplomirala, pogovor obvladam u nulouser posted image , kričanje sem dala na minimum (da ne bo pomote še kdaj zakričim), dihalne vaje imam-2x na tedenuser posted image . Skratka, se je pošlo, ampak ne vprašajte koliko časa sem vztrajala-skoraj pol leta. Potem se je stanje izboljšalo, ampak idelano ne bo nikoli. Sedaj ko sta stare 5 in 7 je pa druga pesemuser posted image . In ne bom niti komentirala naslednje faze, se še učim....

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Starejši ne da miru sestrici!!
2.11.2008 19:30:11   
lelaval
Pri nas je pa ravno obratno - 3letnica nagaja 10 letniku in 11 letnici user posted image user posted image . Ampak nista groba do nje, čeprav bi včasih bilo bolje, da bi bila.

_____________________________

V življenju sta nam dani 2 čaši, sladka in grenka: vsi moramo izpiti obe, življenje pa nam obe čaši toči nepredvidljivo.

(odgovor članu tjašun)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Starejši ne da miru sestrici!!
2.11.2008 19:32:58   
Anonimen
Mojo tavelko ne moreš prizadet.Ma nič jo ne gane ,ne prizadane.Tud če ji recimo vzamem dojenčka-reče da lohk še voziček vzamemuser posted image

(odgovor članu lelaval)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Starejši ne da miru sestrici!!
2.11.2008 20:35:48   
Jančika_
Pri nas sta se nekaj časa cufala in maltretirala eden drugega in cvilila in najedala...za popenit je bilouser posted image user posted image user posted image . Še z morja smo šli prej domov, ker z možem enostavno nisva zdržala vsega tistega dretja in kaosauser posted image . Narazen sta dve leti; začelo se je, ko sta bila stara 1,5 in 3,5 let in je trajalo približno pol leta - potem pa brez pravega razloga kot bi odrezal blažen miruser posted image . Enostavno sta prerastla tahujšo fazo. No ja, zdaj čakamo naslednjouser posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Starejši ne da miru sestrici!!
3.11.2008 8:14:03   
Lunca1
No podobno stanje, samo da sta vpletena 9-mesečnik in skoraj 4-letnica. pri nas ga je začela tudi nase vlečt, samo se Luka še ne zna dobro držat in potem seveda pade po tleh in sledi seveda dretje. prej se ji pa tudi reži kot pohan maček. user posted image

(odgovor članu Jančika_)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Starejši ne da miru sestrici!!
9.11.2008 21:50:25   
racman2
Pri nas imamo isto. Ta večji je star 3,5 leta, mala pa 10 mesecev. Če sta skupaj na tleh jo ta večji non stop vleče, cuka. Mala ga obožuje, skratka, če smo cel popoldan notri se mi zdi, da skoz sam govorim, pazi, da ne bo padla znak, daj jo pusti, ne to!!!
Se mi kar meša od tega teženja. Če je mala v stajici, pride on mimo in jo po glavi mahne, ona se mu pa smeji.
Upam, da bo kmalu boljš, ker porabim ogromno energije za teženje njemu.user posted image

(odgovor članu Lunca1)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Starejši ne da miru sestrici!!
9.11.2008 22:48:40   
tweed
user posted image  kjer sta dva ali dve, je skoraj vedno ista pesem.
22 mesecev sta narazen in tavelka je vedno na tem, da iztrga igračo iz rok tamali. Pa ni pomembno, a je njena ali sestrina, samo da vidi reakcijo. Drugače sta obe zelo pridni in nimamo težav z njima. Tepli se še tudi nista, tako da upam, da bo pri tem ostalo.
Trenutni recept je pogovor in pogovor ter pogovor po pogovoruuser posted image . Ter vprašanje: "a je bilo to v redu, kar si naredila?" "ne" "potem se pa usedi in razmisli, kako boš v bodoče reagirala" in podobno...

_____________________________

Vsak dogodek je pozitiven iz določene perspektive.
Neli se je to poletje naučila plavat brez rokavčkov...
Rea pa se potopi pod vodo in vstane z nasmeškom...

(odgovor članu PIAF)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Starejši ne da miru sestrici!!
10.11.2008 4:46:29   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: ****
IZVIRNO SPOROČILO: Sibil RR
Aja, če katera pogrunta kako dobro metodo umirjanja tega kaosa se priporočam!user posted image

denarno nagradimuser posted image

Jaz tudi, pa imam 11-letnika in 3-letnika, ampak sta živa user posted image ... mesečna renta do penzije tisti/tistemu, ki mi pokaže način, kako ju imam lahko v istem prostoru, ne da bi se zmlatila med sabo in da bi bila vsaj 5 minut tiho! user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Starejši ne da miru sestrici!!
10.11.2008 5:15:48   
Anonimen
Pri nas zaenkrat kakšnega velikega cufanja med njima ni (4,5 let in 15. mesecev), starejša se v mlajšo ne spušča, razen kdaj pa kdaj ji iztrga iz rok kakšno igračo, drugače je pa z njo zelo zaščitniška, se z njo občasno prav lepo igra user posted image user posted image . Je pa vprašanje kaj vse še pride user posted image user posted image user posted image .

(odgovor članu Kerensa*)
  Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Starejši ne da miru sestrici!!
10.11.2008 11:10:20   
ronja
Hm, izkušenj nimam, kar pa sem brala, na splošno pravijo, da otroke pusti, da se sami zmenijo, vsaj dokler so zadovoljni skup (to tvojadva sta, če prav razumem) in dokler se ne tepejo (takrat se je treba zmenit z njimi in jim pokazat, da se da stvari tudi pogovorit - tako teorija, o praksi še nimam pojmauser posted image ).

Jaz bi ti predlagala, da probaš čim bolj zaščitit vse robove, da daš mali takoj po obedu slinček dol, da nima raznih okraskov, vrvic, špangic in podobnega, s katerimi se lahko kam zaplete, zatakne... skratka, da čim bolj zmanjšaš možnosti, kako bi se lahko resno poškodovala. če pa samo pade, pa ni tako hudo, če se njej ne zdi problem - takoj vstane in šiba dalje za njim, potem je verjetno vse ok...
Še en predlog glede tega padanja: mi imamo na tleh tako penasto gumo - tatami, kot jo imajo judoisti in se super obnese! Tudi če mala rukne, se ji ne more nič hudega zgodit. Probaj oblepit noge od stolov s peno, ovij s selotejpom, da bo stalo gor in čez to daj kako blago, da ne bo tako grdo zgledalo. Štekerje maš tako verjetno že vse zaščitene, robove miz tudi, omare pa verjetno zaklenjene z zapirali, da jih ne moreta odpirat, torej se ne bosta zabila v odprta vrata omare. če imaš ostre ali načičkane ročaje od omar jih zamenjaj s kakimi bolj "popolnih oblik (beri okroglih)", na njunem dosegu pa naj ne bo nič preveč špičastega.
Še vedno se bo tamala kdaj poškodovala, ampak če se ne udari prehudo, je verjetno to, da se rada igra z bratcem, več vredno kot ena praska...

(odgovor članu PIAF)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Starejši ne da miru sestrici!!
10.11.2008 11:21:49   
nejcko
Pri nas imamo 7-letnika in 4,5-letnico in imamo dnevno na sporedu urnebes. Al se cufata in najedata drug drugemu ali pa skupaj traparije špičita ... dretja in tišine v naši bajti ni že doooooooooooooooooooooooolgooooooooooooouser posted image

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Starejši ne da miru sestrici!!
10.11.2008 12:11:05   
muška
moja dva sta narazen leto in pol in tako kot pri tebi ne zdržita eden brez drugega. Se igrata, mečeta en po drugem, se vlačita,.....  Tudi udarita eden drugega - ko se cufata za kakšno igračo itd.
No, jaz ju pustim. Ok, ne pustim, da se zbunkata, ampak ne vskočim za vsako dretje in za vsak malo bolj grob dotik. 
Vskočim, če se res kaj zgodi, če eden namerno provocira drugega, če ga čisto v tri dni udari , če ga potisne itd, ker pri nas tega ne dovolim.  Pa moram rečt, da so dnevi ko imam občutek, da ju sploh ni, so pa dnevi, ko je po hiši tak vrišč in trušč, da bi se najraje odselila.

Ampak že sam pogled kako se imata rada, kako se znata pocartat, kako znata biti nežna eden do drugega, odtehta marsikaj!

(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 20
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
V naročju je otrok večinoma v nepravilnem ...
Ali veš, da večina staršev zelo pogosto nosi otroka v naročju v nepravilnem položaju? Ali veš, da je lahko ta zelo škodl...
BLOG: Prvo leto nič čokolade in smokijev!
V svojih povsem dobronamernih vzgojnih odločitvah starši pogosto pozabimo na najpomembnejše - otroka. Tudi, ko gre za uv...
Otroški dodatek v letu 2024: izplačila in ...
Otroški dodatek je dopolnilni prejemek za preživljanje, vzgojo in izobraževanje otroka. Pravico do dodatka imajo družine...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?