|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Statika balkona
9.2.2009 14:24:52   
Sibil_
Radi bi pregradili balkon, dali nanj nova pvc okna in na tla izolacijo itn.Ampak ker živimo v bloku me skrbi statika balkona in ne vem, če bi vso to težo prenesel?Kdo nam lahko izračuna kakšno nosilnost ima balkon?In kaj rabimo za ta izračun?user posted image

Pozna kdo koga, ki bi to naredil na Obali?

LP,
Sibil RR

_____________________________

Moja dva srčka:

angelček Patrik - 13.10.2004 - 05.04.2011
Lukas - 28.02.2007
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Statika balkona
10.2.2009 13:35:26   
florecita
ne vem, če ti ni treba na občini najprej zaprosit za dovoljenje...glede na to, da je to blok. Po moje bo kr treba. Tako kot tisti, ki recimo v stanovanju razbijejo zid za novo postavitev vrat... pa če tako gledamo, ta vrata manj ''škodijo'' sosedom kot pa obremenjen balkon... PO MOJE JE TAKO

glede statike:

za izračun potrebuješ v bistvu dimenzije obstoječega balkona, plošče, vrsto materiala, in pa težo celotne obtežbe. Po domače težo vsega kar bo oteževalo  balkon. In potem primerja težo glede na nosilnost, ki jo je treba pač izračunat glede na dimenzije in materiale. Ko bi imela načrt bi bilo preprostejše, saj je tam po navadi statika že izračunana.

To ti pa izračuna vsak arhitekt


(odgovor članu Sibil_)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Statika balkona
10.2.2009 15:14:22   
Sibil_
Glede dovoljenja je tako - blok ima 11 nadstropji, nekaj balkonov je že zagrajenih, je pa res, da z aluminijem, ki je lažji od PVC. Upravitelj mi je rekel, da je dovolj če dobim podpise solastnikov za balkon, da ni treba dovoljenja naprošat. Za načrt pa sploh ne vem, kdio bi ga imel, se moram pozanimat pri predsednici nadzornega sveta, verjetno ima ona kaj.user posted image

Arhitekti to računajo potemtakem?Bom vprašala katerega, ko dobim mere seveda.

LP in hvala za info,
Sibil RR

_____________________________

Moja dva srčka:

angelček Patrik - 13.10.2004 - 05.04.2011
Lukas - 28.02.2007

(odgovor članu florecita)
Neposredna povezava do sporočila: 3
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
BLOG: Prvo leto nič čokolade in smokijev!
V svojih povsem dobronamernih vzgojnih odločitvah starši pogosto pozabimo na najpomembnejše - otroka. Tudi, ko gre za uv...
Otroški dodatek v letu 2024: izplačila in ...
Otroški dodatek je dopolnilni prejemek za preživljanje, vzgojo in izobraževanje otroka. Pravico do dodatka imajo družine...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?