|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   do kdaj pasirati hrano?
25.8.2009 7:32:26   
moyca
zanima me, kdaj ste svojim user posted image začele dajat hrano, ki ni bla popolnoma pasirana? naša ima pri 9mes samo 2 zobka spodaj, tako da gristi ne more še ne vem kako dobro...
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: do kdaj pasirati hrano?
25.8.2009 7:37:16   
Katy78
Po moje je čisto odvisno od otroka. Naš je npr. star 9 mesecev (korigirano 7,5 meseca, ker je bil rojen prej), pa izgleda kot da bo bruhal če hrana ni popolnoma spasirana. Jaz vsake toliko časa probam dat malo bolj grobo hrano, potem pa vidim reakcijo. Čeprav po moje tam po 8. ali 9. mesecu, jih je treba kar malo "poterat", da začnejo uporabljati ali zobke ali pa dlesni. Jaz bom poskusila čez kakšen mesec.

(odgovor članu moyca)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: do kdaj pasirati hrano?
25.8.2009 8:47:22   
Najaa
Tavečji nisem nikoli pasirala, samo pretlačila z vilico.
Mlajši pa še ne vem... je tudi nedonošena in za njih pravijo, da ne marajo hrane, če čutijo koščke. Tako da če bo treba, bom pač pasirala.

(odgovor članu Katy78)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: do kdaj pasirati hrano?
25.8.2009 9:26:06   
Anonimen
Jaz naši nisem nikoli pasirala, samo fino pretlačila z vilico ... ok, sem ji sem pa tja kako marelico zmiksala, to je pa to. Pa to je zmotno mišljenje, da dokler otrok nima zob ne more grist ... koščka kruha ali šnicla res ne more odgriznit, samo če mu daš pa v usta recimo malo kruhove sredice jo bo pa z dlesnimi fino prežvečil. Tak da naša ima tudi 9 mesecev in ji dam v usta celo borovnico, ribez, robido, je nič pretlačen riž itd. in se prav lepo vidi kako vsak grižljaj lepo zmelje.

(odgovor članu Najaa)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: do kdaj pasirati hrano?
25.8.2009 12:31:00   
miapia
Ko sem začela uvajati GH pri 5,5 mes, sem pretlačila telenjavo. Potem sem ji morala miksati v kašico. Pri 7,5 mes ni hotela več jesti, pa sem poskusila s koščki, ki jih je žvečila in premetavala po ustih. Zdaj pri 8 mes je pretlačeno. Sadje sem ji pa vedno ribala, banano pa pretlačila. Zobje pa nimajo nobene veze s tem.

_____________________________

Tri stvari so nam ostale iz raja: zvezde, cvetlice in otroci. (Dante Alighieri)

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: do kdaj pasirati hrano?
29.8.2009 8:40:08   
Hope2
IZVIRNO SPOROČILO: moyca

zanima me, kdaj ste svojim user posted image začele dajat hrano, ki ni bla popolnoma pasirana? naša ima pri 9mes samo 2 zobka spodaj, tako da gristi ne more še ne vem kako dobro...


Nikoli pasirala. Prvi zobek dobil pri 8  mesecih, jedel pa je vse, tudi koščke mesa in ostale zelenjave ali sadja. Sadje mu sploh nisem miksala, ampak je dobil v roke in je žulil oz žvečil. Le trdo sadje sem naribala. Riževe vaflje, piškote, koruzne ploščice, to je vse jedel brez zob. Zobi tu res nimajo vloge
Tak, da je vse odvisno od tebe kdaj nehaš s pasiranjem in od otroka, kolk je navajen na koščke.

< Sporočilo je popravil Hope2 -- 29.8.2009 8:41:33 >

(odgovor članu moyca)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: do kdaj pasirati hrano?
29.8.2009 14:30:48   
saskia
Tudi mene že počasi skrbi,ali bo jedel nepasirano hrano. Moj korenjak je star že eno leto,pa ne je samo z vilico zmečkane hrane.Samo pasirano!!!! Kakor hitro občuti koščke že hoče bruhat.Če mu pa dajam koščke hrane ali sadja z roko v usta,to bo pa prežvečil. Samo na žlico mora bit pa vse pasirano.

(odgovor članu Katy78)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: do kdaj pasirati hrano?
29.8.2009 16:22:08   
Pika Zoja
IZVIRNO SPOROČILO: moyca

zanima me, kdaj ste svojim user posted image začele dajat hrano, ki ni bla popolnoma pasirana? naša ima pri 9mes samo 2 zobka spodaj, tako da gristi ne more še ne vem kako dobro...


Nikoli nisem pasirala, sem pretlačila. Tako da ti priporočam, da začneš s pretlačeno hrano, puščaš vedno večje koščke in bo počasi zneslo.

(odgovor članu moyca)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: do kdaj pasirati hrano?
5.9.2009 16:35:18   
moyca
sem poskusila z majhnimi koščki...saj gre, nič jo ne sili na bruhanje, edino to me zdaj skrbi, ker poje fuuul manj kot je prej, če je bila hrana spasiranauser posted image
tudi piškot, kruh, mailine že je user posted image

(odgovor članu Pika Zoja)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: do kdaj pasirati hrano?
6.9.2009 8:42:17   
Hope2
To je normalno da nespasirano hrano manj poje. 

(odgovor članu moyca)
Neposredna povezava do sporočila: 10
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





VIDEO: Ganljivo slovo od ravnokar rojenega...
video
Mlada mamica Hannah je ob rojstvu sina spoznala, da zanj ne bo mogla skrbeti tako, kot bi si zaslužil, zato je sprejela ...
Pokukajte v pravljičen svet nove trgovine ...
photo
Vrata je odprla nova trgovina Mali zakladi, ki se nahaja v spodnji etaži Emporiuma, BTC City Ljubljana.




Dojenje...
пеперутка16

Do kdaj ste dojile?