|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Stevia rebaudiana in lippia dulcis
6.5.2009 8:01:04   
Klaudia
Ali ju katera uporablja? Lippio sem dobila sadiko, stevio samo semena in sem jih včeraj posadila, zdaj pa čakam če kaj bo.

Najbolj me zanima kako se naredi ekstrakt iz teh listov?

Za tiste ki ne veste. Ti dve rastlini imata v sebi sladkor, s tem da je stevia 40x bolj sladka od sladkorja samega

_____________________________

If your kids are giving you a headache, follow the directions on the aspirin bottle, especially the part that says "keep away from children."
Susan Savannah
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Stevia rebaudiana in lippia dulcis
6.5.2009 8:53:14   
alička
Ne poznam. Če te prav razumen ekstrakt teh rastlin uporabljaš za slajenje. Kako pa pridobiš ekstrakt?

(odgovor članu Klaudia)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Stevia rebaudiana in lippia dulcis
6.5.2009 9:08:24   
Klaudia
Rastlina ima liste sladke. Lahko kar z listi skuhaš čaj.

Oziroma liste posušiš in zmelješ in dobiš sladek zelen prah. Vendar je topen samo v topli vodi. Ta prah se pa potem zredči z neko mešanico vode in alkohola. To je pa potem ekstrat, ki je tako sladek... ena kapljica je enako sladka kot čajna žlička sladkorja. Zdaj me pa zanima to razmerje prahu, vode in alkohola... pa zgleda nobena ne ve.

_____________________________

If your kids are giving you a headache, follow the directions on the aspirin bottle, especially the part that says "keep away from children."
Susan Savannah

(odgovor članu alička)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Stevia rebaudiana in lippia dulcis
6.5.2009 13:58:33   
cmrucek
Že nekaj časa iščem lippio dulcis. Kje si jo pa dobila?

(odgovor članu Klaudia)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Stevia rebaudiana in lippia dulcis
6.5.2009 18:10:31   
Klaudia
IZVIRNO SPOROČILO: cmrucek

Že nekaj časa iščem lippio dulcis. Kje si jo pa dobila?


Merkur BTC LJ. Imajo pa tudi lippio citriodora

_____________________________

If your kids are giving you a headache, follow the directions on the aspirin bottle, especially the part that says "keep away from children."
Susan Savannah

(odgovor članu cmrucek)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Stevia rebaudiana in lippia dulcis
7.5.2009 19:57:25   
cmrucek
Hvala! Bom šla pogledat, če imajo še kaj...

(odgovor članu Klaudia)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Stevia rebaudiana in lippia dulcis
14.8.2009 11:32:21   
tina50
jaz sem jo dobila sedaj v Tušu. pa me tudi zanima za kaj in kako se uporablja?

(odgovor članu cmrucek)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Stevia rebaudiana in lippia dulcis
15.8.2009 17:53:26   
Klaudia

IZVIRNO SPOROČILO: tina50

jaz sem jo dobila sedaj v Tušu. pa me tudi zanima za kaj in kako se uporablja?


Lippio ali stevio?

V bistvu vseeno samo da je stevia bolj sladka.
Počakaš da imaš veliko listov, jih potrgaš in posušiš, zmelješ in streseš v kozarec in preliješ s konjakom ali vodko. Pustiš dan ali dva. Potem precediš in imaš sladek ekstrakt. Če te moti alkohol, rahlo (ampak res rahlo) vreš na štedilniku da izhlapi.

Tisti del ko liste posušiš lahko mirno preskočiš vendar jih je potem dobro narezati s tem pa izgubiš veliko sladkorja.


Surove ni priporočljivo preveč uživati.

Lahko pa liste kar tako vržeš v čaj, da jo posladka vendar je sladkost tako zelo manjša.

LP

_____________________________

If your kids are giving you a headache, follow the directions on the aspirin bottle, especially the part that says "keep away from children."
Susan Savannah

(odgovor članu tina50)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Stevia rebaudiana in lippia dulcis
15.8.2009 18:16:18   
bumerang
Po začetnem navdušenju nad stevijo so jo kot prehransko nadomestilo umaknili zaradi kancerogenosti.

_____________________________

Ustavi se in prišel boš!

(odgovor članu Klaudia)
Neposredna povezava do sporočila: 9
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Kdaj lahko otroku prvič ponudite jajce?
Jajca so precej alergeno živilo, zato naj bi jih malčkom uvajali v prehrano z nekoliko večjo previdnostjo. Vendar se tud...
Kravje mleko za dojenčka: da ali ne?
Čeprav je bilo že veliko povedanega in zapisanega, a še vedno tema o kravjem mleku za dojenčke odpira marsikatere polemi...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?