|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Kako dojiti?
1.12.2009 15:53:13   
milki
Sploh ne vem kako je prav? Patronažna mi je rekla, na eno dojko 10 min potem zamenjat na drugo še 10 min.
Nekje sem pa brala, da na eno do konca, potem pa še na drugo, sam problem je v tem, ker jaz ne vem kdaj zmanjka mleka v eni, da bi ga dala še na drugo, ker moj user posted image tud ko ni blo še nič mleka bi cucljal po eno uro čeprav nič ne priteče in potem ni nič napredoval?

Koliko ml naj bi popil v enem dnevu??
Se mi zdi, da obstaja ena formula za izračun glede na težo otroka, ker mi je patronažna pustila vago da ga vagam pred in po dojenju in mi včasih spije 90ml, včasih 50, včasih pa samo 30 in potem sploh ne vem ali naj mu dodam takrat ko malo spije ali bo nadomestil pri naslednjem obroku, zato me zanima koliko mora dobiti čez cel dan, da seštejem vse podoje da vidim, če ima dovolj, ker ne bi rada, da se mi ponovi zgodba kot pri prvem, ko sem ga čisto shujšala z dojenjem in potem me je to tako sesulo, da sem zelo hitro ostala brez mleka.

_____________________________

Aleks 8.5.2008, 56cm, 4270gr
Sergej 20.11.2009, 57cm, 4320gr
Nikolaj 6.5.2012, 56cm, 4370gr
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Kako dojiti?
1.12.2009 16:01:58   
Ulla80
Se mi zdi, da obstaja ena formula za izračun glede na težo otroka, ker mi je patronažna pustila vago da ga vagam pred in po dojenju in mi včasih spije 90ml, včasih 50, včasih pa samo 30 in potem sploh ne vem ali naj mu dodam takrat ko malo spije ali bo nadomestil pri naslednjem


user posted image

groza pa to zdravsveno osebje....ti lepo pospravi vago pa se ne obremenjuj s tem, pa NITI SLUČAJNO ne vagaj pred in po podoju, ker to je ena sama psihoza, crkneš lohk zraven, resno....vagaš ga kvečjemu enkrat na teden, najbolj realno je pa enkrat na mesec. in če otrok mesečno pridobiva kot mora, če je zdrav, lula, kaka, pol je kul.

in tud to, iz ktere dojke pa kolk časa je čist vseeno - tak ritem kot si bosta ustvarla, tko bo pač laufalo...ti samo lepo doji, čimvečkrat pristavljaj, ravnaj se po otroku in počakaj do posvetovalnice. sej zato so, da se oceni otrokov napredek in razvoj, če bi kr doma vsak vagal otroka, jih nebi rabli...


_____________________________

..tko ovdje ne poludi, taj nije normalan!

Spet se mi je na bolš poslabšalo!!

Ja znam da me ljubite, u ljubavi je spas, izpred oči mi se gubite, volim i ja vas!

(odgovor članu milki)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Kako dojiti?
1.12.2009 16:09:27   
babylove
Tehtanje pred in po dojenju se odsvetuje, je namreč bolj stresno kot koristno.
Če dojenček napreduje počasneje, je priporočljivo tehtanje 1x/teden, sicer pa 1-2x/mesec.
V enem tednu naj bi pridobil 150-200g.
Dojiš ga 1 obrok na eni dojki, naslednji obrok na drugi. To pa zato, ker je na začetku mleko bolj redko in šele kasneje priteče bolj hranljivo mleko.
Če je v redu jedel, veš po vsebini pleničke. Če je blato zelenkasto, je pojedel samo tisto redkejše mleko. Blato mora biti zlatorumeno, tekoče z grudicami.

Te nasvete sem dobila ob odpustu iz porodnišnice.

(odgovor članu milki)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Kako dojiti?
1.12.2009 16:16:20   
ledenaa
Mleka nikoli ne zmanjka v dojki ;)
Pojdi na mon -forum dojenje

(odgovor članu babylove)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Kako dojiti?
1.12.2009 16:16:31   
milki

IZVIRNO SPOROČILO: babylove

Tehtanje pred in po dojenju se odsvetuje, je namreč bolj stresno kot koristno.
Če dojenček napreduje počasneje, je priporočljivo tehtanje 1x/teden, sicer pa 1-2x/mesec.
V enem tednu naj bi pridobil 150-200g.
Dojiš ga 1 obrok na eni dojki, naslednji obrok na drugi. To pa zato, ker je na začetku mleko bolj redko in šele kasneje priteče bolj hranljivo mleko.
Če je v redu jedel, veš po vsebini pleničke. Če je blato zelenkasto, je pojedel samo tisto redkejše mleko. Blato mora biti zlatorumeno, tekoče z grudicami.

Te nasvete sem dobila ob odpustu iz porodnišnice.


Moj user posted image je skoz polulan in tudi večkrat pokakan točno tako kot si napisla rumeno z grudicami ampak že zaradi slabih izkušenj s prvim me zdaj tok bolj skrbi, da se ne bi spet ponovilo. In pol če ga ne stehtam in je po dojenju siten in jokav takoj pomislim, da je premalo dobil pri meni in že razmišljam o dodatku.

_____________________________

Aleks 8.5.2008, 56cm, 4270gr
Sergej 20.11.2009, 57cm, 4320gr
Nikolaj 6.5.2012, 56cm, 4370gr

(odgovor članu babylove)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Kako dojiti?
1.12.2009 16:20:45   
Ulla80
no vidiš, zato pa ne tehtaj in se ne obremenjuj. dojenčki so jokavi in sitni zarad miljon razlogov, najmanjkrat zato, ker so lačni, sam pomislimo pa prvo glih na to. in pol mu daš flašo in popije - že zato ker mu paše sesat, ker mu paše topla tekočina itd - ga zakomira dobesedno in zaspi in ti si misliš kak je bil revež bogi lačen, sestradan in da pri tebi ne dobi zadost.

sam to je pomembno - če zadost lula in kaka in če mesečno normalno pridobiva. to so edini kriteriji, ne to če joka, če spi 8 ur skupaj, če se naje v desetih minutah itd.

men je blo že za crknt smešno, ko se mi je tamala drla in težačla in so me vsi pumpali da mam premal mleka in nej že dam bogi revi flašo, mesečno mi je pa po 1700g pridobivala user posted image user posted image


_____________________________

..tko ovdje ne poludi, taj nije normalan!

Spet se mi je na bolš poslabšalo!!

Ja znam da me ljubite, u ljubavi je spas, izpred oči mi se gubite, volim i ja vas!

(odgovor članu milki)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Kako dojiti?
1.12.2009 16:22:35   
milki

IZVIRNO SPOROČILO: ledenaa

Mleka nikoli ne zmanjka v dojki ;)
Pojdi na mon -forum dojenje



Da ti po pravici povem, da sem prvič noč in dan visela na MON-u in jim pisala in tudi klicala, so mi ful lepo vse razložile in svetovale ampak kaj ko je moj kljub pristavljenju non stop in vse zivo, kar so mi svetovale, hujšal, tako da sem mu bla prisiljena dodajat, da smo ga spravili vsaj do porodne teže, pol se je pa itak vse manj in manj dojil pri meni, in smo končali samo na dodatku. Da ne govorim, kok sem bila žalostna in koliko prejokala zaradi tega.

_____________________________

Aleks 8.5.2008, 56cm, 4270gr
Sergej 20.11.2009, 57cm, 4320gr
Nikolaj 6.5.2012, 56cm, 4370gr

(odgovor članu ledenaa)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Kako dojiti?
1.12.2009 16:24:20   
sonček33
se strinjam z ullo ...mene so čist napsihiral, predvsem babca, ker je mali v prvem mesecu dobil samo 390g... sem bila že čist fertik, pa vago si sposodila...pol mu je pa pač zalaufalo pa je bilo... je dobil naslednji mesec že več kot kilo gor... zdej je pa itak dedc in pol

_____________________________

...svet je poln lepih rožic tete Pehte...



(odgovor članu Ulla80)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Kako dojiti?
1.12.2009 21:28:39   
misamuk
Glej, če prav vidim, imaš novorojenčka. Kar pomeni, da ni pravila pri dojenju. Dojiš kolikor časa hoče pit, kadar hoče pit. Tako se bo tudi vzpostavila pravilna količina mleka.
Tiste vraže o 10min so res samo vraže. Na začetku se otrok lahko doji tudi po 1h, pa se nato skrajšuje čas dojenja.
Lahko dojiš vsakič na eni dojki ali vsakič na obeh.
Da dojenček samo še cuclja vidiš tako, da nič več ne požira. Opazuj ga na začetku, ko ga pristaviš, ko ful golta (potegne-potegne-pogoltne, potegne-potegne-pogoltne...to je izcejalni refleks, ki se sproži, mleko kar teče). Na začetku res spije večino mleka, nato se intenziteta umiri (potegne-potegne-potegne-potegne-potegne-potegne- POGOLTNE). Ko vidiš, da ti tudi po 10x potegne, nič pa ne pogoltne, zamenjaj stran. Če je še lačen, bo tudi na drugi dojki pil, ko bo teklo, če ni, se bom sam odklopil.
In ne obremenjuj se z minutami, kot sem rekla, si še na začetku, proizvodnja mleka se še ni vzpostavila.
Glej, jaz sem tudi doktorirala iz dojenja (ni mleka, je mleko, nastavki, dodajanje, .... vse sem probala). In sem si prisegla naslednje:
- nikoli NIKOLI NIKOLI več me nihče ne bo prisilil vagat podoje...to je trpičenje in psihiranje na polno. Jaz imam danes, 6 mesecev kasneje, še vedno travme zaradi tega. In ja, otrok NI ROBOT in ne spije pri vsakem obroku isto. Še posebej novorojenčki. In ravno zato
- jih 1. mesec pristavljaš kadarkoli kjerkoli in kolikokrat želijo.
- ne bom se omejevala s popitimi mililitri in minutami dojenja.

Vem, da je najbolj težko živeti v nesigurnosti in dvomiti v vsako hranjenje (je dobil dovolj?), ampak raje se dogovori, da ga 1x tedensko tehaš pri P. V enem tednu, ga resnično ne moreš sestradat.
Predvsem ga pa opazuj med dojenjem, ali požira, kako pogosto, to ti je krasen pokazatelj.
Pa kakanje in lulanje. To je to, to je vsa umetnost.
Iz srca ti želim, da bi ti uspelo, ker sem sama izkusila, kaka muka je to.
user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu sonček33)
Neposredna povezava do sporočila: 9
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Najlepše ime za fantka po vašem izboru
Vsako ime je nekaj posebnega in nič presenetljivega ni, da je staršem najlepše ime tisto, ki ga nosi njihov otrok (otroc...
Dojenček ponoči ne spi
Je nočno hranjenje res še vedno potrebno? Do kdaj? Kako bi si lahko pomagali, da bi omejili nočne podoje?Kaj storiti, če...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?