|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   načrpano mleko?
29.9.2008 22:55:15   
julči
Mogoče butasto vpr

A lahko mleku ki ga načrpam zvečer in imam čez noč v hladilniku dodam mleko ki si ga izčrpam zjutraj oz čez dan? (uglavenm če lahko mleko ki si ga izčrpavam v roku npr 12 ur shranjujem skupaj)


Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: načrpano mleko?
29.9.2008 23:20:36   
Doll
dojenje.net

(odgovor članu julči)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: načrpano mleko?
9.11.2008 12:25:22   
pikicai
lahko ampak ne mešaj hladno s toplim

(odgovor članu Doll)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: načrpano mleko?
9.11.2008 12:33:08   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: julči

Mogoče butasto vpr

A lahko mleku ki ga načrpam zvečer in imam čez noč v hladilniku dodam mleko ki si ga izčrpam zjutraj oz čez dan? (uglavenm če lahko mleko ki si ga izčrpavam v roku npr 12 ur shranjujem skupaj)





Jaz tega nikdar ne pocnem. Pa crpam 5 mesecev in pol na tri ure. Nikdar ne mesam...V hladilnik jih zlagam po vrsti v vratno policko in vedno sveze je zadaj in jemljem od spredaj ko rabim za obrok... Vzamem pac dve steklenicki in mu dam lepo po vrsti..Nikoli pa skupaj ne mesam...

(odgovor članu julči)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: načrpano mleko?
9.11.2008 18:58:58   
Mesečnica

Meni je patronažna sestra rekla, da mleko, ki ga načrpam tekom dneva, lahko brez problema dolivam v isto stekleničko. Še zlasti je to najbolj enostaven način shranjevanja mleka, če mleka izčrpaš zelo malo. Ker jaz načrpam veliko mleka (od 120 pa do 220 ml v enem izčrpavanju),  mleko shranjujem tako, kot je napisala ****, potem pa ga po potrebi zmešam takrat, ko pripravljam obrok. Drugače ne gre, ker ne načrpam vedno iste količine mleka, mali pa tudi čez dan v enem obroku poje manjšo količino mleka kot ponoči. Tako npr. načrpam 180 ml mleka, ko je čas za hranjenje, jih v drugo stekleničko odlijem 120 ml (toliko mali poje v dnevnih obrokih) in to mleko pogrejem, ostanek pa shranim. Pri naslednjem obroku pa 60 ml, ki so ostali, dodam 60 ml iz druge stekleničke (od naslednjega izčrpavanja mleka). Pazim samo na to, da vedno pretresem stekleničko z mlekom, preden nekaj mleka odlijem, ker se v mleku, ki stoji, naredijo plasti -  maščoba pride na vrh, spodaj je bolj vodeno mleko ...


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: načrpano mleko?
9.11.2008 19:32:57   
majaS80
Kakšno količino pa poje otrok pri 2 mesecih? približno samo da vem....

Hvala

_____________________________

MajaK

(odgovor članu Mesečnica)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: načrpano mleko?
9.11.2008 21:36:34   
arabela*
jaz včasih kar zraven načrpamuser posted image

_____________________________

Kdor zmore sanjati, najde vizijo. Kdor najde vizijo, poišče pot. Kdor najde pot, doseže cilj.

(odgovor članu majaS80)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: načrpano mleko?
9.11.2008 21:37:45   
arabela*
IZVIRNO SPOROČILO: majaS80

Kakšno količino pa poje otrok pri 2 mesecih? približno samo da vem....

Hvala


čist različno.Nakje 150ml

_____________________________

Kdor zmore sanjati, najde vizijo. Kdor najde vizijo, poišče pot. Kdor najde pot, doseže cilj.

(odgovor članu majaS80)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: načrpano mleko?
10.11.2008 8:20:57   
Mesečnica
IZVIRNO SPOROČILO: majaS80

Kakšno količino pa poje otrok pri 2 mesecih? približno samo da vem....

Hvala


Meni so rekli takole: otrok naj bi v enem dnevu pojedel od 120 do 180 ml mleka na kg telesne teže. Celotne količina je seveda razdeljena na dnevne obroke, tu pa se otroci razlikujejo. Naš mali je star 1 mesec in pol, pa je še vedno lačen na približno 3 ure, v dnevnih obrokih poje cca. 120 ml, včasih tudi malo več, v nočnih dveh obrokih pa cca. 140 do 150 ml. V enem dnevu tako poje približno 800 do 850 ml mleka (tehta pa dobrih 5 kg), včasih tudi več. Še dobro, da imam mleka dovolj user posted image .

Kot sem že rekla, pa je količina mleka v enem obroku odvisna od vsakega posameznega otroka. Eni imajo raje več manjših obrokov, drugi pa manj večjih obrokov, pa tudi "razpon" količine mleka, ki ga pojedo v enem dnevu, je kar velik. Če računaš, koliko naj bi pojedel 5-kilogramski otrok: od 600 do 900 ml ... to je pa res velika razlika v količini mleka.

Naš drugorojenec je dober jedec, približuje se zgornji meji količine mleka, ki naj bi ga pojedel glede na svojo težo, naš prvorojenec pa je pojedel veliko manj, ko je bil star 3 mesece (za prej ne vem, ker se je dojil), je pojedel le približno 700 ml mleka na dan, kar je bilo čisto na spodnji meji glede na njegovo takratno težo.

(odgovor članu majaS80)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: načrpano mleko?
10.11.2008 21:33:12   
pikicai
jst delam takole.....kupla sm si aventove flaske k majo namest cuclja tist pokrovcek, mam jih ene 10-12 pa kr vanje nalijem nacrpano mleko....na vsako flako pa nalepim mali listek kjer napisem datum in uro crpanja.....tako imam vedno v hladilniku nacrpano mleko za 24 ur naprej, ce mleko preseze vec kot 27 ur pa sm ga nekaj casa zamrzovala, zdaj ko nimam vec prostora pa ga zlijem v umivalnik....

(odgovor članu Mesečnica)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: načrpano mleko?
11.11.2008 11:17:47   
anckabancka
Jaz načrpano mleko zlijem skupaj tik preden mu dam jesti (oz. mu da varuška)

Mi je pa zanimivo, da ne popije več kot 80 ml na obrok pri dveh mesecih. Očitno imam precej kalorično mleko, ker ima fantek že krepko čez 6 kil. user posted image Pa se mi večkrat zdi, da ne poje dovoj, da se mu ne da vlečt...


_____________________________

Ponosna mamica petih fantkov :)

(odgovor članu pikicai)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   [Brisano sporočilo]
11.11.2008 22:49:59   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu anckabancka)
  Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: načrpano mleko?
12.11.2008 0:58:09   
Leiah
Moj pri 6mesecih včasih spije samo 60 ml na obrok. Vem pa da je pri 2 mesecih pojedel maksimalno 90 ml. Pa je jedel na 3-4 ure. Pa čisto normalno pridobiva na teži. Mislim da ni vse v ml, otrok že sam pove koliko mleka rabi na posamezen obrok.

_____________________________

Lp

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: načrpano mleko?
12.11.2008 20:37:32   
pepa6
Moja je pri 3 mesecih spila 120 ml na obrok, imela je 8 obrokov na dan in se je v enem mesecu zredila samo za 500g, pri 4 mesecih pa že spije 210 ml. Je pa res, da ima 7210g in je dolga 64 cm.

(odgovor članu Leiah)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: načrpano mleko?
13.11.2008 11:26:35   
ANIME
Imam dvojčka, stara dober mesec (kmalu bosta mesec in pol) in popijeta 125ml na obrok/osebo.
Full napredujeta v kg (rodila sta se z 2240 in 2750; danes imata 4000 in 4200).
Imata 7-8 obrokov dnevno 5-6 obrokov je moje mleko, 2-3 pa Aptamil1.

Ne morem verjet, da vaši pojedo tako malo....


_____________________________

Kot pravi pregovor: Be careful what you wish for.
03.10.08 sva dobila kar dva razgrajača.

(odgovor članu pepa6)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   [Brisano sporočilo]
13.11.2008 11:46:11   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu ANIME)
  Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: načrpano mleko?
13.11.2008 19:15:42   
botrca
IZVIRNO SPOROČILO: hruška debeluška

sej moja kljub malo popitem mleku odlicno napreduje..pri 3m 7kg


user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Če želimo živeti z namenom, moramo poiskati tisto, kar najbolj goreče ljubimo, dati vse, kar imamo, nato pa to predati naprej kot štafeto tistim, ki nam sledijo.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: načrpano mleko?
22.11.2008 21:06:17   
pikicai
naš je star 2,5 mesca pa spije 160 ml na obrokuser posted image user posted image

(odgovor članu botrca)
Neposredna povezava do sporočila: 18
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Niti strije, niti stanje vagine zanjo ni v...
V svojih objavah redno prikazuje predele na trebuhu, zadnjici in nogah, dele telesa, ki jih večina drugih vplivnežev skr...




velika noč
Lelly28 RR

Ali s svojim otrokom za veliko noč ustvarite velikonočne voščilnice, ki jih pošljete potem po pošti?

da (5%)

ne (95%)


Število vseh glasov: 40

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!