|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   ultrazvok kolkov
8.8.2009 19:02:14   
PC Baby
A mi lahko prosim katera opiše ako poteka ultrazvok kolkov pri 3 mesečniku. A moram imeti kaj posebnega s seboj? Ima med pregledom gor pleničko ali je nagec? ipd.

Hvala!
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: ultrazvok kolkov
8.8.2009 19:10:37   
tikatonka
Mi smo bili v Šempetru pri Novi Gorici. rabiš samo izvide iz porodnišnice in napotnico. Drugače pa samo eno pleničko da ga oblečeš nazaj v sveze. Ko prideš v ordinacijo ga slečeš da je nagec (od bokov navzdol), potem ga položiš najprej na en bok in nato še kontra. vse skupi traja 3 minutke. Sploh ni panike.

_____________________________

"Odločitev imeti otroka je pomembna. To pomeni odločiti se za vedno, da bo naše srce hodilo naokoli zunaj našega telesa."

Prijatelji so kot baloni: če jih spustiš, jih morda nikoli več ne ujameš.

(odgovor članu PC Baby)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: ultrazvok kolkov
8.8.2009 19:13:01   
azik
Ne potrebuješ nič ,sam postopek je zelo hiter slečeš ga do pleničke . Na samem ultrazvoku pa odstraniš tudi pleničko,sam postopek traja nekje 10-20 minut.

(odgovor članu PC Baby)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: ultrazvok kolkov
8.8.2009 19:14:18   
Mici7
IZVIRNO SPOROČILO: PC Baby

A mi lahko prosim katera opiše ako poteka ultrazvok kolkov pri 3 mesečniku. A moram imeti kaj posebnega s seboj? Ima med pregledom gor pleničko ali je nagec? ipd.

Hvala!


V Po ja takole: prideš tja, če imaš uro bolj na začetku je ok, če ne se znaš kar načakat. Sicer gre kar hitro, sam ponavadi jih je več naročenih za isto uro. V ordinacijo gresta dva otročka naenkrat, tam mu slečeš pleničko, bodi ostane gor in potem počakaš, da si na vrsti. Traja vse skupaj 5 minut. Ti ga samo pripraviš, ostalo potem delajo oni.
Pripravljene imajo tudi stekleničke z vodo (pravijo,da brez sladkorja, jaz ne verjamem ravno), da jih zamotijo in so otročki lepo pridni. Sem pa sigurna, da je noter tudi sladkor, saj drugače sigurno ne bi tako pili. Naredijo UZ, napišejo izvid in to je to. In v vsakem primeru ti priporočajo široko povijanje do tretjega meseca, naprej po želji. Tudi, če so kolki 1A. V glavnem, nič posebnega. Pa dobro opravite!

(odgovor članu PC Baby)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: ultrazvok kolkov
8.8.2009 19:36:44   
Šaki
IZVIRNO SPOROČILO: azik

Ne potrebuješ nič ,sam postopek je zelo hiter slečeš ga do pleničke . Na samem ultrazvoku pa odstraniš tudi pleničko,sam postopek traja nekje 10-20 minut.


isto.samo pri nas rabiš še napotnico,ki ti jo da izbrani pediater.

_____________________________

♥ moja dva zaklada ♥

(odgovor članu azik)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: ultrazvok kolkov
8.8.2009 21:30:00   
akin
Bla v lj za bežigradom, kjer poteka po ekspres postopku. Že zunaj v čakalnici ti povejo preden si na vrsti da ga pripraviš in slečeš do bodija. Noter potem še do pleničke, kjer ga najprej malo pretipajo in potelovadijo z nogicami. To traja kako minutko, dve. Potem pa menda še plenička dol in na UZ. Moja se je drla na UZ ko 100 user posted image Čeprav ni nič hudega pa tudi zelo hitro je mimo, spet kaka minutka po moje. Je samo protestirala ker so jo dali v "prisilno" pozo in verjetno ker je bil tist gel in napravica mrzla.
To je to, potem počakaš kar zunaj na rezultate.
Kolikor sem se menila s kolegico, jev mb bil pregled še krajši, ker niti niso nič tipali dojenčka, ampak ga samo dali na uz, torej res le minutka, če odšteješ tisto slačenje, oblačenje...

< Sporočilo je popravil akin -- 8.8.2009 21:31:10 >

(odgovor članu Šaki)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: ultrazvok kolkov
9.8.2009 15:20:16   
Najaa
V Valdoltri otroka slečeš, ga daš na mizo z UZ in zdravnik mu slika kolk. Nato otroka obrneš in slika še drugo nogo. Ti pove rezultat in greš ven. Zelo hitro končaš.

(odgovor članu akin)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: ultrazvok kolkov
9.8.2009 16:24:47   
PC Baby
IZVIRNO SPOROČILO: Mici7

Pripravljene imajo tudi stekleničke z vodo (pravijo,da brez sladkorja, jaz ne verjamem ravno), da jih zamotijo in so otročki lepo pridni.


Ma ni šans! Jaz svojega polno dojim in mu še nikoli nisem dodala ne vode, ne čaja ali česa drugega po steklenički. Zato prav gotovo ne bom pustila, da mu dajo sladko vodo zato, da imajo oni mir!

(odgovor članu Mici7)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: ultrazvok kolkov
9.8.2009 18:35:55   
Mici7
Probaj, vendar se bo težko zmenit. No, verjetno odvisno od tega, katera sestra je takrat prisotna.
Jih nič kaj dosti to ne gane, pa tudi, če želiš dati dudo, da bi bil pač malo bolj miren, je ponavadi nočejo in pravijo, da je tako ali tako samo voda. Boš videla. Pa sporoči, če ti je uspelo!user posted image

(odgovor članu PC Baby)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: ultrazvok kolkov
10.8.2009 17:19:16   
Taddy78
Mi smo morali imeti zraven stekleničko zato da preverijo sesalni reflex, ne zato da bi bili bolj mirni. Saj v tisti luknji tak skorajda ne more nič...
Ogrnila sem ga v pleničko, dajo ga v tisto luknjo, slikajo enega, ga prime za roko in nogo, ga obrne in slika še drugega. No tako je bilo leta 05 v MB...

(odgovor članu Mici7)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: ultrazvok kolkov
10.8.2009 19:54:44   
Mici7
V Po definitivno ni zato tako, da bi preverjali sesalni refleks. Meni verjemi.
Če ne bi blo nekaj dobrega, sigurno ne bi tako pili, pa čeprav so par minut nazaj jedli.
Definitivno zato, da so bolj mirni. So tudi sami tako rekli. Samo ne povejo, da je sladkor noter. Tam te prepričujejo, da je navadna prekuhana voda. Še nisem videla nobenega dojenčka, da bi jo z tako vnemo pil. Nesladkane seveda.

(odgovor članu Taddy78)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: ultrazvok kolkov
10.8.2009 19:56:46   
Šaki
kaj pa ma veze uz kolkov z sesalnim refleksom.tukaj ne vidm nobene povezave???

_____________________________

♥ moja dva zaklada ♥

(odgovor članu Mici7)
Neposredna povezava do sporočila: 12
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Pokukajte v pravljičen svet nove trgovine ...
photo
Vrata je odprla nova trgovina Mali zakladi, ki se nahaja v spodnji etaži Emporiuma, BTC City Ljubljana.
VIDEO: Ganljivo slovo od ravnokar rojenega...
video
Mlada mamica Hannah je ob rojstvu sina spoznala, da zanj ne bo mogla skrbeti tako, kot bi si zaslužil, zato je sprejela ...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?