|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   ga preveč oblačim?
8.2.2009 8:48:42   
vaney
Živjo. Kako imate oblečene vaše malčke doma, notri? Mi našega enoletnika oblačimo v en dolg rokav, žabice in sp.del trenirke. V stanovanju imamo okrog 23 stopinj, včasih stopinjo več, manj pa redko. Zdi se mi, da za notri žabice niso potrebne, vendar mi "izkušene" mamice pravijo, da naj jih kar ima, ker imajo tudi v vrtcu notri toplo, pa imajo žabice in hlače. Kaj pravite? Meni se zdi to preveč plasti za noter, saj je zunaj isto oblečen (kar se spodnjega dela telesa tiče), pa je 20 stopinj razlike. Je pa res, da je dosti na tleh (parket). Kakšen nasvet, komentar....se bojim, da mu delam več škode kot koristi s temi žabamiuser posted image  Hvala.

_____________________________

23.1.2008; veliki nagajivec Anže
10.2.2010: mala navihanka Daša
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: ga preveč oblačim?
8.2.2009 8:54:24   
dašabina
naš ima tud žabe, ampak so vse take tanke, mua pa pogosto dam trenirko (sp. del dol), če imam več kot 22 stopinj v stanovanju, imam pa jaz gor še kratek rokavček čez ali pa brezrokavnik (zdajle), če je več kot 22 pa le eno plast.....


_____________________________

V vsakem, še tako majhnem koraku je smisel življenja....

(odgovor članu vaney)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: ga preveč oblačim?
8.2.2009 8:54:35   
frutka_
Meni se to zdi preveč. Najbolj zato, ker je enoletnik že full v gibanju. Jaz imam manj stopinj v stanovanju pa dojenčka, ki se plazi in je brez žab.
Če je zmrzljivček pol pa mu najbrž ni vroče. Saj ga potipaš. Po vratu. Pa rokice in noge. Če ima potne in vroče je preveč. 

(odgovor članu vaney)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: ga preveč oblačim?
8.2.2009 8:56:21   
zmajaz
Pri nas imamo med 22 in 23 stopinj in ima oblečeno: bodi z dolgimi rokavi, tanko majico z dolgimi rokavi, žabice in spodnji del trenirke (za notri nepodložene seveda). Včasih se mi tudi zdi, da so žabice verjetno odveč, a po drugi strani se mi pa ne zdi, da bi ji bilo vroče.  Če ji ni vroče, pa torej ni preveč oblečena.

(odgovor članu vaney)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: ga preveč oblačim?
8.2.2009 8:59:04   
Maleal
Meni je to preveč,dovolj so nogavičke in trenerkica,saj  se enoletniki kar dosti gibajo.

_____________________________

Ne išči nekoga, ki je popoln.
Ljubi nekoga, ki ni in ga naredi popolnega s svojo ljubeznijo.

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: ga preveč oblačim?
8.2.2009 9:01:27   
Naja31
Meni se zdi veliko preveč, da ima doma žabice in trenerko.
Tudi mlajši, ki je večinoma na tleh nima pod trenerko nikoli žabic.

V vrtcu pa starejši do zdaj ravno tako nikoli ni imel in hlače in žabice. Tam je še bolj vroče kot doma in bi sigurno zašvical. Meni se otročki prav smilijo, ko so v vrtcu na 25 stopinj isto oblečeni kot zunaj.
Če je kdaj že imel žabice, kar je bolj redko, pa sem mu za v sobico obvezno dala hlače dol in je bil samo v žabicah.

Ne vem katere izkušene mamice ti poslušaš,ampak je bolje, da nehaš, ker sama že prav razmišljaš.  

< Sporočilo je popravil Naja31 -- 8.2.2009 9:04:00 >

(odgovor članu Maleal)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: ga preveč oblačim?
8.2.2009 9:03:58   
Mišni
Moj notri ni imel žab. Po moje niso potrebne, sploh če ste v bloku in tla niso hladna.

_____________________________

Velika rit je velika stvar.

(odgovor članu Naja31)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: ga preveč oblačim?
8.2.2009 10:22:13   
drsalka
meni osebno se zdi to preveč....kaj pa ko greste ven jim oblečete dvojne žabe in dvojne hlače... mora boti razlika kako obleči otroka notri pri 22 stopinjah in vzunaj pri 8, 9, ali -1,-2....stopinjah







LARA 06.03.2001
KAJA 19.10.2008

(odgovor članu Mišni)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: ga preveč oblačim?
8.2.2009 11:05:53   
Gina
MOji doma nikdar niso nosili žab, niti jih ne sedaj. Imamo 23°C ali manj.

(odgovor članu drsalka)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: ga preveč oblačim?
8.2.2009 11:21:22   
CatJa
Moj 9mesečnik je v hiši v žabah. Že zato, ker si nogavičke neprestano vleče dol. Ali ima čez trenirkico ali ne, je pa čist odvisno. Pač po občutku.


_____________________________

Niso časi slabi, temveč človek.
John BEAUMONT

(odgovor članu vaney)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: ga preveč oblačim?
8.2.2009 11:28:42   
zmajaz
Tako kot odrasli, so tudi otroci različni - ene bolj rado zebe, druge manj. Jaz vidim, da je naši zjutraj, če jo včasih še nekaj časa pustim v pižamici, hladno - ima čisto ledene rokice. Zato ji potem oblečem žabice + tanke hlačke. Vsekakor pa tudi ni dobro, da je otroku vroče - treba se mu je pač prilagajti - saj se vidi, če mu je vroče ali mu je hladno. Za ven pa mi potem oblečemo podložene hlačke, če je zunaj minus, pa jo še z odejico pokrijem po nogicah.

(odgovor članu CatJa)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: ga preveč oblačim?
8.2.2009 11:50:58   
malecka
Pri nas smo kar brez žab, se mi zdi da niso potrebne...user posted image

_____________________________

Živi tako, da bodo tvoji otroci pomislili nate,
ko bodo razmišljali o poštenosti,
ljubezni in pokončnosti.




(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: ga preveč oblačim?
8.2.2009 12:29:47   
K_a_t_i
Vrtec in doma - nogavičke + trenerka. Ali pa žabe brez hlač. Zgoraj pa bodi z dolgimi + majčka s kratkimi ali pa bodi brez rokavov in tanka majčka z dolgimi.

_____________________________

Žiga, 27.02.07
Gašper, 22.5.10

(odgovor članu malecka)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: ga preveč oblačim?
8.2.2009 19:29:26   
kajajaka
IZVIRNO SPOROČILO: vaney

Živjo. Kako imate oblečene vaše malčke doma, notri? Mi našega enoletnika oblačimo v en dolg rokav, žabice in sp.del trenirke. V stanovanju imamo okrog 23 stopinj, včasih stopinjo več, manj pa redko. Zdi se mi, da za notri žabice niso potrebne, vendar mi "izkušene" mamice pravijo, da naj jih kar ima, ker imajo tudi v vrtcu notri toplo, pa imajo žabice in hlače. Kaj pravite? Meni se zdi to preveč plasti za noter, saj je zunaj isto oblečen (kar se spodnjega dela telesa tiče), pa je 20 stopinj razlike. Je pa res, da je dosti na tleh (parket). Kakšen nasvet, komentar....se bojim, da mu delam več škode kot koristi s temi žabamiuser posted image  Hvala.


preveč...
mi imamo notri 20-22 stopinj in je oblečena le v žabice in majčko dolg rokav, spodaj ima pa body brez rokavov (ali s kratkimi) pa nogavičke

Za ven ji oblečem še žametne hlače, čeveljčke, jopico in budo ter kapo. Pa v vozičku je v vreči ali z deko pokrita...

(odgovor članu vaney)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: ga preveč oblačim?
9.2.2009 10:19:19   
Kontrakarambolšrauf
Žabice, dolg bodi, tanka majčka, trenerka. Stanovanje je sicer toplo, so pa tla zelo hladna, ker živimo v hiši in je spodaj odprta garaža.

_____________________________

Exkontrakarambolmatica.

(odgovor članu kajajaka)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: ga preveč oblačim?
9.2.2009 10:28:27   
ttamariskaa
ŽABE DOL!!!
Otrok se dnevno giblje 2x več kot mi in z žabicami mu bo prevroče. V vrtec pa sploh brez žab. Ko je  šel naš dojenček v vrtec sem mu pol leta ( od septembra do januarja ) strogo oblačila žabice za v igralnico a je bil vseeno non stop bolan. potem pa so mi druge mamice rekle, da naj bo v skupini  samo v nogavičkah. I od februarja dalje je hodil v vrtec z žabicami ( tiste ki nimajo stopalk ) in nogavičkami, v garderobi sem dala žabice dol in prosila vzgojiteljico, da naj mu jih obleče ko gredo na sprehod. Doma isto. I sedaj je že eno leto, kar naš mali žabček ni imel vroćine in kakšnega strašnega prehlada ( prej pa antibiotike in vse ostalo ).
Otroka vedno oblači po sebi. Če lahko imaš ti pozimi v stanovanju majico s kratkimi rokavi, naj jo ima tudi on ( vsi ti bodiji in majčke, halo saj nismo eskimi ha ha ha ).

(odgovor članu vaney)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: ga preveč oblačim?
9.2.2009 11:39:09   
Taddy78
V vrtcu sem ga vedno slekla do žab, spodaj pa body in majčko preko...Nekateri starši dajo v skupino otroke oblečene v žabe, trenerko, po vrhu pa še z jopco vred...
Doma nimamo tako toplo, tako da ima preko žab še trenerko...

(odgovor članu ttamariskaa)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: ga preveč oblačim?
10.2.2009 9:21:18   
Amam
Mi imamo v stanovanju 20 stopinj in ima dva bolj tanka dolga rokava, žabice in trenirko. Pri 23 stopinjah bi šla na en rokav in brez žabic.

Drugače pa potipaj otroka za vratom in če je poten ali zelo vroč, mu je vroče, drugače je ok. Otroci so si različni, zato je težko reči ali mu je vroče ali ne. Našemu bi pri teh pogojih bilo.

(odgovor članu Taddy78)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: ga preveč oblačim?
10.2.2009 13:31:30   
NRMM
Doma sta obe v bodi kratki rokav in dolga tanka majčka povrh, spodaj pa žabice in nogavičke,ker z copatki nimamo sreče user posted image . Imamo pa 21 st.
V vrtcu pa enako. Ko gredo ven,jima oblečejo hlače.


_____________________________

Moji dve nagajivki :-):

Maruša 24.12.2005
Maša 26.6.2007


(odgovor članu Amam)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: ga preveč oblačim?
11.2.2009 9:33:40   
Mesečnica
Naš 20-mesečnik ima v stanovanju oblečeno: bodi s kratkimi rokavi (v funkciji spodnje majčke), majčko z dolgimi rokavi, dolge hlače, nogavičke (dokolenke ali malo višje nogavičke) in seveda copate.

V stanovanju pa imamo običajno okrog 21 stopinj, nič več.


< Sporočilo je popravil Mesečnica -- 11.2.2009 9:34:33 >

(odgovor članu NRMM)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: ga preveč oblačim?
11.2.2009 9:37:04   
OliveOyl
IZVIRNO SPOROČILO: Mesečnica

Naša ima v stanovanju oblečeno: bodi s kratkimi rokavi (v funkciji spodnje majčke), majčko z dolgimi rokavi, dolge hlače, nogavičke (dokolenke ali malo višje nogavičke) in seveda brez copat.user posted image user posted image

V stanovanju pa imamo običajno okrog 22 stopinj, nič več.




Ta veliki 4 leta hoče biti pa samo v kratkih rokavih user posted image ,tudi za v vrtec jih oblečem žabe samo,če je res pod minusom,drugače pa doklolenke.

< Sporočilo je popravil OliveOyl -- 11.2.2009 9:38:47 >

(odgovor članu Mesečnica)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: ga preveč oblačim?
11.2.2009 19:53:00   
Jessy
Naša je nora na žabice in bi samo žabice nosila. Zato je doma vedno oblečena samo v žabice, na vrhu ima pa spodnjo majčko z naramnicami ter eno tanjšo majčko z dolgim rokavom. To je vse in čist zadosti. V stanovanju imamo okrog 24°C.

_____________________________

http://www.mojalbum.com/taia/moje-torte

(odgovor članu OliveOyl)
Neposredna povezava do sporočila: 22
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





BLOG: Prvo leto nič čokolade in smokijev!
V svojih povsem dobronamernih vzgojnih odločitvah starši pogosto pozabimo na najpomembnejše - otroka. Tudi, ko gre za uv...
Trmast otrok
Čeprav ste šokirani, na otrokovo trmo nikakor ne odgovarjajte z jezo in kričanjem. Najbolje je, da otroku poskušate mirn...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?