|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   povezava leve in desne strani možganov
11.9.2009 7:58:32   
blanč
Moj sin se je rodil brez te povezave in zdravniki mi zatrjujejo, da lahko pričakujem, da ne bo večjih težav. Star je tri mesece, koorigirano 1 mesec in zdaj se to še res ne opazi. A je tu še katera mamica, ki ima isto težavo?

_____________________________

Daj vsakemu dnevu možnost, da bo najlepši v tvojem življenju!
(Mark Twain)

Pa smo po večih letih le dobili nagrado in to kar dvojno:):)
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: povezava leve in desne strani možganov
11.9.2009 8:44:59   
Bety11
Jaz za to slišim prvič....user posted image ...Kako so to oni ugotovili????

(odgovor članu blanč)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: povezava leve in desne strani možganov
11.9.2009 8:50:20   
Anonimen
Sicer nimam svojih izkušenj, sem pa precej prebrala na temo razvoja in delovanja možganov, malo iz osebnega firbca, malo zaradi študija, malo zaradi bolezni.

Kolikor sem zasledila iz literature, manjkajoča povezava med obema polovicama možganov res nima nekih posledic, ker možgani delujejo po svojih zakonitostih, še posebej, ko neko znanje pridobivajo prvič in delajo prve povezave - naredijo jih tako, kot jih lahko oziroma če nekaj ni mogoče, naredijo drugačne, neobičajne povezave.
So tudi otroci, ki se rodijo celo brez ene polovice možganov, pa nimajo posledic, ker ostali del možganov prevzame funkcije manjkajoče polovice.

Vse dobor želim.

(odgovor članu Bety11)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: povezava leve in desne strani možganov
11.9.2009 13:15:29   
2XXL
Jaz ti lahko povem samo našo izkušnjo. Sin se je rodil s cisto na malih možganih (namesto dela malih možganov je imel cisto). Zaradi hidrocefalusa je bil sicer operiran in zaradi pritiskov, ki so ob tem nastali, hodili na nevrofizioterapivo. No, v glavnem, sine nima nobenih posledic. Res je kar je napisala predhodnica, razvoju drugi del možganov prevzame funkcijo. Srečno.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: povezava leve in desne strani možganov
11.9.2009 20:59:22   
pokica_
2XXL, koliko je pa star tvoj sine?

_____________________________

Pa smo dočakali najino največjo srečo...sinka Aneja

(odgovor članu 2XXL)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: povezava leve in desne strani možganov
11.9.2009 21:13:07   
RMRM
To je Agenezija corpusa calozuma. Če te kaj več zanima, lahko na ZS.

(odgovor članu pokica_)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: povezava leve in desne strani možganov
11.9.2009 21:15:25   
RMRM
IZVIRNO SPOROČILO: Ankica

Sicer nimam svojih izkušenj, sem pa precej prebrala na temo razvoja in delovanja možganov, malo iz osebnega firbca, malo zaradi študija, malo zaradi bolezni.

Kolikor sem zasledila iz literature, manjkajoča povezava med obema polovicama možganov res nima nekih posledic, ker možgani delujejo po svojih zakonitostih, še posebej, ko neko znanje pridobivajo prvič in delajo prve povezave - naredijo jih tako, kot jih lahko oziroma če nekaj ni mogoče, naredijo drugačne, neobičajne povezave.
So tudi otroci, ki se rodijo celo brez ene polovice možganov, pa nimajo posledic, ker ostali del možganov prevzame funkcije manjkajoče polovice.

Vse dobor želim.


S tem se ne morem strinjat. Lahko ima velike posledice, je pa čist odvisno, katera vlakna manjkajo. Ta vlakna se nikoli ne razvijejo, vendar pa ostali možgani prevzamejo določeno funkcijo.

Res pa je, da lahko da otrok nima nobenih težav, lahko ima pa velike.user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: povezava leve in desne strani možganov
11.9.2009 21:18:48   
RMRM
# image
Najaa 21:17
IZVIRNO SPOROČILO: Bety11

Jaz za to slišim prvič....user posted image ...Kako so to oni ugotovili????


z UZ glavice

(odgovor članu Bety11)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: povezava leve in desne strani možganov
29.10.2009 22:35:51   
meduzica
znanec ima sina starega 4 leta, ki se je rodil brez povezave med levo in desno hemisfero

kolikor vem še vedno ne govori

ravno črto riše od leve do sredine potem pa preprime pisalo in riše naperej od sredine desno

pikapoke tvojemu sinčku user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu RMRM)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: povezava leve in desne strani možganov
1.11.2009 10:12:32   
pokica_
Naj bi ena stran možganov res prevzela vlogo druge polovice, ampak v praksi ni vse tako enostavno, teorija je spet zgodba zase.
Namreč moj svak se je rodil z anemnezo hidrocefalusa in so ga operirali pri 6 mes, sicer uspešno, naredili so največ kar se je narediti dalo in rekli da bo ena stran prevzela drugo stran možganov. V resnici tudi kvečjemu je, ampak zdrava stran možganov ni prevzela vloge logike-matematike, tako še zdaj ne zna računat, razumet letnice rojstva, ipd. Denar je nekako stežka začel razumet, tako da ga v trgovini res kdo ne ogoljufa.
Žal zaradi tega ni bil sposoben naredit OŠ, tudi posebne šole ne, je hodil le v oddelčni oddelek posebne šole. K sreči ga je tašča, njegova mami naučila abecede, črk, tako da tudi piše lepo in se trudi. Tudi na računalnik se je naučil marsikaj delat, surfat po netu, igrat igrice.
Ne bo pa nikoli "normalen zdrav otrok" . Nima opravilne sposobnosti.
Meni je namreč zelo hudo zanj, ker je star blizu 30 let in bi rad imel družino otroke, punco...vse to kar imamo mi zdravi ljudje user posted image

blanč upam, da se vam obeta boljša rešitev tega problema....držim pesti za vas, k vem kako je to. user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Pa smo dočakali najino največjo srečo...sinka Aneja

(odgovor članu meduzica)
Neposredna povezava do sporočila: 10
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Ko otroku jezik uhaja med zobe
V predšolskem obdobju se otrok najbolj intenzivno celostno razvija in takrat lahko otrok določene glasove izgovarja na n...
Kako lahko tudi najcenejši avtosedeži reši...
Najboljše razmerje med ceno in kakovostjo pri izbiri avtosedeža. Naj gre za lupinico za dojenčka ali otroški sedež - var...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?