|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Amniocentoza - ali gre katera?
25.3.2009 21:30:26   
Anonimen
Ali je šla ali bo šla katera na amniocentozo?

Brala sem, da je to še bolj natančen test od nuhalne svetline in da še bolj natančno ugotovijo napake pri plodu. Je pa za razliko od nuhalne, ki znaša 40 € tudi precej dražja, saj stane kar 600 €.

Kaj pravite ali naj grem ker sem stara skoraj 35 let?
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Amniocentoza - ali gre katera?
25.3.2009 21:38:22   
poopsie
Če bi bila NS tako slaba bi jaz šla!
Če pa je NS v mejah normale pa ne vidim potrebe po amniocintezi.

_____________________________

Iraya je 4 tedne prezgodaj postala sestra mali Isabelli. :)

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Amniocentoza - ali gre katera?
25.3.2009 21:48:30   
Lsica
Jaz sem imela amniocentezo zastonj (starejša kot 37 let), pa sem se raje odločila da sama plačam za nuhalno in dvojni hormonski test. Me je blo preveč strah tistih 2 %...zvedela sem pa ravno tako tisto kar sem želela.
Vprašanje, kaj bi,  če rezultati ne bi bili tako dobri kot so bili... 

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Amniocentoza - ali gre katera?
25.3.2009 22:31:38   
goričanka
Jaz sem jo imela v 1.user posted image ker sem bila okužena s toksoplazmozo. Rezultate čakaš 3 tedne ki so zelo dolgi in mučni.
Če si ful, ma res ful zaskrbljena jo opravi drugače pa je brez veze reskirat tista 2% možnosti splava. Ni pa boleča le čuden občutek imaš ko moraš pa njej tiste tri dni ležat in čakanje na rezultat je zelo mučno.
Odloči se kot ti narekuje srce.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Amniocentoza - ali gre katera?
26.3.2009 7:01:39   
Anonimen
To je čisto osebna odločitev.... Jaz sem pri tretji nosečnosti šla samoplačniško (pri 33 letih) na horionsko biopsijo (ki stane enako, se pa dela vsaj 4 tedne prej), ker sem se odločila, da če bo kaj narobe, ne bomo šli v to....
Sploh nisem šla na nuhalno, ker je to le stotistični izračun (pa kakorkoli ostale na to gledate)...

Kolegica, ki je tudi noseča tretjič pa je šla na amniocentezo tudi samplačniško - pri 34 letih.

Rezultati so pri obeh hvalabogu dobri user posted image

Sama moreš za sebe vedeti, kaj je za tebe huje: otrok s kromosomsko motnjo ali možnost splava pri invazivnem posegu....

(odgovor članu goričanka)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Amniocentoza - ali gre katera?
26.3.2009 8:07:30   
Bety11
Nuhalna je od 60 eur do 85 eur.....

Za AC pa grem poiskat en tragičen primer,ki ga je povzročil večji strokovnjak na KC....


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Amniocentoza - ali gre katera?
26.3.2009 8:17:59   
Bety11
Dogodek so izbrisali.....Ni važno....

Srečno vsem, ki se odpravljate na ta poseg...

(odgovor članu Bety11)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Amniocentoza - ali gre katera?
26.3.2009 8:45:07   
Lsica
IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen

To je čisto osebna odločitev.... Jaz sem pri tretji nosečnosti šla samoplačniško (pri 33 letih) na horionsko biopsijo (ki stane enako, se pa dela vsaj 4 tedne prej), ker sem se odločila, da če bo kaj narobe, ne bomo šli v to....
Sploh nisem šla na nuhalno, ker je to le stotistični izračun (pa kakorkoli ostale na to gledate)...

Kolegica, ki je tudi noseča tretjič pa je šla na amniocentezo tudi samplačniško - pri 34 letih.

Rezultati so pri obeh hvalabogu dobri user posted image

Sama moreš za sebe vedeti, kaj je za tebe huje: otrok s kromosomsko motnjo ali možnost splava pri invazivnem posegu....


Točno tko.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Amniocentoza - ali gre katera?
26.3.2009 8:45:46   
Lsica
IZVIRNO SPOROČILO: Lsica

IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen

To je čisto osebna odločitev.... Jaz sem pri tretji nosečnosti šla samoplačniško (pri 33 letih) na horionsko biopsijo (ki stane enako, se pa dela vsaj 4 tedne prej), ker sem se odločila, da če bo kaj narobe, ne bomo šli v to....
Sploh nisem šla na nuhalno, ker je to le stotistični izračun (pa kakorkoli ostale na to gledate)...

Kolegica, ki je tudi noseča tretjič pa je šla na amniocentezo tudi samplačniško - pri 34 letih.

Rezultati so pri obeh hvalabogu dobri user posted image

Sama moreš za sebe vedeti, kaj je za tebe huje: otrok s kromosomsko motnjo ali možnost splava pri invazivnem posegu....


Točno tko.

Pa smo spet pri statistikiuser posted image .


(odgovor članu Lsica)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Amniocentoza - ali gre katera?
26.3.2009 9:08:10   
malapikica
Mislim, da ti v primeru, da si v času poroda stara nad 35 let pripada NS+DHT zastonj.
Sama sem opavila kar vse teste. Sem stara 36 let. NS+DHT sem imela zastonj in so bili dobri rezultati. Ker pa imamo v družini primer DS, sem se odločila še za ČHT, ki pa je bil pozitiven. Tako sem potem šla še na amnio. in v genetsko posvetovalnico. Na rezultate sem čakala točno 3 teden in moram rečt, da so bili to najhujši tedni v mojem življenju. Na srečo je vse ok, tako da zdaj pričakujemo drugega fantka.
Je pa res, da so to stvari, ki jih moraš razčistiti sam pri sebi. Vprašati se moraš tudi kaj boš, če rezultati ne bodo vredu.
Kakršna koli bo tvoja odločitev, vsaka je zate najboljša.
Mirno nosečnost še naprej.

(odgovor članu Lsica)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Amniocentoza - ali gre katera?
26.3.2009 9:17:22   
Lsica
Morda da samo dopolnim informacijo...

Če si stara 35-37 potem maš NS zastonj, amnio pa samo v primeru slabih rezultatov.

Če si stara 37 in več imaš zastonj samo amnio.

(odgovor članu malapikica)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Amniocentoza - ali gre katera?
26.3.2009 15:28:10   
_ella_
Še eno informacijo za vse, ki ne morete dočakati 3-4 tedne. Da se s doplačilom v višini 297.- dobiti rezultat že po 48 urah po AC po takoimenovani FISH metodi .
Jst sem to žal prepozno izvedela.
Horionska biopsija se sicer dela 4 tedne prej, je pa večja tveganost za splav. AC je pa samo 0,75% rizično in ne 2%. Če seveda greš v KC kjer  so ginekologi , ki to delajo več ali manj rutinsko in ne nekam, kjer to delajo 1krat na 3 tedne. V KC delajo vsak dan do 6 AC. Mislim da je vsak dan drug zdravnik , k to dela. S 24 AC na mesec par let imaš pa res že dosti iskušenj , da vse skupaj ni več tako riskantno. Vsem ki se pa boste za to odločile pa držim pesti!!!!!!!

Vsekakor so pa podatki od lisce danes zjutraj korektni.

< Sporočilo je popravil _ella_ -- 26.3.2009 15:30:30 >

(odgovor članu Lsica)
Neposredna povezava do sporočila: 12
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Dr. Pušenjak: Cepljenje nosečnic
Z dr. Stankom Pušenjakom smo se pogovarjali o cepljenju nosečnic - kdaj in za koga se priporoča.
Koliko se lahko zredim med nosečnostjo?
Telesna teža med nosečnostjo ne narašča enkomerno. Koliko kilogramov je ravno prav, koliko preveč in koliko premalo?




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?