|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Zakaj bi otrokom morali omejiti televizijo in...
22.8.2009 22:52:21   
USTVARJALNA VZGOJA
V 3. letu starosti zaključijo prvo fazo psiho-fizičnega razvoja. V tem obdobju razvijejo svoja osnovna čustva (jeza, radost, skrb, strah in žalost), katerih razvoj mora temeljiti na realnem svetu. V TEM OBDOBJU JIH NE SEZNANJAJTE Z VIRTUALNIMI VSEBINAMI.

V 7. letu starosti se zaključi druga faza njihovega psiho-fizičnega razvoja. V tem obdobju so kot gobice - njihovi možgani vpijejo vse. Ob nekontrolirani uporabi negativnih virtualnih vsebin to nankrat niso več vaši otroci ampak junaki risank, video igric. Kaj pa razvoj lastne domišljije in ustvarjalnosti. V TEM OBDOBJU NAJ GLEDAJO LE PREVERJENE VSEBINE.

Virtualni svet je zelo bogat in kasneje sem jim bo realni svet zdel dolgočasen. Sedaj veste od kod tisti znani stavek:"Meni je dolgčas."

Televizija je najvišje razvit medij (nudi barve, gibanje, čudovit zvok) in kasneje, v šoli, otroci ne bodo mogli preiti na nižji medij - KNJIGO.

Kaj pa mislite vi?

< Sporočilo je popravil Shorty RR -- 22.8.2009 23:01:01 >
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: ZAKAJ BI OTROKOM MORALI OMEJITI TELEVIZIJ...
22.8.2009 22:58:05   
Anonimen
Nic ne mislim, nimam televizije user posted image .

Po novem letu bom se pC ugasnila.

(odgovor članu USTVARJALNA VZGOJA)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: ZAKAJ BI OTROKOM MORALI OMEJITI TELEVIZIJ...
22.8.2009 23:07:56   
sunny24
Ma, vsak po svoje...
Jst sem v otroštvu full TV gledala (zjutraj in popoldne risanke, pa pred spanjem), pa v šoli nisem imela nikoli nobenih problemov ne z učenjem, ne z branjem knjig...Pa dolgčas mi tudi nikoli ni blo...user posted image

_____________________________

Sii protagonista della tua vita e non spettatore della mia..
Te lo spiego meglio...FATTI I CAZZI TUOI!!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: ZAKAJ BI OTROKOM MORALI OMEJITI TELEVIZIJ...
23.8.2009 10:49:00   
Volga
Kar omejuješ oz. prepoveduješ, je najslajše. In to, da otroci preveč buljijo TV in igrajo igrice se dogaja tistim staršem, ki jim to skušajo na vsak način preprečiti. Ko pa enkrat otrok pride do tega, se mu pa zmeša in se ne more ustaviti. Podobno kot sladkarijami in vsem ostalim, kar je prepovedano.



(odgovor članu sunny24)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: ZAKAJ BI OTROKOM MORALI OMEJITI TELEVIZIJ...
23.8.2009 12:14:53   
USTVARJALNA VZGOJA

IZVIRNO SPOROČILO: Mič II

Nic ne mislim, nimam televizije user posted image .

Po novem letu bom se pC ugasnila.



Bravo! Pa je tebi in tvojim otrokom kaj dolgčas? A so otroci kaj prikrajšani, ko ne poznajo najslavnejših risanih in filmskih junakov?

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: ZAKAJ BI OTROKOM MORALI OMEJITI TELEVIZIJ...
23.8.2009 19:16:00   
tailor
nikoili jim nisem branla tv-ja in ga tudi ne gledamo dosti.se rajši kaj igrajo,je pa res da starejši sin od mojga nonstop visi na psp-ju in rač. to pa mu omejujemo ker včasih res pretirava.

(odgovor članu USTVARJALNA VZGOJA)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: ZAKAJ BI OTROKOM MORALI OMEJITI TELEVIZIJ...
23.8.2009 20:19:54   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: USTVARJALNA VZGOJA


IZVIRNO SPOROČILO: Mič II

Nic ne mislim, nimam televizije user posted image .

Po novem letu bom se pC ugasnila.



Bravo! Pa je tebi in tvojim otrokom kaj dolgčas? A so otroci kaj prikrajšani, ko ne poznajo najslavnejših risanih in filmskih junakov?


Zakaj jih ne bi poznala user posted image , saj televizije gorijo kamor prides. Doma je pa nimam in je ne bom imela.

(odgovor članu USTVARJALNA VZGOJA)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Zakaj bi otrokom morali omejiti televizij...
23.8.2009 20:30:02   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: USTVARJALNA VZGOJA
... Ob nekontrolirani uporabi negativnih virtualnih vsebin to nankrat niso več vaši otroci ampak junaki risank, video igric ...

To pa pomoje kar drži ... v bližnji familiji je en tak 5-letni deček, ki je malo zgubil stik z realnostjo. Namreč veliko gleda tv pa igra playstation ... in resno je včasih kar en lik iz igrice in se gre neke karate udarce in mu sploh ni jasno, da če bo bratcca udaril in zbrcal, da njega to boli in da nima nekih moči in nevemkoliko življenj, kot lik iz igrice.

Ok ... če gleda otrok recimo pol ure na dan kake primerne risanke ali oddaje o živalih in to, se mi ne zdi nič narobe ... mi je pa malo mimo uporaba računalniških igric ... jaz bom probala mojo pupo vzgajat tako, da je računalnik orodje za delo (službo, šolo) in z mojim ji misliva predstavit računalnik šele, ko ga bo potrebovala za šolo ... no tak je plan, kaj bo pa realnost pokazala je pa vprašanje.

(odgovor članu USTVARJALNA VZGOJA)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Zakaj bi otrokom morali omejiti televizij...
23.8.2009 22:42:51   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: USTVARJALNA VZGOJA

V 3. letu starosti zaključijo prvo fazo psiho-fizičnega razvoja. V tem obdobju razvijejo svoja osnovna čustva (jeza, radost, skrb, strah in žalost), katerih razvoj mora temeljiti na realnem svetu. V TEM OBDOBJU JIH NE SEZNANJAJTE Z VIRTUALNIMI VSEBINAMI.

V 7. letu starosti se zaključi druga faza njihovega psiho-fizičnega razvoja. V tem obdobju so kot gobice - njihovi možgani vpijejo vse. Ob nekontrolirani uporabi negativnih virtualnih vsebin to nankrat niso več vaši otroci ampak junaki risank, video igric. Kaj pa razvoj lastne domišljije in ustvarjalnosti. V TEM OBDOBJU NAJ GLEDAJO LE PREVERJENE VSEBINE.

Virtualni svet je zelo bogat in kasneje sem jim bo realni svet zdel dolgočasen. Sedaj veste od kod tisti znani stavek:"Meni je dolgčas."

Televizija je najvišje razvit medij (nudi barve, gibanje, čudovit zvok) in kasneje, v šoli, otroci ne bodo mogli preiti na nižji medij - KNJIGO.

Kaj pa mislite vi?


Da je to larifari......

(odgovor članu USTVARJALNA VZGOJA)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Zakaj bi otrokom morali omejiti televizij...
24.8.2009 0:31:47   
Marogica

IZVIRNO SPOROČILO: USTVARJALNA VZGOJA

V 3. letu starosti zaključijo prvo fazo psiho-fizičnega razvoja. V tem obdobju razvijejo svoja osnovna čustva (jeza, radost, skrb, strah in žalost), katerih razvoj mora temeljiti na realnem svetu. V TEM OBDOBJU JIH NE SEZNANJAJTE Z VIRTUALNIMI VSEBINAMI.

V 7. letu starosti se zaključi druga faza njihovega psiho-fizičnega razvoja. V tem obdobju so kot gobice - njihovi možgani vpijejo vse. Ob nekontrolirani uporabi negativnih virtualnih vsebin to nankrat niso več vaši otroci ampak junaki risank, video igric. Kaj pa razvoj lastne domišljije in ustvarjalnosti. V TEM OBDOBJU NAJ GLEDAJO LE PREVERJENE VSEBINE.

Virtualni svet je zelo bogat in kasneje sem jim bo realni svet zdel dolgočasen. Sedaj veste od kod tisti znani stavek:"Meni je dolgčas."

Televizija je najvišje razvit medij (nudi barve, gibanje, čudovit zvok) in kasneje, v šoli, otroci ne bodo mogli preiti na nižji medij - KNJIGO.

Kaj pa mislite vi?



Se v osnovi strinjam. Vendar dandanes tega ni moč več preprečiti, lahko se samo omeji na določen čas na dan. Vsaj tako mi delamo. Težko pa bi bilo otroku dopovedati, da TV in PC škoduje oz. nista primerna, če vidita starše, ki igrajo igrice, klepetajo po forumih in gledajo nič kaj bolj pametne nadaljevanke. In ko bereme določene uporabnice tukaj gor, se mi prav tako zdi, da so mnogokrat zamejale virtualo z realnim svetom, torej to ne gre zameriti otrokom.

Sem mnenja, da vsekakršno pretiravanje škodi in preprečevanje vzpodbuja še večjo željo po prepovedanem. Zdrava mera razuma staršev v takšnih in ostalih zadevah ter odločitvah, ne bi smela slabo vplivati na nadaljni otrokov razvoj. Kje pa je tista "ta prava" meja, pa je jasno, da ne vemo, čeprav se vsi po svojih močeh trudimo.user posted image

_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu USTVARJALNA VZGOJA)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   [Brisano sporočilo]
24.8.2009 9:49:30   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Zakaj bi otrokom morali omejiti televizij...
24.8.2009 9:55:17   
Anonimen
nalin ... ma ni to iz vrca pobral ... ker ima čisto iste gibe ko tista pojava v igrici in tudi govori tako ... ma saj ne znam opisat, ampak ko bi ga videla, bi ti bilo jasno kaj mislim ...

(odgovor članu Brisani uporabnik)
  Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Zakaj bi otrokom morali omejiti televizij...
24.8.2009 10:10:27   
Splišni
Tukaj se spet ne da posplošvat, ker otroco so različni. Eni padejo not, enim je TV in ostalo mašilo od ene fizične aktovnosti do druge.

Tako da otroke je kot povsod drugje treba opazovat in jih vodit.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: ZAKAJ BI OTROKOM MORALI OMEJITI TELEVIZIJ...
24.8.2009 10:13:46   
ronja
Nic ne mislim, nimam televizije user posted image .

podpis. Pc ju še ne zanima kaj dosti. Včasih kaj tipka z manouser posted image , to je vse.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   [Brisano sporočilo]
24.8.2009 10:14:46   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Splišni)
  Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Zakaj bi otrokom morali omejiti televizij...
24.8.2009 10:52:59   
2ursae
meni se zdi, da so na večernem programu tvslo prav luštne risanke. Niso nič nasilne, kot so bile v mojih časih in nimam nobenih problemov s tem, da jih hočeta gledat. Z Živžavom je isto.

_____________________________

moj 3-letni otrok na morju, navdušeno in razneženo opazuje mravlje: "iii, mravljica! Nosi drugo speštano mravljico!"


(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Zakaj bi otrokom morali omejiti televizij...
24.8.2009 14:10:46   
Najaa
IZVIRNO SPOROČILO: Marogica


IZVIRNO SPOROČILO: USTVARJALNA VZGOJA

V 3. letu starosti zaključijo prvo fazo psiho-fizičnega razvoja. V tem obdobju razvijejo svoja osnovna čustva (jeza, radost, skrb, strah in žalost), katerih razvoj mora temeljiti na realnem svetu. V TEM OBDOBJU JIH NE SEZNANJAJTE Z VIRTUALNIMI VSEBINAMI.

V 7. letu starosti se zaključi druga faza njihovega psiho-fizičnega razvoja. V tem obdobju so kot gobice - njihovi možgani vpijejo vse. Ob nekontrolirani uporabi negativnih virtualnih vsebin to nankrat niso več vaši otroci ampak junaki risank, video igric. Kaj pa razvoj lastne domišljije in ustvarjalnosti. V TEM OBDOBJU NAJ GLEDAJO LE PREVERJENE VSEBINE.

Virtualni svet je zelo bogat in kasneje sem jim bo realni svet zdel dolgočasen. Sedaj veste od kod tisti znani stavek:"Meni je dolgčas."

Televizija je najvišje razvit medij (nudi barve, gibanje, čudovit zvok) in kasneje, v šoli, otroci ne bodo mogli preiti na nižji medij - KNJIGO.

Kaj pa mislite vi?



Se v osnovi strinjam. Vendar dandanes tega ni moč več preprečiti, lahko se samo omeji na določen čas na dan. Vsaj tako mi delamo. Težko pa bi bilo otroku dopovedati, da TV in PC škoduje oz. nista primerna, če vidita starše, ki igrajo igrice, klepetajo po forumih in gledajo nič kaj bolj pametne nadaljevanke. In ko bereme določene uporabnice tukaj gor, se mi prav tako zdi, da so mnogokrat zamejale virtualo z realnim svetom, torej to ne gre zameriti otrokom.

Sem mnenja, da vsekakršno pretiravanje škodi in preprečevanje vzpodbuja še večjo željo po prepovedanem. Zdrava mera razuma staršev v takšnih in ostalih zadevah ter odločitvah, ne bi smela slabo vplivati na nadaljni otrokov razvoj. Kje pa je tista "ta prava" meja, pa je jasno, da ne vemo, čeprav se vsi po svojih močeh trudimo.user posted image


Se strinjam.
Pri nas je tako, da če se zapiči, da hoče risanko, bo vse naredila za to, da jo dobi. Pol pa ko pogleda 1-2 risanki, se pa zaigra in tv-ja niti ne pogleda več.

(odgovor članu Marogica)
Neposredna povezava do sporočila: 17
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





BLOG: Daj babici en`ga poljubčka ...
S takšnim navodilom ju pravzaprav čisto "povozim" in navajam na toleranco za zlorabo. Da bo tisti na drugi strani zado...
5 glavnih nalog vsake družine
Katere so tiste glavne naloge, ki jih mora opraviti zdrava družina? Pa ni važno, ali gre za tradicionalno družino, samoh...




Dojenje...
пеперутка16

Do kdaj ste dojile?