|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   nezaposlena - porodniška
1.12.2009 21:28:23   
Anonimen
imam še čas da uredim te zadeve,

me pa zanima koliko bom dobila za porodniško, ker nisem zaposlena in sem še študenka - stara sem pa 20 let sam pomojem leta tako niso pomembnauser posted image

hvala za odgovore

lp
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: nezaposlena - porodniška
1.12.2009 21:36:48   
zmajaz
pripadajo ti:
- 1 leto po porodu boš dobivala t.i. starševski dodatek, ki trenutno znaša 193 eur mesečno
- otroški dodatek - višina je različna, odvisno tudi od dohodka tvojega partnerja
- že pred porodom dobiš paket za novorojenčka na CSD-ju (lahko vzameš namesto paketa tudi denar- cca. 270 eur)
- nekatere občine dajo enkratno pomoč ob rojstvu otroka - vloga za to se odda po porodu - naša občina da recimo 200 eur, ene dajo več, druge manj, tretje spet nič, ena posebnost pa je LJ, ki da samo socialno ogroženim

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: nezaposlena - porodniška
1.12.2009 22:18:29   
Anonimen
hvala lepa za odgovoruser posted image

(odgovor članu zmajaz)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: nezaposlena - porodniška
1.12.2009 22:37:59   
čmrgelj
jaz tudi pred porodom nisem bila zaposlena pa sem dobivala porodniško v višini 387€

_____________________________

Nasmeh in prijazna beseda sta nevidno orožje dobrega,
ki razoroži še tako nedostopno osebo. Lepota je v drobnih
stvareh in majhnih pozornostih. In ko boš drugim polepšala
dan, bo tudi tvoj dan postal povsem nekaj drugega,

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: nezaposlena - porodniška
1.12.2009 22:40:51   
tasa_m
IZVIRNO SPOROČILO: čmrgelj

jaz tudi pred porodom nisem bila zaposlena pa sem dobivala porodniško v višini 387€
user posted image kako pa tako veliko?
Jaz sem bila zaposlena za polovični delovni čas in nimam toliko porodniške user posted image

(odgovor članu čmrgelj)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: nezaposlena - porodniška
1.12.2009 23:02:44   
zmajaz
IZVIRNO SPOROČILO: čmrgelj
jaz tudi pred porodom nisem bila zaposlena pa sem dobivala porodniško v višini 387€


Tu sta 2 možnosti:
- da si imela kljub brezposelnosti pred porodom najmanj 12 mesecev delovne dobe v zadnjih treh letih pred nastopom porodniške - v takem primeru se porodniška računa 55% minimalne plače +2% za vsak mesec zaposlitve v zadnjih 3 letih
ALI
- da si dobivala starševski dodatek + del socialne pomoči (recimo kot enostarševska družina)

Druge možnosti, da prideš kot povsem brezposeln do take cifre pa, kolikor vem, ni.

(odgovor članu čmrgelj)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: nezaposlena - porodniška
1.12.2009 23:05:34   
čmrgelj


Tu sta 2 možnosti:
- da si imela kljub brezposelnosti pred porodom najmanj 12 mesecev delovne dobe v zadnjih treh letih pred nastopom porodniške - v takem primeru se porodniška računa 55% minimalne plače +2% za vsak mesec zaposlitve v zadnjih 3 letih
ALI
- da si dobivala starševski dodatek + del socialne pomoči (recimo kot enostarševska družina)

Druge možnosti, da prideš kot povsem brezposeln do take cifre pa, kolikor vem, ni.

[/quote]


Ja bilo je eno in drugo, pol vrjetno zarad tega,


_____________________________

Nasmeh in prijazna beseda sta nevidno orožje dobrega,
ki razoroži še tako nedostopno osebo. Lepota je v drobnih
stvareh in majhnih pozornostih. In ko boš drugim polepšala
dan, bo tudi tvoj dan postal povsem nekaj drugega,

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: nezaposlena - porodniška
3.12.2009 9:33:38   
milabe
jst imam pa takšen primer....
za primer porodniške bom v zadnjih 12 mesecih 3 mesece na zavodu in sem prejemala podporo, glede na plačo. Koliko se mi bo štelo za te tri mesece?
Prej sem bila zaposlena sedaj sem pa tudi že nazaj zaposlena, po teh 3 mesecih.
Lahko katera kaj komentira?

hvala lp...

(odgovor članu čmrgelj)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: nezaposlena - porodniška
5.12.2009 0:16:21   
zmajaz
Za izračun porodniškega nadomestila se vzamejo dohodki v zadnjih 12 mesecih pred oddajo vloge - ti dohodki so lahko plača ali pa nadomestilo plače (porodniško nadomestilo, nadomestilo za brezposelnost ipd.). Če si v teh 12 mesecih 3 mesece prejemala nadomestilo z zavoda, se ti za te 3 mesece upošteva višina tega nadomestila, ostale mesece pa pač plača. Če si bila kak mesec vmes še brezposelna, pa se ti za tisti mesec vzame 55% minimalne plače.

< Sporočilo je popravil zmajaz -- 5.12.2009 0:17:02 >

(odgovor članu milabe)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: nezaposlena - porodniška
5.12.2009 0:34:02   
zmajaz
No - malo nerodno sem tole napisala - hotela sem reči, da če si bila slučajno še kak mesec brezposlena in nisi prejemala nadomestila, za tak mesec se ti vzame 55% minimalne plače. Ker brezposelna si bila tudi tiste 3 mesece, ko si prejemala nadomestilo. user posted image

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: nezaposlena - porodniška
5.12.2009 9:33:26   
milabe
razumem ;)
hvala....

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: nezaposlena - porodniška
5.12.2009 10:27:45   
mucica2

jst bi k temu dodala samo še to, da če si tisti dan ko nastopiš porodniški dopust v delovnem razmerju ali prijavljena na zavod pa prejemaš nadomestilo ali pač samozaposlena ali kot gospodinjska pomočnica (ko bi bila dan pred nastopom porodniške zavarovana za starševsko varstvo) potem ti pripada porodniški dopust in nadomestilo v višini zadnjih 12 zneskov dohodkov (kar si pač prejemala nadomestilo, plačo...), če pa ne potem se upošteva tako kot je napisala zmajaz (da si imela kljub brezposelnosti pred porodom najmanj 12 mesecev delovne dobe v zadnjih treh letih pred nastopom porodniške - v takem primeru se porodniška računa 55% minimalne plače +2% za vsak mesec zaposlitve v zadnjih 3 letih) in pripada ti sam nadomestilo, porodniški dopust pa ne

tako so men na CSD-ju razložil

upam da razumete kaj sm sploh hotla povedat...

(odgovor članu milabe)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: nezaposlena - porodniška
5.12.2009 15:21:46   
zmajaz
Tako je. user posted image  
Če natančneje razčlenimo so možnosti 3:

1. brezposelna oseba brez vsake delovne dobe (oziroma z manj kot 12 meseci delovne dobe v zadnjih 3 letih), prejema: starševski dodatek v fiksni višini (trenutno 193 eur).

1.1 taka brezposelna oseba se lahko recimo znajde in se nekaj dni, preden bi morala nastopiti porodniški dopust, prijavi kot gospodinjska pomočnica, plača prispevke za tistih nekaj dni, potem gre pa itak na porodniški dopust. Ker se je prijavila zadnji trenutek in ni imela nobenih dohodkov v zadnjih 12 mesecih, se ji za vse mesece vzame 55% minimalne plače, kar še vseeno pride cca. 250 eur in je kljub vsemu nekoliko več kot starševski dodatek.

2. Brezposelna oseba z najmanj 12 meseci delovne dobe v zadnjih 3 letih pred oddajo vloge: prejema starševsko nadomestilo v višini 55% minimalne plače + 2% za vsak mesec zaposlitve

3. Oseba, ki je na dan nastopa porodniške normalno zaposlena: povprečje zadnjih 12 plač/nadomestil plače (če je kak mesec vmes brezposelnost brez dohodka, se za tak mesec pri izračunu vzame 55% minimalne plače)

(odgovor članu mucica2)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: nezaposlena - porodniška
6.12.2009 10:51:38   
Anonimen
Mene pa zanima kako se izračuna kolk bom dobila dejansko nakazane plače, če imam v odločbi napisano 610€ bruto.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: nezaposlena - porodniška
6.12.2009 20:17:29   
zmajaz
IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen

Mene pa zanima kako se izračuna kolk bom dobila dejansko nakazane plače, če imam v odločbi napisano 610€ bruto.


To je 437 eur neto - razen če uveljavljaš še kako oljašavo za vzdrževanega druž. člana, potem je lahko tudi več.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: nezaposlena - porodniška
10.12.2009 11:48:18   
Anonimen
Zanima me kolko je pa za dva otroka dvojčka nadomestilo?

Recimo če še hodim v šolo, prejemam pokojnino po očetu, zdaj sem pa noseča z dvojčki. Marca aprlia pa tak končam s šolanjem in ne bom več dobila pokojnine. dobim pa 360 evrov, mam pa še 90 evrov otroških za mene.
Kako zdaj a mi lahk ktera pove kolko mi pripada nadomestila ali porodniške? Pa kak dolgo bom lahk doma z dvojčki? Kaj dobim jaz kaj duplo, paket že a ne?
Živim pa s partnerjem ki ima minimalno plačo.

(odgovor članu zmajaz)
  Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: nezaposlena - porodniška
10.12.2009 11:58:30   
zmajaz
Dobila boš starševski dodatek v višini 193 eur, čeprav imaš dvojčke, ti isto pripada samo 365 dni - ker kot brezposelna oseba sploh nimaš porodniškega dopusta, ga tudi ne moreš podaljšati, kot je to mogoče pri tistih, ki prejemajo starševsko nadomestilo. Dvojno boš pa dobila paket (ali denar namesto paketa) in pa otroški dodatek. Aja - pa nekatere občine (ne pa vse) dajo enkratno denarno pomoč ob rojstvu otroka - tu verjetno tudi dobiš dvojno za dvojčka. Tiste občine, ki imajo to, dajo vsem otrokom, z izjemo LJ, ki da samo socialno ogroženim.

< Sporočilo je popravil zmajaz -- 10.12.2009 11:59:47 >

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: nezaposlena - porodniška
10.12.2009 12:08:58   
zmajaz
Če imaš kako možnost, da bi te kdo zaposlil vsaj nekaj dni pred nastopom porodniškega dopusta, pa magari za določen čas, tako da se pogodba izteče med porodniškim dopustom,(ta se nastopi 28 dni pred pdp), bi ti pripadal porodniški dopust in s tem starševsko nadomestilo, ki bi bilo cca. 60 eur mesečno višje od starševskega dodatka, ki ti pripada kot brezposelni, pa tudi podaljšala bi ga lahko potem za 3 mesece zaradi dvojčkov. Stroški, če te zaposli samo nekaj dni prej so pa samo za teh nekaj dni cca. 11 eur na dan.

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: nezaposlena - porodniška
10.12.2009 12:16:22   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: tasa_m

IZVIRNO SPOROČILO: čmrgelj

jaz tudi pred porodom nisem bila zaposlena pa sem dobivala porodniško v višini 387€
user posted image kako pa tako veliko?
Jaz sem bila zaposlena za polovični delovni čas in nimam toliko porodniške user posted image



Zato, ker naša država bolj podpira lenuhe kot tiste, ki delajo!!!
Ravnokar se bom pričela spraševati - če ne bi raje tudi sama ostala doma
in nič delala... Konec koncev se mi prav veliko ne bo poznalo...


(odgovor članu tasa_m)
  Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: nezaposlena - porodniška
10.12.2009 15:38:19   
Isabelle
IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen

IZVIRNO SPOROČILO: tasa_m

IZVIRNO SPOROČILO: čmrgelj

jaz tudi pred porodom nisem bila zaposlena pa sem dobivala porodniško v višini 387€
user posted image kako pa tako veliko?
Jaz sem bila zaposlena za polovični delovni čas in nimam toliko porodniške user posted image



Zato, ker naša država bolj podpira lenuhe kot tiste, ki delajo!!!
Ravnokar se bom pričela spraševati - če ne bi raje tudi sama ostala doma
in nič delala... Konec koncev se mi prav veliko ne bo poznalo...


Tudi mene to zanima, ker js sem zaposlena za polovični del.čas in mi bo porodniška znesla natanko 52€ več kot pa čmrgelj, ki pa sploh ni bila zaposlena. 

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: nezaposlena - porodniška
10.12.2009 15:57:20   
Anonimen
Zato, ker naša država bolj podpira lenuhe kot tiste, ki delajo!!!
Ravnokar se bom pričela spraševati - če ne bi raje tudi sama ostala doma
in nič delala... Konec koncev se mi prav veliko ne bo poznalo...


Jah, sej ti noben ni reku da moraš delat. Znajdi se pravijo.
In ja - žalostno to, kar se dogaja v naši kurčevi državi. Mislim pa, da si malo pregrobo odreagirala na to temo.
Če tak pogledaš, večina punc bo dobila samo 60 eur več, kva pa drugi socialni problematiki, ki državo tak lepo izkoriščajo.
Imam jst doma pred nosom en lep primerek socialni. Punca krepko čez 30 let, itak prejema denarno socialno pomoč, najvišje doklade - ker se pred csdjem dela, da je kao samohranilka. Zraven še lepo v osebnem stečaju, kjer ji bo država čez 2 leti odpisala za okoli 120.000eur pufov. In ja njen parter zasluži krepko čez 1500eur, v garaži avto za ogromno denarja in ne vem kaj. Sama samo od CSDjev prejme mesečno malo manj kot 600 eur.
A to je pa fer?
Tko da drugič preden butneš ven, da država podpira lenuhe bolj kakor tiste ki delajo, premisli katere sorte ljudi mečeš noter.

In ja - tudi jst si bom zrihtala, da bom prejemala najnižje nadomestilo - in ja sem lenuh, po krivdi države, če bi za vse poskrbela kakor bi mogla, do takih stvari ne bi prihajal.
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: nezaposlena - porodniška
10.12.2009 19:37:20   
Anonimen
zdej malo sem brala pa ne vem če je bil primer kot moj...če pa je se pa opravičujem!

najmlajša je stara 21 mesecev ,pred tem sem bila nazadnje zaposlena -oziroma prijavljena, 2leti nazaj približno!
dobim samo starševski dodatek ali porodniško?
hvala vam za odgovor in lep večer!

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: nezaposlena - porodniška
11.12.2009 18:43:01   
zmajaz
Malo nejasno si napisala - takole je: če si bila v zadnjih 3 letih pred oddajo vloge najmanj 12 mesecev zaposlena (sem se šteje tudi porodniški dopust, če si imela normalno starševsko nadomestilo in ne samo starševski dodatek) ti pripada starševsko nadomestilo, če ne pa starševski dodatek.

Če je mala stara 21 mesecev si bila do njenega 11. meseca na porodniški, pred tem si bila pa, če prav razumem, zaposlena, torej bi ta pogoj morala izpolnjevati. Porodniško si pa izračunaš takole: 55% minimalne plače + 2% za vsak mesec, ko si bila v zadnjih 36 mesecih pred oddajo vloge zaposlena oz. na porodniškem dopustu. Če pa prvič nisi prejemala starševskega nadomestila, ampak samo starševski dodatek, potem boš pa tudi zdaj dobila starševski dodatek.

< Sporočilo je popravil zmajaz -- 11.12.2009 18:44:30 >

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 23
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





10 najpogostejših prvih znakov nosečnosti
Vsaka ženska drugače občuti prve znake nosečnosti, mi vam predstavljamo najpogostejše.
Kaj vzeti s seboj v porodnišnico?
Da česa ne bi pozabili, smo vam pripravili spisek stvari, ki jih vzemite s seboj v porodnišnico.




Gosta hrana.
пеперутка16

Kdaj ste pričele z uvajanjem goste hrane?