|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   neuspešno vzgajanje 2 letnika
12.1.2010 22:10:31   
mebesa
spoštovane, kako naj vzgajam svoje hčerke v tem težavnem obdobjuuser posted image . ena ima 28 m, druga 17 m, prva je očitno globoko v fazi trme, osamosvajanja (vse sama, sama, moje,...) druga že pada vanjo in vse kar se da ponavlja za prvo. zdi se mi, da samo še vpijem oz. opozarjam, kontroliram, nadziram,... a pomaga ne ničuser posted image user posted image . ves čas sva z možem z otrokoma v popoldanskem času, sicer sta deklici v vrtcu. potuhe ali dvotirne vzgoje nimata, saj živimo sami v hiši in ni vplivol starih staršev, so le občasni obiski. same se le malo zaigrata skupaj, veliko jima bereva, pojemo, plešemo, rišemo, pospravljamo,.... vseeno poskušava, da se tudi sami začneta lepo igrati, vendar že izkoristita, da knjigico porišeta, namesto pobarvanke ali lista papirja, ki ga imata pripravljenega. tiste, ki živite same in morate poskrbeti tudi za celotno gospodinjstvo, veste, da 100% časa res ne morete biti ob otroku. tudi mož mora kaj zunaj hiše postoriti, tako, da sem veliko tudi sama z nima. ko kuham, pospravljam perilo, posodo,... jih večinoma vključim, da opazujeta, kaj 'pomešata',... seveda poskrbim za varnost, ampak vsaj na wc skočim sama in jima povem, kam grem, da takoj pridem,..., pa dosti krat že kaj ušpičita, natrgata stran knjigice,... pa jih okregam, povem, da je grdo, pa knjigo vzamem, pa je neskončen jok, trma,... vglavnem pravi začaran kroguser posted image user posted image . kdaj so se vaši otroci pričeli igrati skupaj in sploh začeli upoštevati vaša pravila, kdaj jih sploh razumejo -praktično? teoretičnih znanj s tega področja imam ogromno, tudi sama vzgajam določeno populacijo ljudi, vendar praksa je pri naših dveh srčkih res še zelo zelo 'pripravniška' umetnost. kakršen koli nasvet bom poskušala upoštevati in uvesti pri najinih deklicah. no, vsaj z redom za spanje se lahko pohvalim, saj gresta spat ob sedmih in spita brez težav do šestih, tega sva jih uspela naučiti in tudi lepo kulturno (ne še prav čisto in brez packanja) sedimo in jemo za mizo ob skupnih obrokihuser posted image user posted image .
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: neuspešno vzgajanje 2 letnika
12.1.2010 22:36:24   
ledenaa
najprej nehaj vpit
To je osnovno pravilo-verjemi
Škodi pa v veliki meri tebi,saj z vpitjem oz. ko ti kričiš (po pisanju sodeč kar veliko )se počutiš nesposobno,slabe volje .....
otroka pa to potegneta sebi v prid,saj otroci pač radi  malce ponagajajo
Z otrokom govoriš mirno brez vpitja,prideš do njega in ga gledaš v oči ter poveš kaj je narobe naredil oz. ga vprašaš : se to sme,veš kaj si naredila itd
Igranje oz. ukvarjanje z otrokom nič ne pomeni če doma komunikacije ni.
Ko boste popravili svoje vpitje oz. bolj komunicirali  se bo stanje začelo obračati
ne si pa mislit da bosta bili 100% pridni,ker ne bosta sta otroka in otroci delajo pač bedarije :)

Oh speti te knjige user posted image   .
Knjige pospraviš v omaro,kjer one ne  moreta do njih prav tako ostalo.
za vsako dejanje mora biti posledica-torej kazen
Ampak otrok mora vedeti zakaj je do kazni prišlo
marsikaj nisi napisala: recimo v kolikšnem času jim knjigo vrneš,kako se obnaša v naslednjih minutah z njimi itd itd.....  To je vse pomembno.
marsikaj delamo v podzavesti pa sploh ne veš da eno samo tvoje dejanje,ena sama beseda vse izniči

Glej jaz sem v 99% sama z 2 otrokoma.
Nimam težav ki jih ti zgoraj opisuješ
ker sem v 99% dosledna pri vzgoji in vsako dejanje ki ga naredita pušča posledice
če nekaj naredita kar ne bi smela sledi kazen.Time out,ni pravljic za lahko noč ali kaj podobnega
saj ne bom rekla da moja dva nista kaj ušpičila,ampak glede na to kar berem je pri nas zanemarljivo user posted image

Torej če naredita kaj kar ne bi smeli naj bo kazen.
Potuha je vedno pri starših,tako da ne moreš reči da je ni
vsi jo nekaj dajemo svojim otrokom
pa otrokom ne govoriš da je grdo,ampak da SE TEGA NE SME,ZATO KER..... pač dopolniš stavek kar pač sta naredili

(odgovor članu mebesa)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: neuspešno vzgajanje 2 letnika
12.1.2010 22:39:02   
ledenaa
aja pa naj ti povem,da sem sama bila istana začetku vpila,vpila.....
Dokler se pač ne spremeniš,spremeniš svojo taktiko inje zeeeloo boljše

(odgovor članu ledenaa)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   [Brisano sporočilo]
12.1.2010 22:53:22   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu ledenaa)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   [Brisano sporočilo]
12.1.2010 22:54:58   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu ledenaa)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: neuspešno vzgajanje 2 letnika
12.1.2010 23:00:50   
ledenaa
MILEENA pomaga,samo znati je treba in najti pravi pristop
otrokom se s tem daje popotnico za naprej
Ko bo starejša je večja šansa da bo nate kričala,na druge,na lastne otroke
mati mora biti prisebna ne pa vsa histerična in vpit  kot neumna
Moje mnenje ,ki ga žal ne moreš spremenit
Bila na tem,videla ,občutila
In mi kot stranski opazovalci marsikaj pri tujih otrocih vidimo kar lastni starši ne
mene je groza ko kak starš kriči na otroka
me tako prime,da bi vprašala a je sploh pri tapravi
tako se otroka uči,vzgajauser posted image
ta prava vzgoja ne pogori na nobeni črti!
kaj je zate pridno in kaj ne
otrok je otrok,poskušat mora meje,poskušat mora da vidi naš odziv,poskušat mora ker pač mora da vidi kako je. Večina otrok dela tudi tisto kaj se ne sme zaradi pozornosti- pa čeprav starši menijo da imajo še preveč pozornosti ( pa velikokrat ni tako )
Mi mu moramo pa povedati kaj je prav kaj ni prav in ZAKAJ ni prav

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   [Brisano sporočilo]
12.1.2010 23:33:52   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu ledenaa)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: neuspešno vzgajanje 2 letnika
13.1.2010 0:04:34   
KT
Nisem prebrala prejšnjih postov, zato samo nekaj mojih dobronamernih predlogov.

Najprej se oba umirita, eden od vaju (ti ali tvoj partner oz oba) naj vzame v naročje eno od deklet in ji tako, da osebo s katero govorita gledata v oči in jima povesta kaj dela narobe, zakaj njeno početje ni dobro oz primerno in kaj pričakujeta od nje. Pogavarjajta se z vsako posebej, poglejta deklici v oči in se takrat pogovarjajta samo z njo in ne "komandirati" vse povprek. Stavki kot so "nočem, da trgaš knjigo, ker...", "ni mi všeč, da se s sestrico kregaš za igrače, ker...", "nočem, da kričiš na nas, ker..." po določenem obdobju zagotovo zaležejo.

Čeprav imata ziljon opravil, vzemita deklici v naročje in govorita z njima, in ne govorita njima, ker takšne vrste govorjenje je izgubljeno še preden pride do njiju dveh. Poglejta jima v oči in jima povejta zakaj določena vrsta obnašanja oz ravnanja ni sprejemljiva.

Postopek potrebuje nekaj časa, da se prime, a verjemi, da v trenutku, ko se bosta deklici počutili kot individualni osebi, kot posameznik, ko bosta začutili, da sta pomembni kot posameznik v skupnosti, bosta pričeli upoštevati okolico in želje oziroma zahteve, ki jih takšna okolica narekuje.

Veliko volje vama želim in verjemi, ni tako črno kot je videti.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   [Brisano sporočilo]
13.1.2010 0:15:42   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu KT)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: neuspešno vzgajanje 2 letnika
13.1.2010 0:55:39   
mateyka
ehh, jaz ne vem kako lahko tako majhni otroci berejo navadne knjige. naša boljš da ne dobi knjigo iz navadnih listov v roke - gre po hitrem postopku v frinžule. ima najbolj debele knjige iz lepenk, pa še tiste je treba občasno zalimat. ne pomaga nekaj "ne"-jat - je pač zaenkrat še premala za take knjige in so ji bolj v veselje (kot trganje časopisa, ko je mela 6 mesecev), čez kake pol leta mogoče.. ?

mislim, da se včasih pričakuje preveč "odraslo" vedenje od otrok - v smilslu, da se bodo igrali na način, katerega se vnaprej pričakuje, da je "pravilen". ok, saj to je vse lepo in ok - knjig se ne trga. samo če se ne bere, a je katera pomislila, da je ta igrača mogoče prezgodaj predstavljena in da mu mogoče ni treba tupit 4-5mesecev, da ne sme, ampak, da jo enostavno pospraviš za ta čas in čez nekaj časa spet probaš? ali pa daš modificirano v igro (aka knjigo, ki se ne more kar tako raztrgat)?
mislim, da si včasih tudi sami malo otežimo vso zadevo, ker si nekaj zarišemo v glavi in mamo eno vizijo kako bi moralo bit (ne rečem da je narobna,samo mogoče se ne bo zgodila zdaj in takokot si prestavljamo), pozabimo pa bit fleskibilni pri tem..

uff, sem naložila.. sori user posted image

haha, vidim, da bi morala to pisat pod trganje knjigic, ki ima svojo temo user posted image


< Sporočilo je popravil mateyka -- 13.1.2010 0:59:46 >

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: neuspešno vzgajanje 2 letnika
13.1.2010 6:57:44   
TRIŠ
IZVIRNO SPOROČILO: ledenaa


mene je groza ko kak starš kriči na otroka
me tako prime,da bi vprašala a je sploh pri tapravi
tako se otroka uči,vzgajauser posted image
ta prava vzgoja ne pogori na nobeni črti!


Vrjemi da nihče od nas ne zakriči namerno ampak je to odraz naše nemoči ,tako da.............mislim da vsak vzgaja tako kot misli da je prav.Ti pa povem da če pri štirih otrocih ne bi kdaj zakričala bi hodili po meni.Je pa tudi res ,da mi je velikokrat žal da zakričim,ker mi je potem hudo,ampak pri nas to pali,žal.

(odgovor članu ledenaa)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: neuspešno vzgajanje 2 letnika
13.1.2010 7:00:38   
TRIŠ
mebesa drugače pa ti lahko povem ,da je to obdobje ko otroci preizkušajo meje svojih staršev,bo pa minilo,če jih včasih ko kričijo in nekaj zahtevajo kar ignoriraš namesto zakričiš,pa srečno

< Sporočilo je popravil TRIŠ -- 13.1.2010 7:02:12 >

(odgovor članu TRIŠ)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: neuspešno vzgajanje 2 letnika
13.1.2010 7:01:08   
TRIŠ
user posted image


< Sporočilo je popravil TRIŠ -- 13.1.2010 7:02:38 >

(odgovor članu TRIŠ)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: neuspešno vzgajanje 2 letnika
13.1.2010 7:01:43   
TRIŠ


Namesto da bi dala post uredi sem pritisnila citiraj in je bilo naenkrat več postov zato jeuser posted image vmes


< Sporočilo je popravil TRIŠ -- 13.1.2010 7:03:45 >

(odgovor članu TRIŠ)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: neuspešno vzgajanje 2 letnika
13.1.2010 7:11:03   
Anonimen
glede vpitja....
sem kricala 6 let. odkar imam nino, ne vpijem vec, sa bi jo zbudila ali prestrasila.
nevpitje reeeeeees deluje!user posted image

(odgovor članu TRIŠ)
  Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: neuspešno vzgajanje 2 letnika
13.1.2010 7:38:06   
barni
Jaz zakricim, ko je res ze stala ali pa naredi nekaj nevarnega in zakricim cisto refleksno npr. Takoj pejdi dol, lahko pades!

DA bi kar tako vpila, to ne. Vsekakor pa kdaj zavpijem, bi lagala ce bi rekla da se vedno samo lepo pogovarjamo.

Je pa res, da imam morda malo vecji problem pri postavljanju meja, saj so moje meje precej ohlapne. Nekako me ne moti, ce strga knjigico med gledanjem, tudi ce je to moja knjiga, ce to ni namerno. Pac se uci, ko strga vidi, da ups, tole pa verjetno ni ok in ni tako kot v moji kartonki, ki je bolj trpezna.

Tudi ce rise in porise mizo ali celo po tleh, ji povem, da tole pa ni ok, da se rise po papirju, samo me ne gane prevec ce je porisano po stenah. Kaj cem, imamo pac majhnega otroka. Ce bi me vse to motilo, potem bi lahko govorila samo NE NE NE...Matr bi bla tecna mama. Ze zdaj se mi vcasih zdi, da nic ne sme, da je vse nevarno, da ni za tako majhne otroke...

Kaj pa vem, morda mi bo kmalu hodila po glavi, samo verjetno, ker so me osebno v otrostvu precej omejevali in je bilo vse Ne, sedaj to vlecem naprej in skusam sama narediti drugace. Ja umetnost je najti srednjo pot!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: neuspešno vzgajanje 2 letnika
13.1.2010 8:44:00   
liliana
Tudi moja je stara 28 mesecev......in tudi jaz kdaj zakričim nanjo.....še posebno zjutraj.....ko se hoče sama obleči, obuti, meni ne pusti, ker zdaj pač hoče vse sama.....jaz pa zjutraj nimam eno uro časa za dopovedovanje in visokoleteče razlaganje, zakaj se je potrebno obuti takrat, ko jaz rečem in ne čez 45 minut....

Starši pač vedno ne moremo reagirati umirjeno in si vzeti ure in ure za dopovedovanje in razlago......

Dodala pa bi samo to.......ne vem pa kako uspete tiste otroku, ko je v tisti pravi "fazi trme", ko kriči in se otepa globoko pogledati v oči in mu umirjeno razlagati kako in zakaj......še večja uganka pa mi je tista 99% (no vsaj dopuščate 1% odstopanja, vendar se mi tudi to zdi bolj ideja kot resničnost) doslednost pri vzgoji......kaj to sploh je....?

Mebesa, meni se to, kar se dogaja pri vas zdi čisto normalno......

(odgovor članu mebesa)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: neuspešno vzgajanje 2 letnika
13.1.2010 9:11:26   
bskrle
Meni se zdita premajhni,da bi se sami igrali, tudi premalo stari,da bi jim na dolgo kaj razlagala. Vpitje tudi ni rešitev. Čeprav včasih, se moraš malo spihat, ane.
Torej - najprej odstrani igrače, ki poškodujejo stvari- barvice in knjige le pod tvojim nadzorom. Skratka za igrat jima daj kakšne papirnate škatle, lesene stvari- kar ni škoda, pa še otrok se zamoti.



_____________________________

Mama štirih deklic in 5ra

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: neuspešno vzgajanje 2 letnika
13.1.2010 9:49:31   
ksenija12
čisto normalna, zdrava otroka imaš:)
prvič - ne obremenjuj se s pospravljanjem, kuhanjem, pranjem perila...naredi zvečer, zgodaj zjutra ali ko ju ima mož pod nadzorom oziroma če boste imeli 'tematski' dan pospravljanja skupaj z otroci..
drugič - veliko bodite zunaj, na zraku, peš ali z enim v vozičku. zrak pomaga, utrudi, zbistri tvoje in njune možgančke..pojdite na sprehod, pogovarjajte se, opazujte avte, drevesa..ne rinit na igrišče, kjer boš z obema sama najbrž znorela in bo ista pesem kot doma, ampak na sprehod..V glavi si nekako naredi program, kaj se bo dogajalo..kot v vrtcu recimo..ni treba, da te ta program vključuje zraven, lahko ju samo usmerjeno vodiš.
ko boste prišli od zunaj - noter, bosta lačna, prijetno utrujena, predvsem pa umirjena, z veseljem bosta sedela in se boste igrali...če bo sploh še kaj časa, ker je na vrsti tuširanje, večerja, knjigica...Seveda bosta imeli dneve 'zoprnije', tečnobe, ampak bo to bolj izjema, kot pravilo..
Imam sicer starejša otroka 2 in 3 leta in zraven njiju danes skuham kosilo, pospravim in še kaj. Ampak ni bilo vedno tako. Bilo je obdobje, ki smo ga 'prebrodili' samo z gibanjem na zraku, ker sta bila doma nemogoča. Skratka moj nasvet-zrak in gibanje.

_____________________________

http://www.popolna-kmetica.blogspot.com/


(odgovor članu bskrle)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: neuspešno vzgajanje 2 letnika
13.1.2010 10:55:38   
Volga
IZVIRNO SPOROČILO: živka

Drugače se jaz ne sekiram kaj dosti, če pride do čečkanja knjig, stene, trganja. Meni pa je všeč, da tako strastno bere, da se kar trga, knjige so pri nas vedno in vsem dostopne in to je ena od redkih igrač, kjer se zna sama zamotit tudi za pol ure.




meni je pa to kar nekaj. Otrok mora vedet, kako se ravna s knjigami. Od malega naprej. Ni šans, da bi kdo pri meni trgal knjige in čečkal po njih. No way. Knjiga ni potrošni material zame.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: neuspešno vzgajanje 2 letnika
13.1.2010 12:27:35   
Splišni
IZVIRNO SPOROČILO: Volga

IZVIRNO SPOROČILO: živka

Drugače se jaz ne sekiram kaj dosti, če pride do čečkanja knjig, stene, trganja. Meni pa je všeč, da tako strastno bere, da se kar trga, knjige so pri nas vedno in vsem dostopne in to je ena od redkih igrač, kjer se zna sama zamotit tudi za pol ure.




meni je pa to kar nekaj. Otrok mora vedet, kako se ravna s knjigami. Od malega naprej. Ni šans, da bi kdo pri meni trgal knjige in čečkal po njih. No way. Knjiga ni potrošni material zame.


Ja, tu dam prav volgi. Tudi odnosa do stvari in nasplošno spoštovanja jih učimo s tem,d a se stvari ne uničuje. Spoštovanja do lastnine in tudi do nas, ki te stvari plačujemo in se trudimo za naše otroke.

Drugače pa, kar se osnovnega prašanja tiče, po moje je tole dokaj normalno stanje, če imaš dva otroka tako skupaj. No, meni bis e odpeljalo, zato ju ne bi imela. Vsaj namerno ne.

< Sporočilo je popravil Splišni -- 13.1.2010 12:28:02 >

(odgovor članu Volga)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   [Brisano sporočilo]
13.1.2010 14:35:05   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Splišni)
  Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: neuspešno vzgajanje 2 letnika
13.1.2010 18:41:29   
picola1
Jst ji pa knjig nikol ne pustim, da jih ima brez nadzora(stara 2 leti). So mi pač svete in bi težko gledala, da se jih kar trga pa se riše po njih. Vedno jih beremo skupaj, razen mogoče kake kartonke, kjer se skoraj ne da nič raztrgat. In tut za barvice in flumastre me vedno prosi (sem jo tako navadila) in ji rečem, da naj najprej pospravi druge igrače, preden bo vzela flumastre. S tem se avtomatsko izognem temu, da bi risala po knjigah (ki so na posebni polici-velikokrat vidim pri drugih, da knjige kar ležijo vsepovsod, to zame ni ok) ali ostalih igračah. pri nas nikol nimamo rastura, mogoče takrat, ko se igramo skupaj in imam stvari bolj pod nadzorom.
Seveda je to tako zdej, ko imamo enega otroka. Ko bomo imeli dva, bo najbrž že težje, čeprav bom tut tadrugega že od začetka navajala na take navade kot pri taprvi. Bomo videli, kako bo laufalo.
Drugače pa sem jst videla, da tut ne pali vpitje...Pri naši bolj pali, da sem čist umirjena in ji dam kazen. Takoj ugotovi, da ni zafrkancije in se skulira (iama pač izgleda otroka s takim karakterjem, kaj jaz vem). Ko sem pa vpila in govorila eno in isto v nedogled pa je delala vse po svoje.
Ali pa jo motiviram (zadnje čase se poskušam tega bolj držat kot pa kazni) in obrnem na igro. gremo se igrico Kdo bo prvi (pospravil igrače, se oblekel, šel na stranišče, itd, tisto pač kar vidim, da se ji v tistem trenutku ne da) ali pa svoj glas spremenim v glas kao lutke in se da potem čudežno vse zmnenit z njo...pač obrnem na igro in ponavadi potem z veseljem sodeluje.
Priporočam knjigo Z otrokom lahko sodelujete. meni je res fantastična. user posted image

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: neuspešno vzgajanje 2 letnika
13.1.2010 20:11:58   
mebesa
drage mame, posebej živka, milleena, KT, mateyka, triš, barni, liliana, ksenija12, splošni in picola1, hvala za vaše razumevanje naše trenutne situacije in vaše razmišljanje mi je zelo blizu, pa marsikaj od dobronamernih predlogov bom upoštevala. Res ste življenjske in mislim, da ste začutile, da dejansko vpijem samo, ko je že vsega dost, sicer pa se z hčerkicama umirjeno pogovarjava oba z možem. sva taka umirjena karakterja in verjetno naju prav to občasno vpitje, ko 'mora biti' zelo obremenjuje, ampak otrok išče in želi meje, znotraj katerih se svobodno in varno giblje, diha, uživa,... Res hvala vam in želim vam veliko veselja s svojimi otročkiuser posted image user posted image user posted image .
tebi ledenaa pa po svoje tud hvala za 'presojanje in absurdno ocenjevanje', da v naši družini ni komunikacijeuser posted image , je veliko več, saj gre za odnos, ki ga gradimo in se trudimo kvalitetno graditi in negovati tudi že z majhnima hčerkicama. Tko da, za to hvala in hkrati obžalujem, da tvoja otroka dobita le 1% pozornosti drugega starša, torej sta v celoti prikrajšana zanjuser posted image . Ampak, to je vaša stvar in spoštujem tudi takšne družine. Ni pa ti treba obsojati in tolčti user posted image user posted image po načinih vzgajanja drugih staršev, npr. Milleene, ki je odkrito in zelo življenjsko predstavila svoj način vzgajanja. Sama sem prosila le za predloge, izkušnje, ideje, kako ravnati v situaciji, v kateri sem trenutno in za katero vem, da bo prešla. In zgoraj sem se izkušenim materam tudi lepo zahvalila.


(odgovor članu picola1)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: neuspešno vzgajanje 2 letnika
14.1.2010 14:08:31   
Volga
IZVIRNO SPOROČILO: mebesa

drage mame, posebej živka, milleena, KT, mateyka, triš, barni, liliana, ksenija12, splošni in picola1, hvala za vaše razumevanje naše trenutne situacije in vaše razmišljanje mi je zelo blizu, pa marsikaj od dobronamernih predlogov bom upoštevala. Res ste življenjske in mislim, da ste začutile, da dejansko vpijem samo, ko je že vsega dost, sicer pa se z hčerkicama umirjeno pogovarjava oba z možem. sva taka umirjena karakterja in verjetno naju prav to občasno vpitje, ko 'mora biti' zelo obremenjuje, ampak otrok išče in želi meje, znotraj katerih se svobodno in varno giblje, diha, uživa,... Res hvala vam in želim vam veliko veselja s svojimi otročkiuser posted image user posted image user posted image .
tebi ledenaa pa po svoje tud hvala za 'presojanje in absurdno ocenjevanje', da v naši družini ni komunikacijeuser posted image , je veliko več, saj gre za odnos, ki ga gradimo in se trudimo kvalitetno graditi in negovati tudi že z majhnima hčerkicama. Tko da, za to hvala in hkrati obžalujem, da tvoja otroka dobita le 1% pozornosti drugega starša, torej sta v celoti prikrajšana zanjuser posted image . Ampak, to je vaša stvar in spoštujem tudi takšne družine. Ni pa ti treba obsojati in tolčti user posted image user posted image po načinih vzgajanja drugih staršev, npr. Milleene, ki je odkrito in zelo življenjsko predstavila svoj način vzgajanja. Sama sem prosila le za predloge, izkušnje, ideje, kako ravnati v situaciji, v kateri sem trenutno in za katero vem, da bo prešla. In zgoraj sem se izkušenim materam tudi lepo zahvalila.




A meni pa nič zahvale ali graje?

(odgovor članu mebesa)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kdaj je čas za kahlico?
Tako kot na skoraj vseh področjih otrokove vzgoje se tudi pri navajanju na kahlico teorija in praksa skozi čas spreminja...
BLOG: Ko ti gredo otroci vse bolj na živce...
Ne morem več, je kričalo vse v meni. Nimam vam več kaj dati, je odzvanjalo v meni. Pa sem se še kar gnala. Nisem hotela ...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?