|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Rokice drži nazaj
21.3.2009 10:12:26   
nives180
Hey,

na forumu nisem "nič" zasledila o tej temi.... Moj otroček (star 6m), non-stop ko ga držiš, roke drži nazaj... Primer: ko podirava kupčka naj bi imel rokice čez mojo ramo...on jih pa drži čisto nazaj.... ko mu jih dam nazaj čez ramo, jih spet potegne nazaj...
Kaj mislite, se bo to popravilo (oz. je normalno), ali na vprašam fizioterapevtko?

hvala za odgovore!!
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Rokice drži nazaj
21.3.2009 10:37:48   
veveričica
ZA VSAK SLUČAJ  VPRAŠAJ FIZIOTERAPEVTKO ALI PEDIATRINJO mislim da ni čisto ok odvisno pa koliko to počne.če je samo občasno jst nebi zganjala panike sj ubistvu opaziš če ima pretrde rokice

(odgovor članu nives180)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Rokice drži nazaj
21.3.2009 11:21:40   
matic0105
Hmmm, če si prav predstavljam, potem ni čist ok. Baje naj bi imel "zategnjen "ramenski obroč, ali nekaj takega.  Menda ni panike, se popravi s handlingom. Odlagaj in dvigaj ga na bok in ramico k sebi. Ko pase kravice, naj rokice izteguje predse - daj mu kako igračo. Nam je v RA tudi rekla, da je fino, ko ga imaš v naročju, da iztegne rokice predse in sega npr po igrački. Aha, pa naj ti ne visi na rokah, ko npr sedi v naročju. Ti ga le spredaj preventivno držiš oz imaš tam le roko on pa naj "dela" sam.

(odgovor članu veveričica)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Rokice drži nazaj
21.3.2009 11:37:17   
nives180
če ga držim pred sabo je ok, če ga pa držim na mojem boku oz. rami, jih ima pa čist nazaj zategnene in trde....bom probala se ravnat po tvojih nasvetih matic0105, če ne pa bom šla do pediatrinje....handlingom??

(odgovor članu matic0105)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Rokice drži nazaj
21.3.2009 12:07:09   
Anonimen
Če ti še ne sedi samostojno je to posledica lovljenja ravnotežja. Naša je to počela do 7 meseca, čeprav je pri 6 že lepo sedela sama, brez opore. Sam za vsak slučaj omeni P.user posted image

(odgovor članu nives180)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Rokice drži nazaj
21.3.2009 12:17:46   
nives180
IZVIRNO SPOROČILO: Didlinaa

Če ti še ne sedi samostojno je to posledica lovljenja ravnotežja. Naša je to počela do 7 meseca, čeprav je pri 6 že lepo sedela sama, brez opore. Sam za vsak slučaj omeni P.user posted image


Ja ne sedi samostojno, ga založim z blazinami pa se še vedno prekucne postrani:) Tudi kravce noče past (glavo drži zelo pokonci), ker se začne dret, mu ne paše:)

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Rokice drži nazaj
21.3.2009 12:24:23   
matic0105
Ne ga podlagat z blazinami, nima nič od tega in tako se ne bo naučil sedet. Ko bo pripravljen, se bo sam usedel. Seveda se bo prej verjetno plazil pa obračal na bok... Nasveti iz RA (za nas, no verjetno pa za vse user posted image ). Če mora sedet, naj sedi v naročju, pri čemer mora lovit ravnotežje in tako delajo tudi trebušne mišice. Spodbujaj ga, naj pri previjanju - brez pleničke - daje nogice v usta. Naj se plazi, obrača, steguje za igračkami... Na www si mal poglej handling - kako ga dvigaš, polagaš, oblačiš sede, kako ga hraniš... Je težko opisat, moraš videti sama.

(odgovor članu nives180)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Rokice drži nazaj
21.3.2009 12:30:26   
nives180
IZVIRNO SPOROČILO: matic0105

Ne ga podlagat z blazinami, nima nič od tega in tako se ne bo naučil sedet. Ko bo pripravljen, se bo sam usedel. Seveda se bo prej verjetno plazil pa obračal na bok... Nasveti iz RA (za nas, no verjetno pa za vse user posted image ). Če mora sedet, naj sedi v naročju, pri čemer mora lovit ravnotežje in tako delajo tudi trebušne mišice. Spodbujaj ga, naj pri previjanju - brez pleničke - daje nogice v usta. Naj se plazi, obrača, steguje za igračkami... Na www si mal poglej handling - kako ga dvigaš, polagaš, oblačiš sede, kako ga hraniš... Je težko opisat, moraš videti sama.


Jao, meni je pa patronažna rekla, da ga je treba navajati na sedenje z oblaganjem z blazinami...user posted image To pa je zdravstvo, čist neusklajeno....
Bom pogledala, hvala!

(odgovor članu matic0105)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Rokice drži nazaj
21.3.2009 12:37:48   
nia5
IZVIRNO SPOROČILO: nives180

IZVIRNO SPOROČILO: matic0105

Ne ga podlagat z blazinami, nima nič od tega in tako se ne bo naučil sedet. Ko bo pripravljen, se bo sam usedel. Seveda se bo prej verjetno plazil pa obračal na bok... Nasveti iz RA (za nas, no verjetno pa za vse user posted image ). Če mora sedet, naj sedi v naročju, pri čemer mora lovit ravnotežje in tako delajo tudi trebušne mišice. Spodbujaj ga, naj pri previjanju - brez pleničke - daje nogice v usta. Naj se plazi, obrača, steguje za igračkami... Na www si mal poglej handling - kako ga dvigaš, polagaš, oblačiš sede, kako ga hraniš... Je težko opisat, moraš videti sama.


Jao, meni je pa patronažna rekla, da ga je treba navajati na sedenje z oblaganjem z blazinami...user posted image To pa je zdravstvo, čist neusklajeno....
Bom pogledala, hvala!




Ta patronažna pa nima treh čistih. Kolikor je meni znano, otroka ne smeš zalagat, saj bo sedel (plazil, hodil...) ko bo sam pripravljen.


_____________________________

21.05.2008 nama je življenje za vedno polepšala najina pikica Nia.

(odgovor članu nives180)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Rokice drži nazaj
21.3.2009 22:52:07   
blackcoffee
IZVIRNO SPOROČILO: nives180
Ja ne sedi samostojno, ga založim z blazinami pa se še vedno prekucne postrani:) Tudi kravce noče past (glavo drži zelo pokonci), ker se začne dret, mu ne paše:)

:) ????
sorči, men se to ne zdi smešno.

a ti glavico tudi nazaj kaj obrača?
lahko da gre za ekstenzijski vzorec. malo čudno se mi zdi, da pri 6ih mesecih še ne pase kravic. oz. čudno je to, da tega niso porajtali zdravniki. očito jim je treba VSE povedat!!!

kolliko pa kaj telovadita? kaj pa z boka na bok se lahko prekucne?

btw, jaz sem tudi morala prosit za napotnico za v RA, ker se mi ni zdelo normalno otrokovo iztegovanje.
lp

< Sporočilo je popravil blackcoffee -- 21.3.2009 22:56:13 >


_____________________________

Komaj čakam, da bo vročina sekala! :P

CEPLJENJE DA ali NE?
ARGUMENTI proti: http://www.svood.org/

(odgovor članu nia5)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Rokice drži nazaj
21.3.2009 23:11:52   
blackcoffee
ekstenzijski vzorec:
kopirano iz over.med. foruma - na pismo odgovarja dr. Marija Božič:
"lepo bi vas prosila za vaše mnenje glede težavice, ki se je pojavila pri naši sedaj 4mes punčki.
Ima Dg ekstenzijski vzorec, kar v bistvu pomeni, da se preveč usločuje navzad (hipertonija iztegovalk trupa in glave). Taka je sicer že od rojstva (že v porodnišnici je napol pasla kravce), a postaja vedno huje - ko leži na boku včasih spominja na kifeljc:), saj se z glavico skoraj že dotika petk. Na pregledu pri dobrih 3 mes smo dobili napotnico za razvojno amb., kjer smo bili včeraj. V slabe pol ure smo dobili milijon informacij, tko da za kakšna naša vprašanja niti ni bilo časa; povedala nam je samo, da je to najpogostejši problem, zaradi katerega so otroci napoteni v RA, da je morda posledica punčkine zlatenice, ki jo je imela v 1. tednu (zdravljena samo z 20h fototerapijo) in morda moje motene tolerance za glukozo v zadnjih tednih nosečnosti (sem bila samo na dieti).
Dobili smo tudi napotnico za nevrofizioterapijo in Airflex blazino, ki smo jo že nabavili. Za začetek nam je pokazala vaje in handling in to je to.
Mene pa sedaj malo skrbi, ker nam glede tamaline prihodnosti in nadaljnega razvoja ni želela nič konkretnega povedat, pa še večkrat sem že zasledila, da se cerebralna paraliza najpogosteje pokaže med 3. in 6. mesecem ravno s hiperextenzijo hrbtnih mišic... Sicer pri naši punčki ne opažamo ničesar drugega nenormalnega (prijema in drži predmete, se sama obrača na bok v obe smeri, glavico drži in pase kravce - čeprav je raz. pediatrinja rekla, da je to zaradi zategnjenih ramenskih in vratnih mišic in da to kao ni pravo držanje glavice (?), se glasno smeje, sledi z očmi v obe smeri in obrača glavico v smer zvoka...).
Skratka, če mi mogoče vi znate kaj več povedat o omenjeni anomaliji - je res možno, da bi se tokom nadaljnega razvoja pokazalo še kaj, kar bi v končnem potrdilo cerebralno paralizo, ali je to izolirana motnja, ki se jo bo dalo s fizioth dobro odpravit?
----
odg:
...kako malo vemo kot laiki o različnih težavah, da nam nekateri medicinski izrazi in terminologija ne povedo veliko ali nič, da si žal zdravniki in drugi strokovnjaki ne vzamejo dovolj časa in, da nam sicer marsikaj povedo, pa kot starši v tistem trenutku vsega enostavni ne slišimo. Skratka ne smem izhajati iz vedenja in številnih izkušenj, ki jih imam in stvari pač ne morejo biti vsem "novincem" enako razumljive, jasne in enostavne kot so nam, ki se že vrsto let srečujemo z različnimi oblikami drugačnosti.

Sedaj pa k Vašemu razmišljanju. Naredili ste že prve korake k odpravljanju ekstenzijskega vzorca, ki ga ima Vaša deklica - to je zgodnja nevrofizioterapevtska obravnava in predvsem Vaše pravilno vsakodnevno rokovanje z deklico pri vsem kar z njo "počnete". Veste, RNO obravnava pri fizioterapevtki je eno do dve uri - največ tri ure - na teden, otrok pa naj bi bil v pravilnem položaju 24 ur na dan. Torej glavnina dela ostane družini, vse, ki otroka primejo v roke je treba podučiti o pravilni drži in pestovanju, previjanju, hranjenju, .... Pomembno pri pravilnem držanju glavice in "pasenja kravic" je, da otrok tega ne počne zaradi prevelikega tonusa, kar pa starši v svoji želji po otrokovem odzivanju lahko zamenjajo.

Glede na njeno starost je razumljivo, da Vam nihče ne bo natančno napovedal, kaj se bo dogajalo s punčko v bodoče. Ekstenzijski vzorec, ki ste ga opisali je res eden od "napovednih znakov" za cerebralno paralizo - poudarjam le eden od znakov! Je še nekaj drugih opozorilnih znakov kot so - navajam le značilne do 6.meseca starosti: stiskanje prstov v pest, iztegnjene in trde noge, trde okončine leve ali desne polovice telesa, z glavo sili navzad ali pa jo drži bolj na eno stran, pokrčene roke in rame vleče nazaj, težko spremeni položaj telesa.

Z zgodnjo terapevtsko obravnavo se da veliko težav zmanjšati ali celo odpraviti, seveda pa je odvisno za kolikšen obseg poškodbe gre in na katerem mestu v možganih je nastala.

Zavedam se, da Vas skrbi, kako bo in bi radi jasne odgovore. toda, če želim biti poštena, boste morali še malo počakati na Vašo deklico in ji pomagati pri njenem razvoju. Glede na opisane reakcije z njene strani bo lahko veliko sodelovala in verjamem, da boste skupaj napredovali.

Če želite, me lahko pokličete (041 770 683) in pustite naslov, da Vam pošljem nekaj gradiva, navpotkov in vaj s področja zgodnjega spodbujanja in pomoči pri razvoju, na kaj bodite pozorni in kako ravnajte, da boste izkoristili vse njene potenciale.


_____________________________

Komaj čakam, da bo vročina sekala! :P

CEPLJENJE DA ali NE?
ARGUMENTI proti: http://www.svood.org/

(odgovor članu blackcoffee)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Rokice drži nazaj
21.3.2009 23:13:07   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: blackcoffee

IZVIRNO SPOROČILO: nives180
Ja ne sedi samostojno, ga založim z blazinami pa se še vedno prekucne postrani:) Tudi kravce noče past (glavo drži zelo pokonci), ker se začne dret, mu ne paše:)

:) ????
sorči, men se to ne zdi smešno.

a ti glavico tudi nazaj kaj obrača?
lahko da gre za ekstenzijski vzorec. malo čudno se mi zdi, da pri 6ih mesecih še ne pase kravic. oz. čudno je to, da tega niso porajtali zdravniki. očito jim je treba VSE povedat!!!

kolliko pa kaj telovadita? kaj pa z boka na bok se lahko prekucne?

btw, jaz sem tudi morala prosit za napotnico za v RA, ker se mi ni zdelo normalno otrokovo iztegovanje.
lp


Naša do 7 meseca ni hotela past kravic (kljub temu, da samostojno sedi od 6), ker imamo pri 9 mesecih še vedno velike probleme s kupčki, tak da... potem pa čez noč hop kontra zasuk, obračanje na trebuh in nazaj na hrbet, pri 9 mesecih se je komaj sama usedla, plazimo se še ne (rikverc baje ne veljauser posted image ), postavljanje na noge odpade. Pač še ni zrela in to spoštujem. Ne bom forsirala. In na vsakem pregledu je bilo o tem govora, ampak ker naša user posted image ni kazala nobenih problemov v rasti oz. napredovanju motorike, nismo dobili nobene napotnice za RA. Hvala bogu. Sem pa zadovolna, ker ima druge lastnosti toliko bolj razvite od svojih sovrstnikov, celo starejših user posted image .user posted image

Sicer je pa tako, da država je žal začela šparati na vsem. Žalostno a resnično.user posted image In prosjačenje napotnic je zame absurd. Ker P hočejo čim več spregledat.user posted image Veliko otrok bo odpadlo za obisk fizioterapevtov. Baje zato, ker se je prej toliko bolj skoriščalo, ravno na račun kasnejše podaljšane porodniške. Že samo dejstvo, da tista, ki nima službe po končani porodniški, naj ne računa na podaljšanje. Saj je itak doma.WTF? To so ble pa besede stručkotov iz komisije.user posted image

(odgovor članu blackcoffee)
  Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Rokice drži nazaj
22.3.2009 11:11:55   
blackcoffee
IZVIRNO SPOROČILO: Didlinaa
...
Sicer je pa tako, da država je žal začela šparati na vsem. Žalostno a resnično.user posted image In prosjačenje napotnic je zame absurd. Ker P hočejo čim več spregledat.user posted image Veliko otrok bo odpadlo za obisk fizioterapevtov. Baje zato, ker se je prej toliko bolj skoriščalo, ravno na račun kasnejše podaljšane porodniške. Že samo dejstvo, da tista, ki nima službe po končani porodniški, naj ne računa na podaljšanje. Saj je itak doma.WTF? To so ble pa besede stručkotov iz komisije.user posted image


točno to!
banda zarukana!
nimam besed..


_____________________________

Komaj čakam, da bo vročina sekala! :P

CEPLJENJE DA ali NE?
ARGUMENTI proti: http://www.svood.org/

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Rokice drži nazaj
23.3.2009 12:48:28   
nives180
IZVIRNO SPOROČILO: blackcoffee

IZVIRNO SPOROČILO: nives180
Ja ne sedi samostojno, ga založim z blazinami pa se še vedno prekucne postrani:) Tudi kravce noče past (glavo drži zelo pokonci), ker se začne dret, mu ne paše:)

:) ????
sorči, men se to ne zdi smešno.

a ti glavico tudi nazaj kaj obrača?
lahko da gre za ekstenzijski vzorec. malo čudno se mi zdi, da pri 6ih mesecih še ne pase kravic. oz. čudno je to, da tega niso porajtali zdravniki. očito jim je treba VSE povedat!!!

kolliko pa kaj telovadita? kaj pa z boka na bok se lahko prekucne?

btw, jaz sem tudi morala prosit za napotnico za v RA, ker se mi ni zdelo normalno otrokovo iztegovanje.
lp


kravice pase že od drugega tedna... ampak ko ga dam past kravice zdrži cca 3 min. potem mu pa ni več všeč....ko pase kravice glavo drži pokonci, levo, desno, gor, dol.....na bok se še ne prekucne....v posvetovalnici so mi rekli, da ima še čas se za prekucnit na bok...se bo že ko bo pripravljen.... za rokice pa jim še nisem nič omenila (kar skritizirajte!")




(odgovor članu blackcoffee)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Rokice drži nazaj
23.3.2009 12:57:54   
mika
IZVIRNO SPOROČILO: nia5

IZVIRNO SPOROČILO: nives180

IZVIRNO SPOROČILO: matic0105

Ne ga podlagat z blazinami, nima nič od tega in tako se ne bo naučil sedet. Ko bo pripravljen, se bo sam usedel. Seveda se bo prej verjetno plazil pa obračal na bok... Nasveti iz RA (za nas, no verjetno pa za vse user posted image ). Če mora sedet, naj sedi v naročju, pri čemer mora lovit ravnotežje in tako delajo tudi trebušne mišice. Spodbujaj ga, naj pri previjanju - brez pleničke - daje nogice v usta. Naj se plazi, obrača, steguje za igračkami... Na www si mal poglej handling - kako ga dvigaš, polagaš, oblačiš sede, kako ga hraniš... Je težko opisat, moraš videti sama.


Jao, meni je pa patronažna rekla, da ga je treba navajati na sedenje z oblaganjem z blazinami...user posted image To pa je zdravstvo, čist neusklajeno....
Bom pogledala, hvala!




Ta patronažna pa nima treh čistih. Kolikor je meni znano, otroka ne smeš zalagat, saj bo sedel (plazil, hodil...) ko bo sam pripravljen.



Jaz sem našo zalagala, ampak ne  ob telesu. Bilo je dovolj vstran, da če bi se prevrnila na hrbet, bi z glavico pristala na mehkem. Mogoče je tale patronažna mislila isto.

(odgovor članu nia5)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Rokice drži nazaj
23.3.2009 23:54:39   
Pacota
Nives180, ce ti rokice drzi nazaj mu jih vedno popravljaj naprej. Ce jih tako drzi tudi, ko ga pestujes, prav tako rokice popravljas. Pokrcis v komolcu, obrnes dlani navznoter in proti ustom. Popravljas dosledno vedno, lahko pa veckrat na dan masiras se rokice in ramena v smeri urinega kazalca, navzven delas s palcem male kroge.

(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Rokice drži nazaj
24.3.2009 23:25:36   
nives180
IZVIRNO SPOROČILO: Pacota

Nives180, ce ti rokice drzi nazaj mu jih vedno popravljaj naprej. Ce jih tako drzi tudi, ko ga pestujes, prav tako rokice popravljas. Pokrcis v komolcu, obrnes dlani navznoter in proti ustom. Popravljas dosledno vedno, lahko pa veckrat na dan masiras se rokice in ramena v smeri urinega kazalca, navzven delas s palcem male kroge.


oj,

delam to skos, ampak mi jih vedno nazaj potegne....danes sva bila pri P. in nama je dala napotnico za fiziot., tako da bova videla, kaj bodo tam povedal...
hvala za nasvet, bova masirala in popravljala rokice:)

(odgovor članu Pacota)
Neposredna povezava do sporočila: 17
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Kakšna je prava postelja za dojenčka in ot...
Ko se odpravite v trgovino z otroško opremo, osupli obstanete: koliko različnih posteljic in zibelk! Le katera bi bila n...
Kako otroku izberemo priimek?
Priimek otroka morata starša izbrati sporazumno in ga najkasneje v 30-tih dneh po rojstvu prijaviti na katerikoli upravn...




Gosta hrana.
пеперутка16

Kdaj ste pričele z uvajanjem goste hrane?