|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Jedilniki alergikov po 1.letu
3.6.2008 16:51:31   
annie17
Zdravo!

Na idejo mi je prišlo, da bi se mogoče zapisali jedilniki, ki jih pripravljamo našim pikcem po 1.letu, ko še ne jedo čisto z nami, smo pa se mogoče znebili že mlečnih obrokov. Saj vem, da je marsikatera mamica že v službi, nima časa. Nekaj pa nas je doma in bi bilo lepo, da si izmenjamo kako idejo, pomagamo sebi in tistim, ki imajo manj časa.

Starost: 14 m
Alergija: KM, intoleranca na laktozo; po bioresonanci pa cel seznam stvari

Jedilnik:
Zajtrk: Alnatura rižolino z jabolkom in hruško, narejeno s Pregominom
Malica: jagode (nam ne delajo težav: čudež)
Kosilo: Goveje mleto meso, pečeno kot čevapčiči, 1/2 bele žemljice
Malica: Alnatura sadna kašica - jabolko in borovnice, 1/2 Albert keksa brez sladkorja
Večerja: žemljica in margarina (Gea)
* Za piti: kompot in sadni sok iz jagod in guave
No, upam, da se mi pridružite kak dan in napišete, kaj dobrega papcajo še vaši malčki.

Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Jedilniki alergikov po 1.letu
4.6.2008 11:09:36   
izabella1
Annie, se ti jaz pridružujem na temi... Sicer moja malči je stara 10 mesecev, ampak ima že praktično vse obroke "ta prave". Samo mleko dobi edino še pred spanjem (pa še to ga popije samo kakih 100ml)Imamo pa alergijo na mleko, za ostale stvari pa hmmm... ugotavljamo, da vedno manj. Vsak teden poskusimo kaj novega in nam kar uspeva. Izoogibam se še jajc, piščanca in govedine (vendar tudi to nameravamo poskusit v kratkem)

naš današnji jedilnik:

Z: čokoladna kašica lumpi z riževim mlekom
M: banana
K: lidlove zvezdice s korenčkovo omako (korenček, oliv.olje, voda, "domača začinka")
M: kompot iz jagod in jabolk (tudi pri nas so ZAČUDA jagode ok, vendar zaenkrat je samo domače)
V: ovseni kosmiči z riževim mlekom in rozinami

pijača: čez cel dan kak liter hippovega janeževega instant čaja (ta velka pakunga iz Müllerja)

Sicer se mi zdi, da se zadnje čase kar malo naceja in afna s to flašo, ampak itak je bolj zdravo, da čim več pijejo. Sem ji pa ponudila tudi samo vodo, kak sok... pa ni nič tako dobro (in obenem slabo za bodoče zobe)


_____________________________

http://bialovesstrawberries.blogspot.com/

(odgovor članu annie17)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Jedilniki alergikov po 1.letu
4.6.2008 14:08:41   
annie17
Pozdravljena Izabella1! Super, da si se mi pridružila. Mi pa tak al tak zaostajamo z jedilnikom,  smo pa se znebili večernega mlečnega obroka, bomo kmalu pa še zamenjali jutranjega, ker se mi zdi, da nam le mleko pošteno dela štalo, po domače povedano. Tudi mi drugače kar lepo napredujemo z uvajanjem, najprej smo pomislili, da imamo celo celiakijo, sam je verjetno nimamo. No, rezultate čakamo že 3mesece, pa nič. Sem bila celo v bolnici in vprašala, pa so mi rekli, da jih bodo že poslali.

Mi smo šele nekako 2meseca pri pitju, tak da mi je sedaj čisto vseen kaj popije, ker 1 leto tak ni skor nič pil. Ful dobr mu je sok za razredčit. Sicer pa je res fuuuuul razredčen.
---------------------------------------------------------------------------
Starost: 14 m
Alergija: KM, intoleranca na laktozo; po bioresonanci pa cel seznam stvari

Jedilnik:
Zajtrk: Alnatura rižolino z jabolkom in hruško, narejeno s Pregominom
Malica: polnozrnat keks, košček kruha in malo jabolka 
Kosilo: malo piščanca, v glavnem pa  pečen krompirček s čebulo in kumino
Malica: Alnatura sadna kašica - jabolko in borovnice, 1/2 Albert keksa brez sladkorja
Večerja: žemljica in Argeta puranja  pašteta
* Pijača: kompot in sadni sok iz jagod in guave

(odgovor članu izabella1)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Jedilniki alergikov po 1.letu
4.6.2008 14:24:14   
tatam
Annie17 zaenkrat bi samo vprašala,kak to da mu daješ albert kekse,če je alergičen na KM??Al obstajajo tudi takiuser posted image
Mi imamo alergijo na KM in bo danes za kosilo špinača,pire krompir z riževim mlekom in pečen mesni sir!Zajtrk pa jima dajem Lino kašice,ki jih pripravim s sadjem in malo vode!

(odgovor članu annie17)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Jedilniki alergikov po 1.letu
4.6.2008 14:26:51   
tatam
Kje pa se dobijo te Alnatura kašiče??

Aja,mi pa dobimo po jagodah izpuščaje po celem telesu.

(odgovor članu tatam)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Jedilniki alergikov po 1.letu
4.6.2008 16:40:36   
annie17
Pozdravljen tatam!

Albert keksu dam kar navadnega, ki nima sladkorja, kupila pa sem ga v Tušu. Zaenkrat ni bilo reakcije. Res pa je, da naša alergija na KM ni klasična in je verjetno le intolerantnost na mleko oz. laktozo, pri čemer majhna količina ml.stvari ne dela težav. Pri nas gredo keksi skozi (ker jih ne poje za cel obrok in vsebujejo zelo malo mleka), medtem ko pa skuta in jogurt povzročita bruhanje.


(Kar pa je pri nas posebnost alergije je, da naš Tian zvečer trpi zaradi bolečin v trebuhu oz. nekakšnih krčev.)
Mi se drugače čisto zanašamo na mama-test, kaj otrok lahko in kaj ne. Do sedaj smo imeli vsa negativna testiranja, kakor pa sem že omenila, pa že 3 mesece čakamo na teste iz mb pediatrične bolnišnice.
Da pa ne bo pomote, gastroenterolog nam je sam rekel, da alergija vsekakor je, če so krči in suha koža z rahlim AD... seveda pa imamo to srečo, da moramo vse skup sami odkrivat, čeprav bi lahko se tudi oni mal zganili.

Aja, dostikrat se nam pokažejo neprebavljive stvari skozi blato, kar pa je zelo težko razbrati; ko je res hudo, se tamalemu vname ritka. Hvala bogu smo odkrili, da mu pri teh tegobah pomaga Sudocrem krema; drugače pa striktno uporabljamo v lekarni narejeno kremo za ritko, na debelo namazano: Lamprehtova stara krema z borovo kislino.
Torej bom drugič napisala neklasična alergija na KM! (Dobro pa je, da vprašaš!user posted image )

Allnatura proizvodi se dobijo v drogerijah DM, so malo cenejši od npr. Milupinih izdelkov. Mislim, da lahko tudi na internetu pogledaš, kaj ponujajo.


(odgovor članu tatam)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Jedilniki alergikov po 1.letu
4.6.2008 20:37:01   
tatam
Do sedaj smo imeli vsa negativna testiranja, kakor pa sem že omenila, pa že 3 mesece čakamo na teste iz mb pediatrične bolnišnice.


Koga imaš??Mi imamo Urlepovo in njo priklicat za izvide je skoraj misija nemogoče!user posted image

(odgovor članu annie17)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Jedilniki alergikov po 1.letu
5.6.2008 13:49:03   
mamica 1
Tatam ali imaš še mogoče deklaracijo kaj vse vsebuje mesni sir, ker bi ga jaz FULL NJAMI.

(odgovor članu tatam)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Jedilniki alergikov po 1.letu
5.6.2008 20:29:39   
tatam
IZVIRNO SPOROČILO: mamica 1

Tatam ali imaš še mogoče deklaracijo kaj vse vsebuje mesni sir, ker bi ga jaz FULL NJAMI.


Sory,nimam.Sem pa gledala kaj vsebuje in ni nič takega kaj Tosja ne bi smel.Se pravi nič mleka,soje,koruze,paradižnika...Če kaj pomaga!

(odgovor članu mamica 1)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Jedilniki alergikov po 1.letu
6.6.2008 8:11:53   
mamica 1
Jupi to je vredu tudi za nas. 

(odgovor članu tatam)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Jedilniki alergikov po 1.letu
9.6.2008 14:47:46   
izabella1
10 mesecev, alergija na KML

Z: rižolino z ovsenim mlekom
M: baby piškot (ki vsebuje jajca, a je očitno ok), 2 zreli marelici
K: ajdova kaša s cvetačo in zajčkom
M: borovničev muffin
V: čokoladna kašica sparky z ovsenim mlekom

pijača: hipp janežev čaj



_____________________________

http://bialovesstrawberries.blogspot.com/

(odgovor članu mamica 1)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Jedilniki alergikov po 1.letu
9.6.2008 22:23:23   
ksenija.
Kaj pa gobe so pri alergiji na KML in jajce dovoljena? Sem si včeraj delala zelenjavno piščančjo pizzo, pa se mi zdi, da bi gobe ful gor pasale.

_____________________________

Zala 2.10.2004
Blaž 15.4.2006
Iztok 5.10.2007
Uroš 7.3.2009

Slikice mojih sončkov: http://mojitrijesoncki.moj-album.com/
Moje ustvarjanje: http://ksenija.moj-album.com/

(odgovor članu izabella1)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Jedilniki alergikov po 1.letu
10.6.2008 11:43:05   
izabella1
Ma kaj pa vem... pri nas še nismo probali gob, vendar jih ostali dokaj pogosto jemo (vsaj šampinjone) in bi rada tudi tamali kaj "vtaknila" notri. Kakšne so izkušnje ostalih?

Z: čokoladna kašica sparky z ovsenim mlekom
M: žemljica in jabolčni kompot
K: lidlove zvezdice z grahovo omakico (grah, pregomin, moka, domača začinka)
M: melona in banana
V: koruzni zdrob z ovsenim mlekom


_____________________________

http://bialovesstrawberries.blogspot.com/

(odgovor članu ksenija.)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Jedilniki alergikov po 1.letu
16.6.2008 16:55:41   
izabella1
Z: Lumpi čokoladna kašica s Pregominom
M: naribano jabolko, banana in 2 zdrobljena albert keksa
K: kus kus, cvetača, grah, domača začinka
M: slivov kompot
V: ovseni kosmiči z ovsenim mlekom in suhimi marelicami
Pregomin


_____________________________

http://bialovesstrawberries.blogspot.com/

(odgovor članu izabella1)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Jedilniki alergikov po 1.letu
18.6.2008 23:05:13   
annie17
Se opravičujem, me je portal ringaraja poslal na dopust, nisem nikakor našla možnost za pošiljanje odgovorov, pa tudi za nove teme ni blo možnosti, pol smo šli pa še na resničen dopust... zdaj pa sem spet z vami.

Pa lepo po vrsti...
tatam: Mi smo pri dr. Dolinšku na pediatriji v Mariboru - gastro ambulanta. Danes sem jih glih poklicala in jim zagrozila, da bi bil že cas po 3,5 mescih, da pošljejo izvide. Za popiz....
izabella 1
:kako pripraviš ajdova kaša s cvetačo in zajčkom? Sliši se njami!
ksenija.:Mi smo našemu že dali gobe. Jih je zelo dobro sprejel na začetku, potem pa mu naenkrat niso bile dobre. Sicer pa moraš sprobat, da izveš, sicer pa nimajo nobene povezave s KM in jajci, a ne?!

---------------------------------------------------------------------------
Starost: 14 m
Alergija: KM, intoleranca na laktozo; po bioresonanci pa cel seznam stvari

Jedilnik1:
Zajtrk: Alnatura rižolino z jabolkom in hruško, narejeno s Pregominom
Malica: zelenjavna juha (mlado zelje, paradižnik, korenček, začimbe, na sladki način - po domače sladko zelje)
Kosilo:   pečen krompirček, malo govedine
Malica: / (samo pijača)
Večerja: Pom-Baer medvedki in smoki, malo žemljice
* Pijača: kompot in sadni sok iz jagod in guave
---------------------------------------------------------------------------

Jedilnik2:
Zajtrk: kruh in puranje hrenovke  (jih ma zelo rad in jih dobro prenese)
Malica: 1 mala polnozrnata žemljica
Kosilo:  goveja juha z rezanci, malo mlincev in dušene zelenjave
Malica: borovnice in jagode; maline pa ni hotel jesti (kislo?)
Večerja: žemljica in Argeta puranja  pašteta (zelo malo)
* Pijača: kompot in sadni sok iz jagod in guave

***Težave: začetek prehlada in zato tudi neješč

LP


< Sporočilo je popravil annie17 -- 18.6.2008 23:06:11 >

(odgovor članu izabella1)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Jedilniki alergikov po 1.letu
19.6.2008 12:51:29   
izabella1
No včerajšnji jedilnik.... 10m, KML

Z: lumpi čokoladna kašica
M: nektarina in baby piškot
K: kuhan krompir, kolerabica, korenje
M: alpro soya čokoladni puding
V: riževa kašica (z ovsenim mlekom) z jabolkom in cimetom

annie, ajdovo kašo pa jaz s katerokoli zelenjavo in mesom kuham kar skupaj. Dodam še kakšno začimbo in sol. Potem pa izbrskam zelenjavo (narezano na bolj velike koščke) in meso, narežem in ji dajem vsako stvar posebej. (to mi je kul, ker tako bo vsa vedla kakšen okus ima določena hrana (da ni vse skupaj zmiksano in čisto tretjega okusa) aja, pa tu vedno meni ostane še malo vode in ji dam to kar na koncu za piti, za odžejat. Ima ful rada. Tudi ena gospa tu, ki pazi otroke, jim vedno da po kosilu šele juho. Mi je tudi nekaj novega (no pri nas nismo navajeni)


< Sporočilo je popravil izabella1 -- 19.6.2008 12:58:17 >


_____________________________

http://bialovesstrawberries.blogspot.com/

(odgovor članu annie17)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Jedilniki alergikov po 1.letu
22.6.2008 23:04:20   
annie17
To  sem slišala pri eni dieti, da je treba na koncu juho jest, ker je zelo težka in se dolgo prebavlja. Verjetno pa je dobro tudi za dojenčke / malčke. No, naš ma rad, da ne meša preveč stvari hkrati, kar pa je tudi meni všeč. Mi sicer pojemo ogromno zelenjave - tu mešam največ 3 stvari polek čebule. Rada pa kuham juhice z veliko zelenjave, potem pa dam malemu kar v roke jest korenček in podobno, kar ne more kr tak zmečkati. Začimbe pa jaz ful uporabljam, ma vse, tudi malo popra, če se mi zdi potrebno. Res pa da pazim pri soli. Sam mi smo mel take probleme pri hranjenju do 10m, nato pa sem začela kuhat tk kot za nas in mi je mali začel jest.
Izabella1: Kako dolgo pa kuhaš ajdovo kašo?

---------------------------------------------------------------------------
Starost: 14 m
Alergija: KM, intoleranca na laktozo; po bioresonanci pa cel seznam stvari
(*včeraj smo dobili izvide krvnih testov, ponovno vse negativno.
Super, vesela bi bila, če bi to pomenilo konec naših težav, sam mi smo bili na vseh testih negativni, imeli pa kup težav. Le bioresonanca je ustrezala mama testu. Tako, da bomo ponovno šli na testiranje v Rogaško)

Jedilnik:
Zajtrk: Zdrob Milupa, narejen s Pregominom
Malica: polnozrnati keksi, malo žemljice
Kosilo: 4-5 čevapčičev iz govejega mesa, malo kruha
Malica:  /
Večerja: žemljica z margarino
* Pijača: ogromna količina raznih sokov (nismo dohiteval polnit flaško! - vročina!!!)


(odgovor članu izabella1)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Jedilniki alergikov po 1.letu
23.6.2008 8:48:57   
izabella1
10m, alergija na KML

Z: kruh z riomare pate
M: belo grozdje, baby piškot
K: postrv na žaru in kuhan krompir z blitvo
M: melona in banana
V: riževa kašica s pregominom

Pa ogroooomno čaja/vode.


_____________________________

http://bialovesstrawberries.blogspot.com/

(odgovor članu annie17)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Jedilniki alergikov po 1.letu
2.2.2009 13:34:39   
izabella1
Obujam to temo.. mi je ful dobra ;) ker se vsak dan sprašujem kaj malčici servirati na krožnik... tukaj pa dobim kar nekaj zanimivih idej. 

_____________________________

http://bialovesstrawberries.blogspot.com/

(odgovor članu izabella1)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Jedilniki alergikov po 1.letu
2.2.2009 15:30:30   
maša2008
13 mesecev:

- zajtrk: Alernova
- malica: pirin kruh in puranja šunka
- kosilo: rižota z zajcem in korenjem
- malica: belo grozdje in banana
- večerja: zajčje-zelenjavnja juhica ali pa polenta z zajcem - se še odločam.

(odgovor članu izabella1)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Jedilniki alergikov po 1.letu
3.2.2009 20:32:21   
Tisana
13,5 mesecev: Pregomin po flašiZ: Krjavelj + Tartex zeliščna paštetaM: jabolko + Medexov piškot pira, rižK: Kamutovi makaroni + goveje faširano meso (narejeno na čebuli + začimbe, brez paradižnika) + cvetača v solatiM: mandarina + rozine + piškot po željiV: čorbica (brokoli, por, koleraba + prosena kaša, meso ji zvečer ne dajemo, ker potem še slabše spi)Pregomin po flaši Opomba: naša noče jesti nobenih mlečnih kašic - vseeno s kakšnim mlekom je narejeno, tako da zato, da zadostimo vsaj min potrebam po mleku, dajemo Pregomin še 2x po flaši. Včasih tudi čez dan, če je npr. bolna.

_____________________________

V mladosti zamujenih norosti ne more nadomestiti vsa modrost starosti. (Bertrand Russel)

(odgovor članu maša2008)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Jedilniki alergikov po 1.letu
10.2.2009 13:10:22   
izabella1
18m, alergija na KML in jajca

včeraj...

Z: kruh, domača slivova marmelada
M: pol banane
K: goveja juha z lidlovimi zvezdicami, pečen piščanec in krompir
M: slane palčke in mandarine
V: toast, tunin namaz

pijača: kljub mojim prizadevanjem, da bi pila vodo, se le pači in tako pijemo šipkov čaj.


_____________________________

http://bialovesstrawberries.blogspot.com/

(odgovor članu Tisana)
Neposredna povezava do sporočila: 22
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Pet nepriporočljivih praks pri hranjenju s...
Hranjenje s stekleničko že od nekdaj velja za lažji način hranjenja. Verjetno je to razlog, zakaj v preteklosti nihče ni...
Dojenček ponoči ne spi
Je nočno hranjenje res še vedno potrebno? Do kdaj? Kako bi si lahko pomagali, da bi omejili nočne podoje?Kaj storiti, če...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?