|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   ravna podlaga ali lupinica
27.11.2008 21:31:59   
Klaudia
Nečak je bil rojen točno na dopolnjeni 33t 8.11.2008. Velik je bil 44cm in težak 2435g.

Zdaj pa me zanima kam ga lahko damo da ne bo skos v posteljici. Na EINTu so rekli na ravno podlago, P je rekla v lupinico... mi smo pa vsi zmedeni. A ga lahko damo v tale ležalnik? ima tri nastavitve višine

user posted image

_____________________________

If your kids are giving you a headache, follow the directions on the aspirin bottle, especially the part that says "keep away from children."
Susan Savannah
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: ravna podlaga ali lupinica
27.11.2008 21:46:03   
ZvezdicaZaspanka
Tale stolček je sicer super, mi ga imamo. Ampak za tako majčkano pikic pa mislim, da še ni. Jaz bi malo še počakala in ga ne bi že zdaj dala v to. Po mojem je najbolje na ravno podlago ali pa v posteljico. Čez kaka 2-3 m pa lahko že v tale stolček. Ko bo pa enkrat star 4-5 m bo pa prav užival v nje in se bo sam gugal.

(odgovor članu Klaudia)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: ravna podlaga ali lupinica
27.11.2008 22:05:09   
kajajaka
Zdaj pa me zanima kam ga lahko damo da ne bo skos v posteljici.


je to problem, ker je posteljica v enem prostoru, vi pa čez dan v drugem?
Mi smo malo imeli v takem primeru v vozičku (košara s popolnoma ravnim dno), ko je bila še zelo majhna. Kasneje pa v takem stolčku, kot si napisala.

(odgovor članu Klaudia)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: ravna podlaga ali lupinica
27.11.2008 22:06:46   
Klaudia
IZVIRNO SPOROČILO: kajajaka

Zdaj pa me zanima kam ga lahko damo da ne bo skos v posteljici.


je to problem, ker je posteljica v enem prostoru, vi pa čez dan v drugem?


Točno to. Posteljica je v spalnici, mi pa smo v kuhinji ali dnevni...

_____________________________

If your kids are giving you a headache, follow the directions on the aspirin bottle, especially the part that says "keep away from children."
Susan Savannah

(odgovor članu kajajaka)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: ravna podlaga ali lupinica
27.11.2008 22:40:43   
Andromeda

IZVIRNO SPOROČILO: Klaudia

IZVIRNO SPOROČILO: kajajaka

Zdaj pa me zanima kam ga lahko damo da ne bo skos v posteljici.


je to problem, ker je posteljica v enem prostoru, vi pa čez dan v drugem?


Točno to. Posteljica je v spalnici, mi pa smo v kuhinji ali dnevni...


S tem problemom se tudi pri nas spopadamo. Pa še to, da je spalnica v zgornjem nadstropju, kuhinja pa v spodnjem. Še ena rešitev je zložljiva oz. potovalna posteljica, če se seveda najde prostor zanjo.

(odgovor članu Klaudia)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: ravna podlaga ali lupinica
27.11.2008 22:43:51   
kajajaka
S tem problemom se tudi pri nas spopadamo. Pa še to, da je spalnica v zgornjem nadstropju, kuhinja pa v spodnjem. Še ena rešitev je zložljiva oz. potovalna posteljica, če se seveda najde prostor zanjo


imamo enak problem in ravno zato nam prav pride voziček, ki ga vozimo iz prostora v prostor... (iamo še vedno košaro gor) in sedaj, ko je večja tudi že sedežek...

(odgovor članu Andromeda)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: ravna podlaga ali lupinica
27.11.2008 23:17:24   
Petr_a
Kupila sem igralni center in večji tepih,sta bila oba na tleh

(odgovor članu kajajaka)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: ravna podlaga ali lupinica
28.11.2008 5:27:02   
2.2.
jaz sem imela košek v dnevni sobi-tukaj je bila čez dan, ponoči pa smo se preselili v sobo, kjer je imela posteljico.
v vašem premeru pa dajte kar v voziček vodoravnega in ga furajte po stanovanju.

(odgovor članu Petr_a)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: ravna podlaga ali lupinica
28.11.2008 7:09:41   
Anonimen
Mi smo na naš voziček Peg Perego dali torbo za nošenje s trdim dnom (torba je bila v paketu na CSD pred ne vem kolikimi leti). Bila je pa tudi samo v tej torbi na kavču, v kuhinji. V ležalinik mislim, da sem dala otroka nekje pri pol leta - 7 mesecih ko je začela z gosto hrano. Pa še takrat je bilo prehitro za gosto hrano.

Jaz ne bi nič prehitevala. Otroku čisto nič ne manjka na ravni podlagi. Mi smo imeli voziček v ležečem položaju se mi zdi da 8 mesecev (začela sedeti pri 8,5 mesecih).

Hčekra je bila rojena v 29. tednu, 1550 g. Upoštevajte, da je potrebno pri razvoju odšteti dva meseca.

Ker smo imeli prve mesece v povprečju 2 obiska zdravnikov v 60 km oddaljenem kraju preživela veliko časa v lupinici - vsaj 2,5 uri na dan. So pa vsi fizioterapevti poudarjali, da otrok mora biti na ravnem. Ko smo prišli na cilj sem jo takoj vzela iz lupinice in dala v voziček na ravno podlago.

< Sporočilo je popravil Bojana26 -- 28.11.2008 7:13:07 >

(odgovor članu Klaudia)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: ravna podlaga ali lupinica
28.11.2008 7:17:36   
anajmad
To so res tako deljena mnenja. Men je v porodnišnici založila s svitki plenic lupinico(da ni not zlezla) in sem jo imela kar veliko časa v lupinici. V začetku sem jo imela dosti v vozičku(košari),pol pa pri enih 4m(koirigirano 1,5m) sem jo pa dala tudi že v ležalnik. Pa ji nič ne fali.

_____________________________

* na žalost , štirje jurji so že tukaj.....smrk*

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: ravna podlaga ali lupinica
28.11.2008 9:53:02   
Klaudia
najlepša hvala vsem za odgovore. Bi pa vprašala še nekaj, ker so tudi tukaj deljena mnenja.

Ali mora ležat na boku ali ga lahko damo na hrbet? Ker ima glavico že vso poležano iz strani...

_____________________________

If your kids are giving you a headache, follow the directions on the aspirin bottle, especially the part that says "keep away from children."
Susan Savannah

(odgovor članu anajmad)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: ravna podlaga ali lupinica
28.11.2008 10:16:49   
Anonimen
Ko je bil parni dan v mesecu sem polagala na desni bok, ko pa neparni pa na levi. Glavno, da je bilo izmenično. Mi smo imeli široko povijanje in sem ji med noge dajala zvito brisačo, da ji nogica ni preveč visela.

Samo hrbet nismo nikoli prakticirali. Ima pa lepo obliko glave.

(odgovor članu Klaudia)
  Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: ravna podlaga ali lupinica
28.11.2008 11:25:36   
anajmad
IZVIRNO SPOROČILO: Bojana26

Ko je bil parni dan v mesecu sem polagala na desni bok, ko pa neparni pa na levi. Glavno, da je bilo izmenično. Mi smo imeli široko povijanje in sem ji med noge dajala zvito brisačo, da ji nogica ni preveč visela.

Samo hrbet nismo nikoli prakticirali. Ima pa lepo obliko glave.

Tudi mi enako.

_____________________________

* na žalost , štirje jurji so že tukaj.....smrk*

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: ravna podlaga ali lupinica
28.11.2008 14:47:32   
srki
Na hrbet ni priporočjivo, zaradi zadušitve, če bruha. Jaz ga kar vsak dan, ko gre spat, dan na drugo stran, enkrat na levo, drugič na desno.

(odgovor članu anajmad)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: ravna podlaga ali lupinica
5.12.2008 21:27:11   
Ancy
IZVIRNO SPOROČILO: Klaudia

Ali mora ležat na boku ali ga lahko damo na hrbet? Ker ima glavico že vso poležano iz strani...


Jaz bi ga vsekakor imela na boku, ker je res zelo nevarno (sploh po hranjenju) da poaspirira kaj mleka. Lahko pa kdaj pa kdaj spi tudi na tvojih prsih na trebuščku, pod kontrolo. To jim blazno paše, ker se spominjajo časa ko so bili v trebuhu in so čutili vaše dihanje in utrip srca. Drugače pa res, na boku, levi, desni, levi, desni, glavica zaradi tega ne bo nič drugačna, bo pa spanje bolj mirno user posted image

(odgovor članu Klaudia)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: ravna podlaga ali lupinica
8.12.2008 15:27:33   
Andromeda
Da ne odpiram nove teme, ko že vidim, da omenjate spanje... Moj dvomesečnik je zadnje čase zelo nemiren pri spanju - ali se prevali na hrbet, zvije z glavico pod kovter ali pa se zavrti za 90 stopinj. Podlagam ga kot so mi pokazali v P in RA pri medenički, pa itak več ne zaleže... Ali je OK, da se tako premika v spanju? Ker kar naprej ga pa tudi ne morem popravlajti, se potem včasih tudi zbudi in je siten.

(odgovor članu Ancy)
Neposredna povezava do sporočila: 16
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Najlepše ime za fantka po vašem izboru
Vsako ime je nekaj posebnega in nič presenetljivega ni, da je staršem najlepše ime tisto, ki ga nosi njihov otrok (otroc...
Otroška imena: 20 najpopularnejših herojsk...
Preverite izbor 20 najpopularnejših herojskih imen za male superjunake in superjunakinje. Ob vsakem imenu boste našli tu...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?