|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Tekmovanje za Cankarjevo priznanje - Mehurčki
29.11.2009 13:08:59   
mily
Uh, me neki heca in mi ne pošljeuser posted image dejmo še enkrat probat



No, našo punco je učiteljica prijavila na tekmovanje, tako da že cel mesec prebira Mehurčke. Pa me zanima kako to tekmovanje zgleda. ker meni se zdi, da je za drugošolce kr težka stvar, saj se šele učijo pisanja in branja. In Mehurčki so že sami po sebi precej težki, saj vsebujejo dosti neznank in starih besed, za katere prvič sliši (hjooo, je parkrat prišla in mi pokazala,da so v knjigi narobe napisaluser posted image ). Ji pomagam kolikor lahko, ampak nimam neke predstave kako bo na tekmovanju vse skupaj zgledalo. Na kakšen način so zastavljena vprašanja, ali mora pisati svoja ramišljanja al kako??

Meni se zdi, da bo tole kr polom in so bo mal preveč k srcu vse nesla in mi je mogoče malo žal, da sem pustila, da gre na tekmovanje, saj je kr veliko breme vse skupi. Komi čakam da bo mimo.

_____________________________

Ali poznate najzanesljivejše sredstvo, s katerim lahko pahnete v nesrečo svojega otroka?
Dovolite mu, da bo počel vse, kar se mu bo zahotelo.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Tekmovanje za Cankarjevo priznanje - Mehu...
29.11.2009 13:32:35   
Pat74
Najboljše, da jreš na spletno stran Zavoda za šolstvo in pogledaš, kako je tekmovanje izgledalo lansko leto. Drugače imaš pa še kar srečo, da pri vas Mehurčke obravnavajo že cel mesec. Pri nas mi v petek tamala prinese, da jo je učiteljica prijavila na tekmovanje, pa niso še niti eno uro posvetil tej tematikiuser posted image - jest sem sicer slavistka, ampak sem proti, da hodi na tekmovanja zaradi mene, sploh, če se slučajno v šoli misli, da bom kar jest z njo vadila za tekmovanje - sploh sem pa že ugotovila, ko sem to poskušala lansko leto, da sem prezahtevna, ker nimam izkušenj s tako majhnimi otroki - v glavnem raje vidim, da sploh ne gre, kot da se ji zagabi vsa zadeva.

(odgovor članu mily)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Tekmovanje za Cankarjevo priznanje - Mehu...
29.11.2009 13:46:20   
mily
U a lansko tekmovanje je gor? Pa sem že gledala, pa nisem zasledila. Bom še počekirala.


JA, pri nas so dodatni pouk zdej čisto posvetili mehurčkom in parkrat so bli v knjižnici in so se še tam mal pogovarjal o tem.



Mja, hitro lahko dobijo odpor do tega. Ker jst mislim da je preveč za njih. Sej naša zna že lepo brati in pisati, ampak nimam pa predstave kako bo tam zgledalo to vse skupi. Da bo morala napisat svoja razmišlanja in ne vem kaj vse.

_____________________________

Ali poznate najzanesljivejše sredstvo, s katerim lahko pahnete v nesrečo svojega otroka?
Dovolite mu, da bo počel vse, kar se mu bo zahotelo.

(odgovor članu Pat74)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Tekmovanje za Cankarjevo priznanje - Mehu...
29.11.2009 13:53:57   
katjandraž
Pri nas enako, s tem, da mi je učiteljica povedala en dan prej, ko sva bili zmenjeni za GU in so že delali Mehurčke pri dodatnem pouku. Drugače je moj sin vesel, da hodi zdaj k dodatnem pouku in ne samo k dopolnilnemuser posted image , kjer je zaradi drugih težav. Bomo videli, kakšen bo rezultat.
P.S. Pat74, se mi zdi, da sta najina otroka na isti šoli, sem že zadnjič ugotavljala, ko sem brala tvoj post o gripiuser posted image .

IZVIRNO SPOROČILO: Pat74

Najboljše, da jreš na spletno stran Zavoda za šolstvo in pogledaš, kako je tekmovanje izgledalo lansko leto. Drugače imaš pa še kar srečo, da pri vas Mehurčke obravnavajo že cel mesec. Pri nas mi v petek tamala prinese, da jo je učiteljica prijavila na tekmovanje, pa niso še niti eno uro posvetil tej tematikiuser posted image - jest sem sicer slavistka, ampak sem proti, da hodi na tekmovanja zaradi mene, sploh, če se slučajno v šoli misli, da bom kar jest z njo vadila za tekmovanje - sploh sem pa že ugotovila, ko sem to poskušala lansko leto, da sem prezahtevna, ker nimam izkušenj s tako majhnimi otroki - v glavnem raje vidim, da sploh ne gre, kot da se ji zagabi vsa zadeva.


(odgovor članu Pat74)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Tekmovanje za Cankarjevo priznanje - Mehu...
29.11.2009 23:15:34   
Dragana28
tudi mi se ukvarjamo z mehurčki in je zelo navdušena, ker jo je učiteljica predlagala za Cankarjevo in zdaj pravi takole: "veš mami, to grem zato, ker sem pametna" user posted image user posted image user posted image in dodatnemu pouku tudi hodi, ker je pametna user posted image

(odgovor članu katjandraž)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Tekmovanje za Cankarjevo priznanje - Mehu...
30.11.2009 10:20:39   
Pat74
katjaandraž a tvoj tud hodi na kašeljsko? Kateri razred pa je? 

(odgovor članu Dragana28)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Tekmovanje za Cankarjevo priznanje - Mehu...
30.11.2009 10:21:45   
Pat74
Aha, eno leto mlajšega imaš, sem vidla po trakcu. 

(odgovor članu Pat74)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Tekmovanje za Cankarjevo priznanje - Mehu...
30.11.2009 12:59:02   
scorpiogirl
Ponavadi pri dodatnem pouku knjigo zelo natančno obdelajo, učiteljice pa tudi poznajo način, na kakšnega potekajo ta tekmovanja, tako da mislim, da so skrbi odveč user posted image
Vse te besede najbrž obdelajo in razložijo tudi pri dodatnem ali mora to delati sama doma? Ker mislim, da ni smisel teh tekmovanj (še v višjih razredih se na tekmovanja pripravljajo večinoma na dodatnem pouku in to ne pomeni veliko več dela za doma), da bi morali otroci vse to obdelati sami doma.
So pa tekmovanja prilagojena starosti otrok, tako da v drugem zagotovo še ni vključeno razmišljanje.
Bom pa vprašala pri nas na šoli učiteljice, kako je s tem tekmovanjem, pa sporočim user posted image

_____________________________

Ni nam dolgčas :)

(odgovor članu Pat74)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Tekmovanje za Cankarjevo priznanje - Mehu...
30.11.2009 19:58:12   
katjandraž
pat74, ja tudi mi smo v kašlju, 2.d.
Scropiogirl, sej me ne skrbi, sem izredno zadovoljna z učiteljico, vem, da pozna mojega sina zelo dobro in ga ne bi prijavila, če ne bi mislila, da ne zmore. Lajtungo imam pa hudo dolgo in se nisem zrajtala, da bi pri nas v šoli vprašala, kako je s tekmovanjem, sem tudi jaz učiteljica, namreč. V službi pozabim na te stvariuser posted image . Eh, ta teden imam norišnico v službi, čez en teden ob tem cajtu bo že boljšuser posted image .

(odgovor članu scorpiogirl)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Tekmovanje za Cankarjevo priznanje - Mehu...
1.12.2009 10:38:04   
Pat74

Ponavadi pri dodatnem pouku knjigo zelo natančno obdelajo, učiteljice pa tudi poznajo način, na kakšnega potekajo ta tekmovanja, tako da mislim, da so skrbi odveč
Vse te besede najbrž obdelajo in razložijo tudi pri dodatnem ali mora to delati sama doma? Ker mislim, da ni smisel teh tekmovanj (še v višjih razredih se na tekmovanja pripravljajo večinoma na dodatnem pouku in to ne pomeni veliko več dela za doma), da bi morali otroci vse to obdelati sami doma.
So pa tekmovanja prilagojena starosti otrok, tako da v drugem zagotovo še ni vključeno razmišljanje.
Bom pa vprašala pri nas na šoli učiteljice, kako je s tem tekmovanjem, pa sporočim
[quote/]

Ja, sej v tem je problem, ker pri nas pa teh ur letos ni bilo, ker ima naša učiteljica vsega preveč in ji je enostavno ušlo - zato pa tokrat naše na njeno željo ne bom poslala na to tekmovanje, ker je pač naša zelo občutljiva, da ji prihranim eno dodatno frustracijo, ker ne bi bila uspešna.

(odgovor članu katjandraž)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Tekmovanje za Cankarjevo priznanje - Mehu...
10.12.2009 17:43:39   
mily
A pri vaših so že objavljeni rezultati? Pri naši še kr ni. A zmerom traja tako dolgo?

_____________________________

Ali poznate najzanesljivejše sredstvo, s katerim lahko pahnete v nesrečo svojega otroka?
Dovolite mu, da bo počel vse, kar se mu bo zahotelo.

(odgovor članu Pat74)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Tekmovanje za Cankarjevo priznanje - Mehu...
10.12.2009 17:49:36   
katjandraž
jaz sem ravno spet pogledala in še ni rezultatov user posted image

(odgovor članu mily)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Tekmovanje za Cankarjevo priznanje - Mehu...
10.12.2009 19:44:12   
al1*
Tudi pri našem še ni rezultatov

_____________________________

lp


(odgovor članu katjandraž)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Tekmovanje za Cankarjevo priznanje - Mehu...
10.12.2009 19:53:16   
enea
Eno vprašanje, a pri vas pa kar učiteljice prijavljajo vaše otroke na tekmovanja? user posted image Moja je prinesla papir A4 format, izjavo za podpisat, če se strinjam da gre na tekmovanje. Da ali ne? user posted image Ne, ker vem da je to malo težje, je pa v matematiki oz lani matematični kengurujček osvojila bronastega kengurujčka. Ni kaj obvlada stvar, je po mami!!!user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu al1*)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Tekmovanje za Cankarjevo priznanje - Mehu...
10.12.2009 20:16:03   
Pikabu
IZVIRNO SPOROČILO: al1*

Tudi pri našem še ni rezultatov


Ne biti nestrpne. Na naši šoli bodo učiteljice šele čez vikend popravljale. In tudi, ko bodo popravljena tekmovanja, jih še ne bo takoj gor. Vas bodo že obvestili, kdaj bodo objavljeni rezultati.


_____________________________

Ema (13. 9. 2004)
Maks (27. 9. 2006)
Katja (11. 4. 2010)
Luka (13. 6. 2014)

(odgovor članu al1*)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Tekmovanje za Cankarjevo priznanje - Mehu...
10.12.2009 21:29:45   
mily
Ja mal smo pa res nestrpne. Ker lani za Kengoruja je blo prec gor in sem mislila, da bo tudi tokrat tako.



enea, ja seveda je bilo potrebno podpisati, da se strinjam da gre na tekmovanje.

_____________________________

Ali poznate najzanesljivejše sredstvo, s katerim lahko pahnete v nesrečo svojega otroka?
Dovolite mu, da bo počel vse, kar se mu bo zahotelo.

(odgovor članu Pikabu)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Tekmovanje za Cankarjevo priznanje - Mehu...
11.12.2009 8:01:23   
ŠpelaP
IZVIRNO SPOROČILO: mily

Ja mal smo pa res nestrpne. Ker lani za Kengoruja je blo prec gor in sem mislila, da bo tudi tokrat tako.



Pri Kenguruju je način popravljanja čisto drugačen kot pri Cankarjevem tekmovanju.
Sama sem predsednica in organizator šolskega tekmovanja iz matematike, ko pridem na vrsto tudi področnega, tako da ti lahko povem iz prve roke. Pri kenguruju vnesemo rezultate na server in program sam obdela vse podatke. Zato traja krajši čas.
Pri C. tekmovanju pa morajo učiteljice po ful zakompliciranih kriterijih, ki so jim bili dani (si jih ne postavijo same, ampak so enotni za celo SLO), pregledati in ovrednotiti napisan sestavek - spis.
Več ti pa o tem tekmovanju lahko povedo slavistke in razredne učiteljice, ki se srečujejo s C. tekmovanjem.
Mi je zadnjič ena učiteljica (ravno za mehurčke) pokazala, kakšni razčlenjeni kriteriji so. Jih sploh nisem mogla brati do konca. Se mi zdi, da sem se zgubila že nekje na sredi... Tako da je popravljanje spisov za C.T. res nehvaležno delo. 

< Sporočilo je popravil ŠpelaP -- 11.12.2009 8:05:20 >

(odgovor članu mily)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Tekmovanje za Cankarjevo priznanje - Mehu...
11.12.2009 13:56:08   
mily
Aha tko. No hvala za odgovor. Sej verjamem da je full težje ocenjevat, ker niso pač rezultati. No sej, samo da vem da je vsepovsod enako in da niso na nas pozabl user posted image

_____________________________

Ali poznate najzanesljivejše sredstvo, s katerim lahko pahnete v nesrečo svojega otroka?
Dovolite mu, da bo počel vse, kar se mu bo zahotelo.

(odgovor članu ŠpelaP)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Tekmovanje za Cankarjevo priznanje - Mehu...
15.12.2009 14:16:48   
al1*
Pri mojih so že rezultati.

_____________________________

lp


(odgovor članu mily)
Neposredna povezava do sporočila: 19
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





BLOG: Kaj je zdravje?
Nacionalna agencija za javno zdravje poroča, da število izdanih receptov skozi leta ves čas narašča. Živimo torej dlje, ...
BLOG: Ko ti gredo otroci vse bolj na živce...
Ne morem več, je kričalo vse v meni. Nimam vam več kaj dati, je odzvanjalo v meni. Pa sem se še kar gnala. Nisem hotela ...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?