|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Anketa o potrošniških željah o eko živilih
27.10.2009 21:07:58   
Eko Vila
Če želite lahko izpolnete anketo TUKAJ

Morda pa bomo kdaj dočakali dostavo eko pridelane hrane na dom. Včasih bi prišlo zelo prav user posted image

_____________________________

Srečni trenutki štejejo!
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Anketa o potrošniških željah o eko živilih
27.10.2009 21:29:34   
Jerneja_
Bi bilo fino ja, sem oddala.

(odgovor članu Eko Vila)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Anketa o potrošniških željah o eko živilih
28.10.2009 8:11:49   
ljupka
Vse je to super,sam jaz ne verjamem v eko pridelano hrano!Moja sodelavka je prej delala na kmetiji ki so imeli za prodajo zelenjavo in sadje,ki naj bi bilo eko!Čez dan so se obnašali kakor da je eko,škropili so pa ponoči ko so vsi spali !
Sem pa tudi videla kako izgleda krompir ko ni gnojen in škroplen!Sosed je zbolel in je bil v bolnici 3 mesece in sin je bil vedno pri njem,zato ni bil krompir nič škroplen in kemično obdelan!Pol je na žalost oče umrl!Šli smo mo pomagat pobirat krompir,bil je velik kakor oreh noben ni bil večji!

Za takšne in drugačne prevare vem ko prodajajo za eko ,a ni eko!
Kako vedet če je hrana eko ali ne ,ali je sam nalepka gor?
Jaz osebno več nobenmu nič ne verjamem,vse bi nardil,da bi prodal,pa tudi če ne na pošten način!

Če pa le opstajajo kmetije,ki jim to rata,na pošten način,se jim opravičujem,žal so tudi drugačni med vami!

(odgovor članu Jerneja_)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Anketa o potrošniških željah o eko živilih
28.10.2009 8:54:44   
Anonimen
meni je pa že misel "pripeljati na dom" čist mimo. a se res ne bomo več premikali od doma? a naslednjič si bomo naročili še, da nam WC pripeljejo h kavču? user posted image

(odgovor članu ljupka)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Anketa o potrošniških željah o eko živilih
28.10.2009 9:25:43   
mam32
izpolnila. tud jaz bi bila vesela košarice na dom :)

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Anketa o potrošniških željah o eko živilih
28.10.2009 12:08:49   
Jerneja_
IZVIRNO SPOROČILO: ljupka

Vse je to super,sam jaz ne verjamem v eko pridelano hrano!Moja sodelavka je prej delala na kmetiji ki so imeli za prodajo zelenjavo in sadje,ki naj bi bilo eko!Čez dan so se obnašali kakor da je eko,škropili so pa ponoči ko so vsi spali !
Sem pa tudi videla kako izgleda krompir ko ni gnojen in škroplen!Sosed je zbolel in je bil v bolnici 3 mesece in sin je bil vedno pri njem,zato ni bil krompir nič škroplen in kemično obdelan!Pol je na žalost oče umrl!Šli smo mo pomagat pobirat krompir,bil je velik kakor oreh noben ni bil večji!

Za takšne in drugačne prevare vem ko prodajajo za eko ,a ni eko!
Kako vedet če je hrana eko ali ne ,ali je sam nalepka gor?
Jaz osebno več nobenmu nič ne verjamem,vse bi nardil,da bi prodal,pa tudi če ne na pošten način!

Če pa le opstajajo kmetije,ki jim to rata,na pošten način,se jim opravičujem,žal so tudi drugačni med vami!



Ljupka razlika je v tem ali gre za pravo eko pridelavo živil, sadja...ali gre za t.i. integrirano kmetovanje.
Meni je dovolj en preprost test: ko prinesem domov cvetačo z eko tržnice in jo namočim v vodo iz nje vselo pimigajo gosenice; če kupim pri kmetu, ki ima integrirano kmetovanje pa ni v cvetači nič živega več, čeprav naj bi bila škropiva neškodljiva user posted image .

Verjamem, da eko certifikati niso zavajanje javnosti user posted image

(odgovor članu ljupka)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Anketa o potrošniških željah o eko živilih
28.10.2009 12:10:08   
Jerneja_
IZVIRNO SPOROČILO: natasa77

meni je pa že misel "pripeljati na dom" čist mimo. a se res ne bomo več premikali od doma? a naslednjič si bomo naročili še, da nam WC pripeljejo h kavču? user posted image


Nataša kakšno soboto ne znese jit na tržnico ali pa je kaj drugega nujnega in je super, če lahko dobiš pošiljko dobre hrane domov user posted image .

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Anketa o potrošniških željah o eko živilih
28.10.2009 13:38:04   
ljupka
IZVIRNO SPOROČILO: Jerneja RR

IZVIRNO SPOROČILO: ljupka

Vse je to super,sam jaz ne verjamem v eko pridelano hrano!Moja sodelavka je prej delala na kmetiji ki so imeli za prodajo zelenjavo in sadje,ki naj bi bilo eko!Čez dan so se obnašali kakor da je eko,škropili so pa ponoči ko so vsi spali !
Sem pa tudi videla kako izgleda krompir ko ni gnojen in škroplen!Sosed je zbolel in je bil v bolnici 3 mesece in sin je bil vedno pri njem,zato ni bil krompir nič škroplen in kemično obdelan!Pol je na žalost oče umrl!Šli smo mo pomagat pobirat krompir,bil je velik kakor oreh noben ni bil večji!

Za takšne in drugačne prevare vem ko prodajajo za eko ,a ni eko!
Kako vedet če je hrana eko ali ne ,ali je sam nalepka gor?
Jaz osebno več nobenmu nič ne verjamem,vse bi nardil,da bi prodal,pa tudi če ne na pošten način!

Če pa le opstajajo kmetije,ki jim to rata,na pošten način,se jim opravičujem,žal so tudi drugačni med vami!



Ljupka razlika je v tem ali gre za pravo eko pridelavo živil, sadja...ali gre za t.i. integrirano kmetovanje.
Meni je dovolj en preprost test: ko prinesem domov cvetačo z eko tržnice in jo namočim v vodo iz nje vselo pimigajo gosenice; če kupim pri kmetu, ki ima integrirano kmetovanje pa ni v cvetači nič živega več, čeprav naj bi bila škropiva neškodljiva user posted image .

Verjamem, da eko certifikati niso zavajanje javnosti user posted image


No če vse to drži sem vesela!Samo previdnost ni odveč!

(odgovor članu Jerneja_)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   [Brisano sporočilo]
28.10.2009 14:04:00   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu ljupka)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Anketa o potrošniških željah o eko živilih
28.10.2009 14:21:22   
water lily
IZVIRNO SPOROČILO: kind lady

Ljubka, da še jaz nekaj povem,oziroma napišem. user posted image
Tisti kmetje, ki se ukvarjajo z ekološkim kmetovanjem,imajo kontrole. Voditi moraš evidence o vsem. Kdaj si kaj posejal-posadil, kje si dobil- kupil seme.....Vse moraš zapisati.
2x letno pridejo v kontrolo, vse pregledajo, od zapiskov, vzorcev zemlje, kako kolobariš.......
In, če najdejo kakšno večjo napako, npr.da si kupil tretirano seme,ali škropil s prepovedanimi škropivi, ti ne pripada subvencija, oziroma lahko so še bolj drastični ukrepi.
Ne rečem, da so tudi takšni, ki goljufajo, vendar ne za dolgo, ker so pravila stroga.
2x letno pridejo vse dokler je v redu,. Če pa enkrat kaj ni kot bi moralo biti, jih imaš pa non stop za vratom, kar je tudi prav.


Ja, takouser posted image
Pa če te dobijo da goljufaš.....vrneš vse za nazaj. Subvencije.
Drgač je pa med ekološko pridelano pa "štacunarsko" hrano taka razlika da te že težko nategnejouser posted image

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Anketa o potrošniških željah o eko živilih
28.10.2009 14:53:38   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Jerneja RR

IZVIRNO SPOROČILO: natasa77

meni je pa že misel "pripeljati na dom" čist mimo. a se res ne bomo več premikali od doma? a naslednjič si bomo naročili še, da nam WC pripeljejo h kavču? user posted image


Nataša kakšno soboto ne znese jit na tržnico ali pa je kaj drugega nujnega in je super, če lahko dobiš pošiljko dobre hrane domov user posted image .


a pa res tolk nujno rabiš, da brez naročila na dom ne bi mogel kupiti drugje? kaj pa, da se sem zapelješ (morda celo sprehodiš user posted image ) do tega kmeta? user posted image

(odgovor članu Jerneja_)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Anketa o potrošniških željah o eko živilih
28.10.2009 15:00:27   
water lily
IZVIRNO SPOROČILO: natasa77

IZVIRNO SPOROČILO: Jerneja RR

IZVIRNO SPOROČILO: natasa77

meni je pa že misel "pripeljati na dom" čist mimo. a se res ne bomo več premikali od doma? a naslednjič si bomo naročili še, da nam WC pripeljejo h kavču? user posted image


Nataša kakšno soboto ne znese jit na tržnico ali pa je kaj drugega nujnega in je super, če lahko dobiš pošiljko dobre hrane domov user posted image .


a pa res tolk nujno rabiš, da brez naročila na dom ne bi mogel kupiti drugje? kaj pa, da se sem zapelješ (morda celo sprehodiš user posted image ) do tega kmeta? user posted image


kaj pa če ne živiš glih v bližini tega kmeta?user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Anketa o potrošniških željah o eko živilih
28.10.2009 15:01:01   
Jerneja_
Če bi mi zneslo bi šla vsako soboto v Brkine po zelenjavo, ker mi včasih niti do tržnice ne znese, bi bila presrečna, da bi dobila vse to domov user posted image .


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Anketa o potrošniških željah o eko živilih
28.10.2009 15:14:28   
Gina
Domač krompir, popolnoma neškropljen je lahko velik ali majhen - vse to pa je odvisno od vrste krompirja, pa včasih resnično tudi  malo od vremena, gnojenosti tal, vrste tal in podobnega. Razlika med škropljenim in neškropljenim krompirjem je ta, da neškropljenega prej napadejo bolezni in posledično izkoplješ (ne majhenuser posted image user posted image ), ampak gnil, virozen, napaden krompir. Včasih napadenosti ne vidiš takoj, ampak ti ga dokončno "poje", napade v kleti.
Krompir kupljen v trgovini je parkrat škropljen že na polju, potem pa še ko ga izopljejo, da jim zdrži čez zimo - sploh nima veze, da ga imajo v kontrolirani atmosferi, v vsakem primeru poštupajo. In mi to jemo. Bljak. Sama imam sicer premalo svojega krompirja za celo zimo, ker nimam dovolj velike njive, da bi še to v takih količinah pridelala ob dejstvu, da hodim v službo in nimam dovolj časa. Če pa bi mi čas dopuščal, bi najprej kar bi naredila, pridelala še popolnoma bio krompir v dovolj velikih količinah.

Sicer pa redko kupujem zelenjavo kjerkoli. Večino ostale zelenjave jem sveže in sezonske, pa četudi živim v pasu slovenije, kjer je zelo kratka sezona in četudi to pomeni, da pozimi jemo več kolerabe, brstičnega ohrovta, korenja, motovilca in zelja. Kaj lepšega, kot da veš, da nekaj ni špricano 3x.

Če bi mi eko živilo ponujali blizu, bi pa najbrž kaj tudi kupila. Vsekakor prej kot v trgovini.

(odgovor članu Jerneja_)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Anketa o potrošniških željah o eko živilih
28.10.2009 15:19:01   
Jerneja_
Poklikajte anketo user posted image .

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Anketa o potrošniških željah o eko živilih
28.10.2009 15:37:37   
Gina
Ja, jaz sem jo.

(odgovor članu Jerneja_)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Anketa o potrošniških željah o eko živilih
28.10.2009 15:50:11   
water lily
Jaz tudi.

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Anketa o potrošniških željah o eko živilih
28.10.2009 17:08:09   
Anonimen

IZVIRNO SPOROČILO: Jerneja RR

Če bi mi zneslo bi šla vsako soboto v Brkine po zelenjavo, ker mi včasih niti do tržnice ne znese, bi bila presrečna, da bi dobila vse to domov user posted image .




eko je torej na voljo le ob sobotah od 8-12? user posted image

saj bom nehala težit user posted image

(odgovor članu Jerneja_)
  Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Anketa o potrošniških željah o eko živilih
28.10.2009 21:08:04   
Jerneja_
Ja ob sobotah in če nisi dovolj zgodaj ostaneš lahko brez robe, v času sezone je na voljo tudi med tednom ob sredah user posted image . Nič ne težiš.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Anketa o potrošniških željah o eko živilih
6.11.2009 9:04:30   
veselka
jaz sem ta teden prvič naročila dostavo zelenjave, ker sem slučajno dobila naslov spletne tržnice. imajo samo sezonsko zelenjavo in sadje slovenskih eko kmetij. jo sicer pripeljejo brezplačno samo po LJ, zato jo danes dobi moj v službo. dostavljajo pa samo ob torkih in petkih, da zagotovijo svežo zelenjavo, ker je baje ne shranjujejo na zalogo user posted image

_____________________________

31.8.09, 9.55 Aurora - 54 cm, 4100 g, og 35 cm.

11.10.11, 15.25 Gabriel - 55 cm, 3930 g, og 36 cm

(odgovor članu Jerneja_)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Anketa o potrošniških željah o eko živilih
6.11.2009 12:37:02   
Gina
Sem gledala njihovo spletno stran, pa mi ni jasno, koliko kil zelenjave in sadja vsebuje vsaka gajbica? V resnici je cene težko preračunat glede na to, da ne veš, kaj bo notri, če vzameš tedensko košarico. JIh moram klicat.

(odgovor članu veselka)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Anketa o potrošniških željah o eko živilih
6.11.2009 13:50:11   
Jerneja_
Gina, če imaš čas jih pokliči in nam sporoči, mene tudi zanima kaj dobim v košarici za 20€.

Na eko tržnici toliko nabavim za cca 5 dni, zelenjavo/vrtnine jemo vsak dan, kuhamo za 5 oseb, včasih tudi 6.

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Anketa o potrošniških željah o eko živilih
6.11.2009 14:37:51   
Gina
A lahko prilimam link al je to reklama? Meni osebno se zdijo kar dragi za nekatere reči, za druge ne toliko, ker mi je kristalno jasno, zakaj je krompir po dobra 2 eura, ker pridelat brez špricanja čist navaden krompir je res umetnost, pridelek je lahko precej manjši in vprašljiv od raznih dejavnikov. Enako je z mnogo zelenjave. POleti ne bom naročala, ker imam dovolj svojega, pozimi bom pa gotovo kaj, ker ne maram kemije v svojem jedilniku. Aja, zraven košarice je zelen kvadratek info, so mi razložili, ko sem klicala, tam piše natančno kaj je ta teden v košarici. Vse je ap odvisno od letnega časa in trenutne sezonske zelenjave. Imajo pa res še druge reči. Med mi je zanimiv, pa take reči - to se mi niti drago ne zdi. Čaji so pa dragi. Sama jih naberem za celo zimo, ap še ostane, pa nisem vedela, da take cene dosegajo. Vse skupaj je moje osebno mnenje. Kolk sem vesela, da imam svojo lastno "eko tržnico" pred hišo! 

klik

(odgovor članu Jerneja_)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Anketa o potrošniških željah o eko živilih
7.11.2009 9:01:20   
veselka
jaz sem učer prejela zelenjavo in moram rečt, da je tega ogromno za denar, ki sva ga plačala, zgleda res sveže in zelenjava je lepa, pa še polžke sem pobirala iz solate user posted image . nisem pa naročila gajbice, ampak sem si sama sestavila, ker mi določene stvari še ne pašejo. tud jabolka sva uzela in moj pravi, da so super.

sem ful vesela, da se je odprla možnost spletnega nakupa, ker v Lj je vsepovsod vse kar je eko precej drago, pa še moj bi mogu po prometni norišnici okrog letat. 1x mesečno kolikor ga v kalček pošiljam pa ni zadosti, ker zelenjava ne more tolk odstat, pa še drago je tm. neki mi je mama kupovala občasno na tržnici, ko je imela plan pridt na obisk, tuki pri nas pa je v trgovini precej slaba izbira plus cena. za kakšne eko kmete je moj svojga prijatelja spraševal, če kej pozna, pa je težko najt, ker tu ful škropijo trto, kar pomeni, da je poškropljeno še vse delč naokrog. svojega vrta pa zaenkrat nimava, ker živiva v bloku.

_____________________________

31.8.09, 9.55 Aurora - 54 cm, 4100 g, og 35 cm.

11.10.11, 15.25 Gabriel - 55 cm, 3930 g, og 36 cm

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Anketa o potrošniških željah o eko živilih
7.11.2009 9:08:52   
kaya2007
meni se zdi tole super ideja...edino izbira me malo moti, ker bi morala, tudi če bi naročila, še v trgvino po ostale (bio) stvari. saj mi je jasno, da imajo le sezonske slovenske pridelke, ampak jaz vsak teden rebim tudi banane in še kaj user posted image  pa bučke in cvetačo tudi pogrešam..skratka, ideja je super, se pa bojim, da smo morda malo premajhen trg in se že zato ne splača širiti ponudbe.

(odgovor članu veselka)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





100 mladim podarimo 3 obroke kredita
NLB bo 100 mladim povrnila 3 mesečne obroke kredita v skupni vrednosti do 1.000 EUR. Preverite, kako lahko sodelujete v ...
Otroški dodatek v letu 2024: izplačila in ...
Otroški dodatek je dopolnilni prejemek za preživljanje, vzgojo in izobraževanje otroka. Pravico do dodatka imajo družine...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?