|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Spanje - prvi mesec
16.6.2009 9:13:52   
Mami26
Pozdravljene,

v četrtek bomo stari dva tedna in me zanimajo vaše izkušnje glede spanja pri novorojenčkih.
Midva se ne dojiva od tretjega dne, sedaj sva na steklenički. Čez dan jeva na cca.3 ure, ponoči pa se skoraj ne zbujava.
Zvećer med 9-10 se umijeva, preoblečeva, cartamo in nahranimo, tako da gremo spat najkasneje do 10 ure.
Problem-če bi temu lahko rekli tako je, da tamali spi do pol 5 oz tudi do pol 6 zjutraj. Jaz sem vesela, ni pa patronažna, da otrok tako dolgo spi.
Zanima me, če je imela katera enake oz podobne izkušnje, da ji je tamali spal 7ur ponoči že prvi teden?
Včeraj mi je P rekla, da ga moram zbujat in sem danes to naredila, katastofa, tamali ni hotel zaspati nazaj 2uri?
A se vam zdi, da je preveč, če spi  tako dolgo?

Hvala za odgovor.

LP
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Spanje - prvi mesec
16.6.2009 9:23:41   
najčka
Sicer še nimam izkušenj, jih dobim oktobra. ampak kolegica ima 4mesece staro punčko, pa je na začetku ravno tako spala ponoči, je ni nič zbujala, zdaj pa se sama zbudi tam enkrat na noč. tko da ni problema zgleda da ji tko paše je rekla tud njena patronažna. Ne sekiraj se preveč pa srečno.


(odgovor članu Mami26)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Spanje - prvi mesec
16.6.2009 9:25:13   
metuljčica1
Tudi naša tamlajša je spala pri taki starosti tam nekje do 5ih zjutraj pol sma pa spet jedle.Ob 22ih sma se še previle in podojile potem je pa spala do 5ih.Pa patronažna ni nasprotovala temu.Če je otrok zdrav in se lepo redi potem ne vidim v tem nobenega problema.Vi kr spite lepo naprej.

(odgovor članu Mami26)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Spanje - prvi mesec
16.6.2009 9:30:24   
Grahec
Ja tudi moja mala spi celo noč že od prvega tedna (pa jo polno dojim), od začetka je spala od 8.30 do 6 zjutraj, zdaj  (3,5 m) pa gre spat pol ure kasneje in vstane pol ure prej. Je pa polno dojena in zelo lepo napreduje. Še vsi, patronažna, pediater... so rekli naj kar lepo spimo ponoči.

_____________________________

Ljubezen je iznajdljiva do neskončnosti.
(sv. Vincencij Pavelski)

(odgovor članu metuljčica1)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Spanje - prvi mesec
16.6.2009 10:06:44   
majči22
IZVIRNO SPOROČILO: metuljčica1

Tudi naša tamlajša je spala pri taki starosti tam nekje do 5ih zjutraj pol sma pa spet jedle.Ob 22ih sma se še previle in podojile potem je pa spala do 5ih.Pa patronažna ni nasprotovala temu.Če je otrok zdrav in se lepo redi potem ne vidim v tem nobenega problema.Vi kr spite lepo naprej.

Pri nas podobno. Je nikoli nisem budila. Če napreduje lepo ni panike.
Sem tudi P omenila, da spi ponoči tudi 8 ur skupaj, pa je rekla da ni problema, ker ji telesna teža lepo napreduje. Kljub temu, da je ob rojstvu tehtala le 2,730kg.



_____________________________

Sploh ni težko doseči, kar si želiš,
samo želeti si moraš dovolj močno!!!

(odgovor članu metuljčica1)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Spanje - prvi mesec
16.6.2009 10:16:01   
Anonimen
ni fajn da tako mali otrok tako dolgo spi zarad večje nevarnosti smrti v zibki - sam to nobena mamica noče slišat - je pa ja tko fajn, če otrok spi celo noč, a ne?


(odgovor članu majči22)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Spanje - prvi mesec
16.6.2009 11:13:03   
blazka
IZVIRNO SPOROČILO: ulla80

ni fajn da tako mali otrok tako dolgo spi zarad večje nevarnosti smrti v zibki - sam to nobena mamica noče slišat - je pa ja tko fajn, če otrok spi celo noč, a ne?




Ne razumem čisto, kaj bi imelo dolgo spanje  zvezo z smrtjo v zibki. Najbrž se to lahko zgodi tudi v tistih dveh urah, ko novorojenček spi. Se pa nisem nikoli poglabljala v to, tako da to zgolj laično sprašujem.
Sem vedno mislila, da če se otroček lepo redi, zakaj mu ne bi pustili spati ponoči.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Spanje - prvi mesec
16.6.2009 11:14:59   
PikaV
Moja punčka je stara skoraj 2 meseca in spi "cele" noči že od rojstva. Tako petronažna kot pediater sta rekli, da v kolikor lepo napreduje, da je nima smisla buditi ponoči. Da pa bi to melo kaj veze z smrtjo v zibelki pa prvič slišim in po pravici se mi zdi bedarija.

LP

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Spanje - prvi mesec
16.6.2009 11:56:01   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: blazka

IZVIRNO SPOROČILO: ulla80

ni fajn da tako mali otrok tako dolgo spi zarad večje nevarnosti smrti v zibki - sam to nobena mamica noče slišat - je pa ja tko fajn, če otrok spi celo noč, a ne?




Ne razumem čisto, kaj bi imelo dolgo spanje  zvezo z smrtjo v zibki. Najbrž se to lahko zgodi tudi v tistih dveh urah, ko novorojenček spi. Se pa nisem nikoli poglabljala v to, tako da to zgolj laično sprašujem.
Sem vedno mislila, da če se otroček lepo redi, zakaj mu ne bi pustili spati ponoči.



dojenčki imajo po večini še zelo nezrel živčni sistem, možgane, s tem tud center za nadzor dihanja, bitja srca itd. zato ima zbujanje svoj pomen - ziher ne zato da starše ob živce spravljauser posted image ker smrt v zibki ni zadušitev (zaradi neke fizične zadeve - kovtra, dekce itd.) kot večina zmotno misli, pri zadušitvi se ve da se gre za zadušitev, pri smrti v zibki pa otrok preprosto neha dihat - zaspi, pade v globok spanec, dih postaja vedno bolj plitev in počasen, dokler ne preneha čisto. in otroka zdej ni treba zbujat pa dvigovat, ampak toliko da ga mal prestaviš, takrat se navadno mal zdrzne in zavzdihne. in spi dalje. sam tist globok spanec in umirjen dih je malo presekan. ravno iz tega razloga se odsvetuje dajanje spat na trebuh - ker tako otroci dejansko bolje, bolj trdno in dalj časa spijo, ker če spi v kakem drugem položaju, se bolj pogosto zbuja pa sam sebe moti, se mahne z rokico itd. na trebuhu pa mirno spi in je zarad tega tud pojav smrti v zibki bolj pogost.

ampak kot sem rekla - tega večina noče slišat, ker je pač fajn spat celo nočuser posted image
tko da ja - lohk vzamete to kot bedarijo, kot vam pač paše...


< Sporočilo je popravil ulla80 -- 16.6.2009 11:58:15 >

(odgovor članu blazka)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Spanje - prvi mesec
16.6.2009 12:07:10   
Katy78

IZVIRNO SPOROČILO: ulla80

dojenčki imajo po večini še zelo nezrel živčni sistem, možgane, s tem tud center za nadzor dihanja, bitja srca itd. zato ima zbujanje svoj pomen - ziher ne zato da starše ob živce spravljauser posted image ker smrt v zibki ni zadušitev (zaradi neke fizične zadeve - kovtra, dekce itd.) kot večina zmotno misli, pri zadušitvi se ve da se gre za zadušitev, pri smrti v zibki pa otrok preprosto neha dihat - zaspi, pade v globok spanec, dih postaja vedno bolj plitev in počasen, dokler ne preneha čisto. in otroka zdej ni treba zbujat pa dvigovat, ampak toliko da ga mal prestaviš, takrat se navadno mal zdrzne in zavzdihne. in spi dalje. sam tist globok spanec in umirjen dih je malo presekan. ravno iz tega razloga se odsvetuje dajanje spat na trebuh - ker tako otroci dejansko bolje, bolj trdno in dalj časa spijo, ker če spi v kakem drugem položaju, se bolj pogosto zbuja pa sam sebe moti, se mahne z rokico itd. na trebuhu pa mirno spi in je zarad tega tud pojav smrti v zibki bolj pogost.

ampak kot sem rekla - tega večina noče slišat, ker je pač fajn spat celo nočuser posted image
tko da ja - lohk vzamete to kot bedarijo, kot vam pač paše...



In do kdaj naj bi to veljalo? Oz. kdaj ga lahko pustiš spati celo noč brez da ga malo podrezaš? Verjetno to velja za novorojenčke oz. tja do kakšnega tretjega meseca? Je pa res, da na trebuhu spijo dlje. Do zdaj se je trikrat zgodilo, da je še zjutraj spal na trebuhu in dejansko je vsakič spal uro do uro in pol dlje kot sicer.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Spanje - prvi mesec
16.6.2009 12:13:57   
Anonimen
In do kdaj naj bi to veljalo? Oz. kdaj ga lahko pustiš spati celo noč brez da ga malo podrezaš? Verjetno to velja za novorojenčke oz. tja do kakšnega tretjega meseca? Je pa res, da na trebuhu spijo dlje. Do zdaj se je trikrat zgodilo, da je še zjutraj spal na trebuhu in dejansko je vsakič spal uro do uro in pol dlje kot sicer.


kaj pa vem, najbolj kritično je tam do četrtega meseca, po šestem zelo upade možnost za smrt v zibki, čeprov tud starejšim ( do nekje enega leta se dogaja.). verjetno je odvisno od tega, kako nezreli so možgani, kakšni nedonošenčki so bolj in dlje časa podvrženi temu. samo tega pač ne moreš vedet, zato je pač boljša preventiva, oz. se vsak otrok obravnava kot rizičen.
škoda res da pediatri bolj ne poudarjajo tega in nič ne povejo...a se jim ne da s tem ukvarjat, al grejo po principu sej je tok mal tega, da se ziher ne bo zgodilo, al nočjo strašit...al....user posted image

pol k se enkrat sam na trebuh obrne in tko spi, tak nimaš kej, sam prej dajat ga na trebuh, zato da boljš spi, pa ni glih fajn...sej mine, enkrt že spijo....pri nas, po dveh letih zdej prihaja tist enkrtuser posted image se mi zdiuser posted image

(odgovor članu Katy78)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Spanje - prvi mesec
16.6.2009 12:20:58   
vanilla
Naj meni prosim eden poda statistiko o tem, KOLIKO je dejansko smrti v zibki v Sloveniji??? Ker če bi blo tako, potem bi sigurno vsak teden kak dojenček kje umrl...
Se mi zdi, da malo preveč komplicirate okrog tega spanja! Poznam kar nekaj mamic in njihovih dojenčkov, ki so spali na trebuščku zaradi tega, ker jim je tako pasalo, ker so imeli kolike in je bil to edini položaj, ki jim je ustrezal. Pa so tudi prespali skoraj celo noč tako in ni noben umrl.
Saj vem, da obstaja možnost smrti v zibki, samo naj mi res nekdo pove, koliko jih na leto umre zaradi tega!!!

Če otrok lepo napreduje, ni razloga, da se ga zbuja ponoči! Otroček naj leži na izmenično na levem in desnem boku in nima bit kaj narobe!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Spanje - prvi mesec
16.6.2009 12:26:18   
Anonimen
vanilla kaj bi zdej ti rada povedlauser posted image da bi mogu najmanj en otrok na teden umret, da bi blo pol resno za jemat? a ni vseen kolk jih je? pa če sam en umre na leto - hudič je ko padeš v statistiko in si glih ti oz. tvoj otrok tist en. in če je nekaj dokazano da pripomore oz. če je dokazano da pa nekaj zmanjšuje možnost, je pa zelo ignorantsko rečt, me ne briga, sej jih je sam tolk pa tolk, moj ziher ne bo zravn, važno je da celo noč prespi...

kolk otrok dejansko umre na cesti? kolk na leto se jih dejansko utopi? ne tko velik, zakaj bi pol preventivo zganjali? zakaj bi nas skrbel, ko pa je itak sam 0,37% možnosti, da se zgodi?

(odgovor članu vanilla)
  Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Spanje - prvi mesec
16.6.2009 12:34:05   
vanilla
lej, saj jaz sm prepričana, da vsaka mamica nardi največ, da bo njen otrok zdrav in da bo z njim vse v redu. Res je treba paziti predvsem pri nočnem spanju, da ga damo v tak položaj, da obstaja čim manjša verjetnost zadušitve itd. Vseeno mislim, da če prespi celo noč, da ni panike, da bi bilo kaj narobe, ker se dojenček vmes vseeno predrami in "pada" v različne REM faze spanja tako kot odrasli. Tako globoko verjetno ne more zaspat, da bi zaradi upočasnjenega dihanja kar umrl. Čeprav verjamem, da se tudi to zgodi lahko! Sicer pa pri vsaki stvari obstaja rizik, pa čeprav samo 0,01% al pa kaj takega... Recimo, da me avto rukne, ko grem z vozičkom, da mi slika iz stene pade na glavo medtem, ko sedim na sedežni itd.... Ne moremo samo čakat, da nas bo nekaj zadelo in skos bit v strahu s tistim "kaj pa če".
Sicer v vsakem primeru dajmo nardit čimveč, da se kakršna koli možnost poškodbe ali smrti zmanjša, ne rabimo pa zato pretiravat in recimo celo noč skoraj napol budni spat in pogledovat v posteljico, če otrok še diha.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Spanje - prvi mesec
16.6.2009 12:38:28   
Anonimen
da obstaja čim manjša verjetnost zadušitve itd.


preberi si še enkrat - smrt v zibki NI zadušitev. lahko tud mal poguglaš, če se ti jaz ne zdim glih kredibilnauser posted image

Tako globoko verjetno ne more zaspat, da bi zaradi upočasnjenega dihanja kar umrl.


ja - točno to se zgodi.

pa noben ne govori o pretiravanju, samo če ti par dni star dojenček prespi celo noč, to nikakor ni dobro - pa lohk še tko fajn zgleda. in ne rabiš ga budit pa fotrat pa ne vem kaj zganjat, sam mal požokat, da se mal zdrzne in tko, ga je pa dobr.

(odgovor članu vanilla)
  Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Spanje - prvi mesec
16.6.2009 12:38:53   
MATEJKA_
naša je že od drugega tedna spala 7-8 ur čez noč, brez prebujanja. sem bla vesela, patronažna in dr pa še bolj. res pa je, da je manj spala čez dan... otrok spi toiko kot mu paše. ravno v spanju se razvija, raste,...
ponoči je potrebno zbujati samo tiste, ki imajo premalo težo, se ne redijo dovolj zaradi različnih zadev - nedonošenčki, ali pa taki, ki redno bruhajo po hrani.

uživaj mirne noči... naša je zdaj stara 10 mesecev in že kake 4 mesece spi po 10h na noč... te ure pa se vsaki mesec po malo spreminjajo.

(odgovor članu Mami26)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Spanje - prvi mesec
16.6.2009 13:04:17   
Anonimen
Moj nasvet: nikar ga ne zbujaj, znaš imeti kasneje težave. Jaz sem malo dojila 2 meseca in ko se je sama zbudila, je jedla. Zelo kmalu je začela spati po 5, 6 ur, ko sva pa prešli na adapt. mleko, je pa kmalu začela spati celo noč. Sedaj ima 5,5 mes in še vedno je tako. Če pridobiva na teži in če ima apetit - če ti je podnevi, ne vidim nobenega razloga za zbujanje ponoči. Patronažna ti pa reče tako, ker mora, tudi meni je.

(odgovor članu Mami26)
  Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Spanje - prvi mesec
16.6.2009 15:05:17   
annya
Naša pupika tudi spi celo noč, samo ker pa imam ful mleka in bi si ga morala ponoči pumpat ven, jo raje zbudim oz. vzamem jo iz posteljce kar v spanju, jo previjem dam na zizo, se lepo napapca in zaspi dalje oz. včasih se mi zdi da kar v spanju je user posted image  
Meni je patronažna lih obratno rekla (pa vsi ostali tudi) da naj je ne budim ponoči, da se bo navadla in bo pol problem ko bo mal večja...samo jaz jop vseeno "zbudim" 1x na noč, ona se lepo napapca jaz pa nisem zjutraj vsa mokra od mleka...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Spanje - prvi mesec
16.6.2009 15:22:46   
livia
Nikar ga ne zbujaj. To je moj nasvet. Meni je tudi patronažna to težila, pa sem jo prvi mesec zbujala, pa je bilo samo slabše. Otročki na flaški se manj zbujajo, ker je mleko bolj nasitno od materinega. Lahko si samo srečna, da ti spi. Moja prva hči, ki je bila popoldan na flaši je tudi od prvega meseca prespala noč in to od 20h do 7h.
Ti samo spremljaj, da dovolj napreduje na teži, pa se nič ne sekiraj. Če nimaš doma tehtnice, ali ti jo patronažna ne posodi, se pa v Zd naroči samo na tehtanje. Mislim, da more it v tem obdobju gor cca. 25g na dan. a saj ti verjetno tudi patronažna pove kako napreduje glede teže.

(odgovor članu Mami26)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Spanje - prvi mesec
16.6.2009 15:36:49   
Najaa
Če lepo napreduje na teži, ne zbujaj otroka. Ga boš samo zmedla s tem.

(odgovor članu livia)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Spanje - prvi mesec
16.6.2009 15:39:41   
mateyka
IZVIRNO SPOROČILO: Najaa

Če lepo napreduje na teži, ne zbujaj otroka. Ga boš samo zmedla s tem.


se popolnoma strinjam.

(odgovor članu Najaa)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Spanje - prvi mesec
16.6.2009 17:44:20   
_sanja_*
Ne zbujaj ga. Jaz sem ga samo v porodnišnici, potem pa nič več. In mi je spal... Prvo rundo 6 ur, drugo pa 4 ure. Tako je bilo ponavadi, včasih pa je noč prespal.  Lepo napreduje že od samega začetka. Porodno težo je podvojil že pri 3m.

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Spanje - prvi mesec
16.6.2009 19:43:24   
nana81
Joj tile dohtarji in patronažne, včasih so sam za zmedo naredit...pusti jo, da spi.

(odgovor članu _sanja_*)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Spanje - prvi mesec
16.6.2009 19:53:10   
Splišni
IZVIRNO SPOROČILO: livia
Otročki na flaški se manj zbujajo, ker je mleko bolj nasitno od materinega.


Ja, to je res. In če pravip,d a ti čez dan je na 3 ure, ja saj potem pa res more ponoči malo počit, no.

Ti jo kar lepo pusti. Saj prav majhne teže pa menda tudi ni imela ali da bi bila veliko prej rojena ali kaj takega?

(odgovor članu livia)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Spanje - prvi mesec
16.6.2009 20:17:19   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Mami26

Pozdravljene,

v četrtek bomo stari dva tedna in me zanimajo vaše izkušnje glede spanja pri novorojenčkih.
Midva se ne dojiva od tretjega dne, sedaj sva na steklenički. Čez dan jeva na cca.3 ure, ponoči pa se skoraj ne zbujava.
Zvećer med 9-10 se umijeva, preoblečeva, cartamo in nahranimo, tako da gremo spat najkasneje do 10 ure.

jaz tudi nisem zbujala, se je sama ko je bila lačna in sem ji takrat dala. dokler pridobiva na teži, mislim da ni problem. ga pa naša navihanka še zdej kako noč mal heca....stara je 3,5 meseca pa jo nafujtram ponoč, pol se pa mala začne menit v postlci pa noče zaspat....no pa do zdej jo je še vedno po kaki uri ali dveh zmankaluser posted image user posted image .
Problem-če bi temu lahko rekli tako je, da tamali spi do pol 5 oz tudi do pol 6 zjutraj. Jaz sem vesela, ni pa patronažna, da otrok tako dolgo spi.
Zanima me, če je imela katera enake oz podobne izkušnje, da ji je tamali spal 7ur ponoči že prvi teden?
Včeraj mi je P rekla, da ga moram zbujat in sem danes to naredila, katastofa, tamali ni hotel zaspati nazaj 2uri?
A se vam zdi, da je preveč, če spi  tako dolgo?

Hvala za odgovor.

LP

(odgovor članu Mami26)
  Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Dojenček ponoči ne spi
Je nočno hranjenje res še vedno potrebno? Do kdaj? Kako bi si lahko pomagali, da bi omejili nočne podoje?Kaj storiti, če...
Materinski dopust
Pravico do materinskega dopusta ima mati otroka, pod določenimi pogoji pa tudi oče otroka ali druga oseba ali eden od st...




Gosta hrana.
пеперутка16

Kdaj ste pričele z uvajanjem goste hrane?