|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Dieta- endometrioza
9.5.2009 16:18:53   
shyshy
Pozdravljene vse tiste, ki tako kot jaz, trpite zaradi endometrioze.

Sama sem se odločila, da poskusim z dieto, ki je namenjena ženskam s težavami zaradi endometrioze (malce alternativne medicine). Na spletu sem kupila knjigo z recepti, saj mi po prebiranju dovoljene in nedovoljene hrane ni bilo čisto jasno kakšni bodo moji jedilniki v bodoče. Potem pa je moj fant našel link do te knjige, kjer bi si jo lahko downloadala tudi zastonj.

http://www.endo-resolved.com/support-files/endo_e_book.pdf

Na tem linku je en tak prispevek o tem, kaj lahko ješ in čemu se je treba izogibat.

http://www.endo-resolved.com/diet.html

Če bo še katera ugotovila da je vredno poskusit (itak je poletje pred vrati in se bomo najbrž vse na kake diete spravile user posted image ), pa bi morda lahko v tej temi delile svoje izkušnje in ugotovitve, pa tudi kake recepte ki bi jih same pogruntale...

Nekatere na tem forumu so mislim da že poskusile s podobnim, pa pravijo da so bolečine res izginile in da se počutijno dosti bolje.

Upam da se bo našla še katera od vas, ki bi ji bilo v veselje usekat tole dieto z mano in mogoče mal pretentat tole hudičevko endometriozo. Jaz sem res že tako sita bolečin, stalnih krvavitev in letanja od zdravnika do zdravnika... pomagat mi pa itak nihče ne zna :(
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Dieta- endometrioza
10.5.2009 13:44:31   
nhaya
Oj, shyshy!

Super je tale knjiga--že veselo prevajam recepte in priporočila..

Drugače pa,če te zanima, sama jemljem neke vitamine, ki se usmerjajo predvsem na ženska rodila.

http://vitamini.finechance.com/shopexd.asp?id=737

kombiniram pa jih z napitkom za boljši imunski sistem:

http://vitamini.finechance.com/shopexd.asp?id=645.

Kupiš jih lahko pri spletni drogeriji Dedra...res so super..tudi vse druge stvari od 4life-a (transfer factor) so super..Lahko tudi malo pobrskaš po spletu in boš videla, da povsod dobivajo same visoke ocene.
Sicer so res cene malo višje, ampak če mi pomagajo, mi ni težko dati 100 evrov na mesec.

Drugače pa sem bila pred enim mesecem na lpsc (2 leti se že trduim zanositi)kjer so mi odkrili endometriozo in mi stvari porezali in požgali. Odkrili so mi tudi neprehoden desen jajcevod.
Od takrat dalje jemljem te tablete in napitek in ti povem da se počutim super..prva menstruacija, ki sem jo imela po operaciji je bila brez bolečin..ker prejšnje so bile grozne (vsaj prvi dan). Sem pa že prej od njih jemala neke druge tablete za imunski sistem..

Veliko uspehov z dieto.user posted image




(odgovor članu shyshy)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Dieta- endometrioza
26.5.2009 11:02:31   
shyshy
Živjo punce.

Jaz že tretji teden furam tole dieto, čeprav niti enga recepta iz te knjige še nisem sprobala. Zaenkrat še vse iz glave kuhamuser posted image Se pa strogo držim tega, da ne jem nič iz pšenične moke, nič mleka in mlečnih izdelkov, izmed ogljikovih hidratov sem črtala sam sladkorje, nič rdečega mesa, izdelkov iz soje, sadje vse olupim, zelenjavo itak…

In moram reči da se super počutim. Ni nič kaj težko zdržat, tut porcije sem občutno zmanjšala, da res nimam zafilanega črevesja in nisem zaprta. Jem ful sadja in zelenjave, piščančje meso, morske zadeve, rjavi neoluščen riž, LCA jogurt vsak dan en lonček, kruh si sama pečem iz pirine moke in kdaj pa kdaj si kupim v DM tiste podplate od kruha ali pa wassa kruhke user posted image … Do zdaj se še nisem naveličala...

Nobenih bolečin (mene je ponavadi skos špikalo v jajčniku), menstruacija je bila sicer mal prej kot ponavadi (24 dni), vendar vmes nisem imela nobenih krvavitev (ponavadi sem imela menstruacijo na 14 dni, pa res nikoli ni nihče poštudiral nič drugega kot to, da bi bilo najbolj pametno jemat KT).

Kadar imam krizo, se zrihtam in grem ven na sonce, v naravo… Je pa res da sem doma in si imam čas pripravljat tako hrano ki jo lahko jem… Ne vem pa kako bo, ko bom šla v službo… kjer je volja je tudi moč a ne? user posted image

Srečno če bo še katera poskusila!

(odgovor članu nhaya)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Dieta- endometrioza
29.5.2009 16:16:28   
Anonimen
pozdravljene punce,

no tud sama sem bila pred kratkim operirana zaradi endometrioma, opravila tud uz endo (uz črevesja)ker imam sum endometrioze na črevesju...

No pa sta mi oba zdravnika tako tisti gin, ki me je operiral kot ta, ki mi je izvajal ultrazvok, ko sem spraševala glede prehrane potrdila, da ni razlog prehrana, ampak močne menstruacije...

Pa bi tud sama lahko potrdila, da sem pred operacijo izvajala podobno dieto pa sem vseeno imela povečan endometriom (ugotovljen 8.6, odstranje pa 12 cm, raslo pa dobrih 7 mesecev).In se tud po operaciji izogibam predvsem sladkarijam pa me še vseeno špika okoli jajčnikov vsak dan, pa mi je isto gin, ki me je operiral rekel da me bo še dolgo lahko tak špikalo...

Me pa zanima vseeno a jogurte jeste samo od lca al tud katere druge... pa velika odvisnost je tud čokolada in mlečni izdelki :(

Pa tudi jaz vam želim veliko sreče pri dieti, meni ne uspe glih vsak dan skušnja je prevelika :(



(odgovor članu shyshy)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Dieta- endometrioza
30.5.2009 9:06:37   
katrin30
Hojla,

Se bom poskušala držat. Že dogo sem mnenja da OHji in bele stvari niso najbolš za zdravje. Sama imam probleme s ponavljajočimi se cistami in krvavitvami tko da zgubit nimam kaj razen par kg kar tud ne bi bilo slabo. Sem pa že dolgo razmišlala da bi poiskala kako dieto za hormonsko ravnovesje ker mislim da je ta hrana tako preveč obdelana z raznoraznimi dodatki. Zelo podobna je Montignacu. A imate kaj več izkušenj? Kak enostaven in slasten recept ki ste ga preizkusile?

(odgovor članu shyshy)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Dieta- endometrioza
2.6.2009 10:56:49   
jenna
pozdravljene ,
Jaz sem nova na tem forumu in prav tako imam to nedlogo-endometriozo...
Že slabe tri leta se matrava za dojenčka in počasi me že mineva do vsega.
Kaj se pa te diete tiče pa verjamem ,da nejkaj temelji na tem saj zaradi nepravilne prehrane prihaja do zastoja v črevesju in s tem tudi se naredi vakum in zato kri ne potuje ven ampak navzgor-vsaj tako jaz razumem.
če bi vsaj par dni pred men. in v času menstruacije jedli veliko zelenjave in žitaric itd... bi že veliko naredili. če že ne moremoo iti na tisto hudo dieto.

lp, jenna

(odgovor članu katrin30)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Dieta- endometrioza
11.6.2009 13:46:48   
shyshy
Jaz se je držim zdaj že več kot en mesec, mogoče zdajle v času menstruacije kako sladkarijo vržem vase, pa če si kak večer naredim topli sendvič s polnozrnatim kruhom...

Menstruacija mi sicer res še vedno traja cel teden, vmes sem imela samo eno tako čudno obilno krvavitev (en večer- 5 minut, ravno toliko da se je zlilo), sicer pa nimam težav. Pa tudi neverjetno je, da je to prva menstruacija, ki je minila skoraj brez bolečin. En dan me je malo bolelo, sicer pa sem imela mir.

V glavnem jaz še vedno vztrajam, naveličala sem se mal solate, ker ne morem jest preliva čez. Samo ko imam prov zelenjavno kosilo mi je za tisto solato itak vseenouser posted image

Najraje pa imam zelenjavno juho in notr vmes ko se kuha zelenjava, kar vržem še en kos piščančjega mesa. Ko je kuhano, vzamem meso ven, spasiram vso zelenjavo da nastane gošča, natrgam mesek na koščke in ga dam nazaj v posodo. Super! Še moj fant je to, ki je res najbolj zbirčen za zelenjavouser posted image

Sadne sokove si delam kar v blenderju. Najboljši za prebavo je kivi! Zaradi pečk. Jaz v blender vržem kivija in 2 stisnjeni pomaranči in vse skupaj miksam tolko časa, da se pečke od kivija čisto razpustijo. Za fanta dodam še mal banane, ker je zbirčen tut pri sadjuuser posted image

Dobro mi je pa tudi, da si na male šnitke narežem krompir, na pekač dam peki papir, gor razgrnem krompir in ga malo pokapam z olivnim oljem, poleg pa dam še kak kos začinjene ribe... 20 minut v pečici na 200. Slastno. Vmes malo premešam krompir in obrnem ribo. Super res.

Ali pa si stenstam zelenjavo (vse na ful velik čebule in mal česna), skuham makarone iz graham ali pirine... moke in imam zelenjavno polivko...

To so take stvari, ki sem jih sedaj začela delat... pač ni več rdečega mesa, pa pireja, belega riža... meni ni nič hudega, sam skos mam v glavi, da bom s tem sebi dobro naredila...




< Sporočilo je popravil shyshy -- 11.6.2009 13:59:52 >

(odgovor članu jenna)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Dieta- endometrioza
11.6.2009 13:51:03   
shyshy
Ne vem pa sicer koliko bi ta dieta kej pripomogla k temu, da endometriozne ciste nebi rastle, koliko bi vplivala na to da bi se povečala možnost zanositve... meni je vrnila voljo do vsega že samo zato, ker ne trpim več tistih neznosnih bolečin...


(odgovor članu shyshy)
Neposredna povezava do sporočila: 8
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Ovulacija in oploditev
Ovulacija je sprostitev zrelega in za oploditev sposobnega jajčeca v jajčniku ženske. Nastane praviloma v sredini menstr...
7 nenavadnih dejstev o spermi
Poleg tega, da sperma preprečuje depresijo pri ženskah in bi si z njo partnerka lahko tudi negovala kožo, smo našli celo...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?