|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Najmanj 60 urni delavnik??
25.11.2008 10:22:35   
mojamura
Včeraj sem gledala 24 ur zvečer, kjer je bil tudi prispevek o tem, kako bodo v Bruslju sprejeli direktivo, ki bi naj veljala za vse članice EU, kjer bi delovni teden podaljšali iz najmanj 40 urnega na najmanj 60 in največ 65 urnega.

kaj mislite o tem?

jaz sem samo rekla, da potem lahko dam otroke v posvojitev, ker od mene (njihove mame in tudi očeta) ne bodo nič imeli. poleg tega bodo pa verjetno hoteli, da delamo 60 ur za isto plačo kot za 40 ur user posted image

_____________________________

Assumption is mother of all fuc*k*ups.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Najmanj 60 urni delavnik??
25.11.2008 10:27:47   
malecka
Pol pa se lahko kar v podjetja preselimo in kot roboti. Pa ne daj bog otroke imet....user posted image

_____________________________

Živi tako, da bodo tvoji otroci pomislili nate,
ko bodo razmišljali o poštenosti,
ljubezni in pokončnosti.




(odgovor članu mojamura)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Najmanj 60 urni delavnik??
25.11.2008 10:28:54   
Lenny
Ob tem je tudi meni matematika crknila. Teden ima 7 dni, od tega 1 dan prost, torej minimalno 60 ur deljeno s 6 dni je 10 ur dnevno?!?!?!?!?

(odgovor članu mojamura)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Najmanj 60 urni delavnik??
25.11.2008 10:31:44   
mojamura

IZVIRNO SPOROČILO: malecka

Pol pa se lahko kar v podjetja preselimo in kot roboti. Pa ne daj bog otroke imet....user posted image


ja...mislim zelo napredno in družinam prijazno razmišljanje. moj 'pameten' sodelavec, ki živi v hotelu mama nima familije mi je rekel:

"Ja, pa kaj. Bomo pač delali 12 ur na dan. To, da maš ti familijo, pa ni moj problem - bi mogla na to prej študirat"user posted image user posted image user posted image

in zdaj drage ženske se bomo ponovem morali odreči familijam in materinstvu, če bomo hotele meti službe. jaz si s svojo plačo varušk ne morem privoščiti.


_____________________________

Assumption is mother of all fuc*k*ups.

(odgovor članu malecka)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Najmanj 60 urni delavnik??
25.11.2008 10:32:33   
mojamura

IZVIRNO SPOROČILO: Lenny

Ob tem je tudi meni matematika crknila. Teden ima 7 dni, od tega 1 dan prost, torej minimalno 60 ur deljeno s 6 dni je 10 ur dnevno?!?!?!?!?



ja ali pa 5 dni po 12 ur

5 * 12 = 60user posted image

_____________________________

Assumption is mother of all fuc*k*ups.

(odgovor članu Lenny)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Najmanj 60 urni delavnik??
25.11.2008 10:35:38   
*viva*
Ja,EU že lahko take jajca...samo naši so pa rekli,da če bo kriza se bo delvni teden iz 40ur zmanjšal na mislim da 35 :)

(odgovor članu mojamura)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Najmanj 60 urni delavnik??
25.11.2008 10:40:53   
rija
jah, samo potem se selim na japonsko....bom dobila vsaj ornk plačouser posted image

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu *viva*)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Najmanj 60 urni delavnik??
25.11.2008 10:41:18   
lukec
"Ja, pa kaj. Bomo pač delali 12 ur na dan. To, da maš ti familijo, pa ni moj problem - bi mogla na to prej študirat"


Dobro, da ni njegova mama tko razmišljalauser posted image

_____________________________

Meni nebö odprto se zdi,
kadar se v tvoje ozrem oči,
kadar prijazno nasmejaš se,
kar sem prestala, pozabljeno je.
(F. Prešeren)

(odgovor članu mojamura)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Najmanj 60 urni delavnik??
25.11.2008 10:56:45   
mojamura

IZVIRNO SPOROČILO: lukec

"Ja, pa kaj. Bomo pač delali 12 ur na dan. To, da maš ti familijo, pa ni moj problem - bi mogla na to prej študirat"


Dobro, da ni njegova mama tko razmišljalauser posted image



točno to sem mu tudi rekla....potem pa je bil samo tihouser posted image

_____________________________

Assumption is mother of all fuc*k*ups.

(odgovor članu lukec)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Najmanj 60 urni delavnik??
25.11.2008 10:58:11   
mojamura

IZVIRNO SPOROČILO: *viva*

Ja,EU že lahko take jajca...samo naši so pa rekli,da če bo kriza se bo delvni teden iz 40ur zmanjšal na mislim da 35 :)



recimo, da bo teoretično gledano Bruselj sprejel takšno direktivo....

po moje bo slovenija prva sledila tem direktivam....kot najbolj pokorna in ''ubogljiva'' članicauser posted image user posted image

_____________________________

Assumption is mother of all fuc*k*ups.

(odgovor članu *viva*)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Najmanj 60 urni delavnik??
25.11.2008 11:00:02   
aprilčica07
Sem poslušala in mi je kr vse dol padlo, ker  si ne znam predstavljat kam bi ta matematika pripeljalauser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________


Jakob, 23.04.2007, 3570g/55cm
Julija, 30.08.2009, 3570g/52cm


(odgovor članu mojamura)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Najmanj 60 urni delavnik??
25.11.2008 11:11:35   
barbaw
IZVIRNO SPOROČILO: mojamura


IZVIRNO SPOROČILO: malecka

Pol pa se lahko kar v podjetja preselimo in kot roboti. Pa ne daj bog otroke imet....user posted image


ja...mislim zelo napredno in družinam prijazno razmišljanje. moj 'pameten' sodelavec, ki živi v hotelu mama nima familije mi je rekel:

"Ja, pa kaj. Bomo pač delali 12 ur na dan. To, da maš ti familijo, pa ni moj problem - bi mogla na to prej študirat"user posted image user posted image user posted image

in zdaj drage ženske se bomo ponovem morali odreči familijam in materinstvu, če bomo hotele meti službe. jaz si s svojo plačo varušk ne morem privoščiti.



Pa saj to še od življenja nič nimaš tudi če nimaš otrok. user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Nobody is perfect and I'm nobody!

(odgovor članu mojamura)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Najmanj 60 urni delavnik??
25.11.2008 11:21:22   
Volga
Kje je ta novica v pisni obliki, prosim?

(odgovor članu barbaw)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Najmanj 60 urni delavnik??
25.11.2008 11:23:57   
Felicity
Dvomim da bodo sindikati to mirno sprejeli.

Ma da ni 1. april? user posted image

(odgovor članu Volga)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Najmanj 60 urni delavnik??
25.11.2008 11:27:29   
Volga
Ah ja, sem točno vedla, nekaj slišite, pa hajka. Dajte se malo bolj poinformirat, no, preden delate panike med tistimi, ki slepo verjamejo vsemu, kar se znajde na RR user posted image

Svet EU v svojem predlogu dopušča daljši delovni teden, če se o tem v okviru podjetij sklene kolektivni dogovor. Delovni teden je sicer omejen na 48 ur, pri čemer so možna odstopanja.

Če se delavec odloči za daljši delovnik – v to ga delodajalec ne sme prisiliti –, ta ne sme znašati več kot 60 ur oz. 65 ur na teden. 60-urni delavnik je izračunan kot povprečje v obdobju treh mesecev, razen če ni s kolektivno pogodbo ali sporazumom socialnih partnerjev določeno drugače, oziroma 65-urni delavnik, izračunan kot povprečje v obdobju treh mesecev, če kolektivna pogodba ne obstaja in če se neaktivni del časa dežurstva šteje v delovni čas.

 
Še link, če bo slučajno kdo sposoben prebrati malo daljši prispevek:

http://www.europarl.europa.eu/news/public/story_page/048-41709-315-11-46-908-20081107STO41558-2008-10-11-2008/default_sl.htm


 
 

(odgovor članu Felicity)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Najmanj 60 urni delavnik??
25.11.2008 11:35:43   
špelin@
IZVIRNO SPOROČILO: Volga
Če se delavec odloči za daljši delovnik – v to ga delodajalec ne sme prisiliti –,

HAHAHAHA user posted image

(odgovor članu Volga)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Najmanj 60 urni delavnik??
25.11.2008 11:41:36   
uwaga
No Volga bravo!!!user posted image user posted image user posted image
Našla si celotno besedilo.
Jaz sem pa hotela rečt, da če bodo naši zaradi krize delavnike krajšali, Bruselj pa daljšal bomo pa v povprečju spet na 40 urnem delavniku.

(odgovor članu Volga)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Najmanj 60 urni delavnik??
25.11.2008 11:58:38   
hijenca
Hvala bogu, da imamo Volgo, ki nam skoz s tako lepimi besedami obrazloži, nas potolaži, pri tem pa uporablja seveda tako nežne besede.

Hvala Volga za tvojo prijaznost. user posted image

_____________________________

Sonček Vid ( 8.5.2008 ob 10.36)
Sonček Jakob (4.5.2011 ob 10.43)
Sonček Filip (4.5.2011 ob 10.44)

(odgovor članu uwaga)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Najmanj 60 urni delavnik??
25.11.2008 11:59:17   
mojcaziga
IZVIRNO SPOROČILO: špelin@

IZVIRNO SPOROČILO: Volga
Če se delavec odloči za daljši delovnik – v to ga delodajalec ne sme prisiliti –,

HAHAHAHA user posted image


Točno tako!!!!

Pomulijo ti list pred faco in ti dajo vedeti kaj sledi vkolikor se ne "strinjaš". Imam tak primer v družini in gre za ugledno (vsaj na zunaj) slovensko podjetje, ki se celo reklamira kot prijazno družini (sicer brez certifikata, ampak) in kolektiv samih mladih,,,bla,bla,bla.

lp, mojca

(odgovor članu špelin@)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Najmanj 60 urni delavnik??
25.11.2008 12:05:42   
Anchikaa
Mojemu pa so v službi pravkar zmanjšali na 36urni delavnik,ker drugače bojo šli v stečaj,pa je velika firma (tako pravijo).

LP,
Anchikaa

(odgovor članu mojcaziga)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Najmanj 60 urni delavnik??
25.11.2008 12:08:02   
Volga
No, pa še malo kontra, če se bo komu ljubilo brati, spoštovane soforumašice user posted image

http://www.zsss.si/index.php?option=com_content&task=view&id=433&Itemid=


(odgovor članu mojcaziga)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Najmanj 60 urni delavnik??
25.11.2008 12:08:49   
Volga
IZVIRNO SPOROČILO: Anchikaa

Mojemu pa so v službi pravkar zmanjšali na 36urni delavnik,ker drugače bojo šli v stečaj,pa je velika firma (tako pravijo).

LP,
Anchikaa



Pa 10% znižali plačo? Pri nas tako delajo.

(odgovor članu Anchikaa)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Najmanj 60 urni delavnik??
25.11.2008 12:14:42   
Lenny
Uuuu, Volga, hvala. Si mi prihranila iskanje. To je bila danes top tema ob malici, ampak vsi smo ujeli le poročanje na POPTV, kjer je bila stvar podana točno tako, kot je v prvem postu napisano.

(odgovor članu Volga)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Najmanj 60 urni delavnik??
25.11.2008 12:21:28   
mojamura
24ur-poptv-24ur zvečer - oddaja 24.11.2008

_____________________________

Assumption is mother of all fuc*k*ups.

(odgovor članu Volga)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Najmanj 60 urni delavnik??
25.11.2008 12:22:10   
Lenny
IZVIRNO SPOROČILO: mojamura

24ur-poptv-24ur zvečer - oddaja 24.11.2008



Točno to!

(odgovor članu mojamura)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
BLOG: Prvo leto nič čokolade in smokijev!
V svojih povsem dobronamernih vzgojnih odločitvah starši pogosto pozabimo na najpomembnejše - otroka. Tudi, ko gre za uv...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?