|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Koliko in katero živilo?
3.11.2009 14:02:50   
smej
Na MON-u sem prebrala, ko je Tanč odgovarjala, da jabolko ne more nadomestiti en obrok mleka (naprimer malico) tudi, če ga otrok poje 200ml. Koliko in katero živilo pa mora otrok pojesti, da lahko potem smatramo da je pojedel dovolj za en obrok? Pa še nekaj. Ko ste uvajale gosto hrano in ste kombinirale živila (naprimer korenček, krompir in meso) ste zmešale obe zelenjavi skupaj ali vsako posebej in dajale izmenično?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Koliko in katero živilo?
3.11.2009 14:05:38   
Čebel@
pri nas bilokaj poje(sadje ali zelenjavo) se včasih nasiti tudi po parih žlicah,včasih pa poje okoli 200ml....ko zapre usta oz.umika glavo jo ne silim več.....jaz krompir+zelenjava vse skupaj zmiksam in rata kašica in tisto poje

(odgovor članu smej)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Koliko in katero živilo?
3.11.2009 14:38:03   
vanilla
Okrog tega sadja sem tudi jaz bila zmedena. Je pa res, da ga naša ne mara preveč, ima raje zelenjavo. Zato ji za dopoldansko malico dam kar mlečno ali žitno kašico (tiste, ko se naredijo z vodo od Hippa, Milupe). Sem probala tisto s sadjem, pa je ne mara, tak da jé kar navadno mlečno. Kasneje ji bom probala kakšno sadje notri vmešat, če bo marala. To kašico smatram kot obrok.
Sadje ji pa dam med zelenjavo, pa takrat komaj pojé tisto kosilo, ker očitno ve, da je sadje notri (jabolko ali hruška).

V bistvu en obrok naj bi bil okrog 200g. Saj jabolčne čežane se res ne more bogvekaj najesti - lahko pa otroku v sadje vmešaš npr. keks ali pa sadje vmešaš v mlečno kašico (kot bom delala jaz). To potem sigurno predstavlja obrok.

Kombiniranje živil: zmešam vso zelenjavo skupaj in dajem kot kašico.

(odgovor članu Čebel@)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Koliko in katero živilo?
3.11.2009 14:49:23   
miapia
Vsem postavim vprašanje: ali je za odraslega dovolj za en obrok, če je na 3-4 ure eno do dve jabolki, 1 banana, 1 jogurt itd. Meni je, zakaj ne bi bilo dovolj enemu tini mini dojenčku? Ne vem od kje ideje, da mora pa dojenček požreti ful na en obrok in vse mogoče???

_____________________________

Tri stvari so nam ostale iz raja: zvezde, cvetlice in otroci. (Dante Alighieri)

(odgovor članu vanilla)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Koliko in katero živilo?
3.11.2009 14:51:23   
Dudica1
IZVIRNO SPOROČILO: miapia

Vsem postavim vprašanje: ali je za odraslega dovolj za en obrok, če je na 3-4 ure eno do dve jabolki, 1 banana, 1 jogurt itd. Meni je, zakaj ne bi bilo dovolj enemu tini mini dojenčku? Ne vem od kje ideje, da mora pa dojenček požreti ful na en obrok in vse mogoče???


user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu miapia)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Koliko in katero živilo?
3.11.2009 14:52:02   
miapia
Za kosilo pa vse zmešam skupaj, ker ne vidim smisla v dajati posebej. Otrok hitro pove, katero živilo mu v kosilu ne odgovarja. Meso je pa tako suho, da ga bo samega težko požiral in se bo davil, razen če ga boš zelo razredčila, pa še takrat je tako tako.

_____________________________

Tri stvari so nam ostale iz raja: zvezde, cvetlice in otroci. (Dante Alighieri)

(odgovor članu miapia)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Koliko in katero živilo?
3.11.2009 14:53:54   
miapia

IZVIRNO SPOROČILO: Dudica1

IZVIRNO SPOROČILO: miapia

Vsem postavim vprašanje: ali je za odraslega dovolj za en obrok, če je na 3-4 ure eno do dve jabolki, 1 banana, 1 jogurt itd. Meni je, zakaj ne bi bilo dovolj enemu tini mini dojenčku? Ne vem od kje ideje, da mora pa dojenček požreti ful na en obrok in vse mogoče???


user posted image user posted image user posted image


se globoko opravičujem besedi in jo nadomeščam s pojesti. Hvala za razumevanje. Pa ni ti treba biti tako pikolovsko naravnana. user posted image

_____________________________

Tri stvari so nam ostale iz raja: zvezde, cvetlice in otroci. (Dante Alighieri)

(odgovor članu Dudica1)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Koliko in katero živilo?
3.11.2009 14:54:58   
MATEJKA_
samo sadje naj res ne bi bilo dovolj, vsebovati še mora nekaj maščobe...
jaz sem začela uvajati pri 6. mesecih kosilo (zelenjava). najprej korenčke, po nekaj dnevih + krompir, po nekaj dnevih spet + še neka zelenjava. po kakem mesecu še + meso...
v prvih 14 dneh je pojedla vsakič samoi po par žličk, po 1 meseci je pojedla celo porcijo. sem pa se držala tega, da smo nadomeščali samo en obrok hkrati - se pravi  - komaj ko je kosilo polno pojedla, smo začeli nadomeščat naslednji obrok - večerjo - mlečna kašica. jo je po 1 tednu sprejela polno, smo prešli na dop. malico - kuhano jabolko + 1/2 žličke repičnega olja + kosmiči (milupa). vse so bili nekje obroki po 180-200 ml, kolikor ji je pač pasalo...
sem pa pri kosilu vse skupaj mešala, ker drugače nima ravno nekega smisla... sem tudi vse skupaj kuhala običajno...

< Sporočilo je popravil MATEJKA_ -- 3.11.2009 14:57:35 >

(odgovor članu smej)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Koliko in katero živilo?
3.11.2009 14:55:08   
Petka09
IZVIRNO SPOROČILO: miapia

Vsem postavim vprašanje: ali je za odraslega dovolj za en obrok, če je na 3-4 ure eno do dve jabolki, 1 banana, 1 jogurt itd. Meni je, zakaj ne bi bilo dovolj enemu tini mini dojenčku? Ne vem od kje ideje, da mora pa dojenček požreti ful na en obrok in vse mogoče???


Strinjam se, da smo mamice preveč obremenjene s tem, koliko naj otroci pojedo, ker si želimo, da bi lepo napredovali in ker nam ne znajo sami povedali, če so lačni ali niso, če jim je dobro ali ni. Pokažejo že, vendar smo kljub vsemu zmedene, ker ne želimo, da bi hujšali ali bili slabokrvni. Zato želimo dajati različna živila od sadja do zelenjave, mesa itd.... Vsaka želi otročku najboljše in raje vidi, da je bolj ješč kot manj. Vsaka si želi, da bi njen otrok po šolsko pojedel tistih 200g, ker bi bla le takrat sigurna ,da je vse ok. No, pa ker niti otroci niti odrasli ne pojemo vedno isto, je pač vse normalno (od parih žličk pa vse do tistih "magičnih" 200g).

Otrok naj poje toliko, da bo sit in se dobro počutil. Je pa ga vseeno treba opazovat, če recimo poje zelo zelo malo (eno žličko ali dve) in sploh več ne kaže lakote in potem hujša itd... Pa tudi malo potrudit se je treba, da lepo jejo. Pač, različne kombinacije vsega.

Miapia, za sadje je pač mišljeno, da se od kakega krhlja jabolke ali jabolčne čežane bolj malo najejo oz. je to bolj stvar, ki kar "zleti skozi". Jaz recimo tud od ene jabke ali ene sklede solate ne bom dolgo sita. Ljudje smo različni, dojenčki tudi.

Zato pa je pol nasvet: daj mu keks v sadje ali vmešaj sadje s proseno kašo ali kakšno drugo kašico.

Če pa je kateri otrok sit že od jabolčne čežane pa tut nič narobe. Vsaka naj opazuje svojega otroka, ji bo že pokazal kako želi, da se "mu streže" user posted image .

(odgovor članu miapia)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Koliko in katero živilo?
3.11.2009 15:16:47   
miapia
Ja, otroku je potrebno ponuditi raznoliko prehrano. Samo izjava, da jabolko ne more nadomestiti obroka mleka me malo jezi. Vsako jabolko nadomesti obrok mleka, koliko jih mora pa otrok pojesti, da je sit, je pa drugo vprašanje in čisto odvisno od otroka. Sama osebno zmešam sadež z jogurtom, skuto, ovsenimi kosmiči, polento, gresom, dva sadeža skupaj, včasih pa poje zgolj banano ali jabolko. In nikoli, razen parkrat od začetka uvajanja, ko je pojedla samo žličko ali dve, nisem po obroku ponujala še mleka.

_____________________________

Tri stvari so nam ostale iz raja: zvezde, cvetlice in otroci. (Dante Alighieri)

(odgovor članu Petka09)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Koliko in katero živilo?
3.11.2009 15:29:36   
Petka09
IZVIRNO SPOROČILO: miapia

In nikoli, razen parkrat od začetka uvajanja, ko je pojedla samo žličko ali dve, nisem po obroku ponujala še mleka.


Tako je tudi prav, ker se otročki lahk navadijo, da vedno za tolažbo dobijo še mleko. Nekateri bi mogoče lahko zaradi tega manj pojedli za obrok, ker bi vedeli, da dobijo potem še mleko.

(odgovor članu miapia)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Koliko in katero živilo?
3.11.2009 17:37:04   
PC Baby
Meni je pa patronažna ravno rekla, da ko se uvaja GH daš otroku najprej po žlički, potem ga pa še podojiš, da dobi noter tisto razliko do 200g, ki naj bi jih na obrok pojedel. Postopoma poje vedno več GH in vedno manj pije mleka, ko pa poje 200g, mu daš po obroku samo vodo - ne več mleka.

(odgovor članu Petka09)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Koliko in katero živilo?
3.11.2009 17:55:36   
miapia
Ja, saj tako je prav. Samo da meni patronažna ni govorila o količini GH, ker je to sploh absurd, ker vsak dojenček različno poje in je s to količino tudi sit, ampak o tem, da bo otrok zdržal do naslednjega obroka.

_____________________________

Tri stvari so nam ostale iz raja: zvezde, cvetlice in otroci. (Dante Alighieri)

(odgovor članu PC Baby)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Koliko in katero živilo?
5.11.2009 17:32:48   
PC Baby
A teh 150-200g na obrok velja tudi za malice ali samo za kosilo, ki je kao obilnejši obrok?

(odgovor članu miapia)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Koliko in katero živilo?
6.11.2009 14:12:44   
frulica
meni vsak obrok poje 190g,pa še joško za povrh.user posted image pa mu zjutraj dam zmlete kekseke+mleko,pol dam sadje,za kosilo pač odvisno,pa zvečer gris z banano---ampak vsakokrat je še joška.user posted image

< Sporočilo je popravil frulica -- 6.11.2009 14:14:45 >

(odgovor članu PC Baby)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Koliko in katero živilo?
6.11.2009 15:26:05   
miapia

IZVIRNO SPOROČILO: PC Baby

A teh 150-200g na obrok velja tudi za malice ali samo za kosilo, ki je kao obilnejši obrok?

Motijo me tile grami. Verjetno mislite na ml? Jesti kosmiče ali pa banano je v teži razlika. Nadalje: zakaj ste toliko obremenjene s količino na obrok Ali vam otrok poje vedno več kot po pravilih ali kako? Jaz ji vedno pripravim neko količino GH, vem koliko je 150 ml, pa še to zaradi kupljenih kašic, ki jih pač zmešaš v skladu z navodili, potem pa poje kolikor poje. 5 žličk, 150 ml, ali pa cel krožnik.
Za malice neke umetnosti ni - ena banana je ena banana, en jogurt en jogurt....

_____________________________

Tri stvari so nam ostale iz raja: zvezde, cvetlice in otroci. (Dante Alighieri)

(odgovor članu PC Baby)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Koliko in katero živilo?
6.11.2009 16:08:35   
Petka09
IZVIRNO SPOROČILO: miapia


IZVIRNO SPOROČILO: PC Baby

A teh 150-200g na obrok velja tudi za malice ali samo za kosilo, ki je kao obilnejši obrok?

Motijo me tile grami. Verjetno mislite na ml? Jesti kosmiče ali pa banano je v teži razlika. Nadalje: zakaj ste toliko obremenjene s količino na obrok Ali vam otrok poje vedno več kot po pravilih ali kako? Jaz ji vedno pripravim neko količino GH, vem koliko je 150 ml, pa še to zaradi kupljenih kašic, ki jih pač zmešaš v skladu z navodili, potem pa poje kolikor poje. 5 žličk, 150 ml, ali pa cel krožnik.
Za malice neke umetnosti ni - ena banana je ena banana, en jogurt en jogurt....


Miapia, enkrat je že bla nekje debata o teh ml in gramih... Če poje 100ml železa al pa 100ml perja ni isto, hehe...Al pa gramov le-tega. No, whatever... Ja, brezveze je bit obremenjen s količino.
Naša tamala ma svoj plastičn krožniček oz. posodico in vedno ji nardim tko, da je mal čez polovico, ker vem, da če ima dobr dan, da zmaže takšno količino. Pol pa vedno tko nardim - pa enkrt poje vse, drugič ne... Če zlo malo poje, jo pač probam še mal animirat pa prepričat, pa če ne gre, ne gre. Mam pa tko za orientacijo vedno isto količino not.
Mlečne kašice so itak po miliitrih določene in tam isto: kolk poje, poje.

Sadja ne mara, tko da ne morem govorit, kako bi zgledalo, če bi ji dajala za malco sadje. Verjteno bi pa not dala kak Plasmon piškot al pa vmešala v mlečno kašico. Nardila bi količinsko tut nekje tako kot za kosilo. Sej po določenem času vidiš, koliko ti otrok poje za posamezn obrok in potem tako delaš (pol pa enkrt poje več drugič manj).

(odgovor članu miapia)
Neposredna povezava do sporočila: 17
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Nedonošenčki so se zopet zbrali v Mostecu
photo
V soboto je bilo zopet veselo v Mostecu, kjer so se zbrali najmanjši borci za življenje.
Pet nepriporočljivih praks pri hranjenju s...
Hranjenje s stekleničko že od nekdaj velja za lažji način hranjenja. Verjetno je to razlog, zakaj v preteklosti nihče ni...




Gosta hrana.
пеперутка16

Kdaj ste pričele z uvajanjem goste hrane?