|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Pred preiskavami
13.4.2009 18:17:57   
puma23
LEPO POZDRAVLJENE!
Sem nova članica na tem forumu, čeprav ga prebiram že več
kot 3 leta. Imam težavo, kot večina med vami na forumu.

S partnerjem si srčno rada želiva otroka, poskušava že dobro leto, a nama ne uspe . Iz dneva v dan se situacija slabša, saj ne veva kdo je vzrok, jaz ali on.
Bila sem že pri ginekologinji, ki mi je le dejala, da imam ukrivljeno maternico, a da to ni vzrok. Naj počakama še do jeseni, nato pa bomo začeli s priskavami.
Ampak jaz ne želim čakati tako dolgo, saj vidim, da se lahko postopek vleče še leta.
PROSIM VAS, pomagajte mi. SVETUJTE MI.
Vse želim preiskusiti, le da mi uspe. Kakšna pa je verjetnost zanositve po jemanju tablet Klomifen? V kolikih primerih zadostujejo le te tablete za povečanje ovulacije?
Prosim za odgovore.


< Sporočilo je popravil Eja RR -- 14.4.2009 19:00:07 >
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: NE MOREM ZANOSITI!!!
13.4.2009 18:44:01   
divans1
Najbolje bi bilo, da gre najprej na pregled partner, to je še najlažje za začetek. Kar pa se tiče klomifena, te tablete niso tako nedolžne, da bi jih kar vsaka ženska dobila, ampak te mora ginekolog par mesecev spremljat na UZ, da vidi, če sploh imaš ovulacijo...

(odgovor članu puma23)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: NE MOREM ZANOSITI!!!
13.4.2009 18:44:21   
limonita
Tvoja ginekologinja vsekakor ni reagirala pravilno. Če v enem letu ne uspe je treba začeti s preiskavami, ne pa da se čaka še n-mesecev in se preiskave začnejo takrat. Nekateri ginekologi kar takoj pošljejo v ambulanto za neplodnost, meni je / bo ginekologinja kar sama opravila nekaj preiskav. Trenutno mi je naredila pregled hormonov in ultrazvok - odkrila je pregrado, zato me bo v maju operirala. V maju ima moj partner spermiogram, tako da se zadeva odvija kar hitro.

Predlagam, da greš nazaj h ginekologinji in se pogovoriš z njo, lahko pa gre v tem času fant tudi do osebnega zdravnika po napotnico za spermiogram - za to da dobi to napotnico ne potrebuje nobenega obvestila od ginekologa, tako da jo bo dobil brez težav. Sploh če boš čakala do jeseni bo izvid od spermiograma veliko pomenil, ker najprej se delajo preiskave spermiograma, preden se gre v kakšne bolj invazivne preiskave pri ženski. No, pri meni je pač izjema, ker je z UZ odkrila pregrado in ne bodo čakali na izvid spermiograma.

Pa veliko sreče!


(odgovor članu puma23)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: NE MOREM ZANOSITI!!!
13.4.2009 19:01:56   
kajajaka
Moja G reagira po 6 mesecih, ko začne z intenzivnimi pregledi in terapijami.
Pogovori se z G ali pa jo zamenjaj. Vsekakor se vleče predolgo!

(odgovor članu limonita)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: NE MOREM ZANOSITI!!!
13.4.2009 19:17:32   
Fargesia
IZVIRNO SPOROČILO: puma23

S partnerjem si srčno rada želiva otroka, poskušava že dobro leto, a nama ne uspe . Iz dneva v dan se situacija slabša, saj ne veva kdo je vzrok, jaz ali on.



po enem letu neuspešnih poskusov, se začnejo preiskave...tak da je tvoja G res mal čudna.


_____________________________

Nenehno izgubljam kilograme, pa me vedno najdejo.

(odgovor članu puma23)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: NE MOREM ZANOSITI!!!
13.4.2009 19:18:33   
Detece
Klomifen - vsaka ženska nanj reagira drzgače. Nekatere ga jemljejo mesece, nekaterim uspe takoj. So zelo močne tablete. Sama sem mislila, da bom imela težave z zanositvijo, imam endometriozo in samo en jajčnik. Zanosila sem v prvem ciklusu Klomifenauser posted image user posted image user posted image  in že imam doma user posted image  starega 4 mesece. Tako, da poskusiti je vredno.

Veliko sreče.

(odgovor članu kajajaka)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: NE MOREM ZANOSITI!!!
13.4.2009 19:59:43   
zmajaz
IZVIRNO SPOROČILO: Fargesia
po enem letu neuspešnih poskusov, se začnejo preiskave...tak da je tvoja G res mal čudna.


Se mi zdi, da je kar več G čudnih - kolegica se matra že 2 leti in pol, pa ji je enih 3x zapored rekel "3 mesece še počakamo, če ne vam bom pa dal napotnico" - in še zdaj, ko je bila nazadnje na pregledu, je morala skoraj izsilit napotnico, ker jo je spet hotel odpraviti, češ, da še ni pojedla vseh tablet. user posted image  Tole naše zdravstvo je adijo pamet. user posted image

(odgovor članu Fargesia)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: NE MOREM ZANOSITI!!!
13.4.2009 20:16:02   
n.nati
Ko po enem letu nisem zanosila, sem odšla do ginekologinje, ki mi je takoj predpisala klomifen in dala napotke za naprej. Zanosila sem pa takoj prvi mesec po jemanju.
Svetujem ti, da zamenjaš ginekologinjo ali pa se z njo pogovoriš, ker to je res malo predolgo do jeseni. Imam eno prijateljico, ki je že kar nekajkrat po par mesecev jemala klomifen in ji ni pomagalo-to se je vleklo cca 3 leta, no potem pa se je zgodil čudež in je zanosila kar tako spontano. Veliko pa pri tem naredi tudi psiha tako, da ti svetujem, da se ne sekiraš in obremenjuješ

(odgovor članu puma23)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: NE MOREM ZANOSITI!!!
13.4.2009 21:29:02   
Inana
Res je punce, veliko zdravnikov je takih, da raje rečejo, naj kar še malo počakamo, da bo že ... na začetku si seveda vesel, ker ne dobiš nobenih zdravil, nobene napotnice, nič, kar v normalnih razmerah pomeni, da si zdrav, ampak ne pri neplodnosti ... tu si z vsako raziskavo bližje cilju, zato punce, nič čakat, hitro srečko kupit, al kako gre že tista user posted image Ne, resno, poglejte si, kakšne raziskave so in kako si sledijo in kar povprašajte svoje ginekologe, a pa ni zdaj že čas za to in to ... Res moraš tudi sam stvar preštudirat, da veš, kaj lahko predlagaš in stvari se bodo začele premikati ... ni druge ... Srečno vsem soborkam user posted image user posted image

(odgovor članu n.nati)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: NE MOREM ZANOSITI!!!
13.4.2009 23:39:17   
Anonimen
puma23,da ti povem kako je bilo pri meni.
Imam 13,no skoraj 14 let staro prvo hcerko.Preden sem zanosila,sem imela ogromno problemov z jajcniki,po zdravljenju le teh mi je ena zdravnica svetovala,da ce zelim imeti otroke,naj jih imam koj..in res,prijelo se je v prvouser posted image .
Pri drugi hcerki smo se pa kar pomatrali...2leti sva poizkusala,nic.G mi je rekel,da naravno sigurno ne bo slo,plus partner je bil kao nepolodenuser posted image ..no,pa sem zanosila po 2letih,na zalost se je koncalo s ss.Cez 2m spet zanosila in nasa tamini bo imela kmalu leto dni.user posted image user posted image user posted image
...tko da,ne obupat.Mogoce je z vama vse ok,pa se pac SE ne prime.

(odgovor članu Inana)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: NE MOREM ZANOSITI!!!
14.4.2009 16:23:24   
puma23

DEKLETA HVALA VAM ZA MORALNO PODPORO!!!

Res ne veš na koga bi se obnil, zdravniki imajo očitno dela dovolj in si ne želijo nakopati še novega dela, zato te pa tako kratko malo odslovijo, kar je najlažje kar lahko naredijo.

Ampak pri posamezniku se pa svet počasi ruši naprej. Nekaj časa še vzrdžuješ upanje, a vsak nadalnji neuspeh ta pa še kako potre in potolče na tla.
S fantom iz meseca v mecec upava, da se menstruacija ne bo pojavila...a žal, do sedaj še ni uspelo. Imam namreč želo zelo boleče menstruacije, zdravnica mi pač reče naj pojem kakšno protibolečinsko tbl, pa bo.

Pa tudi spolno življenje se po tolikih neuspešnih poskusih spremeni. Vsaj pri nama se je. Spolni odnosi so samo še, da narediš user posted image . Potrtost in žalost ob vsakem neuspehu narašča.user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: NE MOREM ZANOSITI!!!
14.4.2009 16:30:28   
anajan
kajajaka: kdo je tvoja ginekologinja?

_____________________________

Vsak dan je nekaj posebnega.

(odgovor članu puma23)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: NE MOREM ZANOSITI!!!
14.4.2009 16:38:25   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: puma23

Pa tudi spolno življenje se po tolikih neuspešnih poskusih spremeni. Vsaj pri nama se je. Spolni odnosi so samo še, da narediš user posted image . Potrtost in žalost ob vsakem neuspehu narašča.user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image



To pa tudi mene jezi, ja user posted image

(odgovor članu puma23)
  Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: NE MOREM ZANOSITI!!!
14.4.2009 17:49:03   
puma23

Moja osebna ginekologinja je sicel zelo znana in dobra ginekologinja. Nisem še nikoli slišala kritiko čez njo.
Zato sem pa še bolj v dvomih ali ji kaj reči ali raje ne!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: NE MOREM ZANOSITI!!!
15.4.2009 10:54:14   
anci banci
jaz bi ji na tvojem mestu rekla, saj izgubiti nimaš kaj...
moj ginekolog je tudi zelo znan in poleg tega priznan kirurg za ženske težave, pa sem mu po 2 letih neuspelega poskušanja znositve resnično zatežila naj mi napiše napotnico za neplodnostno ambulanto in mi jo je brez prigovarjanja in še največji štos je bil v tem da mi jo napisal za dr. Reša ne za neplodnostno ambulanto v Leonišču kjer on sam dela 
in tako so prišli do željenega rezultata (od napotnice do postopka je pa minilo še 1 leto, ker so bile vmes še preiskave in terapije s tabletami) 

(odgovor članu puma23)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: NE MOREM ZANOSITI!!!
15.4.2009 11:08:08   
anci banci
IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen

IZVIRNO SPOROČILO: puma23

Pa tudi spolno življenje se po tolikih neuspešnih poskusih spremeni. Vsaj pri nama se je. Spolni odnosi so samo še, da narediš user posted image . Potrtost in žalost ob vsakem neuspehu narašča.user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image



To pa tudi mene jezi, ja user posted image



verjamem da pride do takega stanja ampak ne dopuščajta si tega....tudi naju je se je že počasi prijemala žalost in potrtost, ko pa nama je moja tašča dala tak šaljiv nasvet " otroci se dandanes delajo v epruvetah, seksa se pa iz užitka" sva dejansko začela gledat na to tako...odmislila sva in najino spolno življenje se je zopet vrnilo na stare tire...
naravno nama ni uspelo in tako je najin še nerojeni otročiček res nastal v epruveti:)

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 16
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Najbolj ujemajoči astrološki pari so ...
V članku preveri, kateri so najboljši kozmični ljubezenski pari.
Ovulacija in oploditev
Ovulacija je sprostitev zrelega in za oploditev sposobnega jajčeca v jajčniku ženske. Nastane praviloma v sredini menstr...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?