|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Dojenje in dodajanje
11.7.2009 18:16:09   
misamuk
Živjo punce,

Našo 6tedensko user posted image dojim in dodajam AR mleko zaradi refluksa.

Ker imam doma tehtnico lahko merim količino podojev in nato prilagajam količino dodanega mleka.
Njen povprečen obrok je 100-110ml (6 obrokov dnevno). Tukaj je prva težava: enkrat popije 80ml, drugič samo 40ml, tretjič spet 60ml. Poskušala sem ugotoviti, če je to odvisno od časa v dnevu ali od tega s katero dojko začnemo, pa ni nič od tega.
Težava je v tem, da doma lahko potem odmerim dovolj AM, kaj pa naj naredim, če smo kje na poti ?

Potem imam še težavo s cuclji: doma drugače mleko precedim in uporabljam Avent cucelj, kjer mora bolj vlečt, tako da sama neha ko ima dovolj (tako da tudi, če ne bi imela tehntnice, bi bilo OK). Ampak čez ta cucelj neprecejeno ne teče ampak zamaši, zato za zunaj moram uporabljat NUKovega, kjer pa precej teče in punčica kar golta, kar pomeni, da nanjo ne morem "računat" da bo nehala jest, ko bo imela dovolj. Ima katera kakšno idejo, kako to rešit ?

Pa še to za tiste ki dodajate/hranite samo z AM: ali nosite s seboj narejeno mleko ali termosko z vodo in mleko v prahu ? Če nosite narejeno mleko, kako naredite, če greste ven za cel dan (mleko se pokvari?) ?

Evo, precej vprašanj, bom hvaležna za vse nasvete.
Pozdravček
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Dojenje in dodajanje
11.7.2009 18:22:39   
felix7
Ne se preveč sekirat, koliko poje z enim obrokom - otrok ni vedno enako lačen (tudi mi nismo). Kakšen dan poje več, pa drugi manj. Če bi slučajno z enim obrokom dobila premalo, bo pač prej lačna in ne šele npr. čez 3 ure.
Zakaj pa meniš, da pri NUKovem cuclju ne bo sama nehala, ko bo sita? Tukaj res ne vidim problema - ko je otrok sit, začne ven pljuvati cucelj.
Drugače pa vse, ki jih poznam, da hranijo otroke z AM, nosijo vodo in prah posebej, pa mešajo sproti.
Sicer pa vedno pravim, mamice moramo prisluhniti sebi in svojemu otroku, ker je itak vsako dete zgodba zase user posted image
Veliko sreče!

_____________________________

Postati mama, in to še na materinski dan, je čudovito.

(odgovor članu misamuk)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Dojenje in dodajanje
11.7.2009 18:23:09   
Katy78
Jaz s seboj nesem termosko z vročo vodo, v flaški pa imam prekuhano mrzlo vodo in potem zmešam. AM pa imam v dozirniku od Aventa - je super stvar.

Moje mnenje je, da se preveč obremenjuješ z mililitri ko jo tehtaš, koliko se podoji in v skladu s tem potem odmeriš količino AM. Pripravi ji vedno npr. 100ml AM, pa naj popije, kolikor bo hotela. Verjemi, od teh mililitrov se ti bo zmešalo in samo sekirala se boš glede količine. Moj je bil na začetku tudi pravi požeruh, sem se tudi obremenjevala z mililitri, potem sem si pa rekla, da je dovolj, da naj pije kolikor hoče in sem mu vedno pustila, da se je on ustavil in ga nisem omejevala.

Glede NUK-ovih cucljev - si prepričana, da si res kupila tistega z najmanjšo luknjico? Mislim, da ima oznako S. Naš mulči je začel po njem piti nekje pri 3 mesecih, do takrat pa se je mučil z Aventovimi cuclji, skozi katere je šlo AR mleko prepočasi, pa še mašilo se je nonstop.

(odgovor članu misamuk)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Dojenje in dodajanje
11.7.2009 19:01:08   
misamuk
Ojla,

Ja sej vem, da tej mililitri parajo živce, ampak me je ful strah, da ne bi pridobivala na teži, ker do sedaj ji je šlo krasno. Po drugi strani pa, če preveč poje ima večjo šanso, da bruhne, ker ima pač probleme z refluksom.
Glede cuclja: kupila sem NUK velikost M (se mi je zdelo, da manjšega nimajo), a je možno da zato preveč teče ? Čez S bi ziher teklo ? Ker na Aventovih mi neprecejeno AR mleko zamaši in cucelj enko in dvojko. Katero AR mleko ste pa vi imeli, Novalac ali Aptamil ?

(odgovor članu Katy78)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Dojenje in dodajanje
11.7.2009 19:07:53   
misamuk
Ajoj, še tole, kako pa mora biti obrnjen cucelj ? Zdaj ko smo probali je bila luknjica na jeziku, ta ploščati del pa zgoraj (proti nebu). A mora biti slučajno obratno ?

(odgovor članu misamuk)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Dojenje in dodajanje
11.7.2009 19:15:48   
Čebel@
mi ko gremo na pot imamo prekuhano vodo posebaj in AM posebaj(ji frišno namešam)........cuclje imava pa midve TT

(odgovor članu misamuk)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Dojenje in dodajanje
11.7.2009 19:47:55   
Katy78

IZVIRNO SPOROČILO: misamuk
Ajoj, še tole, kako pa mora biti obrnjen cucelj ? Zdaj ko smo probali je bila luknjica na jeziku, ta ploščati del pa zgoraj (proti nebu). A mora biti slučajno obratno ?


user posted image  Ne, luknjica mora biti obrnjena navzgor, ploščati del cuclja pa na jeziku. Če cucelj obrneš tako, potem zgoraj vidiš tudi luknjo, ki je oddušnik zraka. Najmanjši Nukov cucelj je S, čez M je tudi pri nas prehitro teklo. Mi imamo Novalac AR.

(odgovor članu Čebel@)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Dojenje in dodajanje
11.7.2009 19:53:45   
Katy78

IZVIRNO SPOROČILO: misamuk
Čez S bi ziher teklo ?


100% teče brez problema in se ne maši. OK, če se kdaj prah ne raztopi popolnoma in kakšna kepica priplava v cucelj, potem se zamaši, ampak to se mi zgodi redko, ponavadi kadar se mi mudi in ne premešam dobro mleka.

Jah ne vem, vem da je zoprno če poliva, ampak jaz sem se s tem sprijaznila in sem mu pustila, da poje kolikor želi, s pridobivanjem teže nismo imeli težav, je pa zdaj, ko smo na GH, veliko bolje. Ker tole tehtanje in mililitri te bodo spravili ob živce. Če ti po obroku veliko polije, ji pač daj drugi obrok malo prej oz. bo verjetno sama prej lačna. Upam, da vama bo šlo dobro in da čimprej prerastete ta zoprni refluks. user posted image

(odgovor članu Katy78)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Dojenje in dodajanje
11.7.2009 19:58:56   
Katy78
Aja, še to sem ti hotela napisat. Pri nas se je izkazalo, da večja količina popitega mleka ne pomeni nujno večjega polivanja. Ko je pri kakšnih 2, 3 mesecih postal zelo zelo živahen, je včasih po zelo majhni popiti količini mleka zelo veliko polil, ker je po obroku ful migal, včasih, ko je bil pa miren, pa je potankal ogromno mleka, pa ni polival. user posted image

(odgovor članu Katy78)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Dojenje in dodajanje
11.7.2009 20:09:54   
misamuk
Katy, 100x hvala !!!!
Dej mi še nekaj povej: ti si hranila samo z AM, ali si tudi kaj dojila ?

(odgovor članu Katy78)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Dojenje in dodajanje
11.7.2009 20:11:26   
misamuk
Aja, še to: naša pravzaprav ne poliva veliko. Imamo dvignjeno vzglavje in pač dodajam AR mleko, tako da morda 1x dnevno primezi/pricurlja ven par ml sesirjenega mleka.

(odgovor članu misamuk)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Dojenje in dodajanje
11.7.2009 20:20:28   
Katy78
Dojila oz. črpala sem si mleko 6 tednov, potem pa AM.

Ajoj, zaradi tako malo polivanja se pa res ne sekiraj, da ne bi pridobivala na teži. Jaz bi na tvojem mestu, če že dodajaš, pustila, da dodatka po podoju popije kolikor želi in bi opazovala, koliko bi ona popila in kako bi potem bilo s polivanjem.

(odgovor članu misamuk)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Dojenje in dodajanje
11.7.2009 20:25:50   
mihi78
IZVIRNO SPOROČILO: misamuk



Potem imam še težavo s cuclji: doma drugače mleko precedim in uporabljam Avent cucelj, kjer mora bolj vlečt, tako da sama neha ko ima dovolj (tako da tudi, če ne bi imela tehntnice, bi bilo OK). Ampak čez ta cucelj neprecejeno ne teče ampak zamaši, zato za zunaj moram uporabljat NUKovega, kjer pa precej teče in punčica kar golta, kar pomeni, da nanjo ne morem "računat" da bo nehala jest, ko bo imela dovolj. Ima katera kakšno idejo, kako to rešit ?

Jaz sem za AR mleko, Aptamilovo, uporabljala Aventovo dudo - tisto, ki ima na dudi črtice, I, II in III (ne številk). Pa je brez problema teklo.

Pa še to za tiste ki dodajate/hranite samo z AM: ali nosite s seboj narejeno mleko ali termosko z vodo in mleko v prahu ? Če nosite narejeno mleko, kako naredite, če greste ven za cel dan (mleko se pokvari?) ?

Jaz sem s seboj vzela termovko in tudi sveže namešala.
LP

< Sporočilo je popravil mihi78 -- 11.7.2009 20:27:57 >

(odgovor članu misamuk)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Dojenje in dodajanje
11.7.2009 21:01:39   
misamuk
Katy, a vi ste potem tudi imeli refluks sklepam, glede na to, da je tvoj mali dečko bil na AR mleku ? Meni je ta refluks grozen samo zato, ker se nam je enkrat začela dušit, ko je polila, nakar smo pristali na Pedatrični na ph-metriji, itd. V glavnem, meni ...njej no, user posted image  tole AR mleko ful pomaga.
Bom šla v ponedeljek pogledat za tale S cucelj, pred tem bom pa še probala M v pravi pozicijiuser posted image
Pri Aventovih cucljih in precejenem mleku zelo lepo pokaže kdaj ima dovolj, pri temle NUKovem sem se par kar malo ustrašila, ker je tako goltala.
Dozirnik od Aventa sem že kupila, termosko mam, zdej samo še tale cucelj pogruntam, pa bomo mobilni user posted image user posted image user posted image  Sej termosko maš navadno, kaj jaz vem, pol litersko, litersko, sklepam ?

Aja, pa hvala še enkrat 1000xuser posted image user posted image

@Mihi: za Aptamil je pretočni cucelj od Aventa (ta z I, II, III) zelo kul, ker Aptamil se zgosti že v flaški. Novalac pa je v flaški skoraj kot navadno mleko in se zgosti v želodčku. Zato, če uporabiš ta pretočni cucelj, otroka malodane utopiš, ker je tako velika luknja.

(odgovor članu mihi78)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Dojenje in dodajanje
12.7.2009 17:27:22   
Katy78
Midva zaradi polivanja nisva bila posebej pri kakšnemu zdravniku, ker je dobro pridobival na teži in tudi drugih težav, ki jih lahko imajo otroci z refluksom, ni imel. Sem mu pa vseeno kupila AR mleko, da bi manj polival, pa niti ni kaj dosti pomagalo, ker je bil že od začetka velik požeruhec in povrhu še nonstop miga, tako da je še vseeno polival. Zdaj, ko že je GH in ima po flaški samo še 2 obroka+večerni obrok pred spanjem, je veliko veliko bolje, skoraj ne poliva več.

Ja, jaz imam 0.5L termosko. Jaz sem prepričana, da bo tvoji pupi S cucelj odgovarjal. Sporoči. user posted image  
Preden sem kupila NUK-ove cuclje, sem tudi jaz poskusila pretočni Aventov cucelj - groza, čez eno zarezo mi je mleko popil v manj kot 5 minutah, revež po moje še zaregistriral ni, da je kaj pojedel. user posted image

(odgovor članu misamuk)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Dojenje in dodajanje
12.7.2009 19:17:14   
linči 312
no jaz imam ponavadi s seboj termovko in notri zavreto vodo, pa eno malo flaško, kjer odmerim tretjino vrele vode in toliko TT flašk (uporabljam namreč Tommee Tippee flaške), kolikor obrokov bo pač treba narest (v njih odmerim 2/3 vode), no pol pa mam s sabo tu seveda Aptamiluser posted image , brez tega pač ne gre in pa še termometer, da izmerim temperaturo. Pripravljati ga je namreč treba med 40 - 50 stopinjami (se je mož pozanimal prav pri uvozniku).

le kadar grem do zdravnika na pregled in vem da bo moja pupa v roku ene urce lačna, pa mlekec kar doma nardim in flaško zapakiram v termovko in potem tam poje. Tako delam jaz.

glede vprašanja ali tud kaj dojimo ali smo le na aptamilu. dojit še vedno poskušam, ampak kar ne gre in ne gre. zadnje čase, poleg že začetne težave, da jo moje dojke uspavajo in se sploh ne more konkretno najestuser posted image , se je začela še nenormalno zvirat in hrbet upogibat močno nazaj. zato je dojenje še toliko težje. niti s flaško ni lahko. probam pa še vedno črpat in potem ji dam načrpano mleko.

< Sporočilo je popravil linči 312 -- 12.7.2009 19:18:12 >

(odgovor članu Katy78)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Dojenje in dodajanje
12.7.2009 20:43:46   
Katy78

IZVIRNO SPOROČILO: linči 312

pol pa mam s sabo tu seveda Aptamiluser posted image , brez tega pač ne gre in pa še termometer, da izmerim temperaturo. Pripravljati ga je namreč treba med 40 - 50 stopinjami (se je mož pozanimal prav pri uvozniku).



Jaz nisem nikoli uporabljala termometra. Jaz sem se navadila temperaturo preverjati tako, da si jo malo zlijem na podlakt, pa tudi če je bila kdaj malenkost pretopla ali prehladna, se ni še nikoli zbunil. Je bistveno hitreje in manj komplicirano. user posted image

(odgovor članu linči 312)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Dojenje in dodajanje
15.7.2009 19:20:24   
temtem
Mislim, kaj se pa zgodi če ima voda 60 stopinjuser posted image user posted image user posted image
daj Linči malo pretiravašuser posted image

_____________________________

temtem

(odgovor članu linči 312)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Dojenje in dodajanje
28.7.2009 15:33:38   
bambinaja
Če ima voda, v katero zmešamo prah adapt. mleka, več kot 60 stopinj, se veliko snovi, ki naj bi jih otrok dobil z mlekom, uniči. Zato ni termometer prav nobeno pretiravanje, kvečjemu malenkost, s katero otroku zagotovimo optimalno kakovost zaužitega mleka. Moje mnenje je, da pri skrbi za otroka dobra mama težko pretirava, dokler gre seveda za kakovost in učinkovitost. Kvečjemu je pretiravanje to, da se kupuje 15 različnih cucljev (dojke se otrok navadi, prav tako tudi cuclja), pa cel kup podobne šare, ki običajno zadovoljuje le starševski ponos, ko želijo svetu pokazati kaj vse so svojemu otroku nakupili, ne koristi pa neposredno otroku.
Sicer pa tudi mi dodajamo Novalac našemu user posted image in za na pot (pa tudi doma) uporabljamo prekuhano vodo v termovki, ki jo prej ohladimo na nekaj več kot 60 stopinj- niti do drugega dne temperatura ne pade pod 40 stopinj. Pred hranjenjem potem mleko ohladimo v mrzli vodi. S tem se izognemo nošenju termometra s sabo.

(odgovor članu temtem)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Dojenje in dodajanje
28.7.2009 20:05:31   
busklca
Živjo punce,

Našo 6tedensko user posted image dojim in dodajam AR mleko zaradi refluksa.

Ker imam doma tehtnico lahko merim količino podojev in nato prilagajam količino dodanega mleka.
Njen povprečen obrok je 100-110ml (6 obrokov dnevno). Tukaj je prva težava: enkrat popije 80ml, drugič samo 40ml, tretjič spet 60ml. Poskušala sem ugotoviti, če je to odvisno od časa v dnevu ali od tega s katero dojko začnemo, pa ni nič od tega. Dokler smo bili na Novalac AR se je nam dogajalo isto. JEdel je tako zelo različne obroke, da sem pol mleka zlila stran. Je pa Novalac AR ogabnega okusa, mene je kar zvilo, ko sem ga poskusila, tako da mogoče dojenček zaradi tega poje tako različno količino-če ni prav zelo lačen, raje prej neha. Kaj pa vem, to je le moja domneva. Zdaj smo mi na Milumilu, pa moram rečt, da celo manj bruha kot pri Novalac AR-ju. Nam je očitno bolj kot refluks nagajalo mleko. Navadni Novalac mu ni ustrezal, zato je polival in smo šli na Novalac AR. Še je polival, a nekoliko manj. Potem pa sem se spomnila, da smo imeli eno kratko obdobje na začetku HIPP ovo mleko in takrat ni polival. In probam z Milumilom, ki sem ga slučajno imela doma, pa je bilo bolje kot pri Novalac AR. Ampak to je odvisno od dojenčka do dojenčka. Zdaj je bolj enakomerno, lažje predvidim, koliko bo pojedel. Ko boste rešili probleme s polivanjem, bo mogoče pri vas isto in bo takrat lažje, do takrat pa je treba potrpeti.

Težava je v tem, da doma lahko potem odmerim dovolj AM, kaj pa naj naredim, če smo kje na poti ? Raje naredi večji dodatek, pa potem vržeš stran. Saj najbrž niste ravno vsak dan na poti.

Potem imam še težavo s cuclji: doma drugače mleko precedim in uporabljam Avent cucelj, kjer mora bolj vlečt, tako da sama neha ko ima dovolj (tako da tudi, če ne bi imela tehntnice, bi bilo OK). Ampak čez ta cucelj neprecejeno ne teče ampak zamaši, zato za zunaj moram uporabljat NUKovega, kjer pa precej teče in punčica kar golta, kar pomeni, da nanjo ne morem "računat" da bo nehala jest, ko bo imela dovolj. Ima katera kakšno idejo, kako to rešit ? Jaz imam cuclje chicco na Aventovih flaškah. Imajo večjo luknjo in se redko zamašijo. Samo je problem, ker je Chicco zamenjal stekleničko in po novem njihovi novi cuclji ne gredo prav na Aventove flaške. Lahko probaš še kje stare cuclje izbrskat. V Italiji se še dobijo.

Pa še to za tiste ki dodajate/hranite samo z AM: ali nosite s seboj narejeno mleko ali termosko z vodo in mleko v prahu ? Če nosite narejeno mleko, kako naredite, če greste ven za cel dan (mleko se pokvari?) ? Termovko in mleko v prahu.

Evo, precej vprašanj, bom hvaležna za vse nasvete.
Pozdravček
IZVIRNO SPOROČILO: misamuk

Samo tvoj dojenček precej malo poliva, če se to zgodi enkrat na dan in le nekaj mililitrov. To je po mojem normalno in ne gre za refluks. A pred AR formulo je full več polival??? Ker zaduši se lahko katerikoli dojenček, ne le tisti z refluksom, saj v začetku vsi vsaj malo polivajo.

Lepo se rihtajte pa srečno.


(odgovor članu misamuk)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Dojenje in dodajanje
29.7.2009 14:41:52   
dbo
dan, ker je naša presuha moram dodajat, P je rekla da naj dajem Milumil, enkrat na dan.
sedaj sem jo štiri mesece dojila, ob rojstvu je tehtala 3300, pol je zgubila, in sva šle s porodnišnce 3095, čez en mesec 4040, pri dveh 5000, zdej pa pr štirih 5760...zrasla je pa 15cm.
Dojim jo 5-6x na dan, ko neha piti pri meni, je tokonc, noče več pit....ugrizne....
danes sva poskusile milumil, noče, ne po flaši ne po žlički...
kakšen nasvet, finte?
hvala

_____________________________

Dreams do come true.

(odgovor članu misamuk)
Neposredna povezava do sporočila: 21
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





10 stvari, ki sem se jih naučil, odkar sem...
Če imate otroke ob sebi. Da jih poljubite za lahko noč. Da skupaj zajtrkujete. Da greste z njimi v šolo. Da vidite, kako...
Pet nepriporočljivih praks pri hranjenju s...
Hranjenje s stekleničko že od nekdaj velja za lažji način hranjenja. Verjetno je to razlog, zakaj v preteklosti nihče ni...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?