|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Ločitveni posopek
21.11.2009 13:58:21   
kakteja
Živjo mamice!
A mi lahko katera opiše potek ločitve. Kam je potrebno oddat zahtevek, kako hitro si ločen, kaj spada zraven, kakšni so stroški?
Za odgovore sem vam zelo hvaležna!
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Ločitveni posopek
21.11.2009 14:00:54   
ledenaa
Izkušenj nimam,ampak imaš že nekaj odg:

http://med.over.net/forum5/read.php?168,3435352

http://www.ringaraja.net/forum/m_869447/mpage_1/key_/tm.htm#869447

http://www.ednevnik.si/entry.php?w=pogodb&e_id=99752

(odgovor članu kakteja)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Ločitveni posopek
21.11.2009 15:05:36   
Gina
Pošlješ predlog na sodišče (lahko daš hkrati tudi predlog za preživljanje otrok in delitev premoženja, če sta kaj skupaj ustvarila oz. če imata otroke). Ti pošljejo račun. Plačaš takso. Ti pošlje sodišče nazaj kaj moraš predložit če še nisi - med drugim da si bila na csd-ju in se skušala s partnerjem sporazumet ter njihovo mnenje. Te pokličejo na sodišče. Izprašajo. Ločijo in določijo skrbništvo, delitev premoženja, karkoli pač je bilo predmet sodbe.. Če ne pošlješ vseh obveznih prilog, oz. jih ne dopolniš, tvoj predlog zavržejo.

(odgovor članu ledenaa)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Ločitveni posopek
21.11.2009 20:12:06   
Anonimen
Prej kot v pol leta ne bo nič, na žalost.

(odgovor članu Gina)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Ločitveni posopek
9.12.2009 14:40:31   
Perka
Tu je objavljen priročnik na to temo. Upam, da ti bo v pomoč.

http://www.informiran.si/portal.aspx?content=kako%20do%20razveze%20zakonske%20zveze&showMenu=1&showRightFrame=1

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Ločitveni posopek
10.12.2009 8:56:09   
pridna_janja
IZVIRNO SPOROČILO: kakteja

Živjo mamice!
A mi lahko katera opiše potek ločitve. Kam je potrebno oddat zahtevek, kako hitro si ločen, kaj spada zraven, kakšni so stroški?
Za odgovore sem vam zelo hvaležna!


sem pa slišala da poroka ni tak strošek ko pa ločitev in še sranje je ker moraš pač povedat zakaj se ločiš in vseeno te še nekam pošljejo k svetovalcu no oba morata it.Cela štala!Evo tukaj imaš en link zanimiv :http://www.ednevnik.si/entry.php?e_id=99752&w=pogodb


_____________________________

Quando fra l’altre donne ad ora ad ora
Amor vien nel bel viso di costei,
quanto ciascuna e men bella di lei
tanto cresce ‘l desio che m’innamora

(odgovor članu kakteja)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Ločitveni posopek
10.12.2009 9:50:35   
ronja
Ma, kaki! Ločitev sama po sebi sploh ni draga, mislim, da je celo ceneje od poroke. Stane edino notar, ki ureja skupno premoženje. Nihče te nič ne sprašuje (sem bila priča eni ločitvi), napišeš pač, da se karakterno ne ujameta in to je to. Mojo mami in očeta je notar vprašal, če sta ziher, ampak samo zato, ker smo se tam vsi ful zafrkavali in smejali in se mu ni zdelo, da sta na smrt skregana (kar tudi nista bila).
Je pa res, da če se ne poročiš, nimaš problemov s temuser posted image .

(odgovor članu pridna_janja)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Ločitveni posopek
10.12.2009 13:32:42   
pridna_janja
IZVIRNO SPOROČILO: ronja

Ma, kaki! Ločitev sama po sebi sploh ni draga, mislim, da je celo ceneje od poroke. Stane edino notar, ki ureja skupno premoženje. Nihče te nič ne sprašuje (sem bila priča eni ločitvi), napišeš pač, da se karakterno ne ujameta in to je to. Mojo mami in očeta je notar vprašal, če sta ziher, ampak samo zato, ker smo se tam vsi ful zafrkavali in smejali in se mu ni zdelo, da sta na smrt skregana (kar tudi nista bila).
Je pa res, da če se ne poročiš, nimaš problemov s temuser posted image .



sej lahko sporazumno se ločijo in verjetno ni toliko problem nevem nimam pojma samo vem za eno kolegico ko je dala zahtevek za ločitev in so jo že poslali k svetovalki tak da zdej traja ze 3 leta ona pa še kar poročena čeprav ne zivita vec skupaj


_____________________________

Quando fra l’altre donne ad ora ad ora
Amor vien nel bel viso di costei,
quanto ciascuna e men bella di lei
tanto cresce ‘l desio che m’innamora

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Ločitveni posopek
10.12.2009 13:51:59   
MissElvira
Mojo mami in očeta je notar vprašal, če sta ziher, ampak samo zato, ker smo se tam vsi ful zafrkavali in smejali


Zafrkavali in smejali? Pri notarju, na ločitvenem postopku?? Uh, imate pa edinstven odnos, da vam tudi kaj tako otožnega ne zagreni humorja.

(odgovor članu pridna_janja)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Ločitveni posopek
10.12.2009 13:58:26   
ronja
Zafrkavali in smejali? Pri notarju, na ločitvenem postopku?? Uh, imate pa edinstven odnos, da vam tudi kaj tako otožnega ne zagreni humorja.

Imamo, res jeuser posted image . A se mi ne vidi, da sem iz mal hecne družine?user posted image Potem smo šli še na kosilo vsi skupuser posted image . meni se je to zdelo fajn. Seveda ju je stiskalo, ampak s humorjem je ipak lažje kot brez njega. je pa res, da "sta ostala prijatelja"user posted image , se še dobimo za praznike, rojstne dneve,... čeprav imata vsak novega partnerja.

(odgovor članu MissElvira)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Ločitveni posopek
11.12.2009 6:55:58   
Vesnozaver
kakteja,

jaz se ravnokar v postopku locitve. kolikor vem, obstajata dva nacina: 1. sporazumna ločitev in 2. ločitev s tožbo.
Sama grem skozi prvi postopek. Najprej sva šla k notarju in tam smo skupaj sestavili predlog sporazumne ločitve, tam se zapiše delitev premoženja, višina preživnine, pri komu bo otrok zivel.Te papirje, ki jih dobiš pri notarju, odneses na sodisce. Potem sem dobila vabilo od csd, na svetovalni razgovor, tam te pac vprasajo, zakaj gres narazen, ce je se kaksna moznost, da bi ostal skupaj..., potem csd posreduje svoje mnenje sodiscu, potem sodisce poslje vabilo na 'razpravo' in tam potem uradno 'potrdijo' ločitev. Aja bilo je govora o nekom, ki se kao ne more locit, zaradi teh svetovalnih razgovorov,.....ne vem....mi je cudno.....ker ce se hoces lociti, se lahko.....edini razlog, ki ga 'moras' navesti je nevzdrznost zakonske zveze, pa ni vazno, iz cesa izhaja za nevzdrznost....
No, jaz sem zdaj v tej fazi cakanjana vabilo od sodisca.
Stroski takega nacina: notar je stal 270 eur (ta znesek je odvisen od premoženja, ki se deli), 66 eur sodna taksa.

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 11
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
BLOG: Prvo leto nič čokolade in smokijev!
V svojih povsem dobronamernih vzgojnih odločitvah starši pogosto pozabimo na najpomembnejše - otroka. Tudi, ko gre za uv...
Otroški dodatek v letu 2024: izplačila in ...
Otroški dodatek je dopolnilni prejemek za preživljanje, vzgojo in izobraževanje otroka. Pravico do dodatka imajo družine...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?